Ucuz Düsseldorf Uçak Bileti

Düsseldorf Uçuşu Olan Havayolu Firmaları

Düsseldorf Hakkında Bilgi

TELEFON KODU 0 49
NÜFUS 598.786

Düsseldorf Havalimanları

Havalimanı Telefon Şehir Merkezine Uzaklık Ulaşım
Düsseldorf Havalimanı
Mönchengladbach Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs

Düsseldorf Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Düsseldorf Köln şehrinin kuzeyinde bulunmaktadır, Köln’ün ortasından geçen Ren Nehri Düsseldorf kentinin kıyısından geçmektedir. Kente adını veren ise Düssel Deresi’dir. Düsseldorf’un Almanya için belki de önemli özelliği fuar ve moda kenti olmasıdır. Almanya’nın büyük sanayi kenti olan Köln ile olan yakınlığı Düsseldorf’taki sanayi fuarlarının cazibesini arttırmaktadır. Ayrıca kent merkezinde yer alan meyhane ve birahaneleri ile ünlü kentte bulunan Altstadt Semti Dünya’nın uzun barı diye anılmaktadır. Klasik arabaların sergilendiği ve satıldığı Classic Remise Dusseldorf, Ren Nehri kenarında yürüyüş yapıp dinlenebileceğiniz Rheinuferpromenade, hem gezip hem alışveriş yapabileceğiniz Königsallee, şehre yukardan bakabileceğiniz Rhine Tower (Rheinturm) ve göz alıcı mimarisiyle MedienHafen Düsseldorf denindiğinle akla ilk gelen mekanlardır.

Ticari önemi sahip kentin ulaşım ağı hayli gelişkindir. Havayolu ulaşımı ise Düsseldorf Uluslararası Havalimanı ile sağlanmaktadır. Düsseldorf Uluslararası Havalimanı şehir merkezine sadece 6 km uzaklıktadır. Havaalanında 15 dakikada bir kalkan trenler ile şehir merkezine rahatlıkla ulaşım sağlanabilmektedir. Düsseldorf’a uçuşu bulunan havayolu firmaları Türk Hava Yolları, Sun Express, Atlas Global, Ukraine International Havayolları, Serbian Havayolları, Air France, Aeroflot Russian Havayolları, KLM, Aegean Havayolları, British Airways, Lufthansa, Emirates, Etihad Airways’tir. Tüm havayolu firmaları ile ilgili daha detaylı içeriğe oBilet.com adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

Modasıyla ve fuarlarıyla ünlenmiş kent Düsseldorf’a yapacağınız yolculuğunuzda ucuz Düsseldorf uçak bileti için tercihiniz oBilet olsun. oBilet kalitesiyle uygun Düsseldorf uçak biletini satın alabilir ve huzurla seyahat edebilirsiniz. Aklınıza takılan her şey için oBilet Çağrı Merkezi ile iletişime geçebilirsiniz.

Düsseldorf Havalimanı'ndan Merkeze Ulaşım

Düsseldorf Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmek isteyen yolcuların kullanmayı tercih edebilecekleri çeşitli ulaşım araçları bulunuyor. Yolcular şehir merkezinden 6 km uzaklıkta bulunan ve Almanya'nın 3.en büyük havalimanı olan Düsseldorf Havalimanı’ndan şehir merkezine 15-20 dakikada gidebilirler.

Otobüs ile Ulaşım

Düsseldorf Havalimanı şehir merkezine gitmek isteyen yolcuların kullanabilecekleri toplu taşıma seçeneklerinden bir tanesi otobüsler. Yolcular otobüsleri kullanarak rahat bir şekilde yolculuk yapabilirler. En ekonomik ulaşım yöntemlerinden biri de olan bu seçenek pek çok kişi tarafından kullanılıyor. Yolcuların şehir merkezine gitmek için kullanabilecekleri 5 ayrı otobüs bulunuyor. Yolcular, SB-51,721, 727 ve 760 numaralı otobüslerin yanı sıra sadece sergi ve fuarı zamanı sefer yapan 896 numaralı otobüsü de şehir merkezine gitmek için kullanabilirler. Otobüs ile yolculuk yapmayı planlayan yolcuların otobüse binmeden önce A Zone adı verilen ulaşım biletlerinden almaları gerekiyor.

Tren ile Ulaşım

Düsseldorf Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmek için kullanılabilecek toplu taşıma araçlarından bir diğeri ise trenler. Almanya’da sık sık kullanılan trenler şehir içi ulaşım için hem pratik hem de oldukça ekonomik bir alternatif. Tren ile yolculuk yapmak isteyen yolcular havalimanı terminal binasının altında bulunan 1 numaralı istasyona kolayca giderek trene binebilirler. Bu istasyondan geçen S7 treni ile yolcular şehir merkezine yaklaşık 15 dakikada varabilirler.

Taksi ile Ulaşım

Düsseldorf Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım için yolcular taksileri kullanmayı da tercih edebilirler. Toplu taşımaya kıyasla daha rahat bir yolculuk için taksi kullanmak isteyenler havalimanında bekleyen taksilere kolay bir şekilde beklemeden binebilirler. Taksiler her ne kadar toplu taşıma araçlarına kıyasla daha maliyetli araçlar olsalar da şehri merkezi havalimnaına çok yakın olduğu için tecih edilebilir. Taksiler, özellikle çok eşyası olan ya da birkaç kişilik bir grup şeklinde seyahat eden yolcular için oldukça makul bir seçenek olabilir.

Araba Kiralama ile Ulaşım

Düsseldorf Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmek için kiralık araç da kullanabilirler. Özellikle şehirde birkaç günden fazla olarak araba ile gezmeyi planlayan yolcular için oldukça güzel bir seçenek olan araba kiralama seçeneği çok eşyası olan ve kalabalık bir grup şeklinde seyahat edenler tarafından da tercih edilebilir. Araba kiralayarak şehir merkezine ulaşmak isteyen yolcular seyahatlerinden önce online olarak ya da uçaklarından indikten sonra havalimanı içerisinde bulunan araç kiralama ofisleri aracılığıyla araç kiralayabilirler.

Transfer Hizmeti ile Ulaşım

Düsseldorf Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmek isteyen yolcular havalimanı transfer hizmeti de alabilirler. Havalimanı transfer hizmetini genelde bazı oteller ve özel ulaşım şirketleri veriyor. Bu yüzden havalimanı transfer hizmetinden yararlanmak isteyen yolcular otelleri ile iletişime geçerek bu hizmeti alıp almayacaklarını öğrenebilirler. Konaklayacakları otelden bu hizmeti alabilenler önceden görevlilere uçuş bilgilerini vererek hizmet için rezervasyon oluşturabilirler. Otellerinden havalimanı transfer hizmeti alamayanlar ise özel ulaşım şirketlerinden bir tanesi ile anlaşarak bu hizmetten yararlanabilirler.

Merkezden Düsseldorf Havalimanı'na Ulaşım

Şehir merkezinden Düsseldorf Havalimanı’na gitmek isteyen yolcuların kullanmayı tercih edebilecekleri çeşitli ulaşım araçları bulunuyor. Yolcular şehir merkezinden 6 km uzaklıkta bulunan ve Almanya'nın 3.en büyük havalimanı olan Düsseldorf Havalimanı’na şehir merkezinden 15-20 dakikada gidebilirler.

Otobüs ile Ulaşım

Şehir merkezinden Düsseldorf Havalimanı’na gitmek isteyen yolcular şehir merkezinde bulunan çeşitli duraklardan kalkan ve hızlı bir şekilde havalimanına giden otobüsleri kullanmayı tercih edebilirler. Ekonomik bir ulaşım seçeneği olan otobüslerin havalimanına gitmek için kullanılabilecek 5 adet alternatifi bulunuyor. Yolcular şehir merkezinden kalkan SB-51,721, 727 ve 760 numaralı otobüslerin yanı sıra sadece sergi ve fuarı zamanı sefer yapan 896 numaralı otobüsü de havalimanına gitmek için kullanılabilirler. Otobüs ile yolculuk yapmayı planlayan yolcuların otobüse binmeden önce A Zone adı verilen ulaşım biletlerinden almaları gerekiyor.

Tren ile Ulaşım

Şehir merkezinden Düsseldorf Havalimanı’na gitmek için yolcuların kullanabilecekleri bir başka toplu taşıma aracı ise trenler. Yolcular trenler ile şehir merkezinden yaklaşık 15 dakikada havalimanına ulaşabilirler. Trene binerek yolculuk yapmak isteyenlerin S7 treninin kalktığı istasyonlara giderek buradan trene binmeleri gerekiyor.

Taksi ile Ulaşım

Şehir merkezinden Düsseldorf Havalimanı’na gitmek için yolcuların kullanabilecekleri bir diğer alternatif ise taksiler. Şehri merkezindeki pek çok yerden kolay bir şekilde binilebilen taksiler her ne kadar toplu taşıma araçlarına kıyasla daha maliyetli olsa da rahatlık ve konfor sağladıkları için tercih edilebilir. Havaalanının şehir merkezine oldukça yakın bir konumda bulunması ise yolcuların taksileri daha rahat bir şekilde seçmelerini sağlıyor. Buna ek olarak taksiler çok eşyası olan ya da birkaç kişilik bir grup olarak yolculuk yapanlar için de uygun bir seçenek.

Araba Kiralama ile Ulaşım

Şehir merkezinden Düsseldorf Havalimanı’na gitmek için yolcular araba kiralama seçeneğini de kullanabilirler. Şehir mekrezinde bulunana çeşitli araba kiralama ofislerinden ya da online olarak kiralanan araçlar ile yolcular rahat bir şekilde havalimanına gidebilirler. Araba kiralama seçeneği özellikle çok eşyası olan ve kalabalık bir grup şeklinde seyahat edenler için güzel bir seçenek olabilir.

Transfer Hizmeti ile Ulaşım

Şehir merkezinden Düsseldorf Havalimanı’na gitmek isteyen yolcular havalimanı transfer hizmeti de alabilirler. Havalimanı transfer hizmetini genelde bazı oteller ve özel ulaşım şirketleri veriyor. Bu yüzden havalimanı transfer hizmetinden yararlanmak isteyen yolcular otelleri ile iletişime geçerek bu hizmeti alıp almayacaklarını öğrenebilirler. Konakladıkları otelden bu hizmeti alabilenler önceden görevlilere uçuş bilgilerini vererek hizmet için rezervasyon oluşturabilirler. Otellerinden havalimanı transfer hizmeti alamayanlar ise özel ulaşım şirketlerinden bir tanesi ile anlaşarak bu hizmetten yararlanabilirler.

Düsseldorf Hakkında Blog Yazıları

  • Düsseldorf Gezi Rehberi ve Görülecek Yerler

    Almanya’nın en önemli kentlerinden biri olan Düsseldorf, turistik güzergahlar arasında en ön plana çıkan yerler arasında sayılmasa da Ren Nehri’nin kenarında yer alan düzenli, sık sık en yaşanılası şehirler arasında seçilen, ufak bir eski kent merkezi bulunan, insanı geldiğine pişman etmeyen bir rota. Temmuz ayının üçüncü haftasında düzenlenen Kirmes Festivali sırasında dört milyon turistin akınına

    Devamını Gör

Düsseldorf Otelleri

flight