Ana menüye ulaşmak için tıklayınız. İçeriğe ulaşmak için tıklayınız.

Ucuz Hatay Uçak Bileti

1 Yolcu

Hatay Uçuşu Olan Havayolu Firmaları

Hatay Hakkında

TELEFON KODU 326

PLAKA 31

YÜZ ÖLÇÜMÜ 703 km2

NÜFUS360.652

Hatay Havalimanları

Hatay Havalimanı

Hatay Havalimanı Hakkında Bilgi

AÇILIŞ2007

ŞEHİR MERKEZİNE UZAKLIK25,0 km

ULAŞIMTaksi, Otobüs

Hatay’a seyahat ederken ya da Hatay üzerinden farklı şehirlere seyahat ederken en çok tercih edilen ulaşım araçlarının başında uçak gelmektedir. Uçakla seyahat edenlerin havalimanı ile şehir merkezi arasında ulaşım sağlama yöntemlerini bilmeleri gerekir.

“Hatay Havalimanı’na nasıl ulaşılır?” sorusunun yanıtını birkaç farklı başlıkta açıklayarak verebiliriz.

Hatay Havalimanı’na otobüsle nasıl ulaşılır?

Hatay’da şehir merkezi ile havalimanı arasında ulaşım sağlayan belediye otobüs seferi bulunmamaktadır.

Otobüs dışında hangi araçlarla ulaşılır?

Havaş otobüs servisleri havalimanı ile şehir merkezi arasında ulaşım sağlamaktadır. Her uçuş saatinde Antakya ve İskenderun’a hareket eden araçlar bulmak mümkündür.

Havaş’ın servislerini kullanmak istemeyenler ticari taksileri de tercih edebilirler.

Havalimanı ya da şehir merkezinde bulunan araç kiralama merkezlerinden araç kiralayarak ulaşım sağlamanız da mümkündür.

Tüm bu ulaşım seçenekleri arasından bütçe ve zaman planlarınıza en uygun olan yöntemle ulaşımınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Hatay Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Antakya Hatay uçak bileti ve otobüs biletleri oBilet'te.Hatay Türkiye’nin büyük kentlerindendir ve yaklaşık bir buçuk milyon nüfusa sahiptir. Hatay ilinde coğrafi komşulukları itibariyle 3 sınır kapısı bulunmaktadır. Bunlar Cilvegözü, Yayladağı ve Karbeyazı sınır kapılarıdır. Hatay öyle bir coğrafyada bulunmaktadır ki yüzyıllardır çeşitli medeniyetlere ev sahipliği yapmıştır. Tarihi boyunca çeşitli din, inanç ve kültür bir arada kardeşçe barınmıştır Hatay’da. Hatay bu özelliğini bugün de korumaktadır. İslam, Hıristiyanlık ve Musevi inançları iç içe yaşamaktadır ve cami, kilise ve havra yan yana insanlara hizmet verebilmektedir. Bu özellikleriyle Hatay bir medeniyetler beşiği durumundadır.

Hatay denince ilk akla gelen turizm merkezleri Erzin, Dörtyol, Arsuz ve Samandağ ilçeleridir. Arsuz ve Samandağ ilçeleri sahilleriyle, koylarıyla ve plajlarıyla özellikle yazın yerli ve yabancı turistlerin istilasına uğramaktadır. Arsuz ve Samandağ ilçelerinin nüfusları yerli ve yabancı turist sayısıyla her yıl 3 kat artmaktadır. Erzin ve Dörtyol ilçeleri ise kaplıcaları ve yaylaları ile doğa turizmini oluşturmaktadır.

Hatay ilinde 9 Aralık 2007'de açılmış olan Hatay Havalimanı vardır. İskenderun'a 45 km, Hatay şehir merkezine 25 km, Kırıkhan'a 25 km ve Reyhanlı'ya 41 km uzaklıkta bulunan Hatay Havalimanı’na HAVAŞ servisleri ile Kırıkhan ilçesine ise THY yolcu servisleri ile ulaşım sağlanmaktadır. Hatay Havalimanı bulunduğu konum itibariyle 20 Haziran 2008 tarihinde Uluslararası Hava Hudut Kapısı olarak ilan edilmiştir. Uçuş trafiğinin yurt içindeki kısmını Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Pegasus ve Borajet oluştururken, yurt dışındaki kısmını Hamburg Airways, Atlasglobal, Nas Air ve Borajet oluşturmaktadır. Uçuşlarla ilgili daha detaylı bilgiye obilet.com üzerinden ulaşabilirsiniz.

Siz de kültür ve medeniyetler kentimiz Hatay’a uçak bileti almayı düşünüyorsanız, obilet.com aracılığıyla size en uygun uçak biletlerini listeleyebilir, en ucuz uçak biletine kolaylıkla sahip olabilirsiniz ve uçak biletinizle ilgili her konuda oBilet’ten destek alabilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Hatay Uçak Seferlerinin Bilet Fiyatları

Hatay Uçak Bileti Almak için Hatay Uçak Firmalarının Seferleri ve Fiyatları Burada. Tüm Firmaların Hatay Uçak Bileti Fiyatları obilet.com'da!
Rota Fiyat
İstanbul - Hatay 69,99 TL
Ankara - Hatay 69,99 TL
İzmir - Hatay 90,99 TL
Antalya - Hatay 111,98 TL
Samsun - Hatay 142,58 TL
Lefkoşa - Hatay 147,00 TL
Bursa - Hatay 150,38 TL
Cidde - Hatay 860,73 TL
Seçiniz
Geçmiş Aramalar