Antalya Havalimanı Uçak Bileti

Havalimanı Adı

IATA Kodu

ICAO Kodu

Antalya Havalimanı AYT LTAI
Haritada görmek için tıklayınız.

Antalya Havalimanı Hakkında Bilgi

Antalya’ya gitmek ve Antalya’dan farklı şehirlere gitmek için çok tercih edilen ulaşım yöntemi uçaktır. Burada karşımıza çıkan soru ise, “Havalimanına nasıl giderim?” oluyor. Her şehirde havalimanından şehir merkezine gitmek için farklı ulaşım yöntemleri mevcuttur. “Antalya Havalimanı’na nasıl ulaşılır?” sorusunun cevabı da farklı ulaşım yöntemleriyle açıklanabilir.

Antalya Havalimanı’na otobüsle nasıl ulaşılır?

Havalimanı ile şehir merkezi arasındaki ulaşım için ilk tercihiniz belediye otobüsleri olabilir. Bu otobüs hatları ise şu şekildedir:

600 Havalimanı – Otogar

600 A Havalimanı – Konyaaltı

Her iki otobüs hattının güzergahında da şehrin pek çok merkezi ilçesi bulunmaktadır. Üstelik otogar da Konyaaltı da farklı ilçelere kolaylıkla ulaşabileceğiniz lokasyonda bulunmaktadırlar. Otobüs hatlarından güzergahınıza uygun olanını seçerek direkt ya da aktarma ile istediğiniz noktaya varabilirsiniz.

Otobüs dışında hangi araçlarla ulaşılır?

Belediye otobüsü dışında farklı ulaşım yöntemleri denemek isterseniz havaalanı servisleriyle taksiyi de tercih edebilirsiniz. Havaş ile gideceğiniz güzergah üzerinde pek çok ilçe bulunurken, taksi ile direkt ulaşım da sağlayabilirsiniz.

Antalya seyahatinizi kolaylaştıracak bir yöntem olarak araç da kiralayabilirsiniz. Bunun yanı sıra, konaklayacağınız otelin ya da çeşitli acentelerin transfer hizmetlerinden de faydalanabilirsiniz.

Zamanınıza ve bütçenize uygun yöntemi seçerek havalimanı ile şehir merkezi arasında ulaşım sağlayabilirsiniz.

Antalya Havalimanı'ndan Merkeze Ulaşım

Antalya Havalimanı, şehir merkezine 13 km uzaklıkta bulunuyor. Şehir merkezine gitmek için havaş, taksi veya otobüs gibi ulaşım araçları kullanılabiliyor.

HAVAŞ ile Ulaşım

Antalya Havaliman’ndan şehir merkezine ulaşım için en pratik yöntemlerden biri olan HAVAŞ, hem uygun fiyatlı hem de pratik bir ulaşım seçeneği. İç hatlar terminalinin önünden kalkan HAVAŞ, 75 TL karşılığından yolcuların kolaylıkla şehir merkezine ulaşmalarını sağlıyor. HAVAŞ, Sakarya Parkı, Otogar, Akdeniz Üniversitesi, Kemer Otobüs Durağı gibi sık kullanılan duraklardan geçiyor.

Otobüs ile Ulaşım

Antalya Havaalanı’ndan şehir merkezine ulaşım için pek çok seçenek bulunuyor. Bu seçenekler arasında en çok tercih edilen ulaşım yollarından biri de otobüsler. En çok tercih edilen otobüs ise 600 numaralı otobüsler. Her yarım saatte bir havalanından kalkan otobüs saat 23.30’dan sonra 00.00, 00.14, 00.45, 01.15, 03,45 ve 06.00’da hizmet veriyor. 600 numaralı otobüsler, Deepo AVM, Mall of Antalya, Agora AVM, İKEA, Şehir Merkezi, Markantalya, 100.yıl, Meltem, Akdeniz Üniversitesi ve Otogar gibi sık kullanılan duraklardan geçerek ilerliyor.

Otobüs ile ulaşıma diğer bir seçenek ise 800 numaralı otobüsler. Havaalanından kalkan 800 numaralı otobüsler Lara, Terracity AVM, Şirinyalı, Şehir Merkezi, Sampi Kavşağı ve B. Onat caddesi gibi duraklardan geçiyor. 800 numaralı otobüsler saat sabah 06.15’ten itibaren her iki saatte bir kalkıyor.

Antalya otobüs ücreti ne kadar?

Antalya’da otobüslerde tam ücret 15 TL ve öğrenci ücreti ise 6,5 TL. Kullan-at biletler ise 50 TL. Kullan-at kartlar ile kişiler 3 kere otobüse binebilirler.

Antray ile Ulaşım

Antalya Havaalanı’ndan şehir merkezine ulaşmanın bir diğer yolu Antray. Raylı ulaşımı seven kişiler için oldukça uygun olan Antray, şehir merkezindeki pek çok önemli noktaya kolay ulaşım sağlıyor. Saat sabah 05.23’de sefere başlayarak 14 dakika aralıklarla akşam 23.05’e kadar sefer yapıyor. Ulaşım ücretleri otobüste olduğu gibi tam bilet 15 TL, öğrenci ise 6,5 TL.

Taksi ile Ulaşım

Yolcular tercihe göre havaalanından kolayca taksi bulabilir ve yolcularına ataksi ile devam edebilirler. Otobüs, havaş ya da Antray’dan daha pahalı olsa da özellikle eşyanız çoksa ya da daha konforlu bir ulaşım istiyorsanız tercih edilebilir.

Antalya Havalimanı’ndan şehir merkezine taksi ile ulaşım ücreti ne kadar?

Antalya Havalimanı’ndan şehir merkezine taksi ile ulaşımın ücreti yaklaşık olarak 300-400 TL arasında. Fakat bu ücret şehir merkezinin tam olarak hangi bölgesinde indiğinize göre değişiklik gösterebilir.

Özel Araç ile Ulaşım

Antalya şehir merkezine ulaşmanın bir diğer yolu özel araçla ulaşım sağlamak. Ulaşmak istediğiniz yere direkt girmek ve burada olduğunuz sürece de araba ile gezmek istiyorsanız bu seçenek size uygun olabilir. Antalya Havalimanı’ndan araba kiralayarak yolculuğumuza devam edebilirsiniz.

Transfer ile Ulaşım

Transfer hizmeti, özel firmaların ve otellerin sunduğu ve yolcuların direkt olarak istedikleri yere ulaşmasını sağlıyor. Eğer kalabalık bir grup olarak havalimanına geliyorsanız ya da çok eşyanız varsa işiniz kolaylaştıracak bir hizmet. Transfer hizmetinden yararlanmak için önceden hizmet alacağınız şirketle veya otelinizle iletişime geçmeniz gerekiyor.

Merkezden Antalya Havalimanı'na Ulaşım

Şehir merkezinden ulaşım için de otobüs, taksi veya HAVAŞ gibi ulaşım araçlarından yararlanabilirsiniz. Pratik ve kolay pek çok ulaşım seçeneğinden size uygun olanı tercihı ederek havalimanına ulaşım sağlayabilirsiniz.

Havaş ile Ulaşım

Serik Caddesi, Gazi Bulvarı, Dumlupınar Bulvarı, Antalya Otogarı, Akdeniz Üniversitesi ve Atatürk Bulvarı ve Konyaaltı'nda bulunan 5M Migros gibi duraklardan yolcu alan HAVAŞ, şehir merkezinden Antalya Havalimanı’na hızlı ulaşımın en pratik yollarından biri. 75 TL ücreti ile otobüs kadar uygun olmasa da taksi veya transfer hizmetinden daha uygun bir ulaşım seçeneği.

Otobüs ile Ulaşım

Antalya Havalimanı’na yaklaşık 40 dakika sürecek bir yolculuk ile otobüsle ulaşım sağlayabilirsiniz. Yarım saatte bir hareket eden 600 numaralı otobüslerle ya da 800 numaralı otobüslerle şehir merkezinden havalimanına ulaşabilirsiniz.

600 numaralı otobüsler 800 numaralı otobüslere göre daha kısa aralıklarla geldiği için 600 numaralı otobüs havalimanına ulaşım için çok daha pratik bir seçenek olabilir.

Antray ile Ulaşım

Şehir merkezinde size en yakın olan Antray durağından 14 dakikada bir trene binerek havalimanına kolayca ulaşabilirsiniz. Otobüs ücreti ile aynı ücreti vererek trafiğe takılmadan daha rahat bir yolculuk yapabilirsiniz. Antray ile şehir merkezinden havalimanına gitmek için Fatih durağından binmeniz gerekiyor. Fatih durağına ulaşmak için isterseniz Antray ile aktarma da yapabilirsiniz.

Taksi ile Ulaşım

Daha pratik bir ulaşım istiyorsanız ve otobüs bekleme gibi durumlarla uğraşmak istemiyorsanız taksi ile havaalanına ulaşım size uygun bir seçenek olabilir. Otobüs, HAVAŞ ve Antray’a göre daha pahalı bir seçenek olsa dahi belirli bir rahatlık arayanların beklentisini karşılayacaktır.

Şehir merkezinden Antalya Havalimanı’na taksi ile ulaşım ücreti kaç TL?

Şehir merkezinden Antalya Havalimanı’na taksi ile ulaşım ücreti ortalama 300-400 TL. Taksiye ödeyeceğiniz ücret şehir merkezinin hangi bölgesinden yolculuğa başladığınıza göre değişiklik gösterebilir.

Özel Araç ile Ulaşım

Kendi arabanızla ya da kiralık araç ile de Antalya Havalimanı'na ulaşım sağlayabilirsiniz. Özel araç havaalanına giderken dikkat etmeniz gereken bir unsur rise kesinlikle trafik. Uçağınız kaçırmamak için trafik duruman bakmanızda ve erkenden yola çıkmanızda büyük fayda var.

Transfer ile Ulaşım

Transfer hizmeti alarak da Antalya Havalimanı’na ulaşabilirsiniz. Genelde kalabalık ailelerin ya da grupların tercih ettikleri bu yöntemden yararlanmak için hizmet alacağınız kişiler ile önceden iletişim kurmanız gerekiyor. Transfer hizmetini otelinizden de alsanız özel bir transfer şirketinden de alsanız sizi havalimanına doğru zamanda ulaşmanız için doğru bir saat vermeniz çok önemli.

flight