Ucuz Misir Uçak Bileti

7/24 Müşteri Hizmetleri
Güvenli Ödeme
Ayda 15 Milyondan Fazla Ziyaretçi
2 Dakikada Biletini Al

Misir Uçuşu Olan Havayolu Firmaları

Misir Hakkında Bilgi

TELEFON KODU 0 20
NÜFUS 95.690.000

Popüler Misir Havalimanları

Havalimanı Telefon Şehir Merkezine Uzaklık Ulaşım
Cairo Havalimanı
Alexandria Havalimanı
Borg El Arab Havalimanı
Hurghada Havalimanı

Misir Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Kuzey Afrika'nın en yoğun nüfusa sahip ülkesi olan Mısır Arap Cumhuriyeti veya kısaca Mısır cumhuriyetle yönetilen bir Arap ülkesidir. Nüfusun büyük bir bölümü sularını Akdeniz’e boşaltan Nil Nehri boyunca yerleşmiştir. Mısır 1.010.000 kilometre karelik yüzölçümüne ve 2012 yılı verilerine göre yaklaşık 90 milyon nüfusa sahiptir. Medeniyetler beşiği Ortadoğu'da bulunan Mısır’ın yaklaşık 7000 yıllık bir geçmişi vardır. Mısır’ın resmi dili Arapça, para birimi Mısır Poundu (EGP) ’dur. Galip, üstün gelen anlamlarındaki Kahire Mısır'ın başkentidir. Kahire aynı zamanda Arap dünyası ve Afrika'nın en büyük şehridir. Mısır’ın Kahire’den sonraki önemli şehirleri ise Aswan ve Luxor’dur. İlk önce başkent Kahire’nin gezilecek yerlerine değinelim. Kahire Müzesi gezmeye başlamak için oldukça uygun bir nokta çünkü piramidlerdeki tarihi eserlerin neredeyse hepsi müzeye aktarılmış. Daha sonra Gize bölgesindeki Mikerinos, Kefren ve Keops adındaki 3 büyük piramitten oluşan Gize Piramitleri gezilebilir. Keops Piramidi Dünya’nın yedi harikasından bugüne ulaşabilen tek eserdir. Kahire’deki son turizm noktası ise İslamik Kahire. Nil Nehri’nin ikiye ayırdığı Kahire’de Eski Kahire tarafı İslamik Kahire olarak geçmektedir ve Fatimilerle başlayıp Osmanlılarla devam eden islami dönem eserleri mevcuttur. Kahire’den sonraki durağımız Nil nehri kenarında Sudan sınırına yakın şirin bir turistik kasaba olan Aswan. Nil Nehri üzerindeki Elephant Island, Botanik Bahçesi ve Kaya Mezarları’nı 2 saatlik Felluka Turu ile gezebilirsiniz. Felluka küçük yelkenli teknelere Mısırlıların verdiği isim. Şehrin her yerini 1 saatlik Keleş Turu ile gezebilirsiniz. Keleş faytonlara Mısırlıların verdiği isim. Ramses ve Nefertiti’nin Tapınakları’na ise Aswan’dan 3 saatlik bir yolculukla gidilebilir. Son turistik şehrimiz ise Luxor. Krallar Vadisi, Kraliçeler Vadisi, Hatşepsut,Karnak Temple ve Luksor Temple görülmesi gereken yerler.

Mısır’daki en büyük havalimanı Kahire Uluslararası Havalimanı’dır ve Kahire şehir merkezine 22 km uzaklıktadır. Kahire Uluslararası Havalimanı’ndan Kahire şehir merkezine ulaşım havalimanından 30 dakikada bir kalkan otobüsler ile ücretsiz olarak sağlanabilmektedir. Kahire Uluslararası Havalimanı üzerinden Kahire uçak bileti satışı bulunan firmalar Türk Hava Yolları, Aegean Havayolları, Midde East Havayolları, Egyptair, Qatar Airways, Royal Jordanian, Saudi Arabian Havayolları, Emirates, Gulfn Air Bahrain, Royal Air Maroc, Lufthansa, British Airways, Ethiopian Havayolları ve Etihad Airways’tir. Kahire uçak bileti firmaları ile ilgili ayrıntılı bilgiye oBilet.com üzerinden erişebilirsiniz. Mısır’da bulunan diğer havalimanları ise şu şekildedir; Luksor Havalimanı, Aswan Daraw Havalimanı, Alexandria Havalimanı, Abu Simbel Havalimanı, Sevhac Havalimanı, Hurgada Havalimanı, Assiut Havalimanı, Mersa Matruh Havalimanı, Şarm El Şeyh Havalimanı , Marsa Allam Havalimanı.

Mısır’a yapacağınız yolculuklar için seyahat tarihinize göre en uygun Mısır uçak biletine sahip olmak için oBilet.com internet adresini ziyaret edebilirsiniz. Kahire, Aswan, Luxor ve daha birçok güzel Mısır şehrine oBilet’ten satın alabileceğiniz en ucuz Mısır uçak bileti ile ulaşabilirsiniz.

obilet Kullanıcılarının En Çok Tercih Ettiği 2 Uçuş Noktası