Ana menüye ulaşmak için tıklayınız. İçeriğe ulaşmak için tıklayınız.

Ucuz Bangkok Uçak Bileti

1 Yolcu

Bangkok Uçuşu Olan Havayolu Firmaları

Bangkok Hakkında

ÜLKE Tayland

NÜFUS8.281.000

PARA BİRİMİTHB

TÜRKİYE İLE SAAT FARKI04:00

HAVALİMANI SAYISI2

Bangkok Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Tayland’ın başkenti, en önemli limanı ve en çok ziyaret edilen şehirlerinden biri olan Bangkok, küçük kasaba ve köylerin bulunduğu bir ülkedeki tek kozmopolit şehir ve aynı zamanda Tayland'ın kültür ve ticaret merkezi olarak bilinmektedir.Taylan’ı ziyaret etmek isteyenler seyahatlerine Bangkok uçak bileti alarak başlamakatadırlar. Bangkok, Tayland Körfezi'nden yaklaşık 40 km uzaklıktaki Chao Phraya Nehri deltasında bulunuyor. Eskiden doğu kıyısında bulunan Krung Thep ve batıdaki Thon Buri olmak üzere iki belediyeye ayrılmış köprüler vardı. 1971'de bu ikisi, tek bir belediye yönetimi altında birleşerek şehir eyaleti oldular. Bangkok, birbirinden görkemli Budist tapınakları, manastırlar, fabrikalar, dükkanlar, yollar ve kanallar boyunca birbirine bitişik evleri olan hareketli, kalabalık bir şehirdir. Taylandlılar arasında "Tanrının Kenti, Büyük Şehir, Zümrüt Tapınağının Yurdu, Ayutthaya'nın Şehri, Melekler Şehri" olarak da bilinen Bangkok, toplamda 1565 kilometrekarelik bir alanı kapsıyor. Bangkok iklimi yıl boyunca sıcak, hatta dünyaca bilinen bir meteoroloji örgütü tarafından “Dünyanı en sıcak şehri” unvanını aldı. Soğuk mevsim olan aralık ayında bile termometreler 25 santigrat derecenin altına düşmüyor. Modern Bangkok, 1960'lardan bu yana büyük bir gelişme kaydetti. Eskiden sadece bir duvarla çevrili şehir merkezi şimdilerde şehrin en gelişmiş bölgesi. Bangkok gece hayatını en iyi deneyimleyebileceğiniz yer Pat Pong iken, finans merkezi olarak kabul edilen Silom’da daha çok oteller, iş merkezleri, bankalar vs. bulunuyor. Bangkok’un tüm dünyaya adını duyurmasının esas sebebi ise yüzen pazarlar. Wat Sai yakınlarındaki kanallarda tekneleriyle satışa çıkanlar günlük olarak taze gıdalar, çeşitli meyve ve sebzeler satıyor. Alıcılar da aynı şekilde satıcılar gibi tekneye binerek kanal boyunca ilerliyor ve bir şey satın almak istediğinde duruyor. Bangkok’ta en coşkulu festivaller arasında Uçurtma Festivali (şubat-nisan), Dünya Thai Dövüş Sanatları Festivali (mart), Pirinç Sezonunun Başlatılması Seremonisi (ekim) ve Işık Festivali bulunuyor.

Güneydoğu Asya’nın en işlek ve en büyük havalimanlarından biri olan Suvarnabhumi Havalimanı’nın bir diğer bilinen adı ise Bangkok Uluslararası Havalimanı. Thai Airways, Thai Smile Airways ve Bangkok Airways’in ana havalimanı olan Bangkok Havalimanı, Bangkok şehir merkezinin 25 km doğusunda konumlanıyor. 2016 istatistiklerine göre dünyanın en işlek 20. havalimanı olan Bangkok Havalimanı, 1 yıl içerisinde 56 milyona yakın yolcuya taşımacılık hizmeti vermiş. Son zamanların turizm sektöründe büyük bir hızla büyüyen ülkesi Tayland’ın başkenti Bangkok’a direkt uçmak için İstanbul Atatürk havalimanından sefer düzenleyen Türk Hava Yolları bileti almanız gerekiyor. Tayland uçak biletinizi dilerseniz Thai Airways, Qatar Airways, KLM, Lufthansa, British Airways gibi firmalardan da alabilirsiniz.

Bangkok’a aktarmalı ya da aktarmasız uçuş seferleri düzenleyen yaklaşık 100’e yakın hava yolu firması ve hepsinin de farklı dönemlerde Tayland ve Uzakdoğu ülkelerine özel düzenlediği kampanya ve promosyonlar bulunuyor. Tüm bunlardan haberdar olmak ve en ucuz Tayland uçak biletini bulmak için siz de oBilet’i tercih edebilirsiniz. Tayland uçak biletinizi ister gidiş-dönüş alın, isterseniz de tek yön alarak tüm Uzakdoğu ülkelerini turlayabilirsiniz.

obilet Kullanıcılarının En Çok Tercih Ettiği 2 Uçuş Noktası

En Çok Tercih Edilen Bangkok Uçak Seferlerinin Bilet Fiyatları

Bangkok Uçak Bileti Almak için Bangkok Uçak Firmalarının Seferleri ve Fiyatları Burada. Tüm Firmaların En Ucuz Uluslararası Bangkok Uçak Bileti Fiyatları obilet.com'da!
Rota Fiyat
Alma Ata - Bangkok 1.543,74 TL
Taşkent - Bangkok 1.703,84 TL
İzmir - Bangkok 2.144,92 TL
Ankara - Bangkok 2.243,34 TL
Tiflis - Bangkok 2.508,37 TL
Bakü - Bangkok 2.570,36 TL
İstanbul - Bangkok 2.910,30 TL
Antalya - Bangkok 2.971,73 TL
Seçiniz
Geçmiş Aramalar