Ucuz Batman Uçak Bileti

7/24 Müşteri Hizmetleri
Güvenli Ödeme
Ayda 15 Milyondan Fazla Ziyaretçi
2 Dakikada Biletini Al

Batman Uçuşu Olan Havayolu Firmaları

Batman Hakkında Bilgi

TELEFON KODU 0 488
PLAKA KODU 72
YÜZ ÖLÇÜMÜ 4.659km2
NÜFUS 547.581

Batman Havalimanları

Havalimanı Telefon Şehir Merkezine Uzaklık Ulaşım
Batman Havalimanı 7 km Taksi, Otobüs

Batman Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Batman uçak biletinizi alarak kentimizi ziyaret edebilirsiniz. Güneydoğu Anadolu Bölgemizde yer alan Batman, Dicle Nehri havzasında yer bulunmaktadır. Tarihi 10.000 yıl öncesine kadar dayanan Hasankeyf Antik Kenti Batman sınırları içerisindedir. İki yakasını Dicle Nehri’nin ayırdığı Hasankeyf, tarih boyunca onlarca uygarlığa ev sahipliği yapmış önemli bir tarihi merkezdir. Hasankeyf tarihi ve doğal güzellikleriyle ilgi çekmektedir. Hasankeyf Köprüsü, Hasankeyf Kalesi, Ulu Cami, Zeynel Bey Türbesi, Yolgeçen Hanı başta olmak üzere, Hasankeyf sınırları içinde onlarca tarihi eser vardır. Bunların yanı sıra, kalkerli toprak yapısı sonucu oluşmuş Hasankeyf Mağaraları da şehrin görülmeye değer doğal güzelliklerindendir. Batman oldukça gelişmiş bir mutfak kültürüne sahiptir: içli köfte, işkembe dolması, kaburga dolması, çiğ köfte, perde pilavı, şam böreği gibi yöresel yemeklere sahip olan Batman mutfağı ziyaretçilerine güzel tadlar sunmaktadır.

Batman Havalimanı, 1998’den bu yana hizmet vermektedir. Yıllık yolcu sayısı 200 yüz bin civarında olan Batman Havalimanı’na, İstanbul Atatürk Havalimanı, İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı ve Ankara Esenboğa Havalimanı’ndan uçak seferleri düzenlenmektedir. Batman Havalimanı’nda uçuş trafiğini Türk Hava Yolları, Anadolu Jet ve Pegasus Airlines şirketleri oluşturmaktadır. Batman uçak seferleri ile ilgili daha fazla bilgiye oBilet.com üzerinden erişmek mümkün.

Tarihi dokusu ve eşssiz mutfağıyla meşhur kentimiz Batman’ı ziyaret etmek bir uçak bileti uzağınızda. Eğer Batman’a seyahat etmek isterseniz, size en uygun biletleri oBilet.com'da görebilirsiniz.En ucuz Batman biletine, çok kısa süre süre içerisinde ve hiçbir sorunla karşılaşmayarak oBilet.com üzerinden kolaylıkla sahip olabilirsiniz. Batman uçak biletinizle ilgili her türlü sorununuzda oBilet ekibine ulaşabilirsiniz.

Batman Hakkında Blog Yazıları

  • Türkiye’nin Görülmesi Gereken 34 Doğal Güzelliği

    Tarih boyunca birçok medeniyete ev sahipliği yapmış Türkiye, gerek doğal gerekse tarihi güzellikleriyle dünyanın en göz alıcı ülkelerinden bir tanesi. Yurdun her köşesinde keşfedilmeyi bekleyen bambaşka bir hazine yatıyor. Konumlandıkları yerin iklim şartlarına, bitki örtüsüne ve daha birçok etkene bağlı olarak kimi doğal güzellikler için en uygun ziyaret dönemi yazın kimileri içinse kışın oluyor. Dağlarıyla,

    Devamını Gör
  • Türkiye’nin En Popüler 20 Tarihi Yeri 

    Yıllar boyunca doğusundan batısına birçok medeniyeti ağırlamış ve onlardan miras kalan birbirinden değerli güzelliklere sahip cennet ülkemiz Türkiye’deki 20 tarihi yeri sizler için sıraladık. Aralarından önceden duyduklarınız mutlaka çıkacaktır ancak hala bilinmeyen öyle yerler var ki… Tarihe tanıklık etmiş bu yerleri bir an önce ziyaret etmek için sabırsızlanacağınızdan adımız gibi eminiz. Türkiye’nin tarihi mekanları rehberimizde!

    Devamını Gör