Ana menüye ulaşmak için tıklayınız. İçeriğe ulaşmak için tıklayınız.

Gürcistan Uçak Bileti

1 Yolcu

Gürcistan Uçuşu Olan Havayolu Firmaları

Gürcistan Hakkında

TELEFON KODU 995

NÜFUS3.179.000

PARA BİRİMİGEL

TÜRKİYE İLE SAAT FARKI01:00

Popüler Gürcistan Havalimanları

Batum Havalimanı
Tiflis Havalimanı

Gürcistan Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Eski Sovyet Cumhuriyetleri’nden biri olan Gürcistan veya resmi adıyla Gürcistan Cumhuriyeti Karadeniz’in doğu kıyısında, Güney Kafkasya’da yer almaktadır. Ülkenin kuzeyinde Rusya, doğusunda Azerbaycan, güneyinde Ermenistan ve güneybatısında Türkiye yer almaktadır. Konumu sonucu oldukça tnik çeşitliliğe sahip bir ülkedir. Nüfusun büyük çoğunluğunu Gürcüler, Acaralar, Lazlar, Megreller, Svanlar oluşturmaktadır. Diğer azınlık gruplar ise Azerbaycan Türkleri, Ermeniler, Ruslar, Abhazlar ve Osetler’dir. Tarım ve hayvancılık Gürcistan ekonomisindeki en önemli sektörlerdendir. Nüfusun yaklaşık %40'ı tarım sektöründe istihdam edilmektedir. Gürcistan’ın resmi dili Gürcüce’dir fakat Rusça da konuşulmaktadır. Gürcistan para birimi ise Gürcistan Lari’dir. Gürcitan’daki gezilecek yerlerin çoğu başkent Tiflis’te bulunuyor: Sioni Church (Kilisesi), Old Town (Eski Şehir Bölgesi ), Sülfür Hamamları, Jumah Mosque (Camii), Narikala Castle (Kalesi ), Mother of Georgia, Metehki Köprüsü, Metehki Church (Kilisesi), Sanat Galerisi (Bambis Rigi Sokakta), Gabriadze Kafe, Anchiskhati Church (Kilisesi ), Dry Bridge Eskiciler Pazarı, Freedom Square (Özgürlük Meydanı), Rustavali Caddesi, Georgian National Museum (Gürcistan Ulusal Müzesi), Parliament of Georgia (Gürcistan Parlemento Binası), Kachueti Church-Kashveti Kilisesi, Tbilisi Opara and Ballet Theather (Tiflis Opera ve Bale Tiyatrosu), Acedemy of Science (Gürcistan Bilimler Akademisi), Tbilisi State Academy of Arts (Tifis Güzel Sanatlar Binası), Mama Daviti Rise (Mama Daviti Kilisesi), Mtatsiminda Parkı,Barış Köprüsü...

Tiflis Uluslararası Havalimanı, 2016 senesinin istatistiklerine göre 2,5 milyona yakın yolcuya taşımacılık hizmeti vermiş. Tiflis şehir merkezinin 17 km güneydoğusunda bulunan havalimanı, aynı zamanda Gürcistan’ın da ana havalimanı olarak hizmet veriyor. Türk Hava Yolları’nın İstanbul Atatürk ve Sabiha Gökçen havalimanlarından haftada ortalama 42 uçuş gerçekleştiği Tiflis Havalimanı’na AtlasGlobal, Pegasus Havayolları, Azerbaijan Havayolları, Ukraine International Havayolları, Aeroflot Russian Havayolları, Belavia Belarusian Havayolları, Aegean Havayolları, Air AstanaLufthansa, Onur Air, LOT Polish Havayolları ve daha birçok havayolları ile de ulaşmanız mümkün. Ancak Pegasus, sadece İstanbul Sabiha Gökçen ile Tiflis Havalimanı arasında sefer düzenliyor. Uçuş süreniz ise maksimum 2 saat 20 dakika. Pegasus ya da Türk Hava Yolları ile Gürcistan’ın başkenti Tiflis’e ulaşmak için ucuz uçak bileti bulabileceğiniz oBilet’ten faydalanabilirsiniz.

Vize ve hatta pasaport gerekmeden sadece kimlik kartınız ile ziyaret edebileceğiniz Gürcistan’a oBilet.com sayesinde en ucuz Gürcistan uçak bileti ile seyahat edebilirsiniz. Size en uyygun Gürcistan uçak biletini oBilet güvenli ödeme seçenekleri ile güvenle satın alabilir, her türlü sorunuz için oBilet Çağrı Merkezi’nden destek alabilirsiniz.

Gürcistan Hakkında Blog Yazıları

En Çok Tercih Edilen Gürcistan Uçak Seferlerinin Bilet Fiyatları

Gürcistan Uçak Bileti Almak için Gürcistan Uçak Firmalarının Seferleri ve Fiyatları Burada. Tüm Firmaların En Ucuz Uluslararası Gürcistan Uçak Bileti Fiyatları obilet.com'da!
Rota Fiyat
İstanbul - Tiflis 401,00 TL
Ankara - Tiflis 535,00 TL
Antalya - Tiflis 541,00 TL
İzmir - Tiflis 595,00 TL
Trabzon - Batum (Gürcistan) 943,67 TL
Antalya - Batum (Gürcistan) 966,04 TL
Ankara - Batum (Gürcistan) 966,33 TL
İzmir - Batum (Gürcistan) 971,11 TL
İstanbul - Batum (Gürcistan) 2.056,15 TL
Seçiniz
Geçmiş Aramalar