Ana menüye ulaşmak için tıklayınız. İçeriğe ulaşmak için tıklayınız.

Azerbaycan Uçak Bileti

1 Yolcu

Azerbaycan Uçuşu Olan Havayolu Firmaları

Azerbaycan Hakkında

TELEFON KODU 994

NÜFUS9.672.000

PARA BİRİMİAZN

TÜRKİYE İLE SAAT FARKI01:00

Popüler Azerbaycan Havalimanları

Haydar Aliyev Havalimanı
Nakhchivan Havalimanı
Qabala Havalimanı

Azerbaycan Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Batı Asya ile Doğu Avrupa'nın kesişim noktası olan Kafkasya'da yer alan Azerbaycan Cumhuriyeti veya kısaca Azerbaycan Güney Kafkasya'nın en büyük yüzölçümüne sahip ülkesidir. Azerbaycan doğusunda Hazar Denizi, kuzeyinde Rusya, kuzeybatısında Gürcistan, batısında Ermenistan ve güneyinde İran ile komşudur. Coğrafi konumu oldukça kritik olan Azerbaycan önemli bir kültürel zenginliğe sahiptir. Azerbaycan’da yüzde 94 oranında Azeri Türkçesi konuşulmakta olup halkın kalanı Rusça konuşmaktadır. Anayasada resmi bir dinin olmadığı Azerbaycan’da nüfusun çoğunu Şii Müslümanlar oluşturmaktadır. Ayrıca ülkedeki Rus nüfustan dolayı Ortodoks Hristiyanlar da az da olsa bulunmaktadır. Bölgenin en önemli kültür ve ticaret merkezi olan Bakü ülkenin başkentidir. Bakü’de gezilecek görülecek yerler arasında Kız Kulesi, Şirvan Şah Sarayı, Taza Pir Camii, Şehitler Yolu, Devlet Sanat Müzesi, Nizami Azerbaycan Edebiyat Müzesi, Halı Müzesi, Rus Kilisesi, Rostropovich Müzesi, TV Kulesi, Bakü Filarmoni Binası, Nariman Narimanov Evi Müzesi, El Yazmaları Müzesi, Dom Sovyet, Tagiyev Tarih Müzesi, Bakü Bulvarı, Nizami Caddesi, Havuzlu Meydan, Ermeni Kilisesi sayılabilir. Azerbaycan’ın ikinci büyük kenti Gence. Gence’de Şah Abbas Kervansarayı, Juma Camii, Han Bağı, Ermeni Kilisesi, Rus Ortodoks Kilisesi, Kafkas Arnavut (Alban) Kilisesi gezilebilir. Leyla ile Mecnun ve diğer önemli eserlerini Selçuk İmparatorluğu döneminde Gence’de yazan Nizami Gencevi (Nizami Gəncəvi)’ye ait bir anıt mezar da burda bulunmaktadır. Şeki ve Şirvan (Ali Bayramlı) kasabaları, Gobustan Milli Parkı, sağlık turizmiyle ünlü Naftalan, 157 km uzaklıktaki kumsalları ve ormanlarıyla Haçmaz Azerbaycan’ın en önemli turistik noktalarıdır.

Bütün Kafkasya bölgesinin en büyük ve en işlek havalimanı olan Haydar Aliyev Uluslararası Havalimanı Kafkasya bölgesinin uçuş merkezidir. Haydar Aliyev Uluslararası Havalimanı Bakü şehir merkezine 20 km uzaklıkta olup otobüsler ile şehir merkezine ulaşım yaklaşık olarak bir saat sürmektedir. Haydar Aliyev Uluslararası Havalimanı’na uçuşu olan firmalar Türk Hava Yolları, Atlas Global, Azerbaijan Havayolları, Ukraine International Havayolları, Aeroflot Russian Havayolları, Air Astana, KLM, Fly Dubai, Emirates ve Aegean Havayolları’dır. Size en uygun havayolu firmasını seçmek için daha ayrıntılı bilgiye oBilet.com üzerinden bir tıkla erişebilirsiniz. Azerbaycan’daki diğer havalimanları ise Nahçıvan Havalimanı, Qabala Havalimanı, Gence Havalimanı ve Lankaran Uluslararası Havalimanı’dır.

Güzel bir Kafkasya ülkesi olan ve kardeş ülke diye tanımladığımız Azerbaycan’a planladığınız yolculuklarınız için uçuş tarihinize en uygun Azerbaycan uçak biletine oBilet uçak bileti satış platformu üzerinden erişebilirsiniz. Başkent Bakü, güzel şehir Gence ve sahil kenti Haçmaz’a oBilet.com’dan alacağınız en ucuz Azerbaycan uçak bileti ile gidebilirsiniz.

Azerbaycan Hakkında Blog Yazıları

En Çok Tercih Edilen Azerbaycan Uçak Seferlerinin Bilet Fiyatları

Azerbaycan Uçak Bileti Almak için Azerbaycan Uçak Firmalarının Seferleri ve Fiyatları Burada. Tüm Firmaların En Ucuz Uluslararası Azerbaycan Uçak Bileti Fiyatları obilet.com'da!
Rota Fiyat
Tahran (İran) - Bakü 426,74 TL
İstanbul - Bakü 502,62 TL
İstanbul - Nakhcivan 568,93 TL
Ankara - Bakü 699,39 TL
Antalya - Bakü 752,35 TL
İzmir - Bakü 838,11 TL
Adana - Bakü 979,91 TL
Trabzon - Bakü 1.073,06 TL
Bakü - Nakhcivan 1.510,80 TL
Seçiniz
Geçmiş Aramalar