Ana menüye ulaşmak için tıklayınız. İçeriğe ulaşmak için tıklayınız.

Ucuz Malatya Uçak Bileti

1 Yolcu

Malatya Uçuşu Olan Havayolu Firmaları

Malatya Hakkında

TELEFON KODU 422

PLAKA 44

YÜZ ÖLÇÜMÜ 12.102 km2

NÜFUS762.538

Malatya Havalimanları

Malatya Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Türkiye'nin her yerinden Malatya uçak biletleri oBilet'te.Doğu Anadolu Bölgesi’nin en büyük şehri olan Malatya şehrinin tarihi pek çok Anadolu kenti gibi Hititlere kadar dayanmaktadır. Tarih boyunca birçok medeniyete ev sahipliği yapmış olan Malatya, günümüzde en çok kayısı ile tanınmaktadır. Malatya kayısısı dünya çapında şöhrete sahiptir ve ülkemizdeki kayısı üretiminin çok büyük kısmı Malatya tarafından sağlanmaktadır. Kayısı fabrikaları şehrin en önemli iş kaynağı durumundadır.Ayrıca, tekstil sanayisi de şehrin diğer önemli ekonomik kaynağıdır. Malatya’da görülmesi gereken yerlerden olan Gürpınar Şelalesi ülkemizde önemli doğal güzelliklerden olup, turistik açıdan oldukça önemli bir merkezdir.

Havayolu ulaşımı Malatya Akçadağ’da bulunan Malatya Erhaç Havalimanı ile sağlanmaktadır. Şehrin kuzeyine kurulan Malatya Erhaç Havalimanı’nın şehre 34 km kilometre uzaklıkta bulunmaktadır.Şehir merkezine ulaşım HAVAŞ servisleri ile sağlanmaktadır. Havayolu ulaşımını Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Onur Air ve Pegasus firmaları ile sağlanmaktadır. Yurt içi tüm uçak seferleriyle ilgili bilgiye obilet.com üzerinden erişebilirsiniz.

Siz de Kayısı diyarı Malatya’ya uçak bileti almayı düşünüyorsanız, obilet.com aracılığıyla size en uygun Malatya uçak biletlerini listeleyebilir, en ucuz Malatya uçak biletine kolaylıkla sahip olabilirsiniz ve Malatya uçak biletinizle ilgili her konuda oBilet’ten destek alabilirsiniz.

Malatya Hakkında Blog Yazıları

  • Malatya’da Gezilecek Yerler, Yapılacak Aktiviteler

    Beydağı’nın eteklerinde ve Fırat Nehri’nin kıyılarında yer alan Malatya; Doğu Anadolu Bölgesi’nin tartışmasız en güzel illerinden biri. “Kayısı diyarı” olarak da anılan bu mütevazı şehir;  verimli topraklarıyla olduğu kadar, geçmişten bugüne İpek Yolu ve Kral Yolu gibi önemli güzergahlar üzerinde yer almasıyla da ön plana çıkıyor. Şehrin tarihinin günümüzden en az 9 bin sene öncesine

    Devamını Gör

En Çok Tercih Edilen Malatya Uçak Seferlerinin Bilet Fiyatları

Malatya Uçak Bileti Almak için Malatya Uçak Firmalarının Seferleri ve Fiyatları Burada. Tüm Firmaların Malatya Uçak Bileti Fiyatları obilet.com'da!
Rota Fiyat
Ankara - Malatya 122,00 TL
İstanbul - Malatya 139,99 TL
İzmir - Malatya 222,98 TL
Bursa - Malatya 228,38 TL
Adana - Malatya 263,95 TL
Dalaman - Malatya 292,98 TL
Konya - Malatya 293,30 TL
Antalya - Malatya 314,00 TL
Seçiniz
Geçmiş Aramalar