Ana menüye ulaşmak için tıklayınız. İçeriğe ulaşmak için tıklayınız.

Tokyo Uçak Bileti

1 Yolcu

Tokyo Uçuşu Olan Havayolu Firmaları

Tokyo Hakkında

ÜLKE Japonya

TELEFON KODU 81

NÜFUS37.800.000

PARA BİRİMİJPY

TÜRKİYE İLE SAAT FARKI06:00

HAVALİMANI SAYISI2

Tokyo Havalimanları

Narita Havalimanı
Tokyo Havalimanı

Tokyo Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Tokyo’ya Türkiye vatandaşları vizesiz bir şekilde gidebilmektedir. Tokyo uçak biletleri ile ilgili her türlü bilgi oBilet’te yer almaktadır. Dünyanın en farklı şehirlerinden bir tanesi olan Tokyo Japonya’nın başkentidir. Tokyo canlı ve dinamik yapısıyla dünyanın en önemli şehirlerinden birisidir. 35 milyonun üzerindeki nüfusuyla dünyanın en kalabalık metropol kentidir. Şehir yıllar içerisinde çok sayıda tarihi olaya tanık olmuştur. Tarihi olaylar arasında 1923 büyük Tokyo depremi ve 2.Dünya Savaşı unutulmazlar arasındadır. Ancak Japonlar için 2. Dünya Savaşı bir yenilgiden çok bir ders çıkarma olarak algılanmıştır ve kent 1950’li yıllarla beraber ekonomik olarak büyüme sürecine girmiştir. Japonya teknolojik, ekonomik ve finansal olarak dünyanın çok büyük ve çok önemli bir merkezi haline geldi. Bugün Tokyo Borsası New York Borsası’nın ardından dünyanın en büyük ikinci büyük borsası unvanını aldı. Bugün ışıl ışıl caddeleri, devasa büyüklükteki binaları, telaşlı ve koşuşturmaca içerisindeki insanlarıyla Tokyo dünyamızda görülmesi gereken şehirler listesindedir.

Kırmızı-beyaz renklerle Tokyo’nun simge kulelerinden biri olan Tokyo Kulesi kente gelenlerin görmesi gereken vazgeçilmez bir yapıdır. Tokyo şehir merkezinde Ueno istasyonunun hemen yanında bulunan Ueno Park yıl içerisinde binlerce turiste ev sahipliği yapan turistik bir ulusal parktır. Parkta eşsiz güzellikte çiçekler ve Japonlar için önemli bir yere sahip olan kiraz ağaçları misafirlerini beklemektedir. Şehirden yaklaşık 1 saat uzaklıkta bulunan Fuji Dağı etekleri hem tapınak görmek hem de Fuji Dağı’nın harika manzarasını izlemek için eşsiz bir doğal güzelliktir. Çoğunluğu Budist inancına bağlı olan Japonların en büyük Budist tapınağı Sensoji Tapınağı ince işçilikle yapılmıştır ve kesinlikle görülmelidir. Tokyo şehir merkezindeki bir diğer tapınak da Meiji-Jingu Tapınağı’dır ve çok sayıda ziyaretçi almaktadır. Japon İmparatorluğu’nun ve Uzak Doğu’nun eşsiz eserlerinin sergilendiği Tokyo Ulusal Müzesi ve modern sanat eserlerinin sergilendiği Ghibli Müzesi şehrin görülmeye değer en önemli iki müzesidir.

Dünyanın gelişmiş metropol kenti Tokyo’da iki büyük havalimanı bulunmaktadır. Haneda Uluslararası Havalimanı(Tokyo Uluslararası Havalimanı) Tokyo şehir merkezine yaklaşık 14 km mesafede bulunmaktadır ve Dünyanın en işlek dördüncü havalimanıdır. Narita Uluslararası Havalimanı ise Japonya'nın Narita şehrinin güneydoğusunda yer alan uluslararası havalimanıdır. Haneda Uluslararası Havalimanı(Tokyo Uluslararası Havalimanı) ve Narita Uluslararası Havalimanı’ndan Tokyo şehir merkezine ulaşım tren, metro ve otobüs hatları ile oldukça kolay ve hızlıdır. Tokyo uçak bileti bulunan havayolu şirketlerinin başlıcaları Türk Hava Yolları, Atlas Global, Pegasus Havayolları, Philippine Havayolları, SriLankan Havayolları, AeroFlot Russian Havayolları, Emirates, Etihad Airways, Singapore Havayolları, Qatar Airways, Korean Air, Air China, Asiana Havayolları, Garuda Indonesia, Air France, Lufthansa, All Nippon Airways, British Airways, LOT Polish Havayolları, Air Canada, Air India Limited ve Royal Brunei Havayolları şeklindedir. İstanbul üzerinden bir aktarmalı, Ankara üzerinden bir veya iki aktamalı Tokyo seferleri düzenlenmektedir.Tokyo uçak bileti tarihleri ve saatleri için detaylı bilgiye oBilet.com üzerinden erişebilirsiniz.

Dünyanın en gelişmiş metropollerinden Tokyo’ya yapmayı planladığınız seyahatlerinizi oBilet üzerinden alacağınız Tokyo uçak bileti ile hem daha güvenilir hem daha ekonomik hale getirebilirsiniz. oBilet.com adresinden veya oBilet mobil uygulamasından size en uygun Tokyo uçak biletini bulmak çok kolay!

obilet Kullanıcılarının En Çok Tercih Ettiği 2 Uçuş Noktası

En Çok Tercih Edilen Tokyo Uçak Seferlerinin Bilet Fiyatları

Tokyo Uçak Bileti Almak için Tokyo Uçak Firmalarının Seferleri ve Fiyatları Burada. Tüm Firmaların En Ucuz Uluslararası Tokyo Uçak Bileti Fiyatları obilet.com'da!
Rota Fiyat
Seul - Tokyo 795,74 TL
Kazan - Tokyo 2.041,69 TL
Antalya - Tokyo 2.206,86 TL
Ankara - Tokyo 3.373,60 TL
İstanbul - Tokyo 3.506,66 TL
İzmir - Tokyo 3.760,05 TL
Gaziantep - Tokyo 3.902,53 TL
Adana - Tokyo 4.347,99 TL
Ordu - Tokyo 4.602,29 TL
Seçiniz
Geçmiş Aramalar