Ana menüye ulaşmak için tıklayınız. İçeriğe ulaşmak için tıklayınız.

Adana Uçak Bileti

1 Yolcu

ÜLKE Türkiye

YÜZ ÖLÇÜMÜ 14.045 km2

NÜFUS2.149.260

Adana Havalimanları

Adana Şakirpaşa Havalimanı

Adana Şakirpaşa Havalimanı Hakkında Bilgi

AÇILIŞ1937

ŞEHİR MERKEZİNE UZAKLIK5,0 km

ULAŞIMTaksi, Otobüs

Adana’ya gitmek ya da Adana’dan başka şehirlere gitmek için pek çok insan ulaşım tercihini uçaktan yana kullanır. Adana’ya ulaştıktan sonra ya da Adana’dan ayrılırken havalimanı ile şehir merkezi arasındaki ulaşımı halletmek gereklidir. Birbirinden farklı alternatiflerin bulunduğu şehirde kendinize en uygun olan seçenekten faydalanabilirsiniz.

“Adana Şakirpaşa Havalimanı’na nasıl ulaşılır?” sorusunun cevabını farklı başlıklarda yanıtlayabiliriz.

Otobüs ile nasıl ulaşılır?

Adana Havalimanı’ndan şehir içindeki bazı ilçelere direkt otobüs hattı bulunmaktadır. Güzergahında pek çok semt bulunan bu otobüslerle şehrin hemen hemen her yerine tek vesayetle ulaşma imkanınız bulunmaktadır.

Havalimanından hareket eden otobüs hatları:

159 numaralı Adana Havalimanı – Seyhan Uygulama Hastanesi

135 numaralı Adana Havalimanı – Balca

Her iki otobüs hattıyla da şehrin dilediğiniz noktasına kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Şehir içinden de tek vesayetle havalimanına ulaşabilirsiniz.

Adana Havalimanı’na otobüs dışında hangi araçlarla ulaşım sağlanır?

Otobüsle gitmek tercihiniz değilse havalimanı servislerinden ve taksilerden de faydalanabilirsiniz.

Ayrıca, Adana araç kiralama şirketlerinden bütçenize uygun bir araç kiralayarak da ulaşım sağlayabilirsiniz. Adana’yı bilmiyor olsanız dahi, karışık ve trafiği yoğun bir şehir olmadığı için ulaşım konusunda zorluk çekmeyeceğinize emin olabilirsiniz.

Ulaşım metotlarından hangisi zamanınıza ve bütçenize daha çok uygunsa onu tercih ederek Adana Havalimanı ile şehir merkezi arasındaki ulaşımı kolaylıkla sağlayabilirsiniz. Hemen hemen her yere tek vesayetle gidebileceğiniz ender şehirlerden bir tanesidir.

Adana Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Adana, Akdeniz Bölge’sinin en büyük, Türkiye’nin en büyük 6.kentidir. Tarihi binlerce yıl öncesine dayanan nice medeniyetler görmüş, büyük yazarlara, şairlere ilham vermiş bu şehir, önemli bir kültür, tarım, eğitim, ticaret, ekonomi ve ulaşım merkezi konumundadır. Kentin kendine özgü mutfağı, sadece Türkiye’de değil, bütün dünyada kendini tanıtmış durumdadır.

Adana Şakirpaşa Havalimanı hem yurt içi hem yurt dışı hatlarına ev sahipliği yapmaktadır. 2016 istatistiklerine göre iç hatlarda 4.5 milyon, dış hatlarda 659.354 yolcu sayısına ulaşmıştır. Pegasus, Türk Hava Yolları, Sun Express, Bora Jet, Atlas Global, Anadolu Jet firmaları Adana Şakirpaşa Havalimanı’na seferler düzenlemektedir. Adana Şakirpaşa Havalimanı’ndaki tüm uçuş bilgilerine oBilet.com üzerinden ulaşabilirsiniz. Havalimanı’na ulaşım olanakları da oldukça gelişmiştir, Türk Hava Yolları, Atlas Jet, Onur Air, Sun Express ve HAVAŞ’ın Adana Şakirpaşa Havalimanı’na servisleri bulunmaktadır. Ayrıca 135 numaralı Havalimanı-Balcalı belediye otobüsü ve minibüslerle de Adana Şakirpaşa Havalimanı’na ulaşılabilmektedir.

Adana’yı ziyaret etmek isterseniz, oBilet.com üzerinden size en uygun uçak biletlerini görüntüleyebilir, en ucuz uçak biletine kolayca sahip olabilirsiniz. Uçak biletiniz ile ilgili her türlü teknik desteği oBilet ekibinden alabilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Adana Uçak Seferlerinin Bilet Fiyatları

Adana Uçak Bileti Almak için Adana Havayolu Firmalarının Seferleri ve Fiyatları Burada. Tüm Firmaların Adana Uçak Biletlerini Karşılaştırmak için oBilet.com!
Rota Fiyat
İzmir - Adana 37,99 TL
Antalya - Adana 37,99 TL
İstanbul - Adana 69,99 TL
Ankara - Adana 69,99 TL
Bursa - Adana 99,98 TL
Bodrum - Adana 99,99 TL
Samsun - Adana 104,98 TL
Trabzon - Adana 123,98 TL
Van - Adana 151,98 TL
Seçiniz
Geçmiş Aramalar