Hatay Havalimanı Uçak Bileti

Havalimanı Adı

IATA Kodu

ICAO Kodu

Hatay Havalimanı HTY LTAK
Haritada görmek için tıklayınız.

Hatay Havalimanı Hakkında Bilgi

Hatay’a seyahat ederken ya da Hatay üzerinden farklı şehirlere seyahat ederken çok tercih edilen ulaşım araçlarının başında uçak gelmektedir. Uçakla seyahat edenlerin havalimanı ile şehir merkezi arasında ulaşım sağlama yöntemlerini bilmeleri gerekir.

“Hatay Havalimanı’na nasıl ulaşılır?” sorusunun yanıtını birkaç farklı başlıkta açıklayarak verebiliriz.

Hatay Havalimanı’na otobüsle nasıl ulaşılır?

Hatay’da şehir merkezi ile havalimanı arasında ulaşım sağlayan belediye otobüs seferi bulunmamaktadır.

Otobüs dışında hangi araçlarla ulaşılır?

Havaş otobüs servisleri havalimanı ile şehir merkezi arasında ulaşım sağlamaktadır. Her uçuş saatinde Antakya ve İskenderun’a hareket eden araçlar bulmak mümkündür.

Havaş’ın servislerini kullanmak istemeyenler ticari taksileri de tercih edebilirler.

Havalimanı ya da şehir merkezinde bulunan araç kiralama merkezlerinden araç kiralayarak ulaşım sağlamanız da mümkündür.

Tüm bu ulaşım seçenekleri arasından bütçe ve zaman planlarınıza uygun olan yöntemle ulaşımınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Hatay Havalimanı'ndan Merkeze Ulaşım

Hatay Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmek için kullanılabilecek çeşitli ulaşım araçları bulunuyor. Şehir merkezine yaklaşık 30 km uzaklıkta olan Hatay Havalimanı, aynı zamanda Kırıkhan ve İskenderun şehir merkezlerine de yakın konumda bulunuyor. Hangi ulaşım aracını kullanırsanız kullanın havalimanından şehir merkezine ulaşmak yaklaşık olarak yarım saat sürecektir. Fakat trafiğin yoğun olduğu günler ve saatler bu sürenin uzamasına sebebiyet verebilir.

HAVAŞ ile Ulaşım

Hatay Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşmak için tercih edebileceğiniz ulaşım seçeneklerinden biri HAVAŞ servisleri. HAVAŞ servisleri ile şehir merkezine ulaşmak hem konforlu hem de ekonomik. Daha önceden herhangi bir bilet almanıza gerek olmadan binebileceğiniz HAVAŞ servisleri uçağınız indikten yaklaşık 25 dakika sonra hareket ediyor. Çok beklemeden binebildiğiniz HAVAŞ servisleri aynı zamanda İskenderun merkezine de gidiyor. Şehir merkezi olan Antakya merkeze giden HAVAŞ servisleri ile İskenderun servisleri farklı güzergahlar kullandığı için gideceğiniz yere göre servise binmeniz gerekiyor.

Antakya varışlı HAVAŞ servisleri Antakya-İskenderun Karayolu, 75. Yıl Bulvarı, Ayşe Fitnat Caddesi, Atatürk Caddesi, Gündüz Caddesi ve Sümerler Maksim güzergahını takip ediyor. İskenderun varışlı HAVAŞ servisleri ise Hatay Havalimanı, Belen, Sarımazı, Karayolu, İskenderun-Hatay, Fener Caddesi, Sahil Yolu ve Mete Aslan Bulvarı güzergahını takip ediyor.

Taksi ile Ulaşım

Hatay Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmek için taksileri de kullanabilirsiniz. Oldukça pratik bir seçenek olan taksiler HAVAŞ servislerine göre daha maliyetli olsalar da özellikle birkaç kişilik gruplar tarafından taksiler şehir merkezine ulaşım için kullanılabilir. Şehir merkezine taksiyle yaklaşık olarak yarım saatte varabilirsiniz.

Hatay Havalimanı’ndan şehir merkezine taksi ile ulaşım ücreti ne kadar?

Hatay Havalimanı’ndan şehir merkezine taksi ile gitmenin maliyeti yaklaşık olarak 460-500 TL arasında değişmektedir. Fakat taksiden tam olarak nerede indiğinize göre fiyat değişikliği olabilir.

Özel Araç ile Ulaşım

Hatay Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmek için özel araç da kullanabilirsiniz. Oldukça konforlu bir ulaşım için tercih edilebilecek olan araçlar öncede kiralanabileceği gibi havalimanında da kiralanabilir. Araç kiralama seçeneği diğer ulaşım yöntemlerine göre daha maliyetli olsa dahi şehirde birkaç gün geçirecek ve araba ile gezilecek kişiler için oldukça uygun bir seçenek.

Transfer Hizmeti ile Ulaşım

Hatay Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşmak için kullanılabilecek seçeneklerden bir tanesi ise havaalanı transfer hizmeti. Havaalanı transfer hizmetini otellerden ya da özel şirketlerden alabiliyorsunuz. Eğer bir otelde kalıyorsanız, otelinizi arayarak havaalanı transfer hizmeti olup olmadığını sorabilirsiniz. Havaalanı transfer hizmeti veriyorlarsa uçuş bilgilerinizi yetkililere vererek rezervasyon yaptırabilirsiniz. Eğer otelde kalmıyorsanız ya da oteliniz havaalanı transfer hizmeti vermiyorsa özel şirketlerle iletişime geçerek rezervasyon yaptırabilirsiniz. Böylece transfer hizmetini alarak havaalanından şehir merkezine ya da otelinize direkt araba ile gidebilirsiniz.

Merkezden Hatay Havalimanı'na Ulaşım

Şehir merkezinden Hatay Havalimanı’na gitmek için çeşitli ulaşım araçları bulunuyor. Şehir merkezine 30 km uzaklıktaki Hatay Havalimanı’na taksi, HAVAŞ ya da özel araç gibi seçeneklerle yaklaşık yarım saatte varabilirsiniz.

HAVAŞ ile Ulaşım

HAVAŞ servislerini kullanarak rahatlıkla şehir merkezine gidebilirsiniz. Haftanın her günü sık aralıklarla kalkan HAVAŞ servislerine iki farklı rotadan binebilirsiniz. İskenderun ve Antakya kalkışlı olan HAVAŞ otobüslerinden size en yakın olanı seçerek Hatay Havalimanı’na ulaşabilirsiniz. Ekonomik bir ulaşım seçeneği olan servisler aynı zamanda aktarmasız bir yolculuk sağladığı içinde oldukça pratik.

Taksi ile Ulaşım

Şehir merkezinden Hatay Havalimanı’na taksi ile de gidiliyor. 7/24 hizmet veren taksiler ile yolculuk yapmak oldukça rahat olduğu için tercih ediliyor. HAVAŞ servislerine göre daha maliyetli bir seçenek olsa da özellikle birkaç kişilik grup şeklinde seyahat eden kişiler için uygun bir seçenek olabiliyor.Taksi ile yolculuk yapacaksanız yola çıkmayı düşündüğünüz saatin trafik yoğunluğuna dikkat etmenizde fayda var. Trafiğin yoğun olduğu zamanlarda havalimanına ulaşmak normalden uzun sürebiliyor.

Şehir merkezinden Hatay Havalimanı’na taksi ile ulaşım ücreti ne kadar?

Şehir merkezinden Hatay Havalimanı’na taksi ile ulaşmanın maliyeti yaklaşık olarak 460-500 TL arasında değişebiliyor. Fakat taksiye nereden bindiğinize göre fiyat değişiklik gösterebilir.

Özel Araç ile Ulaşım

Şehir merkezinden Hatay Havalimanı’na özel araçla ile de gidebilirsiniz. Özel araçla havalimanına gitmek isteyen kişiler araçlarını Hatay Havalimanı’nının otoparkına bırakarak uçaklarına binebilir. Ek olarak eğer kiralık araç kullanıyorsanız, araç ile havalimanına kadar gelip aracınızı burada teslim edebilirsiniz. Böylece daha rahat bir yolculuk yapmış olursunuz.

Transfer Hizmeti ile Ulaşım

Şehir merkezinden Hatay Havalimanı’na ulaşmak için transfer hizmetini kullanabilirsiniz. Havaalanı transfer hizmetini bazı oteller ve özel şirketle veriyor. Eğer otelde kalıyorsanız otelinizle iletişime geçerek bu hizmeti verip vermediklerini öğrenebilirsiniz. Oteliniz transfer hizmeti veriyorsa yetkili kişilere uçuş bilgileriniz eksiksiz olarak vererek Hatay Havalimanı’na transfer aracı ile gidebilirsiniz. Eğer otelde konaklamıyorsanız ya da oteliniz transfer hizmeti vermiyorsa havaalanı transfer hizmeti veren özel şirketlerle iletişime geçebilir ve anlaştığınız şirkete uçuş bilgilerinizi vererek transfer hizmetinden faydalanabilirsiniz.

flight