Ucuz Iran Uçak Bileti

Iran Uçuşu Olan Havayolu Firmaları

Iran Hakkında Bilgi

TELEFON KODU 0 98
NÜFUS 80.280.000

Popüler Iran Havalimanları

Havalimanı Telefon Şehir Merkezine Uzaklık Ulaşım
İmam Humeyni Havalimanı
Tebriz Havalimanı
Mashhad Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Yasuj Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Yazd Shahid Sadooghi Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Shiraz Shahid Dastghaib Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Sanandaj Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Ramsar Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Rasht Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Rafsanjan Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Parsabade Moghan Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Sahand Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Kerman Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Ilam Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Hamadan Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Gorgan Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Birjand Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Bandar Abbass Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Bam Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Ardabil Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Zahedan Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Abadan Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Shahid Asyaee Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Mahshahr Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Ahwaz Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Bushehr Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Kish Island Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Bandar Lengeh Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Shahid Ashrafi Esfahani Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Mehrabad Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Chah Bahar Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Uromiyeh Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Lar Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Sari Dasht E Naz Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Noshahr Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Sabzevar National Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Bojnourd Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Khoram Abad Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Shahre Kord Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Persian Gulf Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Asaloyeh Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Isfahan Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Zanjan Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Maku Havaalanı Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Qeshm Havaalanı Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs

Iran Hakkında Bilmeniz Gerekenler

İRAN

İran İslam Cumhuriyeti veya kısaca İran güneyinde Basra Körfezi ve Umman Körfezi, kuzeyinde Hazar Denizi ile çevrili olan bir Güneybatı Asya ülkesidir. Coğrafi olarak birçok komşuluğa sahip olan ülkenin Türkiye, Azerbaycan, Ermenistan, Irak, Pakistan, Turkmenistan ve Afganistan ile kara sınırı bulunmaktadır. İran İslam Cumhuriyeti’nin başkenti Tahran'dır ve ülkenin resmi dili Farsça’dır. Geniş petrol ve doğal gaz kaynakları sebebiyle İran dünya ekonomisinde ve özellikle enerji kaynakları konusundan önemli bir söz hakkına sahiptir. İran para birimi ise Tümen’dir. Başkent Tahran’ın yanı sıra Meşhed, Horasan, Urumiye, Tebriz, Şiraz, İsfahan, Yalta diğer önemli şehirleridir. Ülkenin resmi dili Persçe olmakla birlikte Arapça, Türkçe, İran Azericesi, Ermenice ülkede konuşulan diğer dillerdir. İslami bir ülke olan İran’da halkın çoğu Şii mezhepindedir. Başkent Tahran’da gezip görülebilecek oldukça fazla yer bulunmaktadır. İlk olarak Büyük Pazar demek olan Bazar-ı Bozurg İstanbul’daki kapalı çarşının bir benzeridir. Tahran’ın kuzey ucunda kurulmuş olan Derbend eğlence ve piknik alanıdır. Dağdan gelen bir derenin yamacında çayhane, kebapçılar ve lokantalar bulunmaktadır. Burada bulunan teleferikle Tahran’ın eşsiz manzarası da görülebilmektedir. Sa’dabad Kültürel Kompleksi’nde toplam 18 değişik müze bulunmakta ve çeşitli eserler sergilenmektedir. Etnolojik Araştırmalar Müzesi’nde ise değişik belgeler ve geleneksel el sanatları gösterilmektedir. Eskiden Siyah Saray olarak bilinen Güzel Sanatlar Müzesi’nde İranlı ve yabancı ressamların tabloları sergilenmektedir. Yeşil Saray Müzesi’nde İran halıları, yabancı yapım mobilyalar, porselen yemek takımları ve avizeler vardır. Niavaran Sarayı, 2500 tane taş ile süslenmiş Özgürlük Anıtı ve Nadir Şahın Tahtı Tahran’da görülmesi gereken diğer güzelliklerdir.

İran'ın büyük havalimanı, ismini ülkenin ruhani liderinden alan İmam Humeyni Havalimanı'dır. İmam Humeyni Havalimanı başkent Tahran'ın 40 kilometre dışında yer almaktadır. İmam Humeyni Havalimanı'na sefer düzenleyen başlıca firmalar arasında Armenia Aircompany, Air France, Caspian Airlines, Etihad Airways ve China Southern Airlines gibi firmalar yer almaktadır. Türkiye'den bir çok havayolu şirketi de İran'a seferler düzenlemektedir. Bu şirketler: Türk Hava Yolları, Onur Air, Pegasus Havayolları, Atlasjet ve Sun Express'dir. İran uçak bileti, Tahran uçak seferleri hakkında detaylı bilgiye oBilet.com üzerinden ulaşabilirsiniz.

Yıllarca hüküm sürmüş olan tarihiyle İran ziyaretçilerine hem tarihi bir perspektif sunmakta hem de yepyeni bir kültürel deneyim kazandırmaktadır. ucuz İran uçak biletleri için oBilet internet sitesini ziyaret edebilir, uygun İran uçak biletinizi 2 dakikada satın alabilirsiniz.

Iran Hakkında Blog Yazıları

 • Kültür ve Edebiyat Cenneti Tebriz’de Gezilecek Yerler

  İran’ın kuzeybatısında, Doğu Azerbaycan eyaletinin başkenti Tebriz, Tarihi İpek Yolu’nun üzerinde yer alıyor. Tarih boyu birçok medeniyeti topraklarında ağırlayan Tebriz, günümüzde tam bir Azeri şehri. Oldukça köklü bir tarihe de sahip olan Tebriz’in kuruluşu günümüzden 5 bin yıl öncesine dayanıyor. Tarihi Ahameniş İmparatorluğu’ndan bile geriye giden Tebriz’de çoğunluğu Türklerin oluşturduğu pek çok devlet yönetimi kurulmuş.

  Devamını Gör
 • Tahran’da Gezilecek Yerler

  Her yıl milyonlarca ziyaretçinin ziyaret ettiği şehirlerden biri olan Tahran hem tarihi hem de doğal güzellikleriyle ölmeden önce gezilip görülmeye değer bir şehirdir. Fars kültürüne ilgi duyan ziyaretçilerin gittiği bu şehirde, müze gezileri yapmaktan keyif alan insanlar için, dünyanın en iyileri arasında bulunan birçok müzeyi gidip görmeleri mümkün. Müzelerin dışında dünyanın en değerli saraylar ve

  Devamını Gör
 • Tahran Seyahat Rehberi

  İran’ın başkenti olan Tahran, Elbruz dağlarının güney yamaçlarında kurulmuştur. 13 milyonu aşan nüfusuyla Tahran, ülkenin ekonomik sanayi ve kültür açısından en önemli şehridir. Hazar Denizi‘ne yaklaşık 100 kilometre uzakta bulunan Tahran köklü bir tarihi ve kültürü neticesiyle her yıl milyonlarca turistin kendine çekmiştir. Bu yazıda okurlarımız için Tahran’a gitmek için plan yapmadan önce bilmeniz gereken

  Devamını Gör
flight