Ana menüye ulaşmak için tıklayınız. İçeriğe ulaşmak için tıklayınız.

Ucuz Adana Uçak Bileti

1 Yolcu

Adana Uçuşu Olan Havayolu Firmaları

Adana Hakkında

TELEFON KODU 322

PLAKA 01

YÜZ ÖLÇÜMÜ 14.045 km2

NÜFUS2.149.260

Adana Havalimanları

Adana Şakirpaşa Havalimanı

Adana Şakirpaşa Havalimanı Hakkında Bilgi

AÇILIŞ1937

ŞEHİR MERKEZİNE UZAKLIK5,0 km

ULAŞIMTaksi, Otobüs

Adana’ya gitmek ya da Adana’dan başka şehirlere gitmek için pek çok insan ulaşım tercihini uçaktan yana kullanır. Adana’ya ulaştıktan sonra ya da Adana’dan ayrılırken havalimanı ile şehir merkezi arasındaki ulaşımı halletmek gereklidir. Birbirinden farklı alternatiflerin bulunduğu şehirde kendinize en uygun olan seçenekten faydalanabilirsiniz.

“Adana Şakirpaşa Havalimanı’na nasıl ulaşılır?” sorusunun cevabını farklı başlıklarda yanıtlayabiliriz.

Otobüs ile nasıl ulaşılır?

Adana Havalimanı’ndan şehir içindeki bazı ilçelere direkt otobüs hattı bulunmaktadır. Güzergahında pek çok semt bulunan bu otobüslerle şehrin hemen hemen her yerine tek vesayetle ulaşma imkanınız bulunmaktadır.

Havalimanından hareket eden otobüs hatları:

159 numaralı Adana Havalimanı – Seyhan Uygulama Hastanesi

135 numaralı Adana Havalimanı – Balca

Her iki otobüs hattıyla da şehrin dilediğiniz noktasına kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Şehir içinden de tek vesayetle havalimanına ulaşabilirsiniz.

Adana Havalimanı’na otobüs dışında hangi araçlarla ulaşım sağlanır?

Otobüsle gitmek tercihiniz değilse havalimanı servislerinden ve taksilerden de faydalanabilirsiniz.

Ayrıca, Adana araç kiralama şirketlerinden bütçenize uygun bir araç kiralayarak da ulaşım sağlayabilirsiniz. Adana’yı bilmiyor olsanız dahi, karışık ve trafiği yoğun bir şehir olmadığı için ulaşım konusunda zorluk çekmeyeceğinize emin olabilirsiniz.

Ulaşım metotlarından hangisi zamanınıza ve bütçenize daha çok uygunsa onu tercih ederek Adana Havalimanı ile şehir merkezi arasındaki ulaşımı kolaylıkla sağlayabilirsiniz. Hemen hemen her yere tek vesayetle gidebileceğiniz ender şehirlerden bir tanesidir.

Adana Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Adana’ya havayolu ulaşımı için uçak biletleri oBilet’te. Adana, Türkiye'nin yoğun nüfuslu şehirlerinden olup en kalabalık altıncı şehridir. 2.201.670 nüfusa sahip şehrin yüzölçümü 13.844 m²'dir. 4'ü anakent ilçesi (Seyhan, Yüreğir, Çukurova, Sarıçam) olmak üzere toplam 15 ilçesi ve belediyesi vardır. En kalabalık belediyesi ise merkez ilçelerden birisi olan Seyhan ilçesidir. Türkiye’nin altıncı büyük metropolü olan Adana ülkenin önde gelen ticaret, tarım, hayvancılık, madencilik merkezlerinden birisidir. Bölge maden yatakları açısından da zengin olup krom, demir, manganez, kurşun ve çinko yatakları açısından oldukça önem taşımaktadır. Adana'nın merkezi; Mersin, Adana, Osmaniye ve Hatay illerini kapsayan Çukurova'nın merkezinde bulunur. Yaklaşık 5,62 milyon insana ev sahipliği yapan Çukurova bölgesinin büyük bir bölümü, tarıma oldukça elverişli, geniş ve düz bir arazidir. Tipik Akdeniz iklimine sahip Adana’da kışları ılık ve yağışlı, yazları ise sıcak ve kuraktır. Hava sıcaklığının özellikle yaz aylarında yüksek seyrettiği Adana’da şimdiye kadarki en yüksek sıcaklık 12 Haziran 2012'de nemle birlikte 53,0 °C, nemsiz 46 °C olarak ölçülmüştür. En düşük sıcaklıksa 28 Ocak 2012'de −6 °C olarak kayıtlara geçmiştir.

Adana’yı gezmeye Eski Adana bölgesinden başlanabilir. Seyhan nehri üzerinde kurulu olan Taş Köprü, Dünya’nın araç trafiğine açık en eski köprüsü ve Romalılar tarafından 2.yy’da inşa edilmiş. Taş Köprü’nün üzerinden ardındaki Adana Merkez Camii’yi de görmek mümkün. Taş Köprü’yü geçtikten sonra bölgenin tarihinde önemli yeri olan Ramazanoğulları tarafından yaptırılmış olan Ulu Camii’yi diğer adıyla Ramazanoğulları Camii’yi ve güzel avlu içindeki Ramazanoğulları Medresesi’ni görebilirsiniz. Ulu Camii’den sonra biraz ilerledikten sonra bir tarafta Adana’nın ilk valisi olan Ziya Paşa’nın mezarı diğer tarafta ise Türkiye’nin en uzun saat kulesi olan Tarihi Saat Kulesi (Büyük Saat) var. Tarihi Saat Kulesi’nin çevresi aslında Eski Adana’nın merkezi ve burda bulunan Tarihi Kazancılar Çarşısı görülmeye değer. Eski Adana’dan Yeni Adana tarafına geçildiğinde ise Türkiye’nin en büyük parklarından olan Adana Merkez Parkı, Sabancı Merkez Camii, Arkeoloji Müzesi, Atatürk Müzesi (Suphi Paşa Konağı), Adana Sinema Müzesi ve Seyhan Baraj Gölü ziyaret edilmelidir.

Adana Şakirpaşa Havalimanı Adana ve çevresindeki Mersin, Osmaniye gibi yerleşim merkezlerine de hizmet veren havalimanıdır. Türkiye’nin ulaşım trafiği bakımından en yoğun 6.havalimanıdır. Şehrin merkezi noktalarına yakın mesafede olan Adana Şakirpaşa Havalimanı’ndan Adana şehir merkezine ulaşım taksi ve toplu taşım ile sağlanmaktadır. Adana Şakirpaşa Havalimanı üzerinden yurt içi uçuşu bulunan firmalar Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Onur Air, Pegasus, Sun Express ve Atlas Global’dir. Adana Şakirpaşa Havalimanı üzerinden yurt dışı uçuşu bulunan firmalar ise Pegasus, Sun Express, Atlas Global, Wings of Lebanon ve Flynas’tır. Adana uçak bileti için yurt içi ve yurt dışı havayolu şirketleri ile ilgili ayrıntılı bilgiye oBilet.com adresinden erişebilirsiniz.

Türkiye’nin verimli topraklarını oluşturan Çukurova’nın merkezinde bulunan Adana’ya seyahat etmek oBilet ile artık çok daha kolay! oBilet.com internet adresini kullanarak seyahat etmek istediğiniz tarihi seçip tüm Adana uçak seferlerini görüntüleyebilir ve size en uygun Adana uçak biletini kolayca satın alabilirsiniz. Adana uçak biletiniz ile ilgili her durumda oBilet Çağrı Merkezi ile hızlıca iletişime geçebilirsiniz

En Çok Tercih Edilen Adana Uçak Seferlerinin Bilet Fiyatları

Adana Uçak Bileti Almak için Adana Uçak Firmalarının Seferleri ve Fiyatları Burada. Tüm Firmaların Adana Uçak Bileti Fiyatları obilet.com'da!
Rota Fiyat
Antalya - Adana 37,99 TL
Ankara - Adana 51,99 TL
İzmir - Adana 54,99 TL
Samsun - Adana 141,98 TL
Van - Adana 149,99 TL
Bursa - Adana 150,38 TL
Trabzon - Adana 169,99 TL
İstanbul - Adana 183,98 TL
Seçiniz
Geçmiş Aramalar