Ana menüye ulaşmak için tıklayınız. İçeriğe ulaşmak için tıklayınız.

Antalya Uçak Bileti

1 Yolcu

ÜLKE Türkiye

YÜZ ÖLÇÜMÜ 20.790 km2

NÜFUS2.158.265

Antalya Havalimanları

Antalya Havalimanı
Gazipaşa (Alanya) Havalimanı

Antalya Havalimanı Hakkında Bilgi

KAPASİTE18.000.000

AÇILIŞ1998

ŞEHİR MERKEZİNE UZAKLIK20,0 km

ULAŞIMTaksi, Otobüs, Metro

Antalya’ya gitmek ve Antalya’dan farklı şehirlere gitmek için en çok tercih edilen ulaşım yöntemi uçaktır. Burada karşımıza çıkan soru ise, “Havalimanına nasıl giderim?” oluyor. Her şehirde havalimanından şehir merkezine gitmek için farklı ulaşım yöntemleri mevcuttur. “Antalya Havalimanı’na nasıl ulaşılır?” sorusunun cevabı da farklı ulaşım yöntemleriyle açıklanabilir.

Antalya Havalimanı’na otobüsle nasıl ulaşılır?

Havalimanı ile şehir merkezi arasındaki ulaşım için ilk tercihiniz belediye otobüsleri olabilir. Bu otobüs hatları ise şu şekildedir:

600 Havalimanı – Otogar

600 A Havalimanı – Konyaaltı

Her iki otobüs hattının güzergahında da şehrin pek çok merkezi ilçesi bulunmaktadır. Üstelik otogar da Konyaaltı da farklı ilçelere kolaylıkla ulaşabileceğiniz lokasyonda bulunmaktadırlar. Otobüs hatlarından güzergahınıza en uygun olanını seçerek direkt ya da aktarma ile istediğiniz noktaya varabilirsiniz.

Otobüs dışında hangi araçlarla ulaşılır?

Belediye otobüsü dışında farklı ulaşım yöntemleri denemek isterseniz havaalanı servisleriyle taksiyi de tercih edebilirsiniz. Havaş ile gideceğiniz güzergah üzerinde pek çok ilçe bulunurken, taksi ile direkt ulaşım da sağlayabilirsiniz.

Antalya seyahatinizi kolaylaştıracak bir yöntem olarak araç da kiralayabilirsiniz. Bunun yanı sıra, konaklayacağınız otelin ya da çeşitli acentelerin transfer hizmetlerinden de faydalanabilirsiniz.

Zamanınıza ve bütçenize en uygun yöntemi seçerek havalimanı ile şehir merkezi arasında ulaşım sağlayabilirsiniz.

Gazipaşa (Alanya) Havalimanı Hakkında Bilgi

AÇILIŞ1998

ŞEHİR MERKEZİNE UZAKLIK40,0 km

ULAŞIMTaksi, Otobüs

Alanya’ya giderken ya da Alanya’dan farklı şehirlere seyahat ederken en çok tercih edilen ulaşım araçlarından biri uçaktır. Bu durumda karşımıza çıkan soru havalimanına nasıl ulaşılacağı oluyor.

“Gazipaşa Havalimanı’na nasıl ulaşılır?” sorusunun yanıtını birkaç başlıkta açıklayarak verebiliriz. Alanya şehir merkezi ile havalimanı arasında ulaşım sağlamak için farklı seçenekler bulunmaktadır.

Gazipaşa Havalimanı’na otobüsle nasıl ulaşılır?

Alanya Belediyesi’nin Gazipaşa Havalimanı’na otobüs seferi bulunmamaktadır. Belediye otobüsü dışındaki alternatifleri kullanarak ulaşımınızı sağlayabilirsiniz.

Otobüs dışında hangi araçlarla ulaşılır?

Gazipaşa Havalimanı’nda Havaş otobüs servisleri bulunmaktadır. Düzenli aralıklarla hareket etmektedirler.

Havaş dışında ticari taksileri de tercih edebilirsiniz.

Araç kiralama şirketleri ile anlaşarak kendinize araç da kiralayabilirsiniz.

Tüm bu seçenekler arasında kendinize zaman ve bütçe planlaması yaparak en uygun yöntemi seçebilirsiniz.

Antalya Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Antalya Körfezi ve Batı Torosların arasında kurulmuş olan Antalya, Akdeniz Bölgesi’nin ve Türkiye’nin en kalabalık şehirlerinden bir tanesidir. İklimi, coğrafyası ve doğasıyla Türkiye’nin en önemli turizm merkezlerinden birisi olan Antalya, yılda milyonlarca turist ağırlamaktadır. Bunun dışında, Antalya aynı zamanda önemli bir eğitim, spor, ticaret, ekonomi ve tarım kenti durumundadır. Tüm bu özellikleri Antalya kentini, özellikle havayolu trafiği açısından önemli bir merkez haline getirmektedir.

Antalya Havalimanı Antalya kentinin 10 kilometre doğusunda yer almaktadır. Yolcu trafiği açısıdnan Avrupa’nın en büyük 14. Havalimanı olan, Antalya Havalimanı, Türkiye içinde bu kategoride 3. sıradadır ve iç-dış hatlar toplam 27 milyondan fazla yolcuya hizmet etmektedir. Pegasus, Türk Hava Yolları, Atlas Global, Sun Express, Onur Air, Corendon Airlines, Aeroflow, Iraqi Airways, Ural Airlines, Rossiva başta olmak üzere bir çok firma Antalya Havalimanı’na uçuş seferleri düzenlemektedir. Tüm bu uçuşlarla ilgili detaylı bilgiye oBilet.com üzerinden ulaşabilirsiniz. Antalya Havalimanı'na HAVAŞ servisleri ve Antalya Büyükşehir Belediyesi otobüsleri ile kolaylıkla ulaşılabilmektedir.

Ülkemizin ve Akdeniz’in en güzel şehirlerinden birisi olan Antalya’ya uçak bileti almayı düşünüyorsanız, obilet.com aracılığıyla size en uygun uçak biletlerini listeleyebilir, en ucuz uçak biletine kolaylıkla sahip olabilirsiniz. Uçak biletinizle ilgili her konuda oBilet’ten destek alabilirsiniz

En Çok Tercih Edilen Antalya Uçak Seferlerinin Bilet Fiyatları

Antalya Uçak Bileti Almak için Antalya Havayolu Firmalarının Seferleri ve Fiyatları Burada. Tüm Firmaların Antalya Uçak Biletlerini Karşılaştırmak için oBilet.com!
Rota Fiyat
Adana - Antalya 37,99 TL
İzmir - Antalya 44,99 TL
İstanbul - Antalya 47,99 TL
Ankara - Antalya 69,99 TL
Trabzon - Antalya 73,99 TL
Diyarbakır - Antalya 87,99 TL
Gaziantep - Antalya 87,99 TL
Samsun - Antalya 99,98 TL
Bursa - Antalya 99,98 TL
Seçiniz
Geçmiş Aramalar