Ucuz Minsk Uçak Bileti

7/24 Müşteri Hizmetleri
Güvenli Ödeme
Ayda 16 Milyondan
Fazla Ziyaretçi
2 Dakikada Biletini Al

Minsk Hakkında Bilgi

NÜFUS 2.002.600

Minsk Havalimanları

Havalimanı Telefon Şehir Merkezine Uzaklık Ulaşım
Minsk 1 Havalimanı

Minsk Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Minsk kenti Türkiye vatandaşları tarafından vizesiz olarak ziyaret edilebilmektedir. Minsk uçak biletine ihtiyacınız varsa oBilet’i kullanabilirsiniz. Minsk Beyaz Rusya’nın yani resmi adıyla Belarus Cumhuriyeti’nin başkentidir. Minsk günümüzde 2 milyona yakın nüfusa sahip olan bir şehirdir. II.Dünya Savaşı sırasında Almanya tarafından yıkıma uğrayan şehir zamanla kendini toparlamış ve Alman etkisi altında bir mimariye bürünmüştür. Minsk’in en büyük özelliği düzenli yapısı, tertemiz sokakları ve güvenli şehir yapıdır. Yani Minsk adeta hayallerin şehridir. Belarus’un para birimi Belarus Rublesi’dir. Belarus’un resmi dili Belarusça ve Rusça olsa da halkın %99’u Rusça konuşmaktadır.

Minsk şehir merkezinde bulunan Zafer Meydanı Sovyet ordusu ve Belarus partizanları askerlerinin anısına 1954 yılında inşa edilmiştir. 1941-1945 yılları arasında inşa edilmiş olan Büyük Vatanseverlik Savaşı Müzesi de şehrin tarihinin kavranması açısından ziyaret edilmelidir. Kırmızı Tuğla Kilisesi olarak da adlandırılan Aziz Simon ve Helena Kilisesi şehirdeki ana Katolik kilisesidir. Svislac Nehri’nin üzerinde yer alan Gözyaşı Adası Minsk için önemli turistlik yerlerden birisidir. Elmas şeklinde dizayn edilmiş olan Belarus Modern Milli Kütüphanesi’nin 24.katında şehrin manzarasını seyre dalmak mümkündür. 1200 kişilik kapasiteye sahip Belarus Opera ve Bale Tiyatrosu mimari yapısıyla turistlerin gözde noktaların birisidir. Avrupa’nın en büyük botanik bahçelerinden kabul edilen Merkez Botanik Bahçeleri huzur veren bir doğaya sahiptir.

Minsk şehrinde 2 havalimanı bulunmaktadır, Minsk-1 Havalimanı sadece Beyaz Rusya ve BDT ülkelerine uçuş yapmaktadır. Minsk-2 Havalimanı ise Minsk Uluslararası Havalimanı’dır. Minsk Uluslararası Havalimanı Minsk şehir merkezine 42 km uzaklıkta bulunmaktadır ve Minsk Uluslararası Havalimanı’ndan Minsk şehir merkezine ulaşım saat başı hareket eden otobüslerle yaklaşık bir saatte sağlanmaktadır. Minsk uçak bileti bulunan firmalar Türk Havayolları, Pegasus Havayolları, Onur Air, Atlas global, Ukraine International Havayolları, Aeroflot Russian Havayolları, Belavia Belarusian Havayolları, UTair Aviation, Lufthansa, Tarom, Air Astana, Etihad Airways, LOT Polish Havayolları ve Iran Air şeklindedir. Farklı havayolu firmalarının Minsk uçak bileti tarihlerine, fiyatlarına, bagaj ve check-in bilgisne oBilet üzerinden kolaylıkla erişebilirsiniz!

Avrupa’nın temiz, düzenli ve güvenilir kenti Minsk tarihi doğası ve eşsiz güzelliği ile ziyaretçilerini bekliyor. Minsk’e olan yolculuğunuzda en ucuz Minsk uçak bileti için oBilet yanınızda! oBilet.com adresinden veya oBilet mobil uygulamasından size en uygun Minsk uçak bileti için tüm seferleri görebilir en ucuz Minsk uçak biletini hızlı ve güvenli oBilet ara yüzü kalitesiyle satın alabilirsiniz.!

Minsk Hakkında Blog Yazıları

  • Minsk’te Gezilecek Yerler

    Beyaz Rusya’nın başkenti Minsk’e adım atar atmaz şehrin geniş ve uzun caddeleri, düzenli ve kuralcı yapısı ilginizi çekecek. İkinci Dünya Savaşı’nda büyük yaralar alan şehirde gördüğünüz hemen her şey ya restorasyonla kurtarılmış ya da 1950’lerden sonra yeniden sıfırdan inşa edilmiş. Geniş geniş nefes alan alanlar ve birbirleriyle uyum içindeki yapılar işte bu sebepten. Bu kadar

    Devamını Gör
  • Ucuza Yılbaşı Tatili Yapılacak 25 Yer

    Takvimler ocak ayının ilk gününü göstermeye giderek yaklaşırken, herkesin gönlünden geçen farklı bir yeni yıl tatili var. Kıtalar aşıp egzotik ülkelere seyahat etmek, okyanusun ortasındaki bir adada güneşlenmek ya da beş yıldızlı otellerin balo salonlarını şereflendirmek herkes için her zaman mümkün olmasa da; ekonomik pürüzler 31 Aralık’ta mutlu ve coşkulu olmaya engel değil. Döviz kurundan,

    Devamını Gör

obilet Kullanıcılarının En Çok Tercih Ettiği 1 Uçuş Noktası