Ana menüye ulaşmak için tıklayınız. İçeriğe ulaşmak için tıklayınız.

Irak Uçak Bileti

1 Yolcu

Irak Uçuşu Olan Havayolu Firmaları

Irak Hakkında

TELEFON KODU 964

NÜFUS37.200.000

PARA BİRİMİIQD

Popüler Irak Havalimanları

Bağdat Havalimanı

Irak Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Irak ya da resmi ismiyle Irak Cumhuriyeti kuzeyde Türkiye, doğuda İran, güneydoğuda Kuveyt, güneyde Suudi Arabistan, güneybatıda Ürdün, batıda Suriye ile sınırı bulunan bir Orta Doğu ülkesidir. Başkenti ve en büyük şehri Bağdat olan ülkenin diğer önemli kentleri Musul, Basra, Erbil, Kerkük’tür. Irak , sahip olduğu petrol rezervleri ile Körfez'in önemli ülkelerinden biri durumundadır. Körfez ülkeleri arasında Irak, Suudi Arabistan ve İran’dan sonra en büyük yüzölçümüne sahip ülkedir. Soğuk ve kurak kışlar; sıcak ve bulutsuz yazlar Irak ikliminin temelini oluşturur. Ekolojik biyoçeşitliliğin hayli fazla olduğu ülkede bitki örtüsünün temelini ağaçlar ve bozkır oluşturmaktadır. Irak ekonomisi petrol ihracatı ve tarıma dayanmaktadır. 2014 nüfus sayımına göre nüfusu yaklaşık 33 milyon olan ülke halkının %75-80'i Araplar, %15-20'si Kürtler ve %5'i ise Türkmenler, Süryaniler ve diğer etnik gruplardan oluşmaktadır. Dini inanç bakımından ise halkın %97’si Müslüman’dır. Irak’ta Arapça ve Kürtçe olmak üzere iki farklı resmi dili bulunmaktadır. Irak resmi para birimi ise Irak Dinarı’dır. Başkent Bağdat’ta Irak Ulusal Müzesi, Bağdat Müzesi, Bağdat Kalesi, Sharabiya Okulu, Abbasi Sarayı, Al-Jawadain Holy Shrine, Al-Shaheed Monument, Zawraa Parkı, Abu Hanifa Camii, Al-Mutanabbi Meydanı, Um Al-Quaraa Camii, Haidewr Hane Camii, Buratha Camii, Bağdat Hayvanat Bahçesi gezilebilir. Ülkenin en büyük ikinci şehri olan Musul’da Büyük Nureddin Camii, Umeyye Camii, Al-Hadba adıyla anılan Tuğla Minare, Mücahid Camii, Kara Saray, Cercis Peygamber Camii gezilebilir. Yemek kültürü olarak bakıldığında ise Arap ve Kürt milletlerinin karması olan bir Irak mutfağı bulunmaktadır. Kebap, etli yemekler, hamurlu tatlılar, bulgur pilavı ve baharatlı yiyecekler ön plandadır.

Bağdat'ın 16 km batısında bulunan Bağdat Uluslararası Havaalanı ülkenin en büyük havalimanıdır. İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan kalkan Atlas Global ve hem İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan hem de İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan kalkan Türk Hava Yolları ile aktarmasız olarak 2 saat 55 dakika’da Bağdat Uluslararası Havaalanı’na seyahat edilebilir. Royal Jordanian, Middle East Havayolları, Fly Dubai, Emirates, Qatar Airways gibi birçok firma ile de aktarmalı olarak Bağdat’a seyahat edilebilir.

Orta Doğu’nun ve Körfez’in gözde ülkelerinden olan Irak’a yapacağınız seyahatler için Irak uçak biletinizi oBilet.com adresinden alabilirsiniz. oBilet üzerinden tüm Irak uçuşlarını görebilir, en ucuz Irak uçak biletinin sahibi olabilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Irak Uçak Seferlerinin Bilet Fiyatları

Irak Uçak Bileti Almak için Irak Uçak Firmalarının Seferleri ve Fiyatları Burada. Tüm Firmaların En Ucuz Uluslararası Irak Uçak Bileti Fiyatları obilet.com'da!
Rota Fiyat
Ankara - Erbil (Irak) 784,00 TL
İstanbul - Erbil (Irak) 801,00 TL
İstanbul - Bağdat (Irak) 806,00 TL
Gaziantep - Erbil (Irak) 916,88 TL
Adana - Erbil (Irak) 922,00 TL
Samsun - Bağdat (Irak) 941,00 TL
Ankara - Bağdat (Irak) 944,00 TL
Antalya - Bağdat (Irak) 944,00 TL
Seçiniz
Geçmiş Aramalar