Ucuz Elazığ Uçak Bileti

7/24 Müşteri Hizmetleri
Güvenli Ödeme
Ayda 25 Milyondan
Fazla Ziyaretçi
2 Dakikada Biletini Al

Elazığ Uçuşu Olan Havayolu Firmaları

Elazığ Hakkında Bilgi

TELEFON KODU 0 424
PLAKA KODU 23
YÜZ ÖLÇÜMÜ 9.281 km²
NÜFUS 568.239

Elazığ Havalimanları

Havalimanı Telefon Şehir Merkezine Uzaklık Ulaşım
Elazığ Havalimanı 11 km Taksi, Otobüs

Elazığ Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Elazığ uçak bileti almak için oBilet. Elazığ kenti tarih boyunca, Anadolu ve Mezopotomya coğrafyaları arasında bağlantının önemli merkezlerinden bir tanesi olmuş, bu özellik Elazığ'a oldukça büyük bir tarihsel önem kazandırmıştır. Haliyle Elazığ kenti çok çeşitli kültürlere ev sahipliği yapmıştır. Bölgede uzunca bir süre Müslüman, Rum, Ermeni ve Süryani halkları hep birlikte yaşamıştır. Elazığ bölgesinde günümüzde bu farklı kültür ve medeniyetlerin izleri hala görülmektedir. Hazar Gölü ve Keban Baraj Gölü’ne sahip kent, yüksek nem oranı sayesinde içerisinde bulunduğu Doğu Anadolu Bölgesi’ne göre çok daha ılıman ve yumuşak bir iklime sahiptir. Kentin ekonomisi sanayi, madencilik, tarım ve hayvancılığa dayanmaktadır. Eski Harput’un devamı niteliğindeki Elazığ kültürel ve sanatsal anlamda zengin bir kenttir. Özellikle Kürsübaşı geleneği ile varlığını sürdülen Harput müziği ve halk oyunu Çayda Çıra şehrin önemli figürleridir. Hatta Kürsübaşı geleneği UNESCO Dünya Kültür Mirası Temsili Listesi'ne kabul edilmiştir. Elazığ mutfağıyla da çeşitli lezzetleri barındırmaktadır ve Harput köfte, peynirli ekmek, orcik, içli köfte, gömme, dolanger, ekmek tatlısı, patila bu lezeetlerin başında gelmektedir. Harput Antik Kenti, Harput Kalesi, hamam ve kaplıcalarından Hoca Hasan Hamamı, Cimşit Bey Hamamı, Kolan Kaplıcası, Dabakhane Kaplıcası, cami ve türbelerinden Ulu Camii, Sarahatun (Sarayhatun) Camii, Kurşunlu Camii, Alacalı Camii, Ağa Camii, Merkez Camii, Arap Baba Mescidi ve Türbesi, Fetih Ahmet Baba Türbesi, Mansur Baba Türbesi, kış turizmi için Hazarbaba Kayak Merkezi ve çeşitli sosyal aktiviteler için Kültür Park kentin önemli turizm merkezlerini oluşturmaktadır.

Havayolu ulaşımı şehrin merkezine 12 km uzaklıktaki Elazığ Havalimanı ile sağlanmaktadır. Yurt içi uçuş hizmeti veren firmalar Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Onur Air ve Pegasus’tur. Elazığ Havalimanı’ndan Elazığ kent merkezine ulaşım HAVAŞ servisleri ile sağlanmaktadır. Yurt içi Elazığ uçak biletleri ile alakalı ayrıntılı bilgiye oBilet.com’dan erişebilirsiniz.

Sizler de kültür beşiği kentimiz Elazığ’ya uçak yolculuğu yaparak seyahat etmek istiyorsanız ve sizler için en uygun Elazığ uçak biletini arıyorsanız oBilet’ten yardım alabilirsiniz. oBilet.com’a yapacağınız ziyarette en ucuz Elazığ uçak biletine kolaylıkla ulaşabilir ve işlemlerini en kolay şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca her türlü sorunuza oBilet Çağrı Merkezi aracılığıyla yanıt bulabilirsiniz.

Elazığ Hakkında Blog Yazıları

 • Elazığ’da Gezilecek Yerler, Yapılacak Aktiviteler

  Keban Barajı, Hazar Gölü, Buzluk Mağarası ve daha nicesi… Doğal güzelikleri, tarihi eserleri ve kaplıcalarıyla karşınızda Elazığ ve gakgoşlar! Doğu Anadolu Bölgesi’nin hızlıca gelişen şehirlerinden Elazığ tarihin hemen hemen her döneminde önemli bir yerleşim yeriydi, bundan dolayı da kültürel zenginliği büyüleyici cinsten. “Elazığ’a nasıl gidilir?”, “Elazığ’da sizleri neler bekliyor?” gibi aklınızda oluşacak tüm sorulara cevap

  Devamını Gör
 • Elazığ’da Ne Yenir, Nerede Yenir?

  Et, tahıl ve süt ürünlerinin ağırlıklı olduğu geleneksel Elazığ mutfağında 150’ye yakın geleneksel yemek çeşidi bulmak mümkün. Sabah, öğlen ve akşam yemeklerinin haricinde Elazığ’da mini bir lezzet şöleni havasında geçen kuşluk ve yatsılık öğünleri de oldukça yaygın. Elazığlılar bu öğünlerde genellikle pestil, ceviz, orcik, kuru dut gibi geleneksel lezzetler tüketmeyi seviyor. Geçmişi Oğuzlara kadar dayanan

  Devamını Gör
 • Elazığ Havalimanı Ulaşım Rehberi

  Doğu Anadolu Bölgesi sınırları içerisinde; Yukarı Fırat Bölgesi’nde mükemmel bir konuma sahip olan Elazığ, Türkiye’nin en büyük 4. ili olma unvanına sahip. Şehir içi ulaşım sistemi günden güne daha da güçlenen Elazığ’daki tüm toplu taşıma araçlarında El-Kart kullanılıyor. Elazığ’a gittiğinizde, şehrin birçok noktasına ulaşım hizmeti veren belediye otobüslerini sıklıkla kullanacaksanız eğer El-Kart sahibi olmanızı öneriyoruz.

  Devamını Gör