Ana menüye ulaşmak için tıklayınız. İçeriğe ulaşmak için tıklayınız.

Muş Uçak Bileti

1 Yolcu

Muş Uçuşu Olan Havayolu Firmaları

Muş Hakkında

TELEFON KODU 436

PLAKA 49

YÜZ ÖLÇÜMÜ 8.067 km2

NÜFUS412.553

Muş Havalimanları

Muş Havalimanı

Muş Havalimanı Hakkında Bilgi

AÇILIŞ1992

ŞEHİR MERKEZİNE UZAKLIK18,0 km

ULAŞIMTaksi, Otobüs

Muş’a gitmek ya da Muş’tan farklı şehirlere seyahat etmek için en çok kullanılan ulaşım araçlarından biri uçaktır. Uçakla seyahat ederken bilmeniz gereken şey, şehir merkezi ile havalimanı arasında nasıl ulaşım sağlayacağınızdır.

“Muş Havalimanı’na nasıl ulaşılır?” sorusunun yanıtını birkaç başlıkta açıklayarak verebiliriz. Farklı yöntemler kullanarak iki nokta arasında ulaşım sağlamanız mümkündür.

Muş Havalimanı’na otobüs ile nasıl ulaşılır?

Muş Belediyesi’nin havalimanı ile şehir merkezi arasında sefer düzenleyen herhangi bir otobüs hattı bulunmamaktadır.

Otobüs dışında hangi araçlarla ulaşılır?

Havaş servis araçlarını kullanarak şehir merkezi ile havalimanı arasında ulaşım sağlayabilirsiniz.

Havaş otobüsleri dışında ticari taksileri kullanarak ulaşım sağlama imkanına sahipsiniz.

Az sayıda olan ulaşım seçenekleri arasında zamanlama ve bütçenize en uygun olanını seçebilirsiniz.

Muş Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Öncelikle Muş'a uçak bileti almak oBilet ile çok kolay. Doğu Anadolu Bölgesi'nin Yukarı Murat-Van Bölümü içerisinde kurulmuş olan Muş önemli bir şehrimizdir. Sadece Muş coğrafyasında görülen lalesi ve enfes üzümü ile Türkiye ve Dünya'da kendini tanıtan bir şehrimizdir. Kent özellikle Selçuklu döneminde önemli bir merkez olmuştur ve bu döneme ait bir çok tarihi yapıya sahiptir. Şehrin kırsal kesimlerinde hala el tezgâhlarında halılar dokunmaktadır ve bu halılar kent halkı için önemli bir geçim kaynağı konumundadur. Her Mayıs ayında şehirde lale festivali de düzenlenmektedir. Muş Kalesi şehrin önemli tarihi yapılarından olup, hemen şehir merkezinde konumlanmaktadır. Urartular zamanından kaldığı tahmin edilen Muş Kalesi park haline getirilmiş ve Muş’un önemli mesire yerlerinden biri haline gelmiştir. Arak Kilisesi Karaçavuş Dağlarının doğu doğrultusunda bulunmaktadır. Kiliseye adını veren Arak köyünde üzüm şırası üretildiği bilinmektedir.

Murat Köprüsü Muş – Varto yolu üzerinde bulunmakta olup şehrin bir miktar dışında yer almaktadır. Şehirdeki öenemli Selçuklu mimari örneklerinden bir tanesi olan köprü 140 metreden uzundur ve 12 adet gözden oluşmaktadır. Alaaddin Bey Hamam süslemelerinde bitki motifleri ve girişteki kapının üzerinde bulunan kaplumbağa kabartması ile dikkat çekmektedir. Varto Kayalı dere Ören Yeri de eski bir Urartu yerleşmelerinden bir tanesidir. Muş Ulu Camii kesme taştan üç kubbeli mimarisi ile şehrin tarihi yapıları arasındadır. Arslanlı Han, Yıldızlı Hanı ile çeşmeler ve türbeler de ziyaretçilerini beklemektedir.

Muş Havalimanı şehre 18 km uzaklıkta bulunmaktadır. Muş Havalimanı için yurt içi hava trafiğini Anadolujet, Pegasus ve Türk Hava Yolları sağlamaktadır. Muş Havalimanı’na ulaşım taksi, taksi dolmuş ve minibüslerle sağlanmaktadır. Muş uçak seferleriyle ilgili tüm bilgilere obilet.com üzerinden kolayca ulaşabilirsiniz.

Lahanadan yapılan pirvaz, Muş köftesi, kelem yapraklarından yapılan çorti, kavurmalar, pinağun denilen ekmek, hazüt dolması, keşkek ve pekmezle yapılan teter helvası Muş’un geleneksel lezzetlerinden sadece birkaçıdır. Siz de yeni lezzetleri tatmak, yeni insanlar ve yöreler tanımak istiyorsanız obilet.com aracılığıyla size en uygun Muş uçak biletini listeleyebilir ve en ucuz bilete kolaylıkla sahip olabilirsiniz. Ayrıca Muş uçak biletinizle ilgili istediğiniz her konuda oBilet’ten yardım talep edebilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Muş Uçak Seferlerinin Bilet Fiyatları

Muş Uçak Bileti Almak için Muş Uçak Firmalarının Seferleri ve Fiyatları Burada. Tüm Firmaların Muş Uçak Bileti Fiyatları obilet.com'da!
Rota Fiyat
İzmir - Muş 129,99 TL
Ankara - Muş 153,99 TL
Bursa - Muş 170,39 TL
İstanbul - Muş 204,98 TL
Adana - Muş 215,98 TL
Antalya - Muş 225,98 TL
Konya - Muş 233,89 TL
Denizli - Muş 233,89 TL
Bodrum - Muş 275,99 TL
Seçiniz
Geçmiş Aramalar