Ana menüye ulaşmak için tıklayınız. İçeriğe ulaşmak için tıklayınız.

Viyana Uçak Bileti

1 Yolcu

Viyana Uçuşu Olan Havayolu Firmaları

Viyana Hakkında

TELEFON KODU 43

NÜFUS1.983.836

PARA BİRİMİEUR

TÜRKİYE İLE SAAT FARKI02:00

HAVALİMANI SAYISI1

Viyana Havalimanları

Schwechat Havalimanı

Viyana Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Avusturya’nın en büyük kenti olan Viyana aynı zamanda Avusturya’nın başkentidir. Avrupa’nın ise yedinci büyük şehridir. Viyana ülkenin kültür, ekonomi ve büroksi merkezidir. Viyana coğrafi konumu sayesinde yıllar boyunca birçok imparatorluğa başkentlik yapmıştır. Geçmişten bu yana gelen tarihi birikimi sayesinde Viyana’da gezilecek yerler arasında Tarihi Viyana Meydanı, Schönbrunn Sarayı, Hofburg İmparatorluk Sarayı, Aziz Stephen Katedrali, Belvedere Sarayı ve Viyana Ring Road’tur. Sanatsal perspektifte de hayli gelişmiş bir kent olan Viyana Franz Schubert, Joseph Lanner, Johann Strauss I, Johann Strauss II ve Arnold Schönberg gibi Dünyaca tanınan bir çok sanatçı yetiştirmiştir. Ayrıca Wolfgang Amadeus Mozart, Ludwig van Beethoven, Johannes Brahms ve Gustav Mahler hayatlarının bir bölümünü Viyana’da geçirmişlerdir. Haliyle şehir tarih boyunca kültürel anlamda bir merkez olmuştur, Viyana’da Sisi Müzesi, Kunstshistorisches Müzesi, Naturhistoriches Müzesi, Modern Sanatlar Müzesi, Leopold Müzesi başta olmak üzere onlarca müze farklı sanat dallarından eserleri bünyesinde barındırmaktadır. Bunların haricinde, Avusturya’nın en önemli eğitim kenti olan Viyana’da çeşitli alanlarda uluslararası tanınırlığa sahip onlarca uluslararası üniversite bulunmaktadır. Kültrel, sanatsal, tarihi ve politik anlamda bir merkez konumunda olan Viyana kenti, her yıl milyonlarca ziyaretçiye ev sahipliği yapmaktadır.

Viyana hava trafiği Viyana Schwechat Uluslarası Havalimanı’na yönlenmektedir. Bratislava kentinin 57 kilometre batısında bulunan Viyana Schwechat Uluslarası Havalimanı, Avusturya’nın en büyük havalimanıdır. Austrian Airlines, Eurowings, Niki Viyana Schwechat Uluslarası Havalimanı’na uçuşları olan en önemli havayolu firmalarıdır. Türkiye menşei firmalar olan SunExpress, Onur Air, Pegasus Airlines, Türk Hava Yolları Viyana Schwechat Uluslarası Havalimanı’na uçuşlar düzenlemektedir. Air Serbia, Ukraine International Airlines, Lufthansa, Aegean Türkiye üzerinden Viyana’ya gitmektedir. Bu uçak seferleriyle ilgili bilgiye oBilet üzerinden kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Tarih, kültür ve sanatın bir araya geldiği Avrupa’nın ve dünyanın en önemli şehirlerinden olan Viyana’ya ulaşım oBilet ile çok kolay.Size en uygun Viyana uçak biletlerini oBilet.com’da listeleyebilir, en ucuz Viyana uçak biletini kolaylıkla satın alabilirisiniz. Uçuş detaylarınız hakkında oBilet ekibinden teknik destek alabilirsiniz

.

obilet Kullanıcılarının En Çok Tercih Ettiği 3 Uçuş Noktası

En Çok Tercih Edilen Viyana Uçak Seferlerinin Bilet Fiyatları

Viyana Uçak Bileti Almak için Viyana Uçak Firmalarının Seferleri ve Fiyatları Burada. Tüm Firmaların En Ucuz Uluslararası Viyana Uçak Bileti Fiyatları obilet.com'da!
Rota Fiyat
İstanbul - Viyana 223,50 TL
Antalya - Viyana 335,00 TL
İzmir - Viyana 341,00 TL
Ankara - Viyana 358,00 TL
Trabzon - Viyana 445,00 TL
Kayseri - Viyana 476,00 TL
Adana - Viyana 476,00 TL
Konya - Viyana 485,00 TL
Seçiniz
Geçmiş Aramalar