Ucuz Aşkabat Uçak Bileti

7/24 Müşteri Hizmetleri
Güvenli Ödeme
Ayda 16 Milyondan
Fazla Ziyaretçi
2 Dakikada Biletini Al

Aşkabat Kalkışlı En Çok Uçuş Düzenlenen Ülkeler

Aşkabat Uçuşu Olan Havayolu Firmaları

Aşkabat Hakkında Bilgi

NÜFUS 1.031.092

Aşkabat Havalimanları

Havalimanı Telefon Şehir Merkezine Uzaklık Ulaşım
Ashgabat Havalimanı

Aşkabat Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Aşkabat, Türkmence Aşgabat, Türkmenistan'ın başkentidir. 2012 verilerine göre 1.031.092 kişiyle Türkmenistan'ın en kalabalık şehridir. Aşkabat her başkentteki gibi çeşitli yönetim binalarıyla bezenmiştir. Bunlar özellikle kentin en önemli caddesi olan Türkmenbaşı Caddesi'nde toplanmıştır. Aşkabat’ın bir adı da “Aşkın Şehri”. Şehir çöl ortasına kurulmuş olsa da gelişimini hızla sürdürmüştür ve geniş bir yüzölçümüne sahiptir. Aşkabat bir endüstri merkezi olmaktan ziyade şehir merkezindeki ekonomik faaliyetler daha çok küçük esnaf dükkanları ve devlete ait olan mağazalarla sürdürülmektedir. Şehirde bir kültür merkezi, üniversite, çeşitli yüksekokullar, tiyatro, müzeler ve bir hayvanat bahçesi bulunmaktadır. Aşkabat'ta birçok Türk-Türkmen okulu da eğitim-öğretim faaliyetleri göstermektedir. Gezilecek güzel noktaları barındıran Aşkabat’taki gezinize ilk olarak Aşkabat Ulusal Müzesi’nden başlamak mantıklı olacaktır. Çünkü ülke tarihi hakkında genel bilgiye ulaşmak için eşsiz bir yer. Müzede antik eserler, tablo ve resimler, heykeller, halı, kilim, kumaş, yerel giyimler başta olmakla 500 bin civarında koleksiyon sergilenmektedir. Özellikle 18.,19 ve 20. Yüzyıllarda dokunan antika halıların büyük ilgi gördüğü Türkmen Halı Müzesi Türkmen kültürünü yansıtan diğer bir nokta. Bahçesi havuz, ağaç ve heykellerle dolu olan Saparmut Türkmenbaşı (Niyazov) Sarayı, MÖ 250 yıllarında Persler’in yaşadığı düşünülen Nisa Antik Kenti, şehrin önemli duraklarından olan Monument of Neutrality (Tarafsızlık Anıtı) ve Gypjak Cami mutlaka görülmelidir.

Aşkabat Havalimanı Türkmenistan’da bulunan 3 havalimanından başkent Aşkabat’ta bulunanı ve en büyüğüdür. Aşkabat Havalimanı Aşkabat şehir merkezinin 10 km kuzeyinde bulunmaktadır. Aşkabat’ta ulaşım gelişmiş olduğu için Aşkabat Havalimanı’ndan Aşkabat şehir merkezine ulaşım da oldukça kolay. İstanbul-Aşkabat uçak bileti için Türk Hava Yolları, Atlas Global, Fly Dubai, Belavia Belarusian Havayolları, Aeroflot Russian Airways, Ukraine International Havayolları, Aegean Havayolları, Lufthansa, Azerbaijan Havayolları, UTair Avitation gibi birçok seçenek bulunmakta. Ankara-Aşkabat uçak bileti için ise Türk Hava Yolları ve Lufthansa seçenekler arasında.Tüm bu seçenekler arasından size en uygun Aşkabat uçak bileti için oBilet.com adresinden yardım alabilirsiniz.

Türkmenistan’ın başkenti olan güzel kent Aşkabat’a yapacağınız yolculukta en ucuz Aşkabat uçak bileti için oBilet.com adresini veya oBilet mobil uygulamasını güvenle ve rahatlıkla kullanabilirsiniz. Herhangi bir sorun yaşamanız durumunda oBilet Çağrı Merkezi ekibinden yardım alabilirsiniz. OBilet keyifli ıçuşlar diler!

Aşkabat Hakkında Blog Yazıları

  • Aşkabat’ta Gezilecek Yerler

    Aşkabat Türkmenistan’ın başkenti olarak 1881 yılında kurulmuş. Başkent olmasının yanı sıra ülkenin de en büyük kenti olan Aşkabat 1 milyonluk Türkmen nüfusunun yaşadığı bir yer. Ticaretin merkezi olmasının yanı sıra tarihi ve kültürel yönden oldukça zengin bir yer. Konum olarak Hazar Denizi kıyısında bulunan Aşkabat Orta Asya için oldukça önemli bir konuma sahip. Çevresinde İran,

    Devamını Gör

obilet Kullanıcılarının En Çok Tercih Ettiği 2 Uçuş Noktası