Ana menüye ulaşmak için tıklayınız. İçeriğe ulaşmak için tıklayınız.

Ucuz Zaporozhye Uçak Bileti

1 Yolcu

Zaporozhye Uçuşu Olan Havayolu Firmaları

Zaporozhye Hakkında

ÜLKE Ukrayna

NÜFUS766.736

PARA BİRİMİUAH

HAVALİMANI SAYISI1

Zaporozhye Havalimanları

Zaporozhye Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Zaporizhzhya veya Zaporizhia, eski adıyla Alexandrovsk (1921'den önce), Güneydoğu Ukrayna'da bulunan Zaporozhye bölgesinin bir şehri ve idari merkezidir. Dinyeper Nehri üzerinde yer alan Zaporizhzhya, aynı zamanda önemli bir demiryolu merkezi ve nehir limanı. Şehirde ayrıca uluslararası statüde bir havaalanı da var. 2014 yılının istatistiklerine göre 762.400 nüfuslu Zaporizhzhya’nın (Alexandrovsk) kentinin tarihi, Zaporizhzhya ile Berdyansk arasında bulunan Dinyeper Kalesi’nin inşa edildiği dönem olan 18. yüzyıl sonlarına dayanıyor. Zaporizhzhya’da gezilecek yerlerin başında Khortitsa, Dubovy Gai, Khortytsia Ulusal Rezervi, Metallurgov Parkı, Sechevye kazaki, Detskaya planeta, Bashnya Kozlinera, Zaporozhskiy Dub, Skifskyi stan, Zaporozkiy kozak, Voznesenovskiy park ve Plyazh ZAIK. Dinyeper Nehri üzerindeki en büyük ada olan Khortitsa Adası, Zaporizhzhya’nın tam ortasında bulunuyor. Antik zamanlardan beri bu görkemli kale güvenilir bir koruma alanıydı. DnieproGES barajının en doğal manzarasını sunan Khortitsa Adası'nın kuzey kesiminde yer alan Zaporizhzhya Kazakları Tarihi Müzesi’ni de mutlaka gezmenizi öneriyoruz. Bunun yanı sıra bir diğer gezilecek yer olan Silahların Tarihi Müzesi ise tarih boyunca iz bırakmış ilginç silahların sergilendiği farklı bir müze ve V. Shlayfer'ın kişisel koleksiyonundan oluşuyor. Müzede makineli tüfekler, av tabancaları, kurusıkı tabancalar, kılıçlar ve daha pek çok farklı yüzyıl ve ulusların tarihsel silahlarını sergileniyor. Lenin Caddesi üzerinde yer alan müzeyi 10.00-19.00 arasında ziyaret edebilirsiniz.

Zaporizhzhya şehir merkezine kısa bir mesafede konumlanan Zaporizhia Uluslararası Havalimanı’na aktarmalı veya aktarmasız olarak uçabilirsiniz. Zaporizhzhya uçak biletinizi Ukraine International Airlines, Bravo Airways ya da Windrose Airlines ile Antalya Havalimanı, Türk Hava Yolları ile İstanbul Atatürk Havalimanı, Pegasus Havayolları ile İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı, AtlasGlobal ile de İstanbul Atatürk veya Antalya Havalimanı çıkışlı alabilirsiniz. Türkiye’den direkt uçuş seferleri düzenleyen hava yolu firmalarının yanı sıra aktarmalı Zaporizhzhya uçak biletinizi daha ekonomik olması açısından Anda Air, Azur Air Ukraine veya Motor Sich Airlines firmasından da temin edebilirsiniz.

2017 yılı itibariyle Türkiye ve Ukrayna’nın karşılıklı anlaşmaları sonucunda hem vizesiz hem de pasaportsuz, yani sadece kimlik kartınızla giriş yapabileceğiniz Zaporizhzhya’ya Türkiye’nin herhangi bir şehrine gidiyormuş gibi hiçbir vize vb. prosedürle uğraşmadan seyahat edebilirsiniz. Zaporizhzhya uçak biletinizi uygun fiyata almak için oBilet ile tüm hava yolu firmalarının fiyatlarını karşılaştırabilir ve seyahatinizi daha ucuza getirebilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Zaporozhye Uçak Seferlerinin Bilet Fiyatları

Zaporozhye Uçak Bileti Almak için Zaporozhye Uçak Firmalarının Seferleri ve Fiyatları Burada. Tüm Firmaların En Ucuz Uluslararası Zaporozhye Uçak Bileti Fiyatları obilet.com'da!
Rota Fiyat
İstanbul - Zaporozhye 318,00 TL
Kayseri - Zaporozhye 462,00 TL
Bodrum - Zaporozhye 559,00 TL
İzmir - Zaporozhye 616,56 TL
Adana - Zaporozhye 671,00 TL
Gaziantep - Zaporozhye 918,95 TL
Hatay - Zaporozhye 921,30 TL
Antalya - Zaporozhye 972,00 TL
Seçiniz
Geçmiş Aramalar