Ana menüye ulaşmak için tıklayınız. İçeriğe ulaşmak için tıklayınız.

Kiev Uçak Bileti

1 Yolcu

Kiev Uçuşu Olan Havayolu Firmaları

Kiev Hakkında

ÜLKE Ukrayna

TELEFON KODU 380

NÜFUS2.785.976

PARA BİRİMİUAH

TÜRKİYE İLE SAAT FARKI01:00

HAVALİMANI SAYISI4

Kiev Havalimanları

Boryspil Havalimanı
Zhuliany Havalimanı
KIEV INTERNATIONAL AIRPORT Havalimanı
Gostomel Antonov Havalimanı

Kiev Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Kiev Ukrayna’nın başkenti ve en büyük kentidir. Goethe Kiev için ‘’İçinde parklar olan şehirler gördüm ama parkın içinde şehri ilk kez görüyorum’’ demiştir. Kiev doğal güzellikleri ve planlı yapısı ile turistlerin oldukça ilgisini çeken bir şehirdir. Maidan Nezalezhnosti (Özgürlük Meydanı) Kiev’in merkez meydanıdır. Başkent Kiev’in en önemli sembollerinden birisi Aziz Softa Katedrali’dir ve UNESCO tarafından Dünya Miras Listesi’ne alınmıştır. Barok mimariye sahip Mariyinsky Sarayı cumhurbaşkanının resmi tören evi görevini de üstlenmektedir. Marinsky Sarayı Çarlık Rusya Dönemi’nin görkemli mimarisini gözler önüne sermektedir. Kiev Altın Kapıları ve İkinci Dünya Savaşı Müzesi ise diğer turistik yerlerdir. Çarlık Rusyası’nın ve Sovyetler Birliğini’nin önemli şehirlerinden olan Kiev tarihsever turistlere oldukça güzel tecrübeler yaşatmaktadır.

Kiev, bir kuzey kentidir ve karasal iklime sahiptir. Haliyle kışları oldukça soğuk geçer; ancak yazları 30 derecelerin üstüne çıkan hava sıcaklıklarını rastlanır. İklim koşullarından dolayı kente genel olarak bahar sonları ve yaz başında gidilmektedir. Kiev’in Türkiyeli turistler için en büyük avantajı, iki ülke arasında vize olmamasıdır. Kentin mutfağı ise genel olarak tatlı su balıkları ve tavuklu yemeklere dayanmaktadır. Kiev de restoran bir kaç elit mekan dışında oldukça uygun fiyatlara sahiptir

Kiev Zhuliany Havalimanı şehir merkezine 10 km uzaklıktadır ve genelikle iç hat ulaşımını sağlamaktadır. Kiev Zhuliany Havalimanı dış hat ulaşımına katkıda bulunan firmalar ise Türk Hava Yolları, Fly Dubai, LOT Polish Havayolları ve Ukraine International Havayolları’dır.

Kiev Boryspil Havalimanı şehir merkezine 38 km uzaklıktadır ve oldukça yoğun bir havayolu trafiğine sahiptir. Turkiye’den Kiev Boryspil Havalimanı’na uçuşu bulunan firmalar Türk Hava Yolları, Atlas Global, Aegean Havayolları, Ukraine International Havayolları, KLM, Air France, Azerbaijan Havayolları, LOT Polish Havayolları, Luftansa ve Air Astana’dır.

Ukrayna’nın güzel başkenti Kiev’e yapacağınız ziyaretlerinizde oBilet.com adresi üzerinden veya oBilet akıllı telefon uygulaması üzerinden tüm Kiev uçak seferi düzenleyen tüm firmaları dilediğinizce listeleyebilir ve size en uygun Kiev uçak biletinin sahibi olabilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Kiev Uçak Seferlerinin Bilet Fiyatları

Kiev Uçak Bileti Almak için Kiev Uçak Firmalarının Seferleri ve Fiyatları Burada. Tüm Firmaların En Ucuz Uluslararası Kiev Uçak Bileti Fiyatları obilet.com'da!
Rota Fiyat
Ankara - Kiev 302,28 TL
İzmir - Kiev 322,00 TL
Adana - Kiev 367,00 TL
Trabzon - Kiev 410,00 TL
Antalya - Kiev 421,00 TL
İstanbul - Kiev 441,00 TL
Tiflis - Kiev 482,76 TL
Samsun - Kiev 674,21 TL
Seçiniz
Geçmiş Aramalar