Ucuz Tiflis Uçak Bileti

Tiflis Uçuşu Olan Havayolu Firmaları

Tiflis Hakkında Bilgi

TELEFON KODU 0 995
NÜFUS 1.345.000

Tiflis Havalimanları

Havalimanı Telefon Şehir Merkezine Uzaklık Ulaşım
Tiflis Havalimanı

Tiflis Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Gürcistan'ın başkenti Tiflis, Güney Asya’daki Kura Nehri yakınında, Gürcistan’ın güney ucunda yer alıyor. Dağlı bir havzada bulunan Tiflis, Transkafkasya'nın ekonomik, idari ve kültürel ve ayrıca önemli bir ulaşım merkezi. Şehirdeki gelişmiş endüstri sektörleri, basım ve yayıncılık, makine yapımı, gıda işleme, tabaklama, ipek dokuma ve makine aletleri, lokomotifler ve plastik üretimi. Şehri çevreleyen meyve bahçeleri ve üzüm bağlar ise bir başka önemli geçim kaynağı. Kent, Kura Nehri’nin her iki kıyısından yükselen mükemmel bir konuma sahip. Bunun yanı sıra şehre hükmeden Bu dönemde Araplar, Hazarlar, Selçuklular, Moğollar, İranlılar, Osmanlılar ve Türkler gibi milletlerin çok çeşitli olması nedeniyle birbirinden farklı kültürleri aynı şehirde keşfetme imkanınız var. Tiflis'in farklı tarihi, ortaçağ, klasik, Ortadoğu, Art Nouveau, Stalinist ve Modernist yapıların bir karışımı olan mimarilerine hayran kalacaksınız. Eski Kent bölgesinde görkemli ortaçağ binaları, avlusu olan iki katlı yapılar, daracık sokaklar bulunuyor. Şehrin geri kalanı ise kapsamlı bir şekilde modernleştirildi. Şehrin simgesel yapılarından bazıları; tarihi 6. yüzyıla kadar uzanan Zion Katedrali’nin kalıntıları, Sameba ve Sioni katedralleri, Anchiskhat Bazilikası, Metekhi kalesi ve kilisesi (1278-89), Özgürlük Meydanı, Rustaveli Caddesi, Agmashenebeli Caddesi, ortaçağdan kalma Narikala Kalesi, Mağribi Opera Tiyatrosu ve Gürcistan Ulusal Müzesi. Tiflis şehrinde düzenlen popüler etkinlik ve festivaller ise her ekim ayında gerçekleşen Tiflis Uluslararası Film Festivali, Uluslararası Tiyatro Festivali, Tiflis Jazz Festivali vb.

İzmir Adnan Menderes Havalimanı, İstanbul Atatürk Havalimanı gibi Türkiye’nin en büyük havalimanlarının da bünyesinde olduğu TAV Havalimanları tarafından işletilen Tiflis Uluslararası Havalimanı, 2016 senesinin istatistiklerine göre 2,5 milyona yakın yolcuya taşımacılık hizmeti vermiş. Tiflis şehir merkezinin 17 km güneydoğusunda bulunan havalimanı, aynı zamanda Gürcistan’ın da ana havalimanı olarak hizmet veriyor. Tiflis Havalimanı’nın ilk terminal binası ve 1952 senesinde inşa edilmiş. Çoğunlukla eski Sovyetler Birliği ve Avrupa’daki birçok önemli noktaya seferlerin gerçekleştiği Tiflis Havalimanı, uluslararası bir havalimanı olduğu için içerisinde yolcuları için birçok imkan sunuyor. Türk Hava Yolları’nın İstanbul Atatürk ve Sabiha Gökçen havalimanlarından haftada ortalama 42 uçuşun gerçekleştiği Tiflis Havalimanı’na AtlasGlobal ya da Pegasus Havayolları ile de ulaşmanız mümkün. Ancak Pegasus, sadece İstanbul Sabiha Gökçen ile Tiflis Havalimanı arasında sefer düzenliyor. Uçuş süreniz ise maksimum 2 saat 20 dakika. Pegasus ya da Türk Hava Yolları ile Gürcistan’ın başkenti Tiflis’e ulaşmak için ucuz uçak bileti bulabileceğiniz oBilet’ten faydalanabilirsiniz.

Türkiye’den sadece İstanbul’dan direkt ulaşabileceğiniz havalimanına gitmek için uygun fiyatlı uçak biletlerini araştırmanızda fayda var. Yerli hava yolu şirketlerinden Tiflis Havalimanı’na ulaştıran firmalardan Pegasus, AtlasGlobal ya da Türk Hava Yolları’ndan birini seçebilirsiniz. En iyi fiyat ve zaman eşleştirmelerini gösteren ve saniyeler içinde Tiflis uçak bileti almanıza olanak sağlayan oBilet ile seyahat etmek artık çok daha kolay!

obilet Kullanıcılarının En Çok Tercih Ettiği 3 Uçuş Noktası

Tiflis Otelleri

flight