Ucuz Bakü Uçak Bileti

Bakü Uçuşu Olan Havayolu Firmaları

Bakü Hakkında Bilgi

TELEFON KODU 0 994
NÜFUS 2.181.800

Bakü Havalimanları

Havalimanı Telefon Şehir Merkezine Uzaklık Ulaşım
Haydar Aliyev Havalimanı

Bakü Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Azerbaycan Cumhuriyeti’nin başkenti olan Bakü Hazar Denizi’nin batı kıyısında yer almaktadır. Kafkaslar’ın büyük şehri olan Bakü bölgenin önemli kültür ve ticaret merkezidir. Tüm bunlara ilaveten bir liman kenti olarak da büyük önem taşımaktadır. Bakü Limanı Hazar Denizi’nin önemli limanıdır. Bakü her geçen gün büyüyen ekonomisi ile kalkınmaktadır. Bakü ekonomisinde petrol önemli yer tutmakta olup Bakü Tiflis Ceyhan Petrol Boru Hattı’nın başlangıç noktasıdır. Tiyatro, kütüphane, sinema gibi gelişmiş kültürel faaliyetlerin yanı sıra Bakü gece hayatında iyi olan ilk on Dünya kentinden birisidir. Bakü kozmopolit yapıdan uzak olup şehrin çoğunu Azerbaycanlılar oluşturmaktadır. Nüfusun çoğunu Müslüman halk oluşturmakta olup az sayıda Hıristiyan ve Yahudi de kentte yaşamını sürdürmektedir.

Bütün Kafkasya bölgesinin büyük ve işlek havalimanı olan Haydar Aliyev Uluslararası Havalimanı Kafkasya bölgesinin uçuş merkezidir. Haydar Aliyev Uluslararası Havalimanı Bakü şehir merkezine 20 km uzaklıkta olup otobüsler ile şehir merkezine ulaşım yaklaşık olarak bir saat sürmektedir. Haydar Aliyev Uluslararası Havalimanı’na uçuşu olan firmalar Türk Hava Yolları, Atlas Global, Azerbaijan Havayolları, Ukraine International Havayolları, Aeroflot Russian Havayolları, Air Astana, KLM, Fly Dubai, Emirates ve Aegean Havayolları’dır. Size uygun havayolu firmasını seçmek için daha ayrıntılı bilgiye oBilet.com üzerinden bir tıkla erişebilirsiniz.

Kafkaslar’ın büyük ve gözde kenti Bakü’ye yapacağnız ziyaretin ilk adımı olacak Bakü uçak biletinizi oBilet farkıyla satın alabilirsiniz. uygun Bakü uçak biletine oBilet ile sahip olabilir, ucuz Bakü uçak biletini oBilet’ten almanın keyfini sürebilirsiniz. Bakü uçak biletiniz ile ilgili her türlü yardıma oBilet Çağrı Merkezi sayesinde erişebilirsiniz.

Haydar Aliyev Havalimanı'ndan Merkeze Ulaşım

Haydar Aliyev Havalimanı ile şehir merkezi arasında 25 km’lik bir yol bulunuyor. Yolcular bu yolu çeşitli ulaşım araçları ile gidebiliyorlar. Trafiğin olmadığı zamanlarda yolcular Haydar Aliyev Havalimanı'ndan şehir merkezine yaklaşık yarım saatte varabilseler de trafik olmadığı zamanlarda yolculuk süresi 45 dakikayı bulabiliyor.

Otobüs ile Ulaşım

Haydar Aliyev Havalimanı'ndan şehir merkezine gitmenin uygun maliyetli bir yolu olan otobüsler pek çok yolcu tarafından kullanılıyor. Şehir merkezine yaklaşık 50 dakikada giden bu otobüsler Güney ve Kuzey terminallerinden kalkıyor. Yolcular genellikle 116 numaralı otobüsleri kullanmayı tercih etse de şehir merkezinde kişilerin tam olarak gitmek istedikleri yere göre 120 ve 124 numaralı otobüsleri kullanmayı da tercih edebilirler.

Taksi ile Ulaşım

Haydar Aliyev Havalimanı'ndan şehir merkezine gitmek için yolcular taksileri kullanmayı da tercih edebilirler. Yolcuların havaalanından rahatlıkla binebilecekleri taksiler şehir merkezine gitmenin en pratik yollarından biri. 7/24 hizmet veren taksiler yolcuların istedikleri konumlara tam olarak gitmelerini sağlayarak özellikle trafiksiz günler ulaşımı hızlandırıyor.

Haydar Aliyev Havalimanı'ndan şehir merkezine taksi ile ulaşım ücreti ne kadar?

Haydar Aliyev Havalimanı'ndan şehir merkezine gitmenin ortalama maliyeti 40-50 manat yani 680- 855 TL arasında değişiklik gösterebiliyor.

Kiralık Araç ile Ulaşım

Haydar Aliyev Havalimanı'ndan şehir merkezine gitmenin bir başka çok tercih edilen yolu ise araç kiralamak. Özellikle şehirde birkaç günden fazla kalarak gezmek isteyen kişilerin tercih edebilecekleri bu seçenek şehrin her yerine ulaşımı oldukça kolaylaştırıyor. Bakü’de trafik sorunu neredeyse hiç yok ayrıca yakıtta oldukça ucuz. Bu yüzden kişiler havaalanında indikten sonra çeşitli yerel firmalardan ya da önceden online olarak araç kiralama işlemlerini gerçekleştirebilirler.

Transfer Hizmeti ile Ulaşım

Haydar Aliyev Havalimanı'ndan şehir merkezine gitmek için yolcuların kullanabilecekleri bir diğer ulaşım aracı seçeneği ise havaalanı transferi. Bakü’de havaalanı transferi hizmeti veren pek çok özel şirket bulunuyor. İsteyen yolcular bu şirketlerden biri ile anlaşarak ya da havaalanı transfer hizmeti veren bir otelde kalacaklarsa otelleri ile iletişime geçerek bu hizmet için önceden rezervasyon yaptırabilirler.

Merkezden Haydar Aliyev Havalimanı'na Ulaşım

Şehir merkezinden Haydar Aliyev Havalimanı’na gitmek isteyen yolcular çeşitli ulaşım araçlarından faydalanabilirler. Şehir merkezine 25 km uzaklıkta bulunan Haydar Aliyev Havalimanı’na yolcular ortalama 25-40 dakika arasında gidebilirler.

Otobüs ile Ulaşım

Şehir merkezinden Haydar Aliyev Havalimanı’na gitmek isteyen yolcular şehir merkezinin çeşitli yerlerinden kalkan otobüsler ile havalimanına ulaşabilirler. Yolcuların en kolay şekilde Haydar Aliyev Havalimanı’na ulaşabilecekleri otobüs ise 116 numaralı otobüsler.Haydar Aliyev Havalimanı’na gidene kadar çeşitli duraklara uğrayan otobüs yolcuların havalimanına yaklaşık 50 dakikada ulaşmasını sağlıyor.

Taksi ile Ulaşım

Şehir merkezinden Haydar Aliyev Havalimanı’na gitmek isteyen yolcular şehir merkezinin pek çok yerinden rahatlıkla binebilecekleri taksileri tercih edebilirler. Kolay ve rahat bir yolculuk yapmak isteyen yolcular için oldukça uygun bir seçenek olan taksi ile şehir merkezinden Haydar Aliyev Havalimanı’na yaklaşık 25-30 dakikada varılabilir.

Şehir merkezinden Haydar Aliyev Havalimanı’na taksi ile ulaşım ücreti ne kadar?

Şehir merkezinden Haydar Aliyev Havalimanı’na taksi ile ulaşmanın ortalama maliyeti 40-50 manat yani 680- 855 TL arasında değişiklik gösterebiliyor.

Kiralık Araç ile Ulaşım

Şehir merkezinden Haydar Aliyev Havalimanı’na gitmek isteyen kişiler araç kiralama seçeneğini de değerlendirebilirler. Araç kiralama hizmetlerinin oldukça yaygın olduğu Bakü’de araç kullanmak da oldukça kolay. Bunun en büyük sebebi ise Bakü’de genelde çok fazla trafiğin olmaması. Bu sayede yolcular herhangi bir geç kalma sorunu yaşamadan rahatlıkla havalimanına varabiliyorlar. Araç kiralamanın avantajlı bir seçenek olmasının diğer bir nedeni ise Bakü’de yakıtın ucuz olması.

Transfer Hizmeti ile Ulaşım

Şehir merkezinden Haydar Aliyev Havalimanı’na gitmek isteyen kişiler havaalanı transfer hizmetinde de yararlanabilirler. Bu hizmeti özel şirketlerden alabilecek olan yolcular kaldıkları otel havaalanı transfer hizmeti veriyorsa otelleri aracılığı ile de bu transfer hizmetinden yararlanabilirler. Havaalanı transfer hizmetinden yararlanmak isteyen yolcuların yetkililere önceden eksiksiz bir şekilde uçuş bilgilerini vemeleri ise Haydar Aliyev Havalimanı’na ulaşımda herhangi bir aksama ve gecikme yaşanmaması açısından oldukça önemli.

obilet Kullanıcılarının En Çok Tercih Ettiği 3 Uçuş Noktası

Bakü Otelleri

flight