Ucuz Malatya Uçak Bileti

7/24 Müşteri Hizmetleri
Güvenli Ödeme
Ayda 16 Milyondan
Fazla Ziyaretçi
2 Dakikada Biletini Al

Malatya Uçuşu Olan Havayolu Firmaları

Malatya Hakkında Bilgi

TELEFON KODU 0 422
PLAKA KODU 44
YÜZ ÖLÇÜMÜ 12.102 km²
NÜFUS 762.538

Malatya Havalimanları

Havalimanı Telefon Şehir Merkezine Uzaklık Ulaşım
Malatya Erhaç Havalimanı 34 km Taksi, Otobüs

Malatya Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Türkiye'nin her yerinden Malatya uçak biletleri oBilet'te.Doğu Anadolu Bölgesi’nin en büyük şehri olan Malatya şehrinin tarihi pek çok Anadolu kenti gibi Hititlere kadar dayanmaktadır. Tarih boyunca birçok medeniyete ev sahipliği yapmış olan Malatya, günümüzde en çok kayısı ile tanınmaktadır. Malatya kayısısı dünya çapında şöhrete sahiptir ve ülkemizdeki kayısı üretiminin çok büyük kısmı Malatya tarafından sağlanmaktadır. Kayısı fabrikaları şehrin en önemli iş kaynağı durumundadır.Ayrıca, tekstil sanayisi de şehrin diğer önemli ekonomik kaynağıdır. Malatya’da görülmesi gereken yerlerden olan Gürpınar Şelalesi ülkemizde önemli doğal güzelliklerden olup, turistik açıdan oldukça önemli bir merkezdir.

Havayolu ulaşımı Malatya Akçadağ’da bulunan Malatya Erhaç Havalimanı ile sağlanmaktadır. Şehrin kuzeyine kurulan Malatya Erhaç Havalimanı’nın şehre 34 km kilometre uzaklıkta bulunmaktadır.Şehir merkezine ulaşım HAVAŞ servisleri ile sağlanmaktadır. Havayolu ulaşımını Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Onur Air ve Pegasus firmaları ile sağlanmaktadır. Yurt içi tüm uçak seferleriyle ilgili bilgiye obilet.com üzerinden erişebilirsiniz.

Siz de Kayısı diyarı Malatya’ya uçak bileti almayı düşünüyorsanız, obilet.com aracılığıyla size en uygun Malatya uçak biletlerini listeleyebilir, en ucuz Malatya uçak biletine kolaylıkla sahip olabilirsiniz ve Malatya uçak biletinizle ilgili her konuda oBilet’ten destek alabilirsiniz.

Malatya Hakkında Blog Yazıları

  • Malatya’nın Meşhur Yemekleri

    Çeşit çeşit köftesi, farklı farklı yapraklarla yapılan sarmaları, içinizi ısıtacak bol malzemeli çorbaları ile Malatya mutfağı, şehri keşfe gelenlere mükemmel bir seçki sunuyor. Doğu Anadolu’nun en zengin mutfaklarından biri olan kayısının diyarı Malatya, misafirlerine lezzet şöleni yaşatıyor. Diyorum ve sizi Malatya’nın muhteşem lezzetleri ile baş baş başa bırakıyorum. Emin olun yazıyı okuduktan sonra kendinizi Malatya’ya

    Devamını Gör
  • Doğu Anadolu’daki Antik Kentler

    Yüz ölçümü bakımından ülkemizin topraklarının beşte birini kaplayan Doğu Anadolu Bölgesi, aynı zamanda nüfus yoğunluğunun en düşük olduğu coğrafi bölgemiz. Bu geniş topraklar Urartular başta olmak üzere yıllar içinde birçok medeniyete ev sahipliği yapmış. Bu kadar fazla uygarlığın izini taşıyan çok sayıda yerleşim bölgenin geçmişine ışık tutuyor. Höyük kalıntılarına sık sık rastlanan Doğu Anadolu Bölgesi’ndeki

    Devamını Gör