Ucuz Stuttgart Uçak Bileti

Stuttgart Uçuşu Olan Havayolu Firmaları

Stuttgart Hakkında Bilgi

TELEFON KODU 0 49
NÜFUS 606.588

Stuttgart Havalimanları

Havalimanı Telefon Şehir Merkezine Uzaklık Ulaşım
Stuttgart Havalimanı

Stuttgart Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Stuttgart Almanya için özel bir yerleşim birimidir.Stuttgart Almanya’nın dağlık bölgesi ve ticari olarak aktif kentidir. Endüstriyel üretimin hayli ivme kazandığı kentte Porsche, Mercedes-Benz, Bosch gibi dünyaca ünlü şirketlerin genel merkezleri yer almaktadır. Hatta Mercedes Benz Müzesi ve Porsche Müzesi bulunmaktadır. Stuttgart Üniversitesi ve Hohenheim Üniversitesi Stuttgart’ta bulunan üniversiteleri oluşturmakta olup Almanya'nın büyük Medya Üniversitesi olan Hochschule der Medien Stuttgart Vaihingen semtinde bulunmaktadır. Stuttgart yeşil ile bütünleşmiş tarihi yapıları ile turistlerin ilgisini çekmektedir. Altes Schloss (Eski Şato), Schlossplatz (Saray Meydanı), Ludwigsburg Sarayı, Yalnızlık Kalesi ve Johannes Kilisesi bu yapıların başlıcalarını oluşturmaktadır. Mercedes Benz Müzesi ve Porsche Müzesi’nin yanı sıra Sanat Müzesi Stuttgart denildiğinde akıllarda ilk canlanan yerlerdendir. Wilhelma Hayvanat ve Botanik Bahçesi ise hem eğlenebileceğiniz hem de çok güzel hatıra fotoğraflarına sahip olabileceğiniz bir doğal şölen sunmaktadır.

Stuttgart Havayolu ulaşımının merkezi Stuttgart Havalimanı’dır. Stuttgart Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım yarım saatte bir kalkan tren seferleri ile sağlanabilmektedir. Stuttgart Havalimanı’na uçuşu bulunan firmalar Türk Hava Yolları, Sun Expres, Aegean Havayollatı, Aeroflot Russian Havayolları, KLM, British Airways, Air France, Lufthansa ve SAS’tır. Havayolu şirketleri ve uçuş bilgileri ile ilgili daha ayrıntılı bilgiye oBilet.com üzerinden bir tıkla ulaşabilirsiniz.

Almanya’nın ticaret başkenti Stuttgart’a yapacağınız seyahatte ucuz Stuttgart biletini oBilet aracılığıyla satın alabilirsiniz. oBilet.com’a yapacağınız ziyarette tüm Stuttgart uçak bileti seferlerini listeleyebilir, bütçenize uygun Stuttgart uçak biletine sahip olabilirsiniz.

.

flight