Ucuz Pekin Uçak Bileti

Pekin Uçuşu Olan Havayolu Firmaları

Pekin Hakkında Bilgi

NÜFUS 21.500.000

Pekin Havalimanları

Havalimanı Telefon Şehir Merkezine Uzaklık Ulaşım
Capital Havalimanı
Beijing Nanyuan Havalimanı

Pekin Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Çin Halk Cumhuriyeti'nin başkenti Pekin Şanghay'dan sonra ülkenin ikinci büyük metropol alanıdır. Pekin Kuzey Başkenti anlamına gelmektedir. Pekin Çin Halk Cumhuriyeti için bir ulaşım merkezidir. Birçok demiryolu ve karayolunun merkezidir. Ayrıca ülkeye dışarıdan gelen uçuşların birçoğunun gerçekleştiği bir merkezdir. Ulaşımın yanı sıra ülkenin siyaset, eğitim ve kültür merkezi olan Pekin ekonomi olarak Şanghay ve Hong Kong’un gerisindedir. Pekin’in merkezi olan Pekin Tiananmen Meydanı Dünya’nın büyük meydanıdır. Pekin’in trafiğe kapalı büyük caddesi olan Pekin Wangfuijing Caddesi turizme yönelik yapılanmış olan ve çeşitli alışveriş merkezlerine, seyyar satıcılara, hediyelik eşya dükkanlarına sahip bir cadde. Çin Seddi, Pekin Yasak Şehir, Pekin Yazlık Saray, Pekin Cennet Tapınağı, Ming Mezarlığı, Lama Tapınağı (Yonghe Temple), Ulusal Stadyum ve Su Küpü, Terracotta Müzesi, Pekin Hayvanat Bahçesi, Donghuamen Gece Pazarı, Pekin Olimpiyat Parkı, Drum Tower, Ulusal Müze Pekin gezilecek yerler listesinin devamını oluşturmaktadır.

Ünlü İngiliz mimar Norman Foster tarafından tasarlanan Pekin Başkent (Capital) Uluslararası Havalimanı 2008 Yaz Olimpiyatları için inşa edilmiştir. Türk Hava Yolları ile 9 saat 15 dakika’da İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan Pekin Başkent (Capital) Uluslararası Havalimanı’na gidilebilmektedir. Aktarmalı Pekin uçak biletleri için ise oldukça farklı alternatifler bulunmaktadır: Aeroflot Russian Havayolları, Air Astana, Emirates, Fly Dubai, Etihad Airways, Qatar Airways, Singapore Havayolları, Onur Air… İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan seyahat etmek isterseniz Qatar Airways İstanbul’un her iki havalimanından Pekin uçak biletine sahiptir. Pekin uçak bilet için oBilet.com adresine tıklayabilirsiniz.

Çin Halk Cumhuriyeti’nin başkenti Pekin’e yapacağınız ziyaretlerinizde uygun Pekin uçak biletine sahip olabilmek için oBilet online uçak bileti satış platformunu ziyaret edebilirsiniz.

Capital Havalimanı'ndan Merkeze Ulaşım

Capital Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmek isteyen yolcuların kullanabilecekleri çeşitli ulaşım araçları bulunuyor. Yolcular otobüs, tren, metro ve taksi gibi ulaşım araçlarını kullanarak şehir merkezine gidebiliyorlar.

Otobüs ile Ulaşım

Capital Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmek isteyen yolcuların kullanabilecekleri en uygun maliyetli ulaşım araçlarından bir tanesi otobüsler. Yolcular terminal 2 ve 3’ten otobüslere gün içinde kolayca binebiliyorlar. 8 farklı hat üzerinden sefer yapan çeşitli otobüs seçenekleri olduğu için yolcuların otobüse binmeden önce otobüslerin güzergahlarına bakmaları gerekiyor.

Metro ile Ulaşım

Capital Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmek için yolcuları kullanabilecekleri ulaşım araçlarında bir tanesi ie metrolar. Yolcular havalimanında bulunan terminallerden metrolara binebiliyorlar. Trafik olmadığı için otobüslere kıyasla daha hızlı bir ulaşım seçeneği olan metrolara binmeden önce yolcular metro güzergahını inceleyebilir ve gerekirse aktarma yapılabilecek şekilde yolculuğu planlayabilirler.

Tren ile Ulaşım

Capital Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmek için yolcuların kullanabilecekleri bir diğer pratik ulaşım seçeneği ise trenler. Terminal 2 ve 3’ten binilebilen bu trenler ile yolcular şehir merkezine yaklaşık 10 dakikada varabiliyorlar. Ekspres olarak çalışan ve çok az durakta duran bu trenler pek çok yolcu tarafından tercih ediliyor.

Terminal Araçları ile Ulaşım

Capital Havalimanı’nda yolcuların kullanabilecekleri ulaşım araçlarından bir tanesi ise terminal araçları. Oldukça büyük bir havalimanı olan Capital Havalimanı, yolcuların terminaller arasında kolay ve hızlı bir şekilde yolculuk yapabilmeleri için kullanabilecekleri otobüsler bulunuyor. Yolcular bu otobüsler ile terminaller arasında yorulamdan ve vakit kaybetmeden yolculuk yapabilirler.

Taksi ile Ulaşım

Capital Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmek isteyen yolcular kullanabilecekleri pratik ulaşım araçlarından bir tanesi ie taksiler. Yolcular havalimanında bekleyen taksilere günün istedikleri saatinden binerek hızlı bir şekilde şehir merkezine gidebilirler. Toplu taşıma araçlarına kıyasla daha maliyetli ulaşım aracı seçeneği olan taksiler özellikle çok eşyası olan ya da birkaç kişilik gruplar şeklinde seyahat edenler için oldukça uygun bir seçenek.

Kiralık Araçlar ile Ulaşım

Capital Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmek isteyen yolcuların kullanabilecekleri ulaşım araçlarından bir tanesi de kiralık araçlar. Yolcular seyahatlerinden önce online olarak ya da seyahatlerinden sonra havalimanı içerisinde bulunan araç kiralama ofislerinden araç kiralayarak şehir merkezine daha rahat bir şekilde gidebilirler. İsteyen yolcular kiralayacakları aracı daha uzun süreli kiralayarak seyahatleri boyunca bu aracı kullanabilirler.

Transfer Hizmeti ile Ulaşım

Capital Havalimanı’ndan şehir merkezine Yolcular konaklayacakları otelden havalimanı transfer hizmeti alabilirler. Fakat her otel bu hizmeti vermediği için yolcuların önceden otelleri ile iletişime geçerek bilgi almaları gerekiyor. Otelinden havalimanı transfer hizmeti alamayan ya da otelde kalmayan yolcular ise özel ulaşım şirketlerinden biri ile anlaşarak havalimanı transfer hizmetinden yararlanabilirler.

Merkezden Capital Havalimanı'na Ulaşım

Şehir merkezinden Capital Havalimanı’na gitmek isteyen yolcuların kullanabilecekleri çeşitli ulaşım araçları bulunuyor. Yolcular otobüs, tren, metro ve taksi gibi ulaşım araçlarını kullanarak havalimanına gidebiliyorlar.

Otobüs ile Ulaşım

Şehir merkezinden Capital Havalimanı’na gitmek isteyen yolcuların kullanabilecekleri en uygun maliyetli ulaşım araçlarından bir tanesi otobüsler. Yolcular şehir merkezinin çeşitli bölgelerinden otobüslere gün içinde kolayca binebiliyorlar. Pek çok hat üzerinden sefer yapan çeşitli otobüs seçenekleri olduğu için yolcuların otobüse binmeden önce otobüslerin güzergahlarına bakmaları gerekiyor.

Metro ile Ulaşım

Şehir merkezinden Capital Havalimanı’na gitmek için yolcuları kullanabilecekleri ulaşım araçlarında bir tanesi ie metrolar. Yolcular şehir merkezinde bulunan terminallerden metrolara binebiliyorlar. Trafik olmadığı için otobüslere kıyasla daha hızlı bir ulaşım seçeneği olan metrolara binmeden önce yolcular metro güzergahını inceleyebilir ve gerekirse aktarma yapılabilecek şekilde yolculuğu planlayabilirler.

Tren ile Ulaşım

Şehir merkezinden Capital Havalimanı’na gitmek için yolcuların kullanabilecekleri bir diğer pratik ulaşım seçeneği ise trenler. Şehir merkezindeki çeşitli istasyonlardan binilebilen bu trenler ile yolcular havalimanına yaklaşık 10 dakikada varabiliyorlar. Ekspres olarak çalışan ve çok az durakta duran bu trenler pek çok yolcu tarafından tercih ediliyor.

Terminal Araçları ile Ulaşım

Şehir merkezinden Capital Havalimanı’na kullanabilecekleri ulaşım araçlarından bir tanesi ise terminal araçları. Oldukça büyük bir havalimanı olan Capital Havalimanı, yolcuların terminaller arasında kolay ve hızlı bir şekilde yolculuk yapabilmeleri için kullanabilecekleri otobüsler bulunuyor. Yolcular bu otobüsler ile terminaller arasında yorulamdan ve vakit kaybetmeden yolculuk yapabilirler.

Taksi ile Ulaşım

Şehir merkezinden Capital Havalimanı’na gitmek isteyen yolcular kullanabilecekleri pratik ulaşım araçlarından bir tanesi ie taksiler. Yolcular şehir merkezinin farklı bölgelerinde bekleyen taksilere günün istedikleri saatinden binerek hızlı bir şekilde havalimanına gidebilirler. Toplu taşıma araçlarına kıyasla daha maliyetli ulaşım aracı seçeneği olan taksiler özellikle çok eşyası olan ya da birkaç kişilik gruplar şeklinde seyahat edenler için oldukça uygun bir seçenek.

Kiralık Araçlar ile Ulaşım

Şehir merkezinden Capital Havalimanı’na gitmek isteyen yolcuların kullanabilecekleri ulaşım araçlarından bir tanesi de kiralık araçlar. Yolcular seyahatlerinden önce online olarak ya da şehir merkezinde bulunan araç kiralama ofislerinden araç kiralayarak havalimanına daha rahat bir şekilde gidebilirler.

Transfer Hizmeti ile Ulaşım

Şehir merkezinden Capital Havalimanı’na gitmek için yolcuların tercih edebilecekleri ulaşım aracı seçeneklerinden birisi ise transfer araçları. Yolcular konaklayacakları otelden havalimanı transfer hizmeti alabilirler. Fakat her otel bu hizmeti vermediği için yolcuların önceden otelleri ile iletişime geçerek bilgi almaları gerekiyor. Otelinden havalimanı transfer hizmeti alamayan ya da otelde kalmayan yolcular ise özel ulaşım şirketlerinden biri ile anlaşarak havalimanı transfer hizmetinden yararlanabilirler.

flight