Ucuz Muş Uçak Bileti

7/24 Müşteri Hizmetleri
Güvenli Ödeme
Ayda 25 Milyondan
Fazla Ziyaretçi
2 Dakikada Biletini Al

Muş Uçuşu Olan Havayolu Firmaları

Muş Hakkında Bilgi

TELEFON KODU 0 436
PLAKA KODU 49
YÜZ ÖLÇÜMÜ 8.067 km²
NÜFUS 412.553

Muş Havalimanları

Havalimanı Telefon Şehir Merkezine Uzaklık Ulaşım
Muş Havalimanı 18 km Taksi, Otobüs

Muş Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Muş Hakkında

Muş, Çavuş Dağı’nın eteklerine kurulmuş ve tarihî ve doğal güzellikleriyle de oldukça kıymetli hâle gelmiş şehirlerden biri. Anadolu topraklarının kapısını Türklere açmasıyla tüm tarih kitaplarında yer alan Malazgirt Savaşı, Muş toprakları üzerinde yapıldı. Tarihî açıdan bu denli önemli bir konumda olmasıyla dahi birçok kişi tarafından ziyaret edilen bu bölge, Türkiye’nin önemli şehirleri arasında yer alıyor. Özellikle milattan binlerce yıl öncesine ait olduğu bilinen yerleşim yeri izlerine rastlanması, Muş’un sahip olduğu tarihî değerin katlanmasını sağlamış hâlde.

Günümüze dek birçok medeniyetin hâkimiyeti altına giren Muş, âdeta bir kültür mozaiği görünümünde. Her bir mirasın özenle saklandığı bölgelerden biri olması sayesinde kendi özgün kimliğini oluşturabilen Muş yöresi, sahip olduğu tüm özelliklerle oldukça beğenilen bir yer. Yöresel lezzetlerinden kendilerine özgü kıyafetlerine kadar her detayıyla ziyaretçilerin ilgisini çeken bu bölge, günümüzde sıklıkla ziyaretçi ağırlayan yerlerden biri. Muş uçak biletini alan ziyaretçiler, bölgeye turizm amaçlı seyahat ediyorlarsa gitmeden önce yörenin tarihini ve özelliklerini öğrenerek gezilerini çok daha anlamlı hâle getirebilirler.

Neredeyse yarısı dağlarla çevrili olan Muş’ta platolar da bulunuyor. Bol sulu ve otlu olan platolar sayesinde hayvancılık açısından oldukça gelişmiş olan Muş, aynı zamanda Türkiye’nin büyük ovalarından da birine ev sahipliği yapıyor. Genel özellikleriyle dahi dikkat çeken illerden biri olan Muş, turizm açısından da oldukça değerli bir şehir olduğu için ziyaretçiler, özellikle alternatif bir tatil arayışında olduklarında sıklıkla geliyorlar. Turların belirlediği güzergâhlarda önemli bir durak olan bu şehri siz de gezmek isterseniz hemen oBilet üzerinden en ucuz Muş uçak biletiaraştırması yapmaya başlayabilirsiniz.

Muş Sultan Alparslan Havalimanı Hizmetleri

Muş Sultan Alparslan Havalimanı, sahip olduğu hizmetler sayesinde tüm yolcuların oldukça rahat etmesini sağlıyor. Güvenlik kontrol noktalarının donanımlı oluşundan yemek hizmeti veren restoranlarına kadar her noktasıyla yolcularından tam not almayı başaran bu havalimanı, seyahatlerinizin rahat olmasına yardımcı oluyor.Muş’a ucuz uçak biletini bulduğunuzda gerçekleştireceğiniz seyahat sonrasında havalimanında sunulan tüm hizmetlerden faydalanabilirsiniz.

Yeterli genişlikteki otoparkı sayesinde seyahatiniz sonrasında sizi karşılamaya gelecek sevdiklerinizin de rahat etmesini sağlayan Muş Sultan Alparslan Havalimanı, her hizmetiyle beğeniliyor. Duty free mağazalarına, araç kiralama ofisine, ATM’lere ve çok daha fazlasına kolaylıkla erişim sağlayabileceğiniz Muş Sultan Alparslan Havalimanı, uçuş zamanınızı beklerken her ihtiyacınızı karşılayabileceğiniz donanımda.

Muş Havalimanı'nda Konaklama Seçenekleri

Muş Havalimanı’ndan kolaylıkla ulaşım sağlayabileceğiniz birçok konaklama seçeneği mevcut. Özellikle şehir merkezine giden yol üzerinde bulabileceğiniz konaklama alternatiflerinden dilediğinizi tercih ederek hem havalimanına hem de diğer imkânlara kolaylıkla ulaşabileceğiniz bir yerde kalmanız mümkün. Ayrıca Muş’un şehir merkezine yaklaşık 20 dakika içinde varabileceğiniz için tüm konaklama alternatiflerinden dilediğinizi tercih etme imkânına sahipsiniz. Lüks otellerden apart dairelere, butik hizmet veren konaklama yerlerinden kiralık evlere kadar birçok konaklama seçeneğini Muş’ta bulmanız oldukça kolay.

Muş Havalimanı'nda Bulunan Özel Alanlar

Muş Havalimanı’nda bulunan özel alanlar sayesinde misafirler, konforlu şekilde uçuşlarını bekleme imkânına sahip oluyorlar. VIP salondan çocuk oyun alanına kadar birçok özel yeri sayesinde Muş Havalimanı’nda geçireceğiniz süre boyu oldukça rahat hissedeceğinize emin olabilirsiniz. Havaalanı içinde engelli yolcuların rahat ulaşımını sağlamak için özel imkânların da sunulması sayesinde bu seyahat, herkes için son derece konforlu olacak.

Muş Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Ulaşım

Muş Sultan Alparslan Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım sağlamak için birçok konforlu seçeneğe sahip olacaksınız. Taksiden özel transfer hizmetlerine, toplu taşıma alternatiflerinden araç kiralamaya kadar birçok ulaşım alternatifine inişinizden sonra rahatlıkla erişebilirsiniz. Muş ulaşımı, bölgeye gelen ziyaretçilerin çokluğu sayesinde oldukça çeşitli hâlde. Bu sayede havalimanından konaklayacağınız tesise ya da şehir merkezine kolaylıkla ulaşım sağlama imkânı yakalayabiliyorsunuz.

Otobüs

Muş uçak biletinizde yazan planlanan varış süresine göre Muş’un merkezine otobüsler aracılığıyla ulaşım sağlayabilirsiniz. Havalimanının terminalinden kalkan belediye otobüsleri sayesinde merkeze ulaşmak sizin için oldukça hesaplı ve konforlu olacak. Otobüslerin yanı sıra havalimanının önünden kalkan dolmuşlarla da şehir merkezine uygun fiyatlı şekilde ulaşım sağlama imkânınız mevcut. Özellikle bavulu ağır olmayan ve saat sınırlaması bulunmayan misafirler, hesaplı olması sayesinde Muş’un toplu taşıma fırsatlarını değerlendiriyorlar.

Metro

Metroyla ulaşım seçeneği, Muş Sultan Alparslan Havalimanı’ndan merkeze ne yazık ki bulunmuyor. Bölgede bulunan transfer seçeneklerinden size uygun olanı tercih ederek dilediğiniz adrese ulaşım sağlayabilirsiniz. Sizin için sıraladığımız ulaşım alternatiflerinden hangisi gideceğiniz bölge için ideal şartlardaysa onu seçerek merkeze doğru yolculuğa çıkabilirsiniz.

HAVAŞ

Muş direkt uçuşseferinizden sonra havalimanına indiğinizde bölgede hizmet suna HAVAŞ servislerini merkeze gitmek için tercih edebilirsiniz. Belirli güzergâhlarda hareket eden bu transfer servisleri aracılığıyla şehir merkezine gerçekleştireceğiniz yolculuğun hem konforlu hem de hesaplı olmasını sağlayabilirsiniz. HAVAŞ dışında bölgede hizmet sunan özel turizm acenteleri de merkeze direkt ulaşım sağlayan araçlarını havalimanının önünde beklettiği için yolculuk konusunda herhangi bir problem yaşamayacağınıza eminiz.

Taksi

Taksiyle ulaşım seçeneği, Muş’a gelen misafirler tarafından sıklıkla tercih ediliyor. Merkezle havalimanı arasında 18 km mesafe bulunduğu için taksiyle seyahat seçeneği, oldukça hızlı bir ulaşım imkânı yaratması sayesinde ideal alternatiflerden sayılıyor. Ayrıca gideceğiniz yerin kapısına kadar bırakıyor olması ve üstelik bavul taşıma zahmetine girişmeyecek olmanız, taksiyle ulaşım seçeneğinin konforlu olmasını sağlayacak özellikler arasında.

Araç Kiralama

Resmî kuruluşlar tarafından belirlenen güzergâhlara ve saatlere bağlı kalmadan rahat bir seyahat dönemi geçirmek isterseniz araç kiralama seçeneği, sizin için oldukça iyi bir alternatif. Havalimanında bulunan araç kiralama şirketi aracılığıyla dilediğiniz arabanın istediğiniz süre kadar size tahsis edilmesini sağlayabilir, bu sayede Muş gezilecek yerler listenizi de çok daha rahat şekilde tamamlayabilirsiniz.

Muş Havalimanı Uçuş Bilgileri

Muş Havalimanı’na gerçekleştirilen uçuşların bilgileri, resmî kurumların internet sitelerinde güncel olarak paylaşılıyor. Bazı şehirlerden Muş’a uçuş süreleri şu şekilde:

 • Muş – İstanbul uçuş süresi: 2 saat
 • Muş – Bursa uçuş süresi: 1 saat 40 dakika
 • Muş – Ankara uçuş süresi: 1 saat 30 dakika
 • Muş – Bolu uçuş süresi: 2 saat
 • Muş – Edirne uçuş süresi: 2 saat

Bunun dışında güzergâhınız ve seyahat zamanınız belliyse güncel bilgilere oBilet üzerinden ulaşım sağlayabilirsiniz. İstanbul Muş uçak bileti almak istediğinizi varsayalım. Bilgilerinizi oBilet ekranına girdiğinizde bu yolculuğun yaklaşık 2 saat sürdüğünü ve farklı hava yolu şirketlerinin sunduğu hizmetlerin detaylandırıldığını görebilirsiniz.

Muş kalkışlı ya da varışlı uçak seferlerine baktığımızda birçok farklı bölgeye seyahat imkânlarının olduğunu görüyoruz. Türkiye içinde birçok şehre sefer düzenlenmesi sayesinde ulaşımda sıklıkla tercih edilen bu havalimanında aktarmalı olarak yurt dışı seyahatleri de planlanabilir. Uçuş saatleri, hava durumu nedeniyle herhangi bir gecikmenin olup olmayacağı gibi önemli bilgilere havaalanının resmî internet sitesi aracılığıyla ulaşım sağlama imkânınız bulunuyor.

Muş Uçak Bileti Fiyatları

Muş uçak biletleri fiyatları, farklı birçok etkene bağlı olarak değişiklik gösterme eğiliminde. Bu etkenlerin arasında; uçuş süresi, biletin hangi kategoride hizmet almanızı sağladığı, seyahat planladığınız tarihin ne zaman olduğu gibi dinamikler sıralanabilir. Tatil sezonlarında yoğun şekilde seyahat etme eğilimi bulunduğu için bu dönemlerde uçak biletlerinin fiyatları da değişiklik gösterebilir. Ayrıca kimi zaman hava yolu şirketleri, kampanyalar düzenleyerek bilet fiyatlarında değişikliğe gidebilirler. Tüm bunların takibini oBilet üzerinden kolaylıkla yapabileceğiniz için bilgileri tek seferde öğrenme şansınız mevcut. Örneğin gerekli alana Bursa Muş uçak bileti arayışında olduğunuzu girerseniz önümüzdeki süreçte yapılacak seferlerin tüm fiyatlarını karşılaştırmalı olarak görebilirsiniz.

Muş uçak bileti özelinde direkt bir fiyat değerlendirmesi bu noktada yapılamıyor. Fakat her bir bilgiyi alabileceğiniz aracılar bulunduğu için seyahat planlamanızı bütçe belirlemesi de dâhil olmak üzere kolaylıkla yapma şansınız bulunuyor. Bu noktada atacağınız her adımı önceden belirlemek, seyahatiniz sırasında farklı durumlarla karşılaşma riskinizi azaltabilir. Uçak biletini kesinleştirmekten şehir merkezine ulaşım alternatifini seçmeye, konaklama tesisinde rezervasyondan Muş gezilecek yerler listesine kadar her detay hazır olursa seyahatinizden oldukça memnun kalabilirsiniz.

Muş’ta Gezilecek Yerler

Muş, köklü tarihi ve doğal güzellikleri sayesinde gezilecek yerler listesi epey kabarık olan şehirler arasında. Bulunduğunuz şehirden yalnızca uçak bileti alarak kültürel bir gezi planlayabileceğiniz için Türkiye’nin kıymetli köşelerinden birine rahatlıkla seyahat edebilirsiniz. Neredeyse Türkiye’nin iki ucu olan İzmir ve Muş arasında dahi direkt seferler bulunuyor. İzmir Muş uçak bileti alarak arada bulunan mesafeyi kısaltabilir ve öğle yemeğinde yöresel lezzetlerin tadına bakabilirsiniz.

Muş’a gerçekleştireceğiniz seyahat, yalnızca turizm amaçlıysa ve sizin için bir süre kısıtlaması yoksa buraya nisan ayı sonlarında gelmenizi tavsiye ederiz. Muş Ovası’nın laleler ile kaplandığı 15 günlük dönem, nisan sonunda tekabül ettiği için seyahatinize bu muhteşem manzarayı da dâhil etmenizi tavsiye ederiz. Yol planınızı buna uygun yapmanız hâlinde aşağıda yer alan gezi listesine ek olarak bu ovada kartpostallara yaraşır fotoğraflar çekebileceğinizi unutmamalısınız.

 • Tarihî Murat Köprüsü:Selçuklu yapısı olan bu köprünün ne zaman inşa edildiği kesin olarak bilinmiyor. 143 metre uzunluğunda olan bu köprü, 12 gözlü. Günümüzde hâlâ kullanılan bu köprünün yüksekliği ise yaklaşık 18 metre. Bölgenin sembolik yapılarından biri hâline gelen bu köprü, fotoğraf çekimleri için de son derece uygun bir alana sahip.
 • Malazgirt Kalesi: Oldukça heybetli bir görüntüye sahip olan bu kaleyi çevreleyen iki paralel sur, orijinaline bağlı kalınarak onarılmış hâlde. İslam kaynaklarında da kendisine yer bulan bu kalenin birçok savaşa sahne olduğu biliniyor. Eski Malazgirt’i çevreleyen kalenin ana burcunun haşmetli görünümü, ziyaretçiler tarafından oldukça ilgi görüyor.
 • Muş Arak Kilisesi: Karaçavuş Dağları’nın ilerisinde yayla olarak kullanılan bir zirvede kurulu olan bu kilisenin ilerisinde Çan Kulesi de mevcut. Kiliseye ismini veren Arak Köyü, zirvenin eteklerinde yer alıyor. Bu bölgenin önceden üzüm ambarı olduğu ve şıra üretiminin yapıldığı bir yer olduğu biliniyor. Bu noktada Arak’ın Farsça anlamının şarap olduğunu öğrenmek hiç de şaşırtıcı değil.
 • Hamurpet Gölü: Muş’un Varto İlçesi’nde bulunan Hamurpet Dağları’nın ardında yer alıyor. Gölün dört bir tarafı dik kayalarla çevrili olduğu için gerçekten yüksek seyir zevki sunan bu bölge, sakin bir gün geçirmek isteyenler için ideal. Kış aylarında donan bu gölün su seviyesi yıl boyu pek değişmese de herhangi bir artış durumunda İskender Çayı’na fazlalığını boşaltabiliyor. Hamurpet Gölü olarak adlandırılan iki su birikintisi bölgede mevcut olduğu için biri büyük diğeriyse küçük olarak anılıyor.

Muş’un gezilecek yerler listesi elbette sıralanan bu maddelerle sınırlı değil. Kaç gün kalacağınıza bağlı olarak dilediğiniz kadar artırabileceğiniz bu maddeleri, kendinize uygun şekilde düzenleyebilirsiniz. Yöresel lezzetleriyle meşhur olan Muş’ta kaldığınız süre boyunca dilerseniz gastronomi turuna dahi çıkabilirsiniz. Muş uçak bileti alarak çıktığınız bu seyahatten dönerken yöresel ürünlerden evinize de almayı ihmal etmemenizi öneririz. Ayrıca bölgede bulunan hediyelik eşya dükkânlarından dilediğinizi alarak sevdiklerinize küçük sürprizler yapma şansı da yakalayabilirsiniz.

Muş Hakkında Blog Yazıları

 • Muş’ta Gezilecek Yerler

  Muş, ülkemizin Doğu Anadolu Bölgesi’nde yer alan tarihi geçmişi oldukça değerli, Anadolu’nun her rengini içinde barındıran bir ilimizdir. Doğusunda Ağrı ve Bitlis, kuzeyinde Erzurum, batısında Bingöl ve güneyinde ise Diyarbakır ve Siirt illeri ile komşu konumdadır. Muş’a bağlı 6 ilçe, birçok belde ve köy vardır. Yüksek ve dağlık bir alana sahip olan Muş’un yaklaşık üçte

  Devamını Gör
 • Doğu Anadolu’daki Antik Kentler

  Yüz ölçümü bakımından ülkemizin topraklarının beşte birini kaplayan Doğu Anadolu Bölgesi, aynı zamanda nüfus yoğunluğunun en düşük olduğu coğrafi bölgemiz. Bu geniş topraklar Urartular başta olmak üzere yıllar içinde birçok medeniyete ev sahipliği yapmış. Bu kadar fazla uygarlığın izini taşıyan çok sayıda yerleşim bölgenin geçmişine ışık tutuyor. Höyük kalıntılarına sık sık rastlanan Doğu Anadolu Bölgesi’ndeki

  Devamını Gör

Muş Otelleri

flight