Ana menüye ulaşmak için tıklayınız. İçeriğe ulaşmak için tıklayınız.

Sirbistan Uçak Bileti

1 Yolcu

Sirbistan Uçuşu Olan Havayolu Firmaları

Sirbistan Hakkında

TELEFON KODU 381

NÜFUS7.057.000

PARA BİRİMİEUR

TÜRKİYE İLE SAAT FARKI01:00

Popüler Sirbistan Havalimanları

Nis Havalimanı
Belgrad Havalimanı

Sirbistan Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Sırbistan yüzyıllar boyunca Batı ile Doğu'yu birleştiren önemli bir ülke oldu: Kelimenin tam anlamıyla medeniyetler, kültürler, inançlar, iklimler ve mimarilerin buluştuğu ve birbirine karıştığı bir ülke. Güneydoğu Avrupa'daki Balkan Yarımadası'nın merkezinde yer alan Sırbistan’ın kuzey kısmı orta Avrupa'da bulunuyor, ancak coğrafya ve iklim açısından tipik bir Akdeniz ülkesidir. Sırbistan, Avrupa'nın jeopolitik açıdan önemli bir bölgede bulunması yönüyle de oldukça popüler bir ülke. Sırbistan’ın nehir vadileri boyunca uzanan uluslararası kara yolu ve demiryolu hatları, Batı Avrupa ve Ortadoğu arasındaki bağlantıyı oluşturuyor. Kuzeydeki Pannonian Ovası tarım bölgelerinden, verimli ırmak vadilerinden ve meyve bahçeleriyle çevrili Šumadija tepelerinin yerini güneye gidildikçe dağlık alanlar, kanyonlar ve mağaralar alıyor. Sırbistan'ın trekking için biçilmiş kaftan olan dağları, nefes kesen milli parkları, nehirleri ve gölleri, macera ve su sporları seven herkesin ilgisini çekiyor. Yüzyıllar süren zengin tarihi boyunca Sırbistan, küçük yüzölçümü, ekonomik gücü ve nüfusuna oranla Avrupa'nın ve dünyanın en dikkat çeken ülkelerinden biri olma unvanına sahip. Sırbistan'ın kültürel ve tarihi mirası, tarih öncesi arkeolojik alanlardan ve klasik antik dönem mirasından başlar. Ancak belki de ülkenin sahip olduğu en büyük zenginliklerden bazıları, UNESCO Dünya Mirası listesinde de yer alan Ortaçağ Sırp kiliseleri ve manastırlarıdır. Sırbistan’ın ekonomik, kültürel, turistik anlamda gelişmiş en önemli şehirleri; başkent Belgrad, Subotica, Vrsac, Vranje, Sombor, Pasarofça, Uzice, Pirot, Bor, Karlofça ve Kikinda. Sırbistan’da gezilecek yerler, Koca Balkan Dağları, Kopaonik, Knez MihailovaM Caddesi, Avala, Drina, Belgrad Kalesi, Oplenac, Fruska Gora Milli Parkı, Aziz Sava Katedrali, Avala Kulesi, Resava Mağarası, Yugoslav Tarihi Müzesi, Sopocani, Askeri Müze, Manasija, Pobednik, Sırbistan Ulusal Müzesi, Grgeteg Manastırı, Ada Ciganlija, Kosutnjak, Bayraklı Camii, Petrovaradin Kalesi, Zica, Lepenski Vir ve Cumhuriyet Meydanı.

Sırbistan’da askeri havalimanları dışında sivil havacılık hizmeti veren 5 havalimanı bulunuyor: Belgrad Nikola Tesla, Morava, Nis Constantine the Great, Vrsac ve Ponikve havalimanları. Bunlar arasında yolcu trafiği bakımından en işlek olanı şüphesiz başkentteki Belgrad Nikola Tesla Uluslararası Havalimanı. Sırbistan uçak biletinizle Nikola Tesla Havalimanı’na İstanbul Atatürk, İstanbul Sabiha Gökçen veya Antalya Havalimanı’ndan ulaşabilirsiniz. Türkiye’den Sırbistan’a direkt seferi bulunan yerli hava yolu şirketleri, AtlasGlobal, Pegasus ve Türk Hava Yolları. Ayrıca Air Serbia, Aeroflot, Aegean Airlines, TAROM vb. hava yolu şirketlerinden de Sırbistan uçak biletinizi alabilirsiniz.

Sırbistan’a hava yolu ile ulaşmak isteyen yolcular İstanbul veya Antalya çıkışlı seferlerden birini seçebileceği gibi Avrupa’nın diğer şehirleri üzerinden aktarmalı olarak da seyahat edebilir. Yolculuğunuzdan önce uzun uzadıya fiyat araştırması yapmak yerine sizin yerinize saniyeler içerisinde en uygun Sırbistan uçak biletini bulan oBilet’i tercih edebilirsiniz.

Sirbistan Popüler Şehirler

En Çok Tercih Edilen Sirbistan Uçak Seferlerinin Bilet Fiyatları

Sirbistan Uçak Bileti Almak için Sirbistan Uçak Firmalarının Seferleri ve Fiyatları Burada. Tüm Firmaların En Ucuz Uluslararası Sirbistan Uçak Bileti Fiyatları obilet.com'da!
Rota Fiyat
İstanbul - Belgrad 362,00 TL
İzmir - Belgrad 509,00 TL
Antalya - Belgrad 580,00 TL
Ankara - Belgrad 613,00 TL
Adana - Belgrad 613,00 TL
Bükreş - Belgrad 670,47 TL
Konya - Belgrad 759,00 TL
Tahran (İran) - Belgrad 1.275,00 TL
Batum (Gürcistan) - Belgrad 2.221,63 TL
Seçiniz
Geçmiş Aramalar