Ana menüye ulaşmak için tıklayınız. İçeriğe ulaşmak için tıklayınız.

Mardin Uçak Bileti

1 Yolcu

Mardin Uçuşu Olan Havayolu Firmaları

Mardin Hakkında

TELEFON KODU 482

PLAKA 47

YÜZ ÖLÇÜMÜ 8.806 km2

NÜFUS779.738

Mardin Havalimanları

Mardin Havalimanı

Mardin Havalimanı Hakkında Bilgi

AÇILIŞ1999

ŞEHİR MERKEZİNE UZAKLIK20,0 km

ULAŞIMTaksi, Otobüs

Mardin’den farklı şehirlere seyahat etmek ya da Mardin’e gitmek isterseniz tercih edeceğiniz ulaşım araçlarından biri uçak olmalıdır. Bu durumda havalimanı ile şehir merkezi arasında nasıl ulaşım sağlayacağınızı da öğrenmeniz gerekmektedir.

“Mardin Havalimanı’na nasıl ulaşılır?” sorusunun yanıtını birkaç farklı başlıkta açıklayarak verebiliriz.

Mardin Havalimanı’na otobüs ile nasıl ulaşılır?

Mardin’de havalimanı ile şehir merkezi arasında ulaşım sağlayan herhangi bir otobüs hattı bulunmamaktadır.

Havalimanına otobüs dışında hangi araçlarla ulaşılır?

Mardin’de havalimanı ile şehir merkezi arasında ulaşım sağlamak için minibüslerden faydalanabilirsiniz. Mardin – Havalimanı ve Kızıltepe – Havalimanı minibüsleri düzenli olarak sefer yapmaktadırlar.

Minibüsleri kullanmak istemezseniz ticari taksileri kullanarak da havalimanı ile şehir merkezi arasında ulaşım sağlayabilirsiniz.

Var olan seçeneklerin arasından kendinize en uygun olanını seçebilirsiniz. Zaman ve bütçe planlaması yaparak tercihinizi yapabilirsiniz.

Mardin Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Her Mardin yolculuğu Mardin uçak biletiyle başlar, uçak biletleriniz oBilet'te! Mardin tarih boyunca Mezapotamya coğrafyasının önemli kentlerinden bir tanesi olmuştur. Yüzyıllarca farklı etnik ve dini grupların bir arada ve sorunsuz bir şekilde yaşadığı bir kent olan Mardin, Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nin Dicle Bölümü'nde yer alır. Suriye ile sınır komşusu olması itibariyle konum olarak oldukça önemli bir durumdadır. Mardin, uluslarlarası kuruluşların kültür mirası listelerinde de yer alan ve bu özellikleriyle korunması gerekli görülmüş birçok tarihi yapıyı bünyesinde bulundurur . Tarih boyunca birçok farklı inanç grubundan halklara ev sahipliği yaptığı için camiler, kiliseler, manastırlar başta olmak üzere farklı dini inanlara ait birçok dini eser Mardin’de yer almaktadır. Ekonomisi temel olarak ticaret, tarım ve hayvancılık üzerine kuruludur. Başlıca turistlik yerlerini Mardin Kalesi, Mardin Müzesi, Deyrulzafaran Manastırı, Kasimiye Medresesi, Dara Mezopotamya Harabeleri, Mardin Ulu Camisi, Sabancı Şehir Müzesi, Zinciriye Medresesi, Kırklar Kilisesi, Latifiye Camisi ve Şehidiye Camisi oluşturmaktadır. Mardin’in mutfağı da kültürü gibi çeşitli olmakla birlikte en meşhur yemeği Mardin Kaburga Dolması’dır.

Şehrin havayolu ulaşımı Mardin Havalimanı ile sağlanmaktadır. Mardin Havalimanı 1999 yılından bu güne hizmet vermektedir. Mardin Havalimanı kent merkezinden 20 kilometre uzaklıktadır. Mardin Havalimanı Kızıltepe’ye 8 km, Nusaybin’e 66 km, Midyat’a 75 km uzaklıktadır.Mardin Havalimanı’nından Mardin kent merkezine ulaşım minibüslerle çok uygun ücretler karşılığında sağlanmaktadır. Mardin Havalimanı’na uçak seferi yapan havayolu firmaları Türk Hava Yolları ve Pegasus’tur. Tüm uçak seferleri ve saatleriyle ilgili daha ayrıntılı bilgi sahibi olmak isterseniz obilet.com’u ziyaret edebilir, obilet.com çağrı merkezi ile iletişime geçebilirsiniz.

Kültür beşiği Mardin’i daha yakından tanımak istiyor uçak ile seyahat etmeyi düşünüyorsanız obilet.com aracılığıyla size en uygun Mardin uçak biletlerini listeleyebilir, en ucuz Nevşehir uçak biletine kolaylıkla sahip olabilirsiniz. Şimdi obilet.com’dan alacağınız bir biletle Mardin’e ucuza seyahat etmenin tam zamanı!

En Çok Tercih Edilen Mardin Uçak Seferlerinin Bilet Fiyatları

Mardin Uçak Bileti Almak için Mardin Uçak Firmalarının Seferleri ve Fiyatları Burada. Tüm Firmaların Mardin Uçak Bileti Fiyatları obilet.com'da!
Rota Fiyat
İzmir - Mardin 116,99 TL
Ankara - Mardin 129,99 TL
İstanbul - Mardin 148,69 TL
Adana - Mardin 226,58 TL
Konya - Mardin 231,98 TL
Trabzon - Mardin 236,89 TL
Bodrum - Mardin 243,98 TL
Antalya - Mardin 243,99 TL
Seçiniz
Geçmiş Aramalar