Ucuz Tokyo Uçak Bileti

7/24 Müşteri Hizmetleri
Güvenli Ödeme
Ayda 15 Milyondan Fazla Ziyaretçi
2 Dakikada Biletini Al

Tokyo Uçuşu Olan Havayolu Firmaları

Tokyo Hakkında Bilgi

TELEFON KODU 0 81
NÜFUS 37.800.000

Tokyo Havalimanları

Havalimanı Telefon Şehir Merkezine Uzaklık Ulaşım
Narita Havalimanı
Tokyo Havalimanı

Tokyo Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Tokyo’ya Türkiye vatandaşları vizesiz bir şekilde gidebilmektedir. Tokyo uçak biletleri ile ilgili her türlü bilgi oBilet’te yer almaktadır. Dünyanın en farklı şehirlerinden bir tanesi olan Tokyo Japonya’nın başkentidir. Tokyo canlı ve dinamik yapısıyla dünyanın en önemli şehirlerinden birisidir. 35 milyonun üzerindeki nüfusuyla dünyanın en kalabalık metropol kentidir. Şehir yıllar içerisinde çok sayıda tarihi olaya tanık olmuştur. Tarihi olaylar arasında 1923 büyük Tokyo depremi ve 2.Dünya Savaşı unutulmazlar arasındadır. Ancak Japonlar için 2. Dünya Savaşı bir yenilgiden çok bir ders çıkarma olarak algılanmıştır ve kent 1950’li yıllarla beraber ekonomik olarak büyüme sürecine girmiştir. Japonya teknolojik, ekonomik ve finansal olarak dünyanın çok büyük ve çok önemli bir merkezi haline geldi. Bugün Tokyo Borsası New York Borsası’nın ardından dünyanın en büyük ikinci büyük borsası unvanını aldı. Bugün ışıl ışıl caddeleri, devasa büyüklükteki binaları, telaşlı ve koşuşturmaca içerisindeki insanlarıyla Tokyo dünyamızda görülmesi gereken şehirler listesindedir.

Kırmızı-beyaz renklerle Tokyo’nun simge kulelerinden biri olan Tokyo Kulesi kente gelenlerin görmesi gereken vazgeçilmez bir yapıdır. Tokyo şehir merkezinde Ueno istasyonunun hemen yanında bulunan Ueno Park yıl içerisinde binlerce turiste ev sahipliği yapan turistik bir ulusal parktır. Parkta eşsiz güzellikte çiçekler ve Japonlar için önemli bir yere sahip olan kiraz ağaçları misafirlerini beklemektedir. Şehirden yaklaşık 1 saat uzaklıkta bulunan Fuji Dağı etekleri hem tapınak görmek hem de Fuji Dağı’nın harika manzarasını izlemek için eşsiz bir doğal güzelliktir. Çoğunluğu Budist inancına bağlı olan Japonların en büyük Budist tapınağı Sensoji Tapınağı ince işçilikle yapılmıştır ve kesinlikle görülmelidir. Tokyo şehir merkezindeki bir diğer tapınak da Meiji-Jingu Tapınağı’dır ve çok sayıda ziyaretçi almaktadır. Japon İmparatorluğu’nun ve Uzak Doğu’nun eşsiz eserlerinin sergilendiği Tokyo Ulusal Müzesi ve modern sanat eserlerinin sergilendiği Ghibli Müzesi şehrin görülmeye değer en önemli iki müzesidir.

Dünyanın gelişmiş metropol kenti Tokyo’da iki büyük havalimanı bulunmaktadır. Haneda Uluslararası Havalimanı(Tokyo Uluslararası Havalimanı) Tokyo şehir merkezine yaklaşık 14 km mesafede bulunmaktadır ve Dünyanın en işlek dördüncü havalimanıdır. Narita Uluslararası Havalimanı ise Japonya'nın Narita şehrinin güneydoğusunda yer alan uluslararası havalimanıdır. Haneda Uluslararası Havalimanı(Tokyo Uluslararası Havalimanı) ve Narita Uluslararası Havalimanı’ndan Tokyo şehir merkezine ulaşım tren, metro ve otobüs hatları ile oldukça kolay ve hızlıdır. Tokyo uçak bileti bulunan havayolu şirketlerinin başlıcaları Türk Hava Yolları, Atlas Global, Pegasus Havayolları, Philippine Havayolları, SriLankan Havayolları, AeroFlot Russian Havayolları, Emirates, Etihad Airways, Singapore Havayolları, Qatar Airways, Korean Air, Air China, Asiana Havayolları, Garuda Indonesia, Air France, Lufthansa, All Nippon Airways, British Airways, LOT Polish Havayolları, Air Canada, Air India Limited ve Royal Brunei Havayolları şeklindedir. İstanbul üzerinden bir aktarmalı, Ankara üzerinden bir veya iki aktamalı Tokyo seferleri düzenlenmektedir.Tokyo uçak bileti tarihleri ve saatleri için detaylı bilgiye oBilet.com üzerinden erişebilirsiniz.

Dünyanın en gelişmiş metropollerinden Tokyo’ya yapmayı planladığınız seyahatlerinizi oBilet üzerinden alacağınız Tokyo uçak bileti ile hem daha güvenilir hem daha ekonomik hale getirebilirsiniz. oBilet.com adresinden veya oBilet mobil uygulamasından size en uygun Tokyo uçak biletini bulmak çok kolay!

Tokyo Hakkında Blog Yazıları

 • Dünyanın En Ünlü 10 Alışveriş Caddesi

  İçindekiler1 Dünyanın En Ünlü Alışveriş Caddeleri1.1 Ginza Caddesi, Tokyo, Japonya1.2 Bond Caddesi, Londra, İngiltere1.3 Strøget Caddesi, Kopenhag, Danimarka1.4 İstasyon Caddesi (Bahnhofstrasse), Zürih, İsviçre1.5 Montaigne Caddesi, Paris, Fransa1.6 Rodeo Caddesi, Beverly Hills, ABD1.7 Monte Napoleone Caddesi, Milano, İtalya1.8 Beşinci Cadde, New York, ABD1.9 Pieter Cornelisz Hooft Caddesi, Amsterdam, Hollanda1.10 Calle de Serano Caddesi, Madrid, İspanya Dünyanın

  Devamını Gör
 • Dünyadaki En Güzel 21 Eğlence Parkı

  Yaz tatiline en çok kim sevinir? Tabi ki çocuklar! Okul tatil, havalar güzel ve etraf her zaman aydınlık! Bir çocuk daha ne isteyebilir ki? Cevap veriyoruz: Birçok şey! Ebeveynler bize hak vereceklerdir, çocukların heyecanları ve merakları asla azalmaz. Hep daha fazlasını isterler! Çocukları mutlu etmek ise kolaydır. Etrafta eğlence olduğu sürece, bir çocuk her zaman

  Devamını Gör
 • Tokyo’da Gezilecek Yerler

  Vize ile uğraşmadan rahatça gidip gezebileceğiniz şahane bir şehir olan Tokyo’da görmeden dönmemeniz gereken birçok yer mevcut. Yine de bunların hepsinden önemlisi, merkezde 13 milyon, banliyölerle birlikte 37 milyon insanın yaşadığı bir şehirde nasıl olup da hiç izdiham yaşanmadığını, toplu taşımada veya trafikte kavga çıkmadığını, herkesin sakin ve düzenli biçimde istediği yere kolayca ulaştığını görmek.

  Devamını Gör

obilet Kullanıcılarının En Çok Tercih Ettiği 2 Uçuş Noktası