Ucuz Brüksel Uçak Bileti

7/24 Müşteri Hizmetleri
Güvenli Ödeme
Ayda 16 Milyondan
Fazla Ziyaretçi
2 Dakikada Biletini Al

Brüksel Uçuşu Olan Havayolu Firmaları

Brüksel Hakkında Bilgi

TELEFON KODU 0 32
NÜFUS 1.830.000

Brüksel Havalimanları

Havalimanı Telefon Şehir Merkezine Uzaklık Ulaşım
Brussels Natl Havalimanı

Brüksel Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Belçika’nın başkenti olan Brüksel aynı zamanda ülkenin üç federal bölgesinden de biridir. Fransızca ve Felemenkçe olmak üzere şehirde iki resmi dil konuşulmaktadır. Brüksel’de gezilip görülecek birçok mekân bulunmaktadır. Grote Markt kubbe şeklindeki yapıları, tarihi binaları ile şehrin en önemli meydanıdır. Brüksel Belediye Binası olarak kullanılan Hôtel de Ville de bu meydanda yer almaktadır. Binanın yapım tarihi 1402 yılı olarak bilinmektedir. Binanın kulesinin tepesinde şehri koruyan melek olduğuna inanılan Michael’in heykeli bulunmaktadır. Ayrıca binanın içinde şehre katkıları olan soylu ailelerin fotoğrafları da bulunmaktadır.

Atomium, demir atomunun 165 milyon kere büyütülmüş halini yansıtmaktadır. Bu yapı bilim ile insanlığın etkileşimini yansıtmaktadır. Mini Europe’nın içinde ise 350 minyatür yapı bulunmaktadır. 80 Avrupa şehrine ait bu yapılar küçültülüp sergilenmektedir. Manneken Pis en meşhur heykellerden biridir. Ayrıca bu heykele özel günlerden farklı kostümler de giydirilmektedir. Belçika Kraliyet Ailesi’ne ait bir konak olan Royal Palace, ile Belçika bira ve çikolata müzeleri de ziyaret edilebilecek diğer mekanlardır.

Brüksel Havalimanı, şehir merkezinin 11 km. kuzeydoğusunda yer alan bir uluslararası havalimanıdır. Aegean Airlines, Air Europa, Blue Air, British Airways, Corendon Airlines, EgyptAir başta olmak üzere birçok yerel ve uluslararası firma Brüksel Havalimanı’na uçak seferleri düzenlemektedir. Onur Air, Pegasus ve Türk Hava Yolları Türkiye’den seferler düzenlemektedir. Brüksel’e olan uçak seferleri hakkında detaylı bilgiye oBilet.com üzerinden ulaşabilirsiniz.

Çikolatası ve birası ile ünlü Brüksel’e gelmek ve yeni yerler tanımak isteyenler için Brüksel bir uçak bileti kadar uzağınızda duruyor. Eğer Brüksel uçak bileti almak istiyorsanız, oBilet.com adresini ziyaret edebilir, oradan sizin için en uygun Brüksel uçak biletlerini Listeleyebilirsiniz. Böylece, alternatifler içinden en ucuz Brüksel uçak biletini kolaylıkla edinebilirsiniz. Brüksel uçak biletiniz ve seyahatiniz ile ilgili tüm sorularınız için oBilet ekibinden teknik destek alabilirsiniz.

obilet Kullanıcılarının En Çok Tercih Ettiği 1 Uçuş Noktası