Ana menüye ulaşmak için tıklayınız. İçeriğe ulaşmak için tıklayınız.

Ucuz Muş Uçak Bileti

1 Yolcu

Muş Uçuşu Olan Havayolu Firmaları

Muş Hakkında

TELEFON KODU 436

PLAKA 49

YÜZ ÖLÇÜMÜ 8.067 km2

NÜFUS412.553

Muş Havalimanları

Muş Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Öncelikle Muş'a uçak bileti almak oBilet ile çok kolay. Doğu Anadolu Bölgesi'nin Yukarı Murat-Van Bölümü içerisinde kurulmuş olan Muş önemli bir şehrimizdir. Sadece Muş coğrafyasında görülen lalesi ve enfes üzümü ile Türkiye ve Dünya'da kendini tanıtan bir şehrimizdir. Kent özellikle Selçuklu döneminde önemli bir merkez olmuştur ve bu döneme ait bir çok tarihi yapıya sahiptir. Şehrin kırsal kesimlerinde hala el tezgâhlarında halılar dokunmaktadır ve bu halılar kent halkı için önemli bir geçim kaynağı konumundadur. Her Mayıs ayında şehirde lale festivali de düzenlenmektedir. Muş Kalesi şehrin önemli tarihi yapılarından olup, hemen şehir merkezinde konumlanmaktadır. Urartular zamanından kaldığı tahmin edilen Muş Kalesi park haline getirilmiş ve Muş’un önemli mesire yerlerinden biri haline gelmiştir. Arak Kilisesi Karaçavuş Dağlarının doğu doğrultusunda bulunmaktadır. Kiliseye adını veren Arak köyünde üzüm şırası üretildiği bilinmektedir.

Murat Köprüsü Muş – Varto yolu üzerinde bulunmakta olup şehrin bir miktar dışında yer almaktadır. Şehirdeki öenemli Selçuklu mimari örneklerinden bir tanesi olan köprü 140 metreden uzundur ve 12 adet gözden oluşmaktadır. Alaaddin Bey Hamam süslemelerinde bitki motifleri ve girişteki kapının üzerinde bulunan kaplumbağa kabartması ile dikkat çekmektedir. Varto Kayalı dere Ören Yeri de eski bir Urartu yerleşmelerinden bir tanesidir. Muş Ulu Camii kesme taştan üç kubbeli mimarisi ile şehrin tarihi yapıları arasındadır. Arslanlı Han, Yıldızlı Hanı ile çeşmeler ve türbeler de ziyaretçilerini beklemektedir.

Muş Havalimanı şehre 18 km uzaklıkta bulunmaktadır. Muş Havalimanı için yurt içi hava trafiğini Anadolujet, Pegasus ve Türk Hava Yolları sağlamaktadır. Muş Havalimanı’na ulaşım taksi, taksi dolmuş ve minibüslerle sağlanmaktadır. Muş uçak seferleriyle ilgili tüm bilgilere obilet.com üzerinden kolayca ulaşabilirsiniz.

Lahanadan yapılan pirvaz, Muş köftesi, kelem yapraklarından yapılan çorti, kavurmalar, pinağun denilen ekmek, hazüt dolması, keşkek ve pekmezle yapılan teter helvası Muş’un geleneksel lezzetlerinden sadece birkaçıdır. Siz de yeni lezzetleri tatmak, yeni insanlar ve yöreler tanımak istiyorsanız obilet.com aracılığıyla size en uygun Muş uçak biletini listeleyebilir ve en ucuz bilete kolaylıkla sahip olabilirsiniz. Ayrıca Muş uçak biletinizle ilgili istediğiniz her konuda oBilet’ten yardım talep edebilirsiniz.

Muş Hakkında Blog Yazıları

  • Muş’ta Gezilecek Yerler

    Muş, ülkemizin Doğu Anadolu Bölgesi’nde yer alan tarihi geçmişi oldukça değerli, Anadolu’nun her rengini içinde barındıran bir ilimizdir. Doğusunda Ağrı ve Bitlis, kuzeyinde Erzurum, batısında Bingöl ve güneyinde ise Diyarbakır ve Siirt illeri ile komşu konumdadır. Muş’a bağlı 6 ilçe, birçok belde ve köy vardır. Yüksek ve dağlık bir alana sahip olan Muş’un yaklaşık üçte

    Devamını Gör

En Çok Tercih Edilen Muş Uçak Seferlerinin Bilet Fiyatları

Muş Uçak Bileti Almak için Muş Uçak Firmalarının Seferleri ve Fiyatları Burada. Tüm Firmaların Muş Uçak Bileti Fiyatları obilet.com'da!
Rota Fiyat
Bursa - Muş 264,99 TL
Ankara - Muş 284,99 TL
İstanbul - Muş 342,00 TL
Balıkesir - Muş 353,28 TL
İzmir - Muş 354,98 TL
Antalya - Muş 363,98 TL
Dalaman - Muş 367,98 TL
Adana - Muş 387,93 TL
Seçiniz
Geçmiş Aramalar