Ucuz Tokyo Uçak Bileti

7/24 Müşteri Hizmetleri
Güvenli Ödeme
Ayda 16 Milyondan
Fazla Ziyaretçi
2 Dakikada Biletini Al

Tokyo Kalkışlı En Çok Uçuş Düzenlenen Ülkeler

Tokyo Uçuşu Olan Havayolu Firmaları

Tokyo Hakkında Bilgi

TELEFON KODU 0 81
NÜFUS 37.800.000

Tokyo Havalimanları

Havalimanı Telefon Şehir Merkezine Uzaklık Ulaşım
Narita Havalimanı
Tokyo Havalimanı

Tokyo Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Tokyo’ya Türkiye vatandaşları vizesiz bir şekilde gidebilmektedir. Tokyo uçak biletleri ile ilgili her türlü bilgi oBilet’te yer almaktadır. Dünyanın en farklı şehirlerinden bir tanesi olan Tokyo Japonya’nın başkentidir. Tokyo canlı ve dinamik yapısıyla dünyanın en önemli şehirlerinden birisidir. 35 milyonun üzerindeki nüfusuyla dünyanın en kalabalık metropol kentidir. Şehir yıllar içerisinde çok sayıda tarihi olaya tanık olmuştur. Tarihi olaylar arasında 1923 büyük Tokyo depremi ve 2.Dünya Savaşı unutulmazlar arasındadır. Ancak Japonlar için 2. Dünya Savaşı bir yenilgiden çok bir ders çıkarma olarak algılanmıştır ve kent 1950’li yıllarla beraber ekonomik olarak büyüme sürecine girmiştir. Japonya teknolojik, ekonomik ve finansal olarak dünyanın çok büyük ve çok önemli bir merkezi haline geldi. Bugün Tokyo Borsası New York Borsası’nın ardından dünyanın en büyük ikinci büyük borsası unvanını aldı. Bugün ışıl ışıl caddeleri, devasa büyüklükteki binaları, telaşlı ve koşuşturmaca içerisindeki insanlarıyla Tokyo dünyamızda görülmesi gereken şehirler listesindedir.

Kırmızı-beyaz renklerle Tokyo’nun simge kulelerinden biri olan Tokyo Kulesi kente gelenlerin görmesi gereken vazgeçilmez bir yapıdır. Tokyo şehir merkezinde Ueno istasyonunun hemen yanında bulunan Ueno Park yıl içerisinde binlerce turiste ev sahipliği yapan turistik bir ulusal parktır. Parkta eşsiz güzellikte çiçekler ve Japonlar için önemli bir yere sahip olan kiraz ağaçları misafirlerini beklemektedir. Şehirden yaklaşık 1 saat uzaklıkta bulunan Fuji Dağı etekleri hem tapınak görmek hem de Fuji Dağı’nın harika manzarasını izlemek için eşsiz bir doğal güzelliktir. Çoğunluğu Budist inancına bağlı olan Japonların en büyük Budist tapınağı Sensoji Tapınağı ince işçilikle yapılmıştır ve kesinlikle görülmelidir. Tokyo şehir merkezindeki bir diğer tapınak da Meiji-Jingu Tapınağı’dır ve çok sayıda ziyaretçi almaktadır. Japon İmparatorluğu’nun ve Uzak Doğu’nun eşsiz eserlerinin sergilendiği Tokyo Ulusal Müzesi ve modern sanat eserlerinin sergilendiği Ghibli Müzesi şehrin görülmeye değer en önemli iki müzesidir.

Dünyanın gelişmiş metropol kenti Tokyo’da iki büyük havalimanı bulunmaktadır. Haneda Uluslararası Havalimanı(Tokyo Uluslararası Havalimanı) Tokyo şehir merkezine yaklaşık 14 km mesafede bulunmaktadır ve Dünyanın en işlek dördüncü havalimanıdır. Narita Uluslararası Havalimanı ise Japonya'nın Narita şehrinin güneydoğusunda yer alan uluslararası havalimanıdır. Haneda Uluslararası Havalimanı(Tokyo Uluslararası Havalimanı) ve Narita Uluslararası Havalimanı’ndan Tokyo şehir merkezine ulaşım tren, metro ve otobüs hatları ile oldukça kolay ve hızlıdır. Tokyo uçak bileti bulunan havayolu şirketlerinin başlıcaları Türk Hava Yolları, Atlas Global, Pegasus Havayolları, Philippine Havayolları, SriLankan Havayolları, AeroFlot Russian Havayolları, Emirates, Etihad Airways, Singapore Havayolları, Qatar Airways, Korean Air, Air China, Asiana Havayolları, Garuda Indonesia, Air France, Lufthansa, All Nippon Airways, British Airways, LOT Polish Havayolları, Air Canada, Air India Limited ve Royal Brunei Havayolları şeklindedir. İstanbul üzerinden bir aktarmalı, Ankara üzerinden bir veya iki aktamalı Tokyo seferleri düzenlenmektedir.Tokyo uçak bileti tarihleri ve saatleri için detaylı bilgiye oBilet.com üzerinden erişebilirsiniz.

Dünyanın en gelişmiş metropollerinden Tokyo’ya yapmayı planladığınız seyahatlerinizi oBilet üzerinden alacağınız Tokyo uçak bileti ile hem daha güvenilir hem daha ekonomik hale getirebilirsiniz. oBilet.com adresinden veya oBilet mobil uygulamasından size en uygun Tokyo uçak biletini bulmak çok kolay!

Tokyo Hakkında Blog Yazıları

 • Dünyanın En Güzel 11 Fotoğrafçılık Müzesi

  Fotoğraf Tutkunlarının Mutlaka Ziyaret Etmesi Gereken Dünyaca Ünlü Fotoğraf Müzeleri. Fotoğraf Sergileri ve Ünlü Fotoğrafçıların Eserleri Bu Müzelerde!

  Devamını Gör
 • 2020 Olimpiyatları Hakkında Bilinmesi Gerekenler. Olimpiyatlar İptal Edilecek Mi?

  2020 Yaz Olimpiyatları Coronavirüs tedbirleri kapsamında iptal edildi. Olimpiyatların ne zaman gerçekleşeceğine dair ise belli bir tarih verilmedi.  **** 2020 yılının yaz ayları, sporun farklı dallarına ilgi duyan tüm aktivite tutkunları için heyecan verici bir dönemi de beraberinde getiriyor. Köklü tarihi antik çağlara kadar uzanan olimpiyat oyunları; bu kez Japonya’nın başkenti Tokyo’da hayat bulmak üzere.

  Devamını Gör
 • 2021 Resmi Tatil Günleri – 2021’de 6 Gün İzinle 40 Gün Tatil Yap!

  2020 yılı o kadar zor geçti ki, çoğumuz başımızdaki felaketlerin bitmesi için bir umut 2021 yılını bekliyoruz. Çalışanları en çok umutlandıran şey ise 2021’de yapacağımız tatiller. Ben de bu yazıyı size hangi günlerde tatil yapabileceğinizin müjdesini vermek için yazdım. Sizleri daha da motive etmek için de bu tatillerde gidebileceğiniz bazı yer önerilerinde bulundum. Şimdiden hepinize

  Devamını Gör

obilet Kullanıcılarının En Çok Tercih Ettiği 2 Uçuş Noktası