Ucuz Mardin Uçak Bileti

7/24 Müşteri Hizmetleri
Güvenli Ödeme
Ayda 15 Milyondan
Fazla Ziyaretçi
2 Dakikada Biletini Al

Mardin Uçuşu Olan Havayolu Firmaları

Mardin Hakkında Bilgi

TELEFON KODU 0 482
PLAKA KODU 47
YÜZ ÖLÇÜMÜ 8.806km2
NÜFUS 779.738

Mardin Havalimanları

Havalimanı Telefon Şehir Merkezine Uzaklık Ulaşım
Mardin Havalimanı 20 km Taksi, Otobüs

Mardin Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Her Mardin yolculuğu Mardin uçak biletiyle başlar, uçak biletleriniz oBilet'te! Mardin tarih boyunca Mezapotamya coğrafyasının önemli kentlerinden bir tanesi olmuştur. Yüzyıllarca farklı etnik ve dini grupların bir arada ve sorunsuz bir şekilde yaşadığı bir kent olan Mardin, Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nin Dicle Bölümü'nde yer alır. Suriye ile sınır komşusu olması itibariyle konum olarak oldukça önemli bir durumdadır. Mardin, uluslarlarası kuruluşların kültür mirası listelerinde de yer alan ve bu özellikleriyle korunması gerekli görülmüş birçok tarihi yapıyı bünyesinde bulundurur . Tarih boyunca birçok farklı inanç grubundan halklara ev sahipliği yaptığı için camiler, kiliseler, manastırlar başta olmak üzere farklı dini inanlara ait birçok dini eser Mardin’de yer almaktadır. Ekonomisi temel olarak ticaret, tarım ve hayvancılık üzerine kuruludur. Başlıca turistlik yerlerini Mardin Kalesi, Mardin Müzesi, Deyrulzafaran Manastırı, Kasimiye Medresesi, Dara Mezopotamya Harabeleri, Mardin Ulu Camisi, Sabancı Şehir Müzesi, Zinciriye Medresesi, Kırklar Kilisesi, Latifiye Camisi ve Şehidiye Camisi oluşturmaktadır. Mardin’in mutfağı da kültürü gibi çeşitli olmakla birlikte en meşhur yemeği Mardin Kaburga Dolması’dır.

Şehrin havayolu ulaşımı Mardin Havalimanı ile sağlanmaktadır. Mardin Havalimanı 1999 yılından bu güne hizmet vermektedir. Mardin Havalimanı kent merkezinden 20 kilometre uzaklıktadır. Mardin Havalimanı Kızıltepe’ye 8 km, Nusaybin’e 66 km, Midyat’a 75 km uzaklıktadır.Mardin Havalimanı’nından Mardin kent merkezine ulaşım minibüslerle çok uygun ücretler karşılığında sağlanmaktadır. Mardin Havalimanı’na uçak seferi yapan havayolu firmaları Türk Hava Yolları ve Pegasus’tur. Tüm uçak seferleri ve saatleriyle ilgili daha ayrıntılı bilgi sahibi olmak isterseniz obilet.com’u ziyaret edebilir, obilet.com çağrı merkezi ile iletişime geçebilirsiniz.

Kültür beşiği Mardin’i daha yakından tanımak istiyor uçak ile seyahat etmeyi düşünüyorsanız obilet.com aracılığıyla size en uygun Mardin uçak biletlerini listeleyebilir, en ucuz Nevşehir uçak biletine kolaylıkla sahip olabilirsiniz. Şimdi obilet.com’dan alacağınız bir biletle Mardin’e ucuza seyahat etmenin tam zamanı!