Ucuz Viyana Uçak Bileti

Viyana Uçuşu Olan Havayolu Firmaları

Viyana Hakkında Bilgi

TELEFON KODU 0 43
NÜFUS 1.983.836

Viyana Havalimanları

Havalimanı Telefon Şehir Merkezine Uzaklık Ulaşım
Schwechat Havalimanı

Viyana Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Avusturya’nın büyük kenti olan Viyana aynı zamanda Avusturya’nın başkentidir. Avrupa’nın ise yedinci büyük şehridir. Viyana ülkenin kültür, ekonomi ve büroksi merkezidir. Viyana coğrafi konumu sayesinde yıllar boyunca birçok imparatorluğa başkentlik yapmıştır. Geçmişten bu yana gelen tarihi birikimi sayesinde Viyana’da gezilecek yerler arasında Tarihi Viyana Meydanı, Schönbrunn Sarayı, Hofburg İmparatorluk Sarayı, Aziz Stephen Katedrali, Belvedere Sarayı ve Viyana Ring Road’tur. Sanatsal perspektifte de hayli gelişmiş bir kent olan Viyana Franz Schubert, Joseph Lanner, Johann Strauss I, Johann Strauss II ve Arnold Schönberg gibi Dünyaca tanınan bir çok sanatçı yetiştirmiştir. Ayrıca Wolfgang Amadeus Mozart, Ludwig van Beethoven, Johannes Brahms ve Gustav Mahler hayatlarının bir bölümünü Viyana’da geçirmişlerdir. Haliyle şehir tarih boyunca kültürel anlamda bir merkez olmuştur, Viyana’da Sisi Müzesi, Kunstshistorisches Müzesi, Naturhistoriches Müzesi, Modern Sanatlar Müzesi, Leopold Müzesi başta olmak üzere onlarca müze farklı sanat dallarından eserleri bünyesinde barındırmaktadır. Bunların haricinde, Avusturya’nın önemli eğitim kenti olan Viyana’da çeşitli alanlarda uluslararası tanınırlığa sahip onlarca uluslararası üniversite bulunmaktadır. Kültrel, sanatsal, tarihi ve politik anlamda bir merkez konumunda olan Viyana kenti, her yıl milyonlarca ziyaretçiye ev sahipliği yapmaktadır.

Viyana hava trafiği Viyana Schwechat Uluslarası Havalimanı’na yönlenmektedir. Bratislava kentinin 57 kilometre batısında bulunan Viyana Schwechat Uluslarası Havalimanı, Avusturya’nın büyük havalimanıdır. Austrian Airlines, Eurowings, Niki Viyana Schwechat Uluslarası Havalimanı’na uçuşları olan önemli havayolu firmalarıdır. Türkiye menşei firmalar olan SunExpress, Onur Air, Pegasus Airlines, Türk Hava Yolları Viyana Schwechat Uluslarası Havalimanı’na uçuşlar düzenlemektedir. Air Serbia, Ukraine International Airlines, Lufthansa, Aegean Türkiye üzerinden Viyana’ya gitmektedir. Bu uçak seferleriyle ilgili bilgiye oBilet üzerinden kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Tarih, kültür ve sanatın bir araya geldiği Avrupa’nın ve dünyanın önemli şehirlerinden olan Viyana’ya ulaşım oBilet ile çok kolay.Size uygun Viyana uçak biletlerini oBilet.com’da listeleyebilir, ucuz Viyana uçak biletini kolaylıkla satın alabilirisiniz. Uçuş detaylarınız hakkında oBilet ekibinden teknik destek alabilirsiniz

.

Schwechat Havalimanı'ndan Merkeze Ulaşım

Schwechat Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmek isteyenlerin kullanabilecekleri çeşitli ulaşım araçları bulunuyor. Yolcular şehir merkezine gitmek için otobüs ve metro gibi çeşitli toplu taşıma araçlarını ya da taksi ve araç kiralama gibi seçenekleri değerlendirebilirler.

Otobüs ile Ulaşım

Schwechat Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmek isteyen yolcular otobüsleri tercih edebilirler. Yolcular havalimanından 7 gün 24 saat boyunca hizmet veren ve üç hat olarak hizmet veren otobüsler kullanılabilirler. Otobüsler yolcuların kullanabilecekleri en uygun maliyetli ve pratik ulaşım araçlarından bir tanesi. Otobüsler havalimanından şehir merkezine yaklaşık 25 dakika içerisinde gidiyor. Havalimanının çıkış kapısının önünde kalkan otobüslere binerek yolcular çok beklemeden ve uzun bir yolculuk yapmadan şehir merkezine ulaşabilirler. Otobüslere binmek isteyen yolcuların bilet almaları gerekiyor. Yolcular bileti, otomatlardan ya da şoförlerden alabilirler. 6 yaş ve altı çocuklar için bilet alınmasına gerek yok.

City Airport Train (CAT) ile Ulaşım

Schwechat Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmek isteyenler adı City Airport Train (CAT) olan trene binebilirler. Yolcuların ulaşım sağlayabileceği bu tren 3 farklı istasyondan kalkarak Wien Mitte istasyonun gidiyor. CAT adı verilen bu trenler yolcular oldukça hızlı bir ulaşım olanağı sunuyor. Yolcular CAT ile şehir merkezine yaklaşık 15 dakikada gidebiliyorlar. CAT’e binmek için yolcuların bilet almaları gerekiyor. Fakat 14 yaşından küçük çocuklar ve tekerlekli sandalye kullananlar bilet almadan trene binebiliyorlar.

RailJet ile Ulaşım

Schwechat Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmek isteyen kişilerin kullanabilecekleri bir diğer tren seçeneği olan RailJet ile yolcular havalimanından direkt olarak şehir merkezinde bulunan Wien Hauptbahnhof ve ayrıca Wien Meidling istasyonlarına gidebilirler. 06:33-23:03 saatleri arasında hizmet veren ve yarım saatte bir sefer yapan RailJet ile yolcular yaklaşık 15 dakikada şehir merkezine ulaşabilirler.

S Bahn ile Ulaşım

Schwechat Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmek isteyenlerin kullanabilecekleri diğer bir ulaşım aracı ise S Bahn ya da S 7 Banliyösü olarak adlandırılan metro. Yolcular bu banliyöyü kullanarak gün içinde saat 05:18-00:18 arasında şehir merkezine gidebilirler. Havalimanındaki 1. ve 2. platformlardan kalkan banliyö Wien Mitte istasyonuna gider. S Bahn ile yolculuk yapmak isteyenlerin otomatlardan bilet almaları gerekiyor.

Taksi ile Ulaşım

Schwechat Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmek isteyenler taksi seçeneğini de değerlendirebilir. 7/24 hizmet veren taksileri, direkt olarak varmak istediği lokasyona gitmek isteyenler için uygun bir seçenek olabiliyor. Yolcular taksilere binmeden önce şoföre gideceği yeri söyleyerek ödeyeceği ortalama ücret hakkında bilgi alabilirler.

Schwechat Havalimanı’ndan şehir merkezine taksi ile ulaşım ücreti ne kadar?

Schwechat Havalimanı’ndan şehir merkezine taksi ile ulaşım ücreti ortalama 36 Euro yani 1175 TL.

Kiralık Araç ile Ulaşım

Schwechat Havalimanı’ndan şehir merkezine giden yolcuların tercih edebilecekleri diğer bir ulaşım seçeneği ise kiralık araçlar. Özellikle şehirde birkaç günden fazla kalarak araba ile gezmeyi planlayan yolcular havalimanı içerisinde bulunan araç kiralama ofislerinden yararlanabilirler. Bunun yanı sıra araç kiralamak isteyen kişiler uçuşlarından önce online olarak da araç kiralama işlemlerini başlatabilirler.

Transfer Hizmeti ile Ulaşım

Schwechat Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmek isteyen kişilerin kullanmayı tercih edebilecekleri bir diğer ulaşım seçeneği ise transfer hizmeti. Yolcular eğer otelleri havaalanı transfer hizmeti veriyorsa otellerinden ya da bu hizmeti otelden alamıyorlarsa özel ulaşım şirketlerinden alabilirler. Havalimanı transfer hizmeti almak için yolcuların önceden rezervasyon yaptırmaları gerekiyor.

Merkezden Schwechat Havalimanı'na Ulaşım

Şehir Merkezinden Schwechat Havalimanı’na gitmek isteyen yolcuların kullanabilecekleri çeşitli ulaşım araçları bulunuyor. Yolcular havalimanına gitmek için otobüs ve metro gibi çeşitli toplu taşıma araçlarını ya da taksi ve araç kiralama gibi seçenekleri değerlendirebilirler.

Otobüs ile Ulaşım

Şehir Merkezinden Schwechat Havalimanı’na gitmek isteyen yolcuların kullanabilecekleri toplu taşıma araçların bir tanesi otobüsler. hem uygun maliyetli hem de pratik ulaşım araçları olan otobüsler 3 hat olarak ve 7/24 hizmet veriyor. 6 yaş ve altı çocukların biletsiz binebildikleri otobüslere 6 yaşın üstündeki bütün yolcular bilet alarak binebiliyorlar. Biletleri yolcular otomatlardan ya da şoförlerden alabiliyorlar. Yolcular şehir merkezinden havalimanına otobüsler ile yaklaşık 25 dakikada gidebiliyorlar.

City Airport Train (CAT) ile Ulaşım

Şehir Merkezinden Schwechat Havalimanı’na gitmek isteyen yolcuların kullanabilecekleri toplu ulaşım seçeneklerinden bir tanesi de CAT adındaki trenler. Yolcular bu trenleri kullanarak şehir merkezinden havalimanına yaklaşık 15 dakika içinde gidebiliyorlar. Oldukça hızlı ve pratik bir ulaşım aracı olan CAT trenlere binmek için yolcuların bilet almaları gerekiyor. 3 farklı istasyondan kalkarak havalimanına giden trene 14 yaş ve altındaki çocuklar ile tekerli sandalye kullananlar bilet almadan binebiliyorlar.

RailJet ile Ulaşım

Şehir Merkezinden Schwechat Havalimanı’na gitmek isteyenlerin kullanabilecekleri toplu taşıma araçlarından bir tanesi de Railjet. Yolcuların şehir merkezinden direkt olarak havalimanına gitmesini sağlayan ve oldukça hızlı bir ulaşım yöntemi olan RailJet yarım saatte bir sefer yaparak yolcuların kolay bir şekilde havalimanına varmasını sağlıyor.

S Bahn ile Ulaşım

Şehir Merkezinden Schwechat Havalimanı’na gitmek isteyenlerin kullanabilecekleri S Bahn ya da S7 Banliyösü, şehirde en çok kullanılan toplu taşıma araçları arasında yer alıyor. 04.36-23.36 saatleri arasında şehir merkezinden havalimanına sefer yapan bu banliyöye binmek için yolcuların bilet almaları gerekiyor. yolcular biletleri otomatlardan alabiliyorlar.

Taksi ile Ulaşım

Şehir Merkezinden Schwechat Havalimanı’na gitmek için yolcuların tercih edebilecekleri bir diğer ulaşım aracı ise taksiler. 7/24 hizmet veren taksiler durakta beklemek istemeden doğrudan bulunduğu konumdan havalimanına gitmek isteyen kişiler için uygun bir seçenek olabilir.

Şehir merkezinden Schwechat Havalimanı’na taksi ile ulaşım ücreti ne kadar?

Şehir merkezinden Schwechat Havalimanı’ndan taksi ile ulaşım ücreti ortalama 36 Euro yani 1175 TL.

Kiralık Araç ile Ulaşım

Şehir Merkezinden Schwechat Havalimanı’na gitmek için yolcular araç kiralayabilirler. özellikle çok eşyası olan ya da birkaç kişilik bir grup şeklinde yolculuk yapanlar için uygun bir seçenek olabilecek araç kiralama yolcular için oldukça kolaylık sağlayabilir. araç kiralamak isteyenler şehir merkezinde bulunan araç kiralama ofislerinden ya da online olarak bu işlemleri yapabilirler.

Transfer Hizmeti ile Ulaşım

Şehir Merkezinden Schwechat Havalimanı’na gitmek isteyenlerin tercih edebilecekleri bir diğer ulaşım seçeneği ise transfer hizmeti. Yolcular eğer otelleri havaalanı transfer hizmeti veriyorsa otellerinden ya da bu hizmeti otelden alamıyorlarsa özel ulaşım şirketlerinden alabilirler. Havalimanı transfer hizmeti almak için yolcuların önceden rezervasyon yaptırmaları gerekiyor.

Viyana Otelleri

flight