Ucuz Medine Uçak Bileti

Medine Uçuşu Olan Havayolu Firmaları

Medine Hakkında Bilgi

TELEFON KODU 0 966
NÜFUS 1.300.000

Medine Havalimanları

Havalimanı Telefon Şehir Merkezine Uzaklık Ulaşım
Prince Mohammad Bin Abdulaziz Havalimanı

Medine Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Medine,tıpkı Mekke gibi Suudi Arabistan’ın Hicaz bölgesinde yer almaktadır. İslamın ortaya çıktığı ve yayılmaya başladığı dönemlerde oldukça önemli bir merkez olan Medine, Müslümanlar için Mekke’den sonraki kutsal kentlerden bir tanesidir. Hz. Muhammed 622 yılında Mekke’den Medine’ye hicret etmiş, İslam Medeniyetinin temelleri Medine’de atılmıştır. Medine kenti tarih boyunca sırasıyla Selçuklu, Eyyubi, Memlük ve Osmanlı egemenliği altında bulunmuş. 1.Dünya Savaşı sırasında çıkan Arap isyanları ile Osmanlı’dan ayrılmıştır. İslami açıdan çok önemli olan Medine, özellikle Hac ve Umre ibadetleri sırasında Mekke’ye giden Müslümanlar tarafından sıklıkla ziyaret edilmektedir.

Medine, Mekke’den yaklaşık 450 kilometre uzakta yer almaktadır. Mekke’de bulunanların ihrama girmesi zorunlu iken Medine’de değildir. Şehrin kutsal yerlerine Müslüman olmayanların girmesi yasaktır. Çöl iklimi hakim olan ve yıl boyunca Medine’de gece ile gündüz arasında sıcaklık farkları çoktur, haliyle akşam serin havalarla karşılaşılabilmektedir.

Mekke’de çok ziyaret edilen yer Mescidi Nebevi olarak bilinen, Peygamber Camii’dir. Mescidi Nebevi, Hz. Muhammed’in kabrinin yer aldığı mesciddir. Nebevi, peygambere ait olan demektir. Hz.Muhammet’in haricinde Hz.Ömer ve Ebu Bekir’in de mezarları Mescidi Nebevi’de yer almaktadır. Medine de ayrıca Mescid-I Kıbleteyn, Kuba Mescidi, Ali Mescidi gibi önemli mescidler yer almaktadır. Peygamberin Cuma hutbelerini okuduğu Ravza-I Mutahhara ve Uhud Savaşı’nın gerçekleştiği Uhud Dağı da kentin önemli kutsal mekanlarındandır. Kentte çoğu Suudi Arabistan tarafından yıkılsa da Osmanlı’dan kalma eserler de bulunmaktadır Amberiye Mescidi bunların önemlilerinden bir tanesidir. Bu kutsal mekanlar özellikle Hac ve Umre ziyaretleri sırasında olmak üzere, yıl boyunca milyonlarca Müslüman tarafından ziyaret edilmektedir.

Mekke’ye doğrudan havayolu ulaşımı sağlanmaktadır. Medine Prince Mohammed Bin Abdülaziz Havalimanı 8 milyon kapasiteli bir havalimanı olup, havalimanına her gün dünyanın çeşitli yerlerinden onlara uçuş gerçekleşmektedir. Hac ve umre ziyaretleriniz sırasında veya herhangi bir zamanda İslam dininin kutsal kentlerinden bir tanesi olan Medine’yi ziyaret etmek isterseniz oldukça fazla alternative mevcut. Türkiye’den Atlas Global, Türk Hava Yolları, Suudi Arabistan Havayolları, Etihad Airways, Fly Dubai, Qatar Airways, Nas Air, Egyptair İstanbul ve Ankara başta olmak üzere çeşitli kentlerden seferler düzenlemektedir. Uçak bilet fiyatları haftanın günlerine ve sezona göre değişmektedir. ucuz fiyatlı Medine uçak biletine oBilet.com’dan ulaşabilir, kutsal şehirlere gönül rahatlığıyla seyahat edebilirsiniz.

Medine Otelleri

flight