Ana menüye ulaşmak için tıklayınız. İçeriğe ulaşmak için tıklayınız.

Erzurum Uçak Bileti

1 Yolcu

ÜLKE Türkiye

YÜZ ÖLÇÜMÜ 25.330 km2

NÜFUS766.729

Erzurum Havalimanları

Erzurum Havalimanı

Erzurum Havalimanı Hakkında Bilgi

AÇILIŞ1966

ŞEHİR MERKEZİNE UZAKLIK13,0 km

ULAŞIMTaksi, Otobüs

Erzurum’a seyahat ederken ya da Erzurum’dan farklı şehirlere seyahat ederken en çok kullanılan ulaşım araçlarından biri uçaktır. Bu durumda karşımıza çıkan soru; “Erzurum Havalimanı’na nasıl ulaşılır?” sorusu olmaktadır.

Havalimanı ile şehir merkezi arasında ulaşım sağlamak için hangi yöntemleri kullanacağınızı birkaç başlıkta açıklayabiliriz.

Erzurum Havalimanı’na otobüsle nasıl ulaşılır?

Erzurum Büyükşehir Belediyesi tarafından havalimanı ile şehir merkezi arasında otobüs seferleri düzenlenmektedir. Şehir merkezinde bulunan İstasyon Meydanı ile havalimanı arasında ulaşım sağlayan belediye otobüsleridir. Bu otobüs, ulaşım için seçeceğiniz ilk tercih olabilir.

Otobüs dışında hangi araçlarla ulaşılır?

Belediye otobüslerinin dışında ticari taksileri kullanarak da havalimanı ile şehir merkezi arasında ulaşım sağlayabilirsiniz.

Otobüsle taksi dışında araç kiralama şirketleriyle iş birliği yaparak kendinize özel araç da tahsis edebilirsiniz.

Tüm bu seçenekler arasında kendi bütçe ve zaman planlarınıza göre en uygun olan yöntemi tercih ederek rahatlıkla ulaşım sağlayabilirsiniz.

Erzurum Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Erzurum Türkiye 'nin en yüksek ve en soğuk illerinden birisidir ve kent Doğu Anadolu Bölgesi'nin en büyük üçüncü ilidir. Şehir, tarihî eserleri ve kış sporları tesisleriyle kendini var etmektedir. Erzurum yüzölçümü bakımından Türkiye'nin en büyük dördüncü ili olmakla birlikte yer şekilleri yapısı itibariyle ekonomik yelpazesi yeterince geniş değildir. Erzurum kuzeyinde Dumlu Dağları, güneyinde Palandöken Dağları ile çevrilidir. Sanayi sektörü gelişim şansı bulamamıştır. Erzurum'da geçim kaynağının temelini tarım ve hayvancılık oluşturmaktadır. Erzurum'dan geçen İpek Yolu’nun geçmiş olmasının sebebi de tarım ve hayvancılığa müsait coğrafyası olmuştur. Fakat son yıllarda şehir engebeli ve dağlık arazi yapısını fırsata çevirmeyi başarmıştır. Kış turizminde önemli adımlar atılmıştır.

Erzurum Palandöken Kayak Merkezi ve Konaklı Kayak Merkezi ile 2011 Dünya Üniversiteler Kış Oyunları’na ev sahipliği yapmıştır. Sağlanan altyapı ile şehir kış turizmi açısından kendini Dünya’ya tanıtma imkanı bulmuştur. Kış turizmi Erzurum kentinin gelişimine büyük bir ivme kazanmıştır.

Erzurum Havalimanı uzun yıllardan bu yana uçuş hizmeti vermektedir. Erzurum Havalimanı Erzurum şehir merkezine 15 km uzaklıkta olup şehir merkezine ulaşım Erzurum Büyükşehir Belediyesi Otobüsleri ile ucuz şekilde sağlanabilmektedir. Hava ulaşımını yurt içi kapsamda Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Sun Express, Pegasus, Atlasglobal ve yurt dışı kapsamda Aeroflot, Belovia, Czech Air Force, Adria Airways sağlamaktadır. Yurt içi ve yurt dışı tüm uçak seferleriyle ilgili bilgiye obilet.com üzerinden erişebilirsiniz.

Siz de biraz serinlemek isterseniz ve uçak bileti almayı düşünüyorsanız, obilet.com aracılığıyla size en uygun uçak biletlerini listeleyebilir, en ucuz uçak biletine kolaylıkla sahip olabilirsiniz ve uçak biletinizle ilgili her konuda oBilet’ten destek alabilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Erzurum Uçak Seferlerinin Bilet Fiyatları

Erzurum Uçak Bileti Almak için Erzurum Havayolu Firmalarının Seferleri ve Fiyatları Burada. Tüm Firmaların Erzurum Uçak Biletlerini Karşılaştırmak için oBilet.com!
Rota Fiyat
Ankara - Erzurum 69,99 TL
İstanbul - Erzurum 104,99 TL
Bursa - Erzurum 109,99 TL
Samsun - Erzurum 114,98 TL
İzmir - Erzurum 119,98 TL
Antalya - Erzurum 119,98 TL
Konya - Erzurum 119,98 TL
Adana - Erzurum 138,98 TL
Balıkesir - Erzurum 149,98 TL
Seçiniz
Geçmiş Aramalar