Ana menüye ulaşmak için tıklayınız. İçeriğe ulaşmak için tıklayınız.

Ucuz Şanlıurfa Uçak Bileti

1 Yolcu

Şanlıurfa Uçuşu Olan Havayolu Firmaları

Şanlıurfa Hakkında

TELEFON KODU 414

PLAKA 63

YÜZ ÖLÇÜMÜ 19.336 km2

NÜFUS1.801.980

Şanlıurfa Havalimanları

Şanlıurfa GAP Havalimanı

Şanlıurfa GAP Havalimanı Hakkında Bilgi

AÇILIŞ1990

ŞEHİR MERKEZİNE UZAKLIK34,0 km

ULAŞIMTaksi, Otobüs

Şanlıurfa’ya gitmek ya da Şanlıurfa’dan farklı şehirlere seyahat etmek için en sık kullanılan ulaşım araçlarından biri uçaktır. Uçakla seyahat ettiğiniz takdirde, havalimanı ile şehir merkezi arasında nasıl ulaşım sağlayacağınızı da bilmeniz gerekir.

“Şanlıurfa Havalimanı’na nasıl ulaşılır?” sorusunun yanıtı farklı alternatiflere sahip değildir. 1-2 başlıkta açıklayabiliriz.

Şanlıurfa Havalimanı’na otobüsle nasıl ulaşılır?

Şanlıurfa Belediyesi, havalimanı ile şehir merkezi arasında otobüs seferleri düzenlememektedir.

Otobüs dışında hangi araçlarla ulaşılır?

Havaş otobüs servisleri, Şanlıurfa Gap Havalimanı ile şehir merkezi arasında ulaşım sağlamak için en çok kullanılan araçtır.

Havaş servislerini kullanmayı tercih etmezseniz ticari taksilerle de ulaşımınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Var olan ulaşım seçenekleri bunlardan ibarettir. Seyahatinizin zamanlama ve bütçe planlamasına göre en uygun olan seçeneği tercih edebilir, rahatlıkla ulaşım sağlayabilirsiniz.

Şanlıurfa Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Şanlıurfa'yı ziyaret edecekseniz, uçak biletinizi oBilet'ten almanızı öneririz. Tarihin çok eski zamanlarından beri bir yerleşim merkezi olan ve “peygamberler şehri” olarak tanınan Şanlıurfa kenti, bir çok medeniyete ev sahipliği yapmıştır. Günümüzde de tarihsel önemini korumaya devam eden Şanlıurfa, Türkiye’nin en büyük şehirlerinden bir tanesidir. Şanlıurfa, önemli bir tarım, turizm, ekonomi, sanayi şehridir. Şehirle ilgili diğer bir önemli nokta ise, şehrin uluslarası şöhrete kavuşmuş mutfağıdır. Mutfağı onlarca farklı lezzette yemekler barındıran Şanlıurfa, her yıl on binlerce misafire ev sahipliği yapmaktadır.

Şanlıurfa GAP Havalimanı Şanlıurfa’ya 35 kilometre uzakta yer almaktadır ve Türkiye’nin en uzun pistine sahiptir. Hac yolculuğuniçin de bir uğrak noktası konumunda bulunan Şanlıurfa GAP Havalimanı, yolcu trafiği açısıdnan yoğun havalimanlarımızdan bir tanesidir ve yıllık yolcu sayısı yaklaşık beş yüz bin civarındadır. Pegasus, Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Onur Air firmaları Şanlıurfa GAP Havalimanı ‘na uçuş seferleri düzenlemektedir. Tüm bu uçuşlarla ilgili detaylı bilgiye obilet.com üzerinden ulaşababilirsiniz. Havaalanına şehir merkezinden uçuşlardan iki saat önce kalkan HAVAŞ servisleri ile kolaylıkla ulaşılabilmektedir.

Ülkemizin ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin tarihi, kültürel, ekonomik ve turistik açıdan en önemli şehirlerinden birisi olan Şanlıurfa’ya uçak bileti almayı düşünüyorsanız, obilet.com aracılığıyla size en uygun uçak biletlerini listeleyebilir, en ucuz uçak biletine kolaylıkla sahip olabilirsiniz.Uçak biletinizle ilgili her konuda oBilet’ten destek alabilirsiniz.

Şanlıurfa Hakkında Blog Yazıları

En Çok Tercih Edilen Şanlıurfa Uçak Seferlerinin Bilet Fiyatları

Şanlıurfa Uçak Bileti Almak için Şanlıurfa Uçak Firmalarının Seferleri ve Fiyatları Burada. Tüm Firmaların Şanlıurfa Uçak Bileti Fiyatları obilet.com'da!
Rota Fiyat
Ankara - Şanlıurfa 51,99 TL
İzmir - Şanlıurfa 115,99 TL
İstanbul - Şanlıurfa 131,99 TL
Trabzon - Şanlıurfa 166,98 TL
Antalya - Şanlıurfa 231,48 TL
Konya - Şanlıurfa 254,38 TL
Samsun - Şanlıurfa 256,58 TL
Bursa - Şanlıurfa 258,38 TL
Seçiniz
Geçmiş Aramalar