Ucuz Voronezh Uçak Bileti

7/24 Müşteri Hizmetleri
Güvenli Ödeme
Ayda 16 Milyondan
Fazla Ziyaretçi
2 Dakikada Biletini Al

Voronezh Uçuşu Olan Havayolu Firmaları

Voronezh Hakkında Bilgi

TELEFON KODU 0 7
NÜFUS 997.447

Voronezh Havalimanları

Havalimanı Telefon Şehir Merkezine Uzaklık Ulaşım
Chertovitskoye Havalimanı

Voronezh Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Don Nehri'nin kollarından Voronej Nehri'nin kenarında bulunan Voronej ya da Voronezh, Rusya Federasyonu/b>’nun öğrenci şehirlerinden birisidir. 1800’lü yıllarda kurulan Voronej Üniversitesi ülkenin en büyük ve itibarlı eğitim kurumlarından birisidir. Bir milyona yakın nüfusa sahip olan şehir çok kalabalık olmasa da üniversite öğrncileri sayesinde oldukça dinamik bir şehirdir. Hem batı hem doğu tarzı mimari eserlerin yer aldığı şehirde katedraller, parklar ve müzeler ziyaret edilebilir. Şehrin en işlek yerleri Lenin Meydanı ile Plehanovskaya ve Kirov Caddeleri. Lenin Meydanı’ndaki Voronej Devlet Opera ve Bale Tiyatrosu en dikkat çeken yapıdır. Stalin Dönemi’nde tasarlanan Güneydoğu Demir Yolu İdare Binası şehrin simgelerinden birisidir. Nikitin Edebiyat Müzesi, Nikitin Hatıra Evi, Marshak Evi Voronej’de gezilecek yerlerin geri kalanlarıdır.

Voronezh-Chertovitskoye Uluslararası Havalimanı Voronezh şehir merkezinden 11 km uzaklıktadır. Voronezh, Lipetsk, Tambov, Oryol, Belgorod ve Kursk bölgelerine ulaşımda ana havayolu merkezidir. Aeroflot Russian Havayolları, Azerbaijan Havayolları, Belavia Belarusian Havayolları, Türk Hava Yolları, Emirates, Onur Air ve oBilet.com adresinden kolayla ulaşabileceğiniz bir çok havayolu şirketi ile İstanbul- Voronej arası seyahat edebilirsiniz.

Rusya’nın öğrenci şehri Voronej’e yapacağıınız uçuşlar için en uygun Voronezh uçak biletine oBilet sayesinde sahip olabilirsiniz.