Ucuz Krasnodar Uçak Bileti

7/24 Müşteri Hizmetleri
Güvenli Ödeme
Ayda 16 Milyondan
Fazla Ziyaretçi
2 Dakikada Biletini Al

Krasnodar Uçuşu Olan Havayolu Firmaları

Krasnodar Hakkında Bilgi

NÜFUS 773.970

Krasnodar Havalimanları

Havalimanı Telefon Şehir Merkezine Uzaklık Ulaşım
Pashkovskiy Havalimanı

Krasnodar Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Rusya'nın güney bölgesi olan Krasnodar Krai'nin idari merkezi olan Krasnodar’un nüfusu yaklaşık 700.000 ve yüzölçümü olarak Rusya'nın 18. en büyük şehri. Krasnodar, Moskova'nın yaklaşık 1000 km güneyinde, Kafkasya'nın çevresinde, Karadeniz'in 80 km doğusunda Kuban Nehri üzerinde bulunuyor. Kazaklar tarafından 1794 yılında kurulan Krasnodar, Rusya'nın güney sınırlarını oluşturuyor. Nüfusun %85'inden fazlası Rus, geri kalanı ise Ermeniler, Gürcüler, Ukraynalılar, Rumlar, Tatarlar ve Kafkaslardan oluşuyor. Günümüzde Krasnodar dinamik ve modern bir şehir, Rusya'nın güney bölgesinin önemli sanayi, tarım ve kültür merkezi; aynı zamanda Moskova'dan sonra Rusya'nın en hızlı büyüyen bölgesi. Krasnodar’da gezilecek başlıca yerler, Şehir Parkı, Shukhov Kulesi, Safari Park, Letiya Pobedy, VODA, Pamyatnik, Verevochnyy Park, Hiperboloid Kulesi, Devlet Tarih ve Arkeoloji Müzesi, Alexander Zafer Kemeri, Catherine Anıtı, Alexander Nevsky Katedrali, Dendrariy, Kontaktnyy ve Eynshtey. Krasnodar kentinde düzenlenen etkinlik ve festivaller ise Krasnodar Expo (mayıs), Kubana Festivali (temmuz) ve Photovisa Festivali (ekim-kasım). Krasnodar’dan sevdiklerinize hediyelik eşya olarak dekoratif ürünler, magnetler, camdan yapılmış ürünler, seramik, ahşap, mutfak eşyaları, vb. el yapımı eşyalar alabilirsiniz. Yaz, Krasnodar şehrinin en sıcak mevsimi ve sıcaklıklar gölgede 40 dereceye kadar ulaşıyor. Yaz aylarında Krasnodar’ı ziyaret edecekseniz eğer çok sayıda kafe ve restoranın olduğu Su Parkı'na gidebilirsiniz.

Krasnodar Uluslararası Havalimanı ya da bir diğer adıyla Pashkovsky Havalimanı, Rusya’nın güneyindeki Krasnodar kentinde yer alıyor. Krasnodar şehir merkezinin 12 km doğusunda konumlanan Krasnodar Havalimanı, 2015 yılının istatistiklerine göre 1 yıl içerisinde toplam 3.1 milyon yolcuya taşımacılık hizmeti vermiş. Yolcu trafiği bakımından Rusya’nın en işlek 9. havalimanı olma özelliğini taşıyan Krasnodar Havalimanı aynı zamanda Kuban Airlines hava yolu firmasının da merkez havalimanı olarak hizmet veriyor. Pegasus Havayolları ve AtlasGlobal’in direkt uçuş seferleri düzenlediği Krasnodar Havalimanı’na İstanbul Atatürk ve İstanbul Sabiha Gökçen havalimanlarından aktarmasız olarak ulaşabilirsiniz. Krasnodar uçak biletinizi Pegasus ve AtlasGlobal yerine yabancı bir hava yolu firmasından da alabilirsiniz: Aeroflot, Ural Airlines, UTair Aviation, Somon Air, Pegas Fly (Antalya’dan seferi var), Austrian Airlines vb.

Krasnodar uçak biletinizi en uygun fiyata bulmak için seyahat edeceğiniz zamandan birkaç hafta önce alabilirsiniz. Sık sık oBilet üzerinden fiyatları takip edebilir ve firmaların aynı gün ve saatteki uçuşların bilet fiyatlarını karşılaştırabilirsiniz. Krasnodar uçak biletinizi İstanbul ve Antalya çıkışlı alabileceğiniz gibi başka ülkeler üzerinden aktarmalı olarak da ulaşımınızı sağlayabilirsiniz.