Ucuz Kahire Uçak Bileti

7/24 Müşteri Hizmetleri
Güvenli Ödeme
Ayda 15 Milyondan Fazla Ziyaretçi
2 Dakikada Biletini Al

Kahire Uçuşu Olan Havayolu Firmaları

Kahire Hakkında Bilgi

NÜFUS 9.500.000

Kahire Havalimanları

Havalimanı Telefon Şehir Merkezine Uzaklık Ulaşım
Cairo Havalimanı

Kahire Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Galip, üstün gelen anlamlarındaki Kahire, Mısır'ın başkentidir. Kahire aynı zamanda Arap dünyası ve Afrika'nın en büyük şehridir. Kahire hem Mısır’ın hem de çevre ülkelerin politik, ekonomik ve kültürel merkezidir. Eski Kahire diye adlandırılan bölge 1979 yılından beri UNESCO Dünya Mirası Listesi'ndedir. Kahire Müzesi, Piramitler bölgesi ve Nil Nehri civarı turistlerin uğrak yerlerini oluşturmaktadır. Piramitler Mısır denildiğinde akla gelen ilk yapılardır. Gize bölgesindeki Mikerinos, Kefren ve Keops adındaki 3 büyük piramit Gize Piramitleri’ni oluştumaktadır. Keops Piramidi Dünya’nın yedi harikasından bugüne ulaşabilen tek eserdir. Antik Mısır eserlerinin bulunduğu Mısır Müzesi, Sakkara Piramidi, Kahire Kalesi, Kahire Kulesi, Sfenks, Ortadoğu’nun en büyük Pazar yerlerinden olan Han-El Halili Çarşısı, El-Ezher Camisi ve eski Memlük mezarlığı olan Ölüler Şehri gezilecek diğer yerler arasındadır.

Kahire Uluslararası Havalimanı Kahire şehir merkezine 22 km uzaklıktadır. Kahire Uluslararası Havalimanı’ndan Kahire şehir merkezine ulaşım havalimanından 30 dakikada bir kalkan otobüsler ile ücretsiz olarak sağlanabilmektedir. Kahire Uluslararası Havalimanı üzerinden Kahire uçak bileti satışı bulunan firmalar Türk Hava Yolları, Aegean Havayolları, Midde East Havayolları, Egyptair, Qatar Airways, Royal Jordanian, Saudi Arabian Havayolları, Emirates, Gulfn Air Bahrain, Royal Air Maroc, Lufthansa, British Airways, Ethiopian Havayolları ve Etihad Airways’tir. Kahire uçak bileti firmaları ile ilgili ayrıntılı bilgiye oBilet.com üzerinden erişebilirsiniz.

Mısır’ın gizem dolu piramitlerine ev sahipliği yapan Kahire’ye yapacağınız yolculuk için size en uygun Kahire uçak biletini oBilet sayesince kolaylıkla satın alabilirsiniz. Tüm Kahire uçak bileti firmalarına tek tıkla ulaşabilir en ucuz Kahire uçak biletinin sahibi olabilirsiniz.

Kahire Hakkında Blog Yazıları

  • Dünyadaki En Etkileyici 19 Tarihi Mekan

    İnternette veya sosyal medya uygulamalarımızda geziniyoruz, paylaşımları incelerken dünyanın her yerinden fotoğraflarla karşı karşıya kalıyoruz. Birbirinden eski, birbirinden güzel mimariye sahip yapıları görüyoruz, her birine hayran kalıyoruz. Bu yazıda dünya üzerinden en etkileyici ve tarihini en güzel yansıtan, buram buram kültür kokan mekanları tüm detaylarıyla anlatacağız. Hatta Amerika kıtasından Asya kıtasına kadar olan dünya güzelliklerini

    Devamını Gör
  • Mısır Gezi Yazısı

    İçindekiler0.1 Kaosun En Egzotik, En Göz Alıcı ve En Baştan Çıkarıcı Hali: Mısır0.2 İçinizdeki Kâşifi Ortaya Çıkaran Tapınaklar ve Piramitler0.3 Kızgın Kumlardan Ilık Sulara: Şarm el Şeyh 0.4 Bu Dünyanın Annesi: Kahire1 Mısır’da Fiyatlar Nasıl? Kaosun En Egzotik, En Göz Alıcı ve En Baştan Çıkarıcı Hali: Mısır Uçsuz bucaksız ama bir o kadar da göz

    Devamını Gör

obilet Kullanıcılarının En Çok Tercih Ettiği 2 Uçuş Noktası