Ankara Esenboğa Havalimanı Uçak Bileti

20co

parçalı az bulutlu

18 Ekim 13:49

Havalimanı Adı

IATA Kodu

ICAO Kodu

Ankara Esenboğa Havalimanı ESB LTAC
Haritada görmek için tıklayınız.

Ankara Hakkında Blog Yazıları

  • Ankara Esenboğa Havalimanı Ulaşım Rehberi

    İçindekiler1 Ankara Şehir İçi Ulaşım Hakkında2 Esenboğa Havalimanı’ndan şehir merkezine nasıl gidilir?2.1 Toplu Ulaşım Araçları2.2 Özel Ulaşım Araçları 3 Ankara Esenboğa Havalimanı’ndan AŞTİ Otogarı’na Nasıl Gidilir?3.1 Toplu Ulaşım Araçları (Havalimanı Servisi, Belediye Otobüsü)3.2 Özel Ulaşım Araçları (Taksi, Araç Kiralama)4 Şehir merkezinden Esenboğa Havalimanı’na nasıl gidilir?4.1 Toplu Ulaşım Araçları 4.2 Özel Ulaşım Araçları5 AŞTİ Otogarı’ndan Ankara

    Devamını Gör

Ankara Esenboğa Havalimanı Hakkında Bilgi

Ankara’ya gitmek ya da Ankara’da farklı şehirlere geçmek için uçakla ulaşımı tercih edebilirsiniz. Peki, şehir içinden uçağa ya da uçaktan şehir içine ulaşma yöntemlerini biliyor musunuz?

Ankara Esenboğa Havalimanı, şehir merkezinden oldukça uzak bir konumda yer almaktadır. Ancak ulaşım şekilleri pratik olduğu için istediğiniz yere kolaylıkla gidebilirsiniz.

“Ankara Esenboğa Havalimanı’na nasıl ulaşılır?” sorusunun cevabını farklı başlıklarda anlatabiliriz.

Ankara Esenboğa Havalimanı’na otobüsle nasıl ulaşılır?

Esenboğa Havalimanı’ndan şehir merkezine otobüsle ulaşabilme imkanınız bulunmaktadır. Otobüs hattı listesi aşağıdaki gibidir:

442-3 Numaralı Havalimanı – AŞTİ

Bu otobüs hattı ile Ankara Otogarı’na ulaşım sağlayabilirsiniz. Otobüs güzergahında bulunan ilçelere direkt ulaşabilirsiniz. Güzergahta yer almayan ilçelere gitmek için ise, AŞTİ’den Ankaray ve Metro kullanarak ulaşım sağlayabilirsiniz.

Otobüs dışında hangi araçla ulaşılır?

Havalimanı ile şehir merkezi arasında belediye otobüsleriyle ulaşım sağlamak istemiyorsanız, havaalanı servisleri ve taksiyi de kullanabilirsiniz.

Belko adı verilen havalimanı servis otobüsleriyle Ulus ve Kızılay gibi aktarma yapabileceğiniz merkezi ilçelere gidebileceğiniz gibi, taksiyle direkt ulaşım da sağlayabilirsiniz.

Tüm bunların yanı sıra, araç kiralama şirketlerinden araba da kiralayabilirsiniz.

Ankara’da trafik yoğunluğunun olduğu saatlere denk gelmediğiniz sürece havalimanı ile şehir merkezi arasında kolaylıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. Zamanınıza ve bütçenize göre kendinize en uygun olan ulaşım yöntemini seçebilirsiniz.