Ucuz Diyarbakır Uçak Bileti

Diyarbakır Uçuşu Olan Havayolu Firmaları

Diyarbakır Hakkında Bilgi

TELEFON KODU 0 412
PLAKA KODU 21
YÜZ ÖLÇÜMÜ 15.204 km²
NÜFUS 1.607.437

Diyarbakır Havalimanları

Havalimanı Telefon Şehir Merkezine Uzaklık Ulaşım
Diyarbakır Havalimanı 7 km Taksi, Otobüs

Diyarbakır Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Diyarbakır uçak biletlerini oBilet üzerinden alarak kenti ziyarete edebilirsiniz. Kent merkezi yaklaşık 9000 yıllık geçmişe sahip olan, Anadolu ve Mezopotamya bölgesinin önemli şehir merkezlerinden birisi olan Diyarbakır, Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin ve Türkiye’nin kalabalık kentlerinden bir tanesidir. Dicle Nehri’nin yanına kurulmuş olan şehir tarih boyunca gelişkin bir kültürel altyapıya sahip olmuştur. Bünyesinde onlarca tarihi eser barındıran Diyarbakır, oldukça gelişmiş bir mutfağa da sahiptir. Ayrıca ekonomik ve ticari anlamda bölgenin diğer kentlerine göre oldukça gelişmiş olan Diyarbakır kültürel, ekonomik, tarihi bir merkez konumundadır.

Diyarbakır HavalimanıDoğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesinin büyük havalimanı olma özelliğine sahiptir. Diyarbakır Havalimanı, yolcu trafiği açısıdnan yoğun havalimanlarımızdan bir tanesidir ve yıllık yolcu 2015 itibariyle iki milyonu aşmış bulunmaktadır. Pegasus, Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Onur Air, Sun Express, Bora Jet firmaları Diyarbakır Havalimanı‘na uçuş seferleri düzenlemektedir. Tüm bu uçuşlarla ilgili detaylı bilgiye obilet.com üzerinden ulaşababilirsiniz. Havaalanına şehir merkezinden kalkan belediye otobüsleriyle kolaylıkla ulaşılabilmektedir.

Ülkemizin ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin tarihi, kültürel, ekonomik ve turistik açıdan önemli şehirlerinden birisi olan Diyarbakır’a uçak bileti almayı düşünüyorsanız, , obilet.com aracılığıyla size uygun uçak biletlerini listeleyebilir, ucuz uçak biletine kolaylıkla sahip olabilirsiniz.Uçak biletinizle ilgili her konuda oBilet’ten destek alabilirsiniz

Diyarbakır Havalimanı'ndan Merkeze Ulaşım

Diyarbakır Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşmak oldukça kolay. Şehir merkezine çok yakın bir mesafede bulunan havaalanından çeşitli ulaşım şekilleri ile yolculuk yapabiliriz. Diyarbakır Havalimanı’ndan yaklaşık 10 km uzaklıkta olan şehir merkezi, havaalanından hangi araç ile yolculuk yaparsanız yapın kısa sürede merkeze ulaşmanızı sağlıyor.

Otobüs ile Ulaşım

Diyarbakır Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşmak için en uygun maliyetli ulaşım seçeneği otobüsler. Havaalanı çıkış terminalinden çıktıktan sonra kapının önünde kalan duraklardan binebileceğiniz Z2 otobüsleri ile şehir merkezine gidebilirsiniz. Diyarbakır Havalimanı, Newroz Parkı, Zümrütkent, Banvit, Göletli Park, Yenihal, Toptancılar, Kantar, Migros, Urfayolu, Tesisler, Batıkent, Koşuyolu, Gevran, Adliye, Dağkapı ve Üniversite gibi duraklardan geçen otobüs sabah 07.00 ve akşam 20.40’a kadar sefer yapıyor.

Taksi ile Ulaşım

Diyarbakır Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşmak için kullanılabilecek diğer bir ulaşım aracı ise taksi. Taksiler otobüslere göre daha maliyetli bir yolculuk sunsalar da 7/24 hizmet vermelerinden dolayı sıklıkla tercih ediliyorlar. Üstelik havaalanının şehir merkezine sadece 10 km uzaklıkta olması maliyetin de çok yükselmemesi sağlıyor. Özellikle geç saatlerde ya da erken saatlerde havaalanında olanlar için oldukça güzel bir seçenek olan taksiler de ulaşım için tercih edilebilir.

Diyarbakır Havalimanı’ndan şehir merkezine taksi ile ulaşım ücreti ne kadar?

Diyarbakır Havalimanı’ndan şehir merkezine taksi ile ulaşımın maliyeti yaklaşık olarak 120-150 TL arasında değişiklik gösterebiliyor. Fakat taksiye tam olarak nerede bindiğiniz ya da tam olarak nerede indiğiniz gibi unsurlar taksi ücretinin değişmesine sebebiyet verebilir.

Özel Araç ile Ulaşım

Diyarbakır Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşmak için bir başka seçenek ise araç kiralamak. Havalanından kiralayabileceğiniz araç ile şehir merkezine çok daha konforlu bir şekilde ulaşabilirsiniz. Diğer seçeneklere göre daha maliyetli olacak olan araç kiralama seçeneği eğer geziniz boyunca da kiralık araba kullanmayı planlıyorsanız oldukça avantajlı olabilir.

Transfer Hizmeti ile Ulaşım

Diyarbakır Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşmak için kullanabileceğiniz bir diğer yol ise havaalanı transfer hizmetinden yararlanmak. Otelde konaklayacaksınız otelin yetkilileri ile iletişime geçerek transfer hizmeti verip vermediklerini öğrenebilirsiniz. Oteliniz transfer hizmeti veriyorsa uçuş bilgilerinizi vererek transfer hizmetinden yararlanabilirsiniz. Ek olarak eğer otelde kalmıyorsanız ya da kaldığınız otel transfer hizmeti vermiyorsa transfer hizmeti veren özel şirketlerle iletişime geçerek transfer hizmeti alabilirsiniz.

Merkezden Diyarbakır Havalimanı'na Ulaşım

Şehir merkezinden Diyarbakır Havalimanı’na gitmek oldukça kolay. Şehir merkezi ile arasında sadece 10 km’lik bir yol olan Diyarbakır Havalimanı’na ulaşmak için çeşitli seçenekler bulunuyor. Siz en çok uyan seçeneklerden birini seçerek kolayca şehir merkezine gidebilirsiniz.

Otobüs ile Ulaşım

Şehir merkezinden Diyarbakır Havalimanı’na ulaşmak için kullanabileceğiniz en uygun maliyetli ulaşım aracı otobüs. Üniversite, Dağkapı, Adliye, Gevran, Koşuyolu, Batıkent, Tesisler, Urfayolu, Migros, Kantar, Toptancılar, Yenihal, Göletli Park, Banvit, Zümrütkent veya Newroz Parkı duraklarından birinden otobüse binerek Diyarbakır Havalimanı’na ulaşım sağlayabilirsiniz. Z2 numaralı otobüslerle hem hızlı hem de uygun maliyetli bir yolculuk yapabilirsiniz.

Taksi ile Ulaşım

Şehir merkezinden Diyarbakır Havalimanı’na ulaşmanın bir diğer yolu isetaksiye binmek. Özellikle 7/24 kolay bir şekilde ulaşılabilir olan taksiler havaalanı ile şehir merkezinin arasında çok uzun bir yol olmamasından dolayı sıklıkla tercih ediliyorlar.

Şehir merkezinden Diyarbakır Havalimanı’na taksi ile ulaşım ücreti ne kadar?

Şehir merkezinden Diyarbakır Havalimanı’na taksi ile ulaşmanın maliyeti yaklaşık olarak 120-150 TL arasında değişiklik göstermektedir. Fakat bu ücret sizin nerede bindiğinizde ya da nerede indiğinize göre değişiklik gösterebilir.

Özel Araç ile Ulaşım

Şehir merkezinden Diyarbakır Havalimanı’na ulaşmanın diğer bir yolu ise özel araç ile yolculuk yapmak. İsterseniz havalanına kendi aracınız ile gidebilir ve havaalanın otoparkına arabasını bırakabilirsiniz. Bunun yanı sıra eğer kullandığınız bir kiralık araç varsa abu araç ile de havaalanına gelebilirsiniz. Traksiz bir zamanda araba ile yapacağınız yolculuk en fazla 15-20 dakika sürecektir.

Transfer Hizmeti ile Ulaşım

Şehir merkezinden Diyarbakır Havalimanı’na ulaşmanın bir diğer yolu ise transfer hizmeti kullanmak. Eğer bir otelde konaklıyorsanız, konakladığınız otelin yetkilileri ile iletişime geçerek bu hizmeti verip vermediğini öğrenebilirsiniz. Eğer havaalanı transfer hizmeti veriyorsanız transfer hizmeti için gerekli uçuş bilgileriniz vererek rezervasyon yaptırabilirsiniz. Ek olarak eğer otelde kalmıyorsanız ya da bu hizmeti veren ir otelde konaklmaıyorsanı havalanı transfer hizmeri veren özelşirketlele iletşime geçerek rezervasyon yaptırabilir ve bu hizmetten yararlanabilirsiniz.

Diyarbakır Hakkında Blog Yazıları

 • Diyarbakır’da Gezilecek Yerler Rehberi

  Özüne dört elle sarılan şehir Diyarbakır, 9 bin yıllık tarihini göz önüne bırakmış ziyaretçi bekliyor. Ola ki Dicle’nin bile toprağında akmaktan mutluluk duyduğu şehre gidip tarihe, kebaba, karpuza doymak isterseniz adresiniz Güneydoğu Anadolu. Hoş sohbeti, samimiyeti ile gönülleri fetheden yöre halkının surlar içindeki yaşamına tanıklık edebilmenize olanak tanıyacak bu gezintiye çıkmadan önce bilmeniz gereken her

  Devamını Gör
 • Diyarbakır’ın Meşhur Yemekleri

  Mezopotamya’nın bereketli toprakları üzerine kurulu 9000 yıllık bir tarihe tanıklık eden Diyarbakır aynı zamanda buğdayın insan eliyle tarımının yapıldığı ilk yer. Böyle önemli ve köklü bir geçmişe sahip Diyarbakır’ın tarihi zenginliğine yaraşır çeşitlilikte enfes bir mutfağı var. Etin ve baharatların başrolde olduğu Diyarbakır mutfağının meşhur lezzetlerinin pek çoğuna aşina olabilirsiniz ancak bu lezzetleri yerinde yemenin

  Devamını Gör
 • Güneydoğu Anadolu Bölgesi Mutfağının En Sevilen Yemekleri

  Ülkemizin her bölgesi başlı başına bir gastronomi cenneti. Ancak Gaziantep’i, Şanlıurfa’sı, Mardin’i ve Diyarbakır’ı ile Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin kalplerdeki yeri bence bir başka. Çorbanın en doyurucusu, kebabın en lokumu, baklavanın en çıtırı ve daha pek çok lezzetin ‘en’i için rotanızı Güneydoğu Anadolu Bölgesi’ne çevirin derim. Hadi gelin pek çoğuna aşina olduğunuzu düşündüğüm Güneydoğu Anadolu yemeklerini

  Devamını Gör

Diyarbakır Otelleri

flight