Ucuz Azerbaycan Uçak Bileti

7/24 Müşteri Hizmetleri
Güvenli Ödeme
Ayda 25 Milyondan
Fazla Ziyaretçi
2 Dakikada Biletini Al

Azerbaycan Uçuşu Olan Havayolu Firmaları

Azerbaycan Hakkında Bilgi

TELEFON KODU 0 994
NÜFUS 9.672.000

Popüler Azerbaycan Havalimanları

Havalimanı Telefon Şehir Merkezine Uzaklık Ulaşım
Haydar Aliyev Havalimanı
Nakhchivan Havalimanı
Qabala Havalimanı

Azerbaycan Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Batı Asya ile Doğu Avrupa'nın kesişim noktası olan Kafkasya'da yer alan Azerbaycan Cumhuriyeti veya kısaca Azerbaycan Güney Kafkasya'nın büyük yüzölçümüne sahip ülkesidir. Azerbaycan doğusunda Hazar Denizi, kuzeyinde Rusya, kuzeybatısında Gürcistan, batısında Ermenistan ve güneyinde İran ile komşudur. Coğrafi konumu oldukça kritik olan Azerbaycan önemli bir kültürel zenginliğe sahiptir. Azerbaycan’da yüzde 94 oranında Azeri Türkçesi konuşulmakta olup halkın kalanı Rusça konuşmaktadır. Anayasada resmi bir dinin olmadığı Azerbaycan’da nüfusun çoğunu Şii Müslümanlar oluşturmaktadır. Ayrıca ülkedeki Rus nüfustan dolayı Ortodoks Hristiyanlar da az da olsa bulunmaktadır. Bölgenin önemli kültür ve ticaret merkezi olan Bakü ülkenin başkentidir. Bakü’de gezilecek görülecek yerler arasında Kız Kulesi, Şirvan Şah Sarayı, Taza Pir Camii, Şehitler Yolu, Devlet Sanat Müzesi, Nizami Azerbaycan Edebiyat Müzesi, Halı Müzesi, Rus Kilisesi, Rostropovich Müzesi, TV Kulesi, Bakü Filarmoni Binası, Nariman Narimanov Evi Müzesi, El Yazmaları Müzesi, Dom Sovyet, Tagiyev Tarih Müzesi, Bakü Bulvarı, Nizami Caddesi, Havuzlu Meydan, Ermeni Kilisesi sayılabilir. Azerbaycan’ın ikinci büyük kenti Gence. Gence’de Şah Abbas Kervansarayı, Juma Camii, Han Bağı, Ermeni Kilisesi, Rus Ortodoks Kilisesi, Kafkas Arnavut (Alban) Kilisesi gezilebilir. Leyla ile Mecnun ve diğer önemli eserlerini Selçuk İmparatorluğu döneminde Gence’de yazan Nizami Gencevi (Nizami G?nc?vi)’ye ait bir anıt mezar da burda bulunmaktadır. Şeki ve Şirvan (Ali Bayramlı) kasabaları, Gobustan Milli Parkı, sağlık turizmiyle ünlü Naftalan, 157 km uzaklıktaki kumsalları ve ormanlarıyla Haçmaz Azerbaycan’ın önemli turistik noktalarıdır.

Bütün Kafkasya bölgesinin büyük ve işlek havalimanı olan Haydar Aliyev Uluslararası Havalimanı Kafkasya bölgesinin uçuş merkezidir. Haydar Aliyev Uluslararası Havalimanı Bakü şehir merkezine 20 km uzaklıkta olup otobüsler ile şehir merkezine ulaşım yaklaşık olarak bir saat sürmektedir. Haydar Aliyev Uluslararası Havalimanı’na uçuşu olan firmalar Türk Hava Yolları, Atlas Global, Azerbaijan Havayolları, Ukraine International Havayolları, Aeroflot Russian Havayolları, Air Astana, KLM, Fly Dubai, Emirates ve Aegean Havayolları’dır. Size uygun havayolu firmasını seçmek için daha ayrıntılı bilgiye oBilet.com üzerinden bir tıkla erişebilirsiniz. Azerbaycan’daki diğer havalimanları ise Nahçıvan Havalimanı, Qabala Havalimanı, Gence Havalimanı ve Lankaran Uluslararası Havalimanı’dır.

Güzel bir Kafkasya ülkesi olan ve kardeş ülke diye tanımladığımız Azerbaycan’a planladığınız yolculuklarınız için uçuş tarihinize uygun Azerbaycan uçak biletine oBilet uçak bileti satış platformu üzerinden erişebilirsiniz. Başkent Bakü, güzel şehir Gence ve sahil kenti Haçmaz’a oBilet.com’dan alacağınız ucuz Azerbaycan uçak bileti ile gidebilirsiniz.

Azerbaycan Hakkında Blog Yazıları

 • Azerbaycan’da Ne Yenir?

  Azerbaycan’a uçak bileti alıp farklı bir ülke görmek isteyebilirsiniz. Lezzetli yemekleri, farklı kültürü ve gelenekleri ile Türkiye’nin Kafkas versiyonu diyebiliriz. Ortak bir kökene sahip olduğumuz bu ülkeye gittiğinizde Azerbaycan mutfağından çıkan koku size oldukça tanıdık gelebilir.  Benzerlikleri olduğu gibi farklı yönleri ile de karşımıza çıkan bu ülke lezzet konusunda da özgün bir hava yakalamış durumdadır.

  Devamını Gör
 • Bakü Seyahat Rehberi

  Azerbaycan’ın başkenti ve ticaret merkezi olan Bakü, Hazar Denizi kıyısında bulunan tarihi bir şehir. Dünyanın en güzel şehirlerinden biri olan Bakü, Avrupa ve Asya’nın birleştiği bir coğrafyada yer almakta. Başkentin adı, “rüzgar esintisi”, “rüzgarlar şehri” veya “tepe”, “tepe üzerindeki şehir” anlamlarına gelmekte. Azerbaycan’ın kültürel, endüstriyel ve siyasi başkenti Bakü liman kenti, Hazar’ın batı kıyısında, petrol

  Devamını Gör
 • Azerbaycan’da Gezilecek Yerler

  Salam! Hep söylüyoruz “kardeş ülke Azerbaycan” diye, samimiyetlerine ve sıcakkanlılıklarına bayılıyoruz Azerbaycanlıların. Okuryazarlıktan sosyal ve ekonomik gelişmişliğe, bunun üstüne bir de sahne sanatlarına kadar Azerbaycan oldukça zengin bir kültüre sahip. Üstelik Azerbaycan’a çipli kimlik kartlarımızla vizesiz şekilde seyahat edebiliyoruz. Peki Azerbaycan’da en çok görülmesi gereken yerleri tam anlamıyla biliyor muyuz? Bakü dışındaki şehirlere giden var

  Devamını Gör
flight