Ana menüye ulaşmak için tıklayınız. İçeriğe ulaşmak için tıklayınız.

İzmir Uçak Bileti

1 Yolcu

ÜLKE Türkiye

YÜZ ÖLÇÜMÜ 12.015 km2

NÜFUS4.061.074

İzmir Havalimanları

İzmir Adnan Menderes Havalimanı

İzmir Adnan Menderes Havalimanı Hakkında Bilgi

KAPASİTE12.000.000

AÇILIŞ1987

ŞEHİR MERKEZİNE UZAKLIK14,0 km

ULAŞIMTaksi, Otobüs, Metro

İzmir’e seyahat etmek ya da İzmir’den farklı şehirlere seyahat etmek için en sık kullanılan ulaşım araçlarından bir tanesi uçaktır. Uçakla ulaşım sağlayacaksanız havalimanı ile şehir merkezi arasındaki ulaşım yöntemlerini de öğrenmeniz gerekmektedir.

“Adnan Menderes Havalimanı’na nasıl ulaşılır?” sorusunun yanıtını birkaç farklı başlıkta açıklayabiliriz. İzmir’de havalimanına ulaşmak için pek çok yöntem bulunmaktadır.

Adnan Menderes Havalimanı’na otobüsle nasıl ulaşılır?

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin ESHOT otobüslerinin havalimanına sefer yapan hatları bulunmaktadır. Hat bilgileri ise şu şekildedir:

200 numaralı Mavişehir – Havalimanı

202 numaralı Alsancak – Havalimanı

204 numaralı İzotaş – Havalimanı

24 saat çalışan bu otobüs hatları ile rahatlıkla ulaşım sağlayabilirsiniz.

Otobüs dışında hangi araçlarla ulaşılır?

İzmir’de bulunan İZBAN banliyö hattı, havalimanı ile şehir merkezi arasında ulaşım sağlamak için en çok tercih edilen araçtır.

İZBAN, Aliağa – Adnan Menderes Havalimanı arasında sefer düzenlemektedir.

Havalimanı ile şehir merkezi arasında ulaşım sağlamak için tercih edeceğiniz bir diğer yöntem Havaş otobüs servisleridir. Ayrıca hava yolu şirketlerinin özel servislerini de kullanabilirsiniz.

Tren, otobüs ya da servis kullanmayı tercih etmezseniz ticari taksilerle de ulaşım sağlamanız mümkündür.

Araç kiralama şirketleri ile anlaşarak araç kiralayabilir ya da transfer şirketleri ile bağlantı kurarak onların araçlarıyla da ulaşım sağlayabilirsiniz.

İzmir’de havalimanı ile şehir merkezi arasında ulaşım sağlamak için birbirinden farklı alternatifler bulunmaktadır. Zamanınıza ve bütçenize en uygun seçeneği tercih ederek rahat bir şekilde ulaşım sağlamanız mümkündür.

İzmir Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Anadolu Yarımadası’nın batısında, Ege Bölgesi’nde bir körfez şehri olan İzmir, tarihsel ve coğrafi olarak hem Anadolu’nun hem Ege ve Akdeniz coğrafyasanın en önemli şehirlerinden birisi olagelmiştir. Tarihsel ve coğrafi önemini hâlâ korumakta olan İzmir; antik kentleri, Ege kıyısındaki eşsiz ilçeleri, üniversiteleri, İzmir Enternasyonel Fuarı ve diğer bir çok mekanı ve özelliği ile ülkemizin en önemli turizm, tarih, kültür, ticaret, eğitim ve ulaşım merkezlerinden bir tanesidir. İzmir Türkiye’nin en kalabalık üçüncü kentidir, İzmir Limanı Türkiye’nin en büyük limanıdır. Tüm bu özellikleriyle İzmir, her sene yüz binlerce misafire ev sahipliği yapmaktadır.

İzmir Adnan Menderes Havalimanı, uluslarası bir havalimanı olup 2015 yılında 12.178.000 yolcuya ev sahipliği yapmıştır. Adnan Menderes Havalimanı Türkiye’nin en işlek dördüncü havalimanıdır. Sun Express, Pegasus, Anadolu Jet, Atlas Global, Türk Hava Yolları, Bora Jet firmaları iç hat seferleri düzenlerken, dış hat seferleri düzenleyen firmalar, Pegasus, Atlas Global, Sun Express ve Aegean’dır. Tüm iç ve dış hat uçuşları ile ilgili detaylı bilgiye oBilet.com üzerinden erişilebilir. Adnan Menderes Havalimanı’na İzban hattıyla, Mavişehir (Hat no - 200) , Cumhuriyet Meydanı (Hat no - 202) ve Otogar - Bornova (Hat no - 204) numaralı belediye otobüsleriyle, ayrıca şehir merkezinden ve Çeşme, Alsancak, Karşıyaka-Mavişehir, Aydın, Kuşadası-Söke gibi çevre il ve ilçelerden kalkan HAVAŞ servisleriyle de ulaşmak mümkündür.

Tarihi, doğası, konumu ve kültürel özellikleriyle “Egenin İncisi” olarak anılan, Türkiye’nin en güzel ve gelişmiş şehirlerinden birisi olan İzmir’i ziyaret etmek isterseniz, oBilet.com aracılığıyla size en uygun uçak biletlerini listeleyebilir, en ucuz uçak biletine kolaylıkla sahip olabilirsiniz. Uçak biletinizle ilgili her konuda oBilet’ten destek alabilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen İzmir Uçak Seferlerinin Bilet Fiyatları

İzmir Uçak Bileti Almak için İzmir Havayolu Firmalarının Seferleri ve Fiyatları Burada. Tüm Firmaların İzmir Uçak Biletlerini Karşılaştırmak için oBilet.com!
Rota Fiyat
Adana - İzmir 37,99 TL
Antalya - İzmir 37,99 TL
İstanbul - İzmir 68,99 TL
Ankara - İzmir 69,99 TL
Samsun - İzmir 87,99 TL
Trabzon - İzmir 87,99 TL
Gaziantep - İzmir 87,99 TL
Kayseri - İzmir 87,99 TL
Diyarbakır - İzmir 99,98 TL
Seçiniz
Geçmiş Aramalar