Ana menüye ulaşmak için tıklayınız. İçeriğe ulaşmak için tıklayınız.

Ucuz Kherson Uçak Bileti

1 Yolcu

Kherson Uçuşu Olan Havayolu Firmaları

Kherson Hakkında

ÜLKE Ukrayna

NÜFUS1.064.000

PARA BİRİMİUAH

HAVALİMANI SAYISI1

Kherson Havalimanları

Kherson Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Kherson (Herson) Ukrayna’nın güneyinde ve Karadeniz’in 25 km kadar içerisinde bulunan bir şehir. Bölgenin en önemli özelliklerinin başında gemi yapımı, ticaret ve tarım geliyor. Başta Türkler olmak üzere birçok ülkeden yatırımcı için oldukça cazip bir yer Kherson. Kherson’un para birimi Ukrayna Grivnası’dır ve 1 Türk Lirası yaklaşık olarak 7,3 Ukrayna Grivnası’na denk gelmektedir. Kherson’un resmi dili Ukraynaca olmakla beraber bölge genelikle Ruşça Ukraynaca’dan sonra en çok konuşulan dildir ve turistik bölgelerde İngilizce de bilinmektedir. Şehrin gelişmiş ticaretini turizmle birleştirmek isteyen İstanbul’dan 70 dakikalık bir uçuş ile vizesiz seyahat avantajı bulunuyor. Kherson’a hayat veren Dinyeper (Dnipro) Nehri’ndeki gezintiniz ile şehri turlamaya başlayabilirsiniz. Jet ski, kano, bot, yelken gibi su sporlarını da yine aynı nehirde yapmanız mümkün. Çoğunlukla Sovyet Dönemi eserlerinin sergilendiği Herson Resim ve Heykel Müzesi 1100’den fazla tabloya ev sahipliği yapıyor. Osmanlı-Rus Savaşı’nın izlerini taşıyan Herson Kalesi ve Herson Kalesi içerisinde yer alan Aziz Katherina Katedrali şehrin en önemli tarihi duraklarını oluşturmakta. ismini Osmanlı-Rus Savaşı’nda Osmanlılara karşı büyük bir başarı elde etmiş Rus Mareşal Alexandr Vasilyeviç Suvorov’dan alan ve sadece yaya trafiğine açık olan Suvorov Caddesi şehrin gözde yerlerinden. Kherson ile ilgili bir diğer değişik nokta ise Herson Çölü olarak da bilinen Oleshkovsky Kumulu. Avrupa kıtasının en büyük çölü olarak bilinen Oleshkovsky Kumulu Herson’a 50 km. Ekmekten yapılan ve alkolsüz bira olarak adlandırılan yerel içecek “uzvar” ve “kvas”ın ikram edildiği çöl turları ve safariler Kherson’un dünyaya tanıtımında önemli role sahip.

Kherson Uluslararası Havalimanı şehrin havayolu trafiğinin ana merkezi. Kherson Uluslararası Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım otobüsler ve taksiler ile sağlanmakta. İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan direkt veya aktarmalı uçuşları bulunan Türk Hava Yolları ve Ukraine International Havayolları ile Kherson’a seyahat edebilmek mümkün. Kherson uçak bileti firma, tarih ve saat bilgileri ile ilgili detaylı bilgiye oBilet uçak bileti satış platformu üzerinden erişebilirsiniz.

Ukrayna’nın ticaret ve turizmi böylesine güzel birleştirmiş olan kenti Kherson’a yapacağınız iş veya turizm seyahatlerinizde en ucuz Kherson uçak biletini alabilmenizi sağlamak amacıyla oBilet sizlerle! En uygun Kherson uçak biletinizi oBilet.com adresinden alabilir seyahat etme keyfinizi ikiye katlayabilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Kherson Uçak Seferlerinin Bilet Fiyatları

Kherson Uçak Bileti Almak için Kherson Uçak Firmalarının Seferleri ve Fiyatları Burada. Tüm Firmaların En Ucuz Uluslararası Kherson Uçak Bileti Fiyatları obilet.com'da!
Rota Fiyat
Berlin - Kherson 625,38 TL
Prag - Kherson 641,32 TL
İstanbul - Kherson 765,19 TL
Ankara - Kherson 1.067,26 TL
Samsun - Kherson 1.225,83 TL
Antalya - Kherson 1.252,34 TL
Mardin - Kherson 1.387,06 TL
Çanakkale - Kherson 1.399,75 TL
Seçiniz
Geçmiş Aramalar