Ucuz Batum (Gürcistan) Uçak Bileti

Batum (Gürcistan) Uçuşu Olan Havayolu Firmaları

Batum (Gürcistan) Hakkında Bilgi

TELEFON KODU 0 995
NÜFUS 125.800

Batum (Gürcistan) Havalimanları

Havalimanı Telefon Şehir Merkezine Uzaklık Ulaşım
Batum Havalimanı

Batum (Gürcistan) Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Gürcistan'ın eski şehirlerinden biri olan Batum’a verilen ilk isim aslında Batus idi. Tarihinin M.Ö. 4. yüzyıla kadar gerilediği düşünülen şehir, her zaman doğal ve stratejik konumu ile ünlenmiştir. 18. yüzyıldan itibaren Batum Osmanlı yönetimi altındaydı. 1877-1878 arasındaki Türk-Rus savaşından sonra Berlin Antlaşması ile Batum Gürcistan'ın ayrılmaz bir parçası oldu. 1878-1886'da Batum Limanı kentin daha da geliştirilmesini teşvik eden "Porto Franco" olarak ilan edildi. Gürcistan’ın 2. büyük şehri olan Batum, etrafı dağlar, palmiye ağaçları, doğal güzellikleri ile çevrili eşsiz bir şehir. "Karadeniz'in İncisi" olarak adlandırılan Batum, Acara Özerk Cumhuriyeti’nde bulunuyor. Avrupalı mimarlar, 20. yüzyılın başında Batum'da sayısız projeye imza attı ve bugünse şehir mimari yeniliklerin merkezi haline geldi. Gürcistan'ın güzel bölgelerinden biri olan Acara, Güneybatı Gürcistan'da Karadeniz kıyı şeridi üzerinde yer alıyor. Türkiye’nin kuzeydoğu sınırlarını oluşturan Acara'nın el değmemiş doğası gerçekten de hayranlık uyandırıyor. Bölgenin hem turistik hem de hem de kumar şehri olan Batum, tarihi 19. yüzyıla dayanan büyüleyici klasik yapılardan, oteller ve kumarhaneler barındıran ultra modern gökdelenlere kadar değişen eklektik bir mimari karışımı sunuyor. Aynı zamanda bölgesel bir parti şehri olan Batum, uluslararası düzeyde ün yapmış DJ ve şarkıcıları sahnesinde ağırlayan ve pop konserleriyle giderek daha da canlanan renkli bir gece hayatına sahip. Batum’da gerçekleşen popüler festivaller arasında Batum Uluslararası Film Festivali (eylül), Batum Müzik Festivali (eylül) ve Black Sea (Karadeniz) Jazz Festivali (temmuz) bulunuyor.

Tıpkı Tiflis Uluslararası Havalimanı gibi, Türkiye’deki önemli havalimanlarından olan İstanbul Atatürk, İzmir Adnan Menderes havalimanlarını da bünyesine alan TAV Havalimanları, aynı zamanda Batum Uluslararası Havalimanı’nı da işletiyor. Karadeniz kıyısındaki Batum şehir merkezinin sadece 2 km güneyinde konumlanan Batum Havalimanı, yılda 600 bin yolcu kapasitesine sahip. Toplamda 3,915 metrekarelik bir alanda 26 Mayıs 2007’den beri taşımacılık hizmeti veren havalimanı, Türkiye’nin Artvin iline bağlı Hopa’nın 20 km kuzeydoğusunda yer alıyor. Gürcistan’ın turizm merkezi Batum’a 2015 yılından beri çoğu turist, Rusya, İsrail, Polonya, Türkiye, Ukrayna, Azerbaycan, Beyaz Rusya, Litvanya gibi çok çeşitli ülkelerden geliyor. Türkiye’den sadece Pegasus ile Türk Hava Yolları’nın direkt uçuşları var. Pegasus İstanbul Sabiha Gökçen’den THY ise İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan Batum Havalimanı’na sefer düzenliyor.

Pegasus ya da Türk Hava Yolları ile doğrudan Batum Havalimanı’na gitmek için uygun uçak bileti alternatifleri sunan oBilet’i kullanabilirsiniz. Saniyeler içinde tüm fiyat kombinasyonlarını tek sayfada sunan oBilet ile ucuz Batum uçak biletini bulabilirsiniz. Tek yapmanız gereken, gidiş ve dönüş tarihlerini seçmek. Sonrasında online olarak biletinizi satın alabilirsiniz.

obilet Kullanıcılarının En Çok Tercih Ettiği 3 Uçuş Noktası

Batum (Gürcistan) Otelleri

flight