Ucuz Odessa Uçak Bileti

7/24 Müşteri Hizmetleri
Güvenli Ödeme
Ayda 16 Milyondan
Fazla Ziyaretçi
2 Dakikada Biletini Al

Odessa Uçuşu Olan Havayolu Firmaları

Odessa Hakkında Bilgi

TELEFON KODU 0 432
NÜFUS 997.189

Odessa Havalimanları

Havalimanı Telefon Şehir Merkezine Uzaklık Ulaşım
Odesa Havalimanı

Odessa Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Ukrayna'nın güneybatısında yer alan Odessa Karadeniz kıyısındaki en büyük limanlardan birine sahip olan şehirdir ve 2004 yılı verilerine göre nüfusu 1.012.500'dür. Karadeniz havzasının Samsun'dan sonra en büyük şehridir. Odessa’nın para birimi Grivna’dır. Odessa’nın resmi dili Ukraynaca’dır fakat Ruşça da oldukça fazla konuşulmaktadır. Doğu Avrupa ve Asya’yı, Akdeniz’e bağlayan köprü niteliğindeki kent, tarihi boyunca Osmanlı, Rusya, Ukrayna gibi farklı kültürlerin egemenlik çatışmalarına sahne olmuştur ve bu nedenle Odessa gezilecek yerler açısından ziyaretçilerine oldukça zengin seçenekler sunmaktadır. Trafiğe kapalı olan Deribasovskaya Caddesi restoranlar, mağazalar, kafeler ve hediyelik eşya dükkanları ile şehrin oldukça işlek bir noktası. Odessa şehrin simgesi haline geliş olan ve toplamda 192 basamaktan oluşan Potemkin Merdivenleri Avrupa’nın en dikkat çekici 10 merdiveni arasında bulunuyor. Potemkin Merdivenleri ile birlikte kentin en eski yapılarından biri olan Odessa Opera Binası yeni barok akımının en ihtişamlı örnekleri arasında yer alıyor. Şehrin önemli merkezinden biri olan Primorsky Bulvarı, Odessa’nın ilk başkanı Duke de Richelieu’nun anıtı ve Potemkin Merdivenlerinin bulunduğu alana açılıyor. Şehrin genel mimari dokusundan uzak olan Belvedere Kolonları, Odessa Limanı ve Potemkin Merdivenleri arasında bulunuyor ve Helenistik Dönem yapılarını andırıyor. Rus şair ve yazar Aleksandr Puşkin’in Moskova’dan sürülmesiyle birlikte yaşamaya başladığı yer olan Odessa’ki Puşkin Müzesi sanat ve edebiyat tutkunlarına hitap ediyor. Odessa Limanı, Odessa Şehir Bahçesi, Odessa Batı ve Doğu Sanat Merkezi, Yeraltı Labirentleri, Odessa Bit Pazarı, Sabornaya Kilisesi, Altın Çocuk Heykeli ise Odessa’da görülmesi gereken diğer önemli noktalar. Odessa’ya özellikle yaz aylarında gidiliyorsa eğer geniş kumsalıyla, berrak deniziyle, kafe, bar, restoran ve gece kulüpleriyle Arkadia Plajı’na da mutlaka gidilmeli.

1991’den bu yana faaliyet gösteren Odessa Uluslararası Havalimanı Odessa kent merkezine oldukça yakın olup sadece 7 km uzaklıktadır. Odessa Uluslararası Havalimanı’ndan Odessa şehir merkezine ulaşımda havalimanı servisleri, otobüs, minibüs, troleybüs ve taksi gibi birden fazla seçenek bulunmaktadır. Türk Hava Yolları, Pegasus, Ukraine International Havayolları, Aeroflot Russian Havayolları, Belavia Belarusian Havayolları, Lufthansa İstanbul-Odessa uçak bileti seferleri yapan firmaların başlıcalarıdır. İstanbul’un yanı sıra Ankara, İzmir, Adana, Bodrum, Antalya ve Hatay üzerinden de Odessa Uluslararası Havalimanı’na uçabilirsiniz. Yolculuğunuz için en uygun Odessa uçak biletine oBiet. Com adresinden veya oBilet mobil uygulası üzerinden erişebilirsiniz.

Gezilip görülesi hayli güzel yerlere sahip liman kenti Odessa yolculuğunuz için en ucuz Odessa uçak bileti oBilet.com’da! Kullanışlı arayüzü ve güvenilir ödeme seçenekleri ile bütçenize en uygun Odessa uçak biletini bir tıkla satın alabilirsiniz.