Ucuz Belgrad Uçak Bileti

7/24 Müşteri Hizmetleri
Güvenli Ödeme
Ayda 15 Milyondan Fazla Ziyaretçi
2 Dakikada Biletini Al

Belgrad Uçuşu Olan Havayolu Firmaları

Belgrad Hakkında Bilgi

TELEFON KODU 0 381
NÜFUS 1.166.763

Belgrad Havalimanları

Havalimanı Telefon Şehir Merkezine Uzaklık Ulaşım
Belgrad Havalimanı

Belgrad Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Tuna ve Sava nehirlerinin birleştiği platoda yer alan Belgrad Sırbistan'ın başkenti ve en büyük şehridir. Belgrad Sırpça’da kelime anlamı olarak Beyaz Şehir anlamına gelmektedir. Belgrad, Sırbistan'daki diğer idari yapılardan farklı olarak özerk bir yönetime sahiptir. Tüm banliyöleri ile birlikte 2 milyon nüfusa sahip olan şehir şahane doğası, güzel manzarası, yemyeşil parkları, muhteşem kulüpleri, bar ve restoranları ile insanı kendisine çekiyor. Güzel şehir harika doğası ve turistik yerleri ile oldukça gözde bir yer. Republic Square (Cumhuriyet Meydanı) Belgrad gezisi için başlangıç noktası olabilir. Meydanda yer alan at üzerinde güneye doğru bakan Prens Mihailo Obrenović heykeli 1882’de inşa edilmiş. Ulusal Tiyatro, Boško Buha Tiyatrosu, Ulusal Müze de bu meydanın yakınında yer alıyor. Republic Square’nin hemen yanıbaşından itibaren uzayıp giden Knez Mihailova Caddesi için Belgrad’ın İstiklal Caddesi demek hayli yerinde olacaktır. Sırpların Kalemegdan dedikleri Belgrad Kalesi şahane parklara ve tarihi alanlara sahip ve Sava ile Tuna nehirlerinin birleştiği yerde yer alıyor. Salamara, Novagrad ve Zemun bölgeleri ise Belgrad’ın şöyle bir gezip atmosferini koklamanız gereken yerleridir. Nehir kıyısına kurulu kent Belgrad’ta başta Ada Ciganlija olmak üzere Ada Huja ve Ada Medjica güneşlenip doğanın keyfini çıkarabileceğiniz yerlerden. Lezziz bir akşam yemeği, Sırp şarabı ve Sırp müziği için ise Skadarlija güzel bir uğrak noktası olabilir.

Önceleri Belgrad Havalimanı ya da Surčin Havalimanı olarak adlandırılan Belgrad havalimanına 2006 yılında “Nikola Tesla” adı verilmiştir ve adı Belgrad Nikola Tesla Havalimanı olmuştur. Belgrad şehrinin ş güneyinde yer alan Belgrad Nikola Tesla Havalimanı ülkenin ana havalimanıdır. Belgrad Nikola Tesla Havalimanı’ndan Belgrad şehir merkezine ulaşım otobüs, minibüs, taksi ve shuttle araçlar gibi farklı seçeneklerden birisiyle sağlanabilir. Belgrad uçak biletinizi Türk Hava Yolları, Onur Air, Pegasus, Atlas Global, Aeroflot Russian Havayolları, Aegean Havayolları, Lufthansa, Tarom, LOT Polish Havayolları, Air France, Flt Dubai, Etihad Airways, Qatar Airways firmalarının herhangi birisinden alabilirsiniz. Size en uygun Belgrad uçak biletini merak ediyorsanız oBilet.com adresinden tüm firmaların Belgrad uçak biletine tek tıkla ulaşabilirsiniz.

Beyaz Şehir Belgrad’a yapacağınız seyahatleri oBilet ile keyifli hale getirmek bir tık kadar uzağınızda! oBilet.com adresinden veya ücretsiz indirebileceğiniz oBilet mobil uygulamasından en ucuz Belgrad uçak biletine sahip olabilir, tati,l keyfinizi ikiye katlayabilirsiniz.

Belgrad Hakkında Blog Yazıları

  • Balkanlar’da Gezilecek En Güzel 23 Şehir

    Bomba gibi bir liste hazırladık sizlere! Kulağınıza Balkan ezgileri çalındı değil mi? Birbirinden güzel Balkan şehirleri arasından en çok gezmenizi önerdiğimiz yerleri seçtik ve tek tek anlattık. Balkanlarda gezerken dinlemeniz için Balkanların en güzel türkülerini bir araya getirdik. Kimi zaman yüreğiniz sızlayacak, çoğu zaman içiniz kıpır kıpır olacak, hazır mısınız? İçindekiler1 En Güzel Balkan Şehirleri1.1

    Devamını Gör
  • Dünyanın En Popüler 25 Bilim Müzesi

    Medeniyetimizin gelişimini, bilime ve bilgi aktarımına borçluyuz kuşkusuz. Atalarımız ilk aletleri kullanmaya başlamalarının üzerinden on binlerce yıl geçti ama evrenin yaşına baktığımızda, bu sadece bir göz açıp kapama süresi. Evreni ve kendimizi anlama amacıyla çıktığımız bu yolda, her şeyin kaydını tuttuk. İşte bilim müzeleri tam da burada devreye giriyor. Dünyanın en iyi bilim müzeleri, fizik,

    Devamını Gör

obilet Kullanıcılarının En Çok Tercih Ettiği 1 Uçuş Noktası