Ana menüye ulaşmak için tıklayınız. İçeriğe ulaşmak için tıklayınız.

Bakü Uçak Bileti

1 Yolcu

Bakü Uçuşu Olan Havayolu Firmaları

Bakü Hakkında

TELEFON KODU 994

NÜFUS2.181.800

PARA BİRİMİAZN

TÜRKİYE İLE SAAT FARKI01:00

HAVALİMANI SAYISI1

Bakü Havalimanları

Haydar Aliyev Havalimanı

Bakü Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Azerbaycan Cumhuriyeti’nin başkenti olan Bakü Hazar Denizi’nin batı kıyısında yer almaktadır. Kafkaslar’ın en büyük şehri olan Bakü bölgenin en önemli kültür ve ticaret merkezidir. Tüm bunlara ilaveten bir liman kenti olarak da büyük önem taşımaktadır. Bakü Limanı Hazar Denizi’nin en önemli limanıdır. Bakü her geçen gün büyüyen ekonomisi ile kalkınmaktadır. Bakü ekonomisinde petrol önemli yer tutmakta olup Bakü Tiflis Ceyhan Petrol Boru Hattı’nın başlangıç noktasıdır. Tiyatro, kütüphane, sinema gibi gelişmiş kültürel faaliyetlerin yanı sıra Bakü gece hayatında en iyi olan ilk on Dünya kentinden birisidir. Bakü kozmopolit yapıdan uzak olup şehrin çoğunu Azerbaycanlılar oluşturmaktadır. Nüfusun çoğunu Müslüman halk oluşturmakta olup az sayıda Hıristiyan ve Yahudi de kentte yaşamını sürdürmektedir.

Bütün Kafkasya bölgesinin en büyük ve en işlek havalimanı olan Haydar Aliyev Uluslararası Havalimanı Kafkasya bölgesinin uçuş merkezidir. Haydar Aliyev Uluslararası Havalimanı Bakü şehir merkezine 20 km uzaklıkta olup otobüsler ile şehir merkezine ulaşım yaklaşık olarak bir saat sürmektedir. Haydar Aliyev Uluslararası Havalimanı’na uçuşu olan firmalar Türk Hava Yolları, Atlas Global, Azerbaijan Havayolları, Ukraine International Havayolları, Aeroflot Russian Havayolları, Air Astana, KLM, Fly Dubai, Emirates ve Aegean Havayolları’dır. Size en uygun havayolu firmasını seçmek için daha ayrıntılı bilgiye oBilet.com üzerinden bir tıkla erişebilirsiniz.

Kafkaslar’ın en büyük ve en gözde kenti Bakü’ye yapacağnız ziyaretin ilk adımı olacak Bakü uçak biletinizi oBilet farkıyla satın alabilirsiniz. En uygun Bakü uçak biletine oBilet ile sahip olabilir, en ucuz Bakü uçak biletini oBilet’ten almanın keyfini sürebilirsiniz. Bakü uçak biletiniz ile ilgili her türlü yardıma oBilet Çağrı Merkezi sayesinde erişebilirsiniz.

Bakü Hakkında Blog Yazıları

obilet Kullanıcılarının En Çok Tercih Ettiği 2 Uçuş Noktası

En Çok Tercih Edilen Bakü Uçak Seferlerinin Bilet Fiyatları

Bakü Uçak Bileti Almak için Bakü Uçak Firmalarının Seferleri ve Fiyatları Burada. Tüm Firmaların En Ucuz Uluslararası Bakü Uçak Bileti Fiyatları obilet.com'da!
Rota Fiyat
Tiflis - Bakü 410,45 TL
Ankara - Bakü 510,81 TL
İzmir - Bakü 510,81 TL
Trabzon - Bakü 516,78 TL
Antalya - Bakü 518,15 TL
İstanbul - Bakü 648,48 TL
Adana - Bakü 906,04 TL
Samsun - Bakü 908,31 TL
Seçiniz
Geçmiş Aramalar