Ana menüye ulaşmak için tıklayınız. İçeriğe ulaşmak için tıklayınız.

Ucuz Elazığ Uçak Bileti

1 Yolcu

Elazığ Uçuşu Olan Havayolu Firmaları

Elazığ Hakkında

TELEFON KODU 424

PLAKA 23

YÜZ ÖLÇÜMÜ 9.281 km2

NÜFUS568.239

Elazığ Havalimanları

Elazığ Havalimanı

Elazığ Havalimanı Hakkında Bilgi

AÇILIŞ1940

ŞEHİR MERKEZİNE UZAKLIK11,0 km

ULAŞIMTaksi, Otobüs

Elazığ’a gitmek ve Elazığ’dan farklı şehirlere seyahat etmek için en çok tercih edilen ulaşım araçlarından biri uçaktır. Rahat ve kolay bir seyahat için uçak daha doğru bir tercihtir. Fakat burada karşınıza çıkan soru, “Elazığ Havalimanı’na nasıl ulaşılır?” olacaktır.

Elazığ Havalimanı’na ulaşma yöntemlerini birkaç başlıkta yanıtlayabiliriz. Birkaç yöntem kullanarak havalimanı ile şehir merkezi arasında rahatlıkla ulaşım sağlayabilirsiniz.

Elazığ Havalimanı’na otobüsle nasıl ulaşılır?

Elazığ Havalimanı ile şehir merkezi arasında belediye otobüsünün herhangi bir hattı bulunmamaktadır. Bu yüzden farklı ulaşım yöntemlerini kullanmanız gerekmektedir.

Otobüs dışında hangi araçlarla ulaşılır?

Belediye otobüsleri olmasa da havalimanının ve hava yolu şirketlerinin özel servisleri bulunmaktadır.

Havaş’ın otobüs servislerini kullanarak şehir içinde istediğiniz bölgeye rahatlıkla gidebilirsiniz.

Havaş otobüsleri dışında ticari taksileri kullanarak da istediğiniz yere ulaşım sağlayabilirsiniz.

Seçenekler arasında araba kiralamak da bulunmaktadır. Dilerseniz, araç kiralama şirketleri ile anlaşarak kendinize seyahatiniz boyunca kullanacağınız bir araba tahsis edebilirsiniz.

Şehir merkezi ile havalimanı arasında ulaşım sağlamak için kullanacağınız yöntemler bunlardan ibarettir. Kendi bütçe ve zaman planlarınıza en uygun olan seçeneği tercih edebilirsiniz.

Elazığ Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Elazığ uçak bileti almak için oBilet. Elazığ kenti tarih boyunca, Anadolu ve Mezopotomya coğrafyaları arasında bağlantının önemli merkezlerinden bir tanesi olmuş, bu özellik Elazığ'a oldukça büyük bir tarihsel önem kazandırmıştır. Haliyle Elazığ kenti çok çeşitli kültürlere ev sahipliği yapmıştır. Bölgede uzunca bir süre Müslüman, Rum, Ermeni ve Süryani halkları hep birlikte yaşamıştır. Elazığ bölgesinde günümüzde bu farklı kültür ve medeniyetlerin izleri hala görülmektedir. Hazar Gölü ve Keban Baraj Gölü’ne sahip kent, yüksek nem oranı sayesinde içerisinde bulunduğu Doğu Anadolu Bölgesi’ne göre çok daha ılıman ve yumuşak bir iklime sahiptir. Kentin ekonomisi sanayi, madencilik, tarım ve hayvancılığa dayanmaktadır. Eski Harput’un devamı niteliğindeki Elazığ kültürel ve sanatsal anlamda zengin bir kenttir. Özellikle Kürsübaşı geleneği ile varlığını sürdülen Harput müziği ve halk oyunu Çayda Çıra şehrin önemli figürleridir. Hatta Kürsübaşı geleneği UNESCO Dünya Kültür Mirası Temsili Listesi'ne kabul edilmiştir. Elazığ mutfağıyla da çeşitli lezzetleri barındırmaktadır ve Harput köfte, peynirli ekmek, orcik, içli köfte, gömme, dolanger, ekmek tatlısı, patila bu lezeetlerin başında gelmektedir. Harput Antik Kenti, Harput Kalesi, hamam ve kaplıcalarından Hoca Hasan Hamamı, Cimşit Bey Hamamı, Kolan Kaplıcası, Dabakhane Kaplıcası, cami ve türbelerinden Ulu Camii, Sarahatun (Sarayhatun) Camii, Kurşunlu Camii, Alacalı Camii, Ağa Camii, Merkez Camii, Arap Baba Mescidi ve Türbesi, Fetih Ahmet Baba Türbesi, Mansur Baba Türbesi, kış turizmi için Hazarbaba Kayak Merkezi ve çeşitli sosyal aktiviteler için Kültür Park kentin önemli turizm merkezlerini oluşturmaktadır.

Havayolu ulaşımı şehrin merkezine 12 km uzaklıktaki Elazığ Havalimanı ile sağlanmaktadır. Yurt içi uçuş hizmeti veren firmalar Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Onur Air ve Pegasus’tur. Elazığ Havalimanı’ndan Elazığ kent merkezine ulaşım HAVAŞ servisleri ile sağlanmaktadır. Yurt içi Elazığ uçak biletleri ile alakalı ayrıntılı bilgiye oBilet.com’dan erişebilirsiniz.

Sizler de kültür beşiği kentimiz Elazığ’ya uçak yolculuğu yaparak seyahat etmek istiyorsanız ve sizler için en uygun Elazığ uçak biletini arıyorsanız oBilet’ten yardım alabilirsiniz. oBilet.com’a yapacağınız ziyarette en ucuz Elazığ uçak biletine kolaylıkla ulaşabilir ve işlemlerini en kolay şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca her türlü sorunuza oBilet Çağrı Merkezi aracılığıyla yanıt bulabilirsiniz.

Elazığ Hakkında Blog Yazıları

  • Türkiye’deki Kayak Merkezleri

    Tatilden bahsedilince ilk akla gelen nedense hep yaz mevsimi olur. Oysa kayak sporu ile yakından ilgilenen adrenalin tutkunları; en güzel tatilleri her seferinde kış mevsimine denk getirmeyi başarıyorlar. Kayak tatili; hem doğanın en sert ve acımasız hallerine şahit olmak hem de pamuk tarlasını andıran masum kar örtüsü üzerinde huzur bulmak demek. Uzun bir kayak yolculuğundan

    Devamını Gör
  • Elazığ’da Gezilecek Yerler, Yapılacak Aktiviteler

    Keban Barajı, Hazar Gölü, Buzluk Mağarası ve daha nicesi… Doğal güzelikleri, tarihi eserleri ve kaplıcalarıyla karşınızda Elazığ ve gakgoşlar! Doğu Anadolu Bölgesi’nin hızlıca gelişen şehirlerinden Elazığ tarihin hemen hemen her döneminde önemli bir yerleşim yeriydi, bundan dolayı da kültürel zenginliği büyüleyici cinsten. “Elazığ’a nasıl gidilir?”, “Elazığ’da sizleri neler bekliyor?” gibi aklınızda oluşacak tüm sorulara cevap

    Devamını Gör

En Çok Tercih Edilen Elazığ Uçak Seferlerinin Bilet Fiyatları

Elazığ Uçak Bileti Almak için Elazığ Uçak Firmalarının Seferleri ve Fiyatları Burada. Tüm Firmaların Elazığ Uçak Bileti Fiyatları obilet.com'da!
Rota Fiyat
Ankara - Elazığ 51,99 TL
İzmir - Elazığ 81,99 TL
İstanbul - Elazığ 97,99 TL
Trabzon - Elazığ 137,98 TL
Konya - Elazığ 140,38 TL
Bursa - Elazığ 147,38 TL
Balıkesir - Elazığ 196,98 TL
Bodrum - Elazığ 203,98 TL
Seçiniz
Geçmiş Aramalar