Ana menüye ulaşmak için tıklayınız. İçeriğe ulaşmak için tıklayınız.

Tayland Uçak Bileti

1 Yolcu

Tayland Uçuşu Olan Havayolu Firmaları

Tayland Hakkında

TELEFON KODU 66

NÜFUS66.860.000

PARA BİRİMİTHB

TÜRKİYE İLE SAAT FARKI04:00

Popüler Tayland Havalimanları

Phuket Havalimanı
Don Muang Havalimanı
Suvarnabhumi Havalimanı

Tayland Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Güneyinde Malezya, batı ve kuzeyinde Myanmar, kuzey ve doğusunda Laos ve güneydoğusunda Kamboçya ile sınırları olan Tayland, toplamda 513.115 km²'lik bir alandan oluşuyor. Ülkenin doğu kıyısında Tayland Körfezi ve batı kıyısında ise Andaman Denizi bulunuyor. Coğrafi olarak dört ana bölgeye ayrılan Tayland’da verimli araziler, Chao Phraya Nehri, 300 metre yükseklikte kuzeydoğu platosu, kuzeydeki dağlık bölgeler ve tropikal güney yarımadası bir araya gelerek muhteşem bir doğa harikası ortaya çıkıyor. Tayland’da sıcaklık 19 °C ila 38 °C arasında değişiyor. Yıllık ortalama sıcaklık yaklaşık 29 °C, nem oranı ise %66 - %82.8 arasında seyrediyor. Kuzey, Kuzeydoğu ve Orta Tayland'da en sıcak aylar, mart-mayıs, en yağışlı dönem haziran-ekim ve en serin zaman kasım-şubat. Güney Tayland’da ise nisan-kasım arası çok yağış olmakla birlikte aralık-mart dönemi inanılmaz sıcak oluyor. Toplam nüfusu 65 milyona yakın olan Tayland’daki etnik gruplar, %75 Thai yerlileri, %11 Çinli, %3.5 Malay ve diğerleri de Kmer, Burma, Laoslu, Hintliler ve çeşitli kabilelerden meydana geliyor. Ülkenin ulusal dili Tay dili, ancak İngilizce de yaygın olarak Bangkok ve büyük şehirlerde konuşuluyor. Nüfusun %95’ine yakınını Budistler, %4.6’sını Müslümanlar, %0.8’ini Hıristiyanlar ve %0.4’ünü diğerleri oluşturuyor. Tayland Kral Rama'nın başkanlığındaki anayasal bir monarşi. Tam tamına 77 şehri olan Tayland’ın başkenti ve turizm merkezi Bangkok. Ülkedeki en büyük iller, Nakhon Ratchasima, Chiang Mai ve Kanchanaburi ve en büyük adaları Phuket, Chang ve Samui. Kanal turu yapabileceğiniz ya da yüzen pazarlardan alışveriş yapabileceğiniz başlıca nehirleri ise şöyle: Chi, Mun, Nan ve Chao Phraya.

Son dönemlerin en popüler Uzakdoğu tatil rotalarından biri olan Tayland’ın Maldiveler, Bahamalar, Bali ve daha birçok yeri aratmayan güzellikteki adaları ile balayı çiftlerinin de gözdesi. Türkiye’den Tayland’a hava yolu ile ulaşabileceğiniz uluslararası havalimanlarından bazıları, Chiang Mai, Mae Fah Luang Chiang Rai, Suvarnabhumi Bangkok), Samui (Ko Samui), U-Tapao (Rayong/Pattaya), Krabi ve Phuket havalimanları. Tayland uçak biletinizi önceden alarak erken rezervasyon fırsatlarından faydalanabilirsiniz. İstanbul Atatürk Havalimanı çıkışı Türk Hava Yolları direkt uçuş seferlerine göz atabileceğiniz gibi Bangkok Airways, British Airways gibi yabancı hava yolu şirketlerini tercih edebilir ve çok daha uygun fiyata aktarmalı yolculuk yapabilirsiniz.

Tayland uçak biletinizi aylar öncesinden almak daha ekonomik bir tatil yapmanızı sağlar. Özellikle Tayland’ın en çok turistin olduğu dönemlerde (ocak, şubat, mart, nisan) uçak bileti alırsanız, normalden çok daha yüksek fiyatlar ödemeniz gerekebilir. Daha az ücret ödemek için kasım veya aralık ayınıda seyahat etmenizi öneriyoruz. Tayland uçak bileti için en uygun fırsatı kollayanlar, oBilet’in fiyat/kalite karşılaştırmalı hizmetini tercih edebilir.

En Çok Tercih Edilen Tayland Uçak Seferlerinin Bilet Fiyatları

Tayland Uçak Bileti Almak için Tayland Uçak Firmalarının Seferleri ve Fiyatları Burada. Tüm Firmaların En Ucuz Uluslararası Tayland Uçak Bileti Fiyatları obilet.com'da!
Rota Fiyat
Antalya - Bangkok 1.704,47 TL
Adana - Bangkok 1.756,58 TL
İstanbul - Phuket 1.838,01 TL
Doha - Bangkok 2.054,95 TL
İzmir - Bangkok 2.960,20 TL
İzmir - Phuket 2.997,36 TL
İstanbul - Bangkok 3.108,97 TL
Ankara - Bangkok 3.508,53 TL
Ankara - Phuket 3.684,47 TL
Seçiniz
Geçmiş Aramalar