Ucuz Sivas Uçak Bileti

Sivas Uçuşu Olan Havayolu Firmaları

Sivas Hakkında Bilgi

TELEFON KODU 0 346
PLAKA KODU 58
YÜZ ÖLÇÜMÜ 28.567 km²
NÜFUS 623.824

Sivas Havalimanları

Havalimanı Telefon Şehir Merkezine Uzaklık Ulaşım
Sivas Nuri Demirağ Havalimanı 22 km Taksi, Otobüs

Sivas Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Sivas Hakkında

Sivas, İç Anadolu’nun tarihî dokusuyla çok sevilen şehirlerinden biri. Mezopotamya’dan gelen kervanlar için önemli güzergâhlardan biri olan İpek Yolu üzerinde yer alması sayesinde Sivas, tarihte kıymetli bir yere sahip. Türkiye’nin yüz ölçümü konusunda büyük ikinci ili olan Sivas, coğrafi açıdan da son derece önemli. Sivas; kuzeyinde Ordu, kuzeybatısında Tokat, doğusunda Erzincan, kuzeydoğusunda Giresun, güneybatısında Kayseri ve güneyinde de Malatya ve Kahramanamaraş’a komşu. Bundan dolayı birçok bölgenin geçiş yolu üzerinde yer alıyor. Orta Anadolu, Doğu Anadolu, Karadeniz ve Güneydoğu arasında âdeta köprü görevi gören bu şehir, stratejik konumu sayesine tarihte de ulaşım ağının birleşim noktalarındandı.

1900’lü yılların ilk yarısında demir ve kara yolu taşımacılığı konusunda oldukça ileri bir seviyeye gelen Sivas’ın, o dönemde ekonomik olarak oldukça canlı bir zaman yaşadığı biliniyor. Bunun üzerine hava yolu taşımacılığı anlamında da önemli gelişmelerin yaşanmasıyla Sivas, ekonomik açıdan hiç olmadığı kadar canlı bir dönem yaşadı. Tarihî değerleri, gezilecek mekânları ve yöresel lezzetleriyle oldukça beğenilen Sivas, bu ulaşım ağının genişlemesi ve gelişmesiyle de günümüzde de sıklıkla ziyaret edilen şehirlerden biri.

İç Anadolu’nun incisi Sivas’ı ziyaret etmek ve bir seyahat planı yapmak istiyorsanız yapmanız gerekenler oldukça basit. Öncelikle bulunduğunuz bölgeye yakın havalimanından kalkacak Sivas uçak biletisatın almak. Daha sonra belirlediğiniz zamana uygun olarak bir gezi planlaması yapmaya başlayabilirsiniz. Bölgenin çok ziyaret edilen yerlerini listeleyerek kalacağınız gün sayısıyla doğru orantılı şekilde bir dağılım yapabilirsiniz. Bunu yaparken de Sivas gezilecek yerlerlistesini incelemeyi ve bu doğrultuda rota oluşturmayı ihmal etmeyin.

Sivas Nuri Demirağ Havalimanı Hizmetleri

İç ve dış hat seferlerin yapıldığı Sivas Nuri Demirağ Havalimanı’nda ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz birçok hizmet sunuluyor. Kaliteli hizmetlerin sunulduğu bu havaalanında beklediğiniz her dakika kendinizi rahat hissedeceğinize emin olabilirsiniz. Sivas Nuri Demirağ Havalimanı’nda dinlenebileceğiniz ya da atıştırabileceğiniz kafe, turizm danışma ofisi, sağlık ünitesi gibi birçok hizmet mevcut. Ayrıca havaalanının içinde şehri çok daha kolay keşfetmenizi sağlayacak ve ulaşımınızı kolaylaştıracak araç kiralama hizmeti sunan bir ofis de bulunuyor.

Sivas Havalimanı'nda Konaklama Seçenekleri

Sivas’a uçak biletialarak seyahat planlamanıza başladığınızda sonrası için yapacağınız ilk işlem konaklama alanınızı belirlemek olmalı. Bu sayede rahat geçen yolculuğunuzun ardından kendinizi evinizde gibi hissedeceğiniz tesise keyifle ve merakla geçiş yapabilirsiniz. Şehir merkezine kısa bir seyahatle ulaşım sağlayabileceğiniz bu havalimanı, konumu sayesinde birçok konaklama seçeneğine kolaylıkla gitmenizi sağlıyor. Bölgede bulunan apart daireler, oteller ve pansiyonlar oldukça çeşitli. Bu sayede rahatlıkla hem bütçenize hem de zevkinize uygun bir seçim yapabiliyorsunuz.

Sivas Havalimanı'nda Yemek Seçenekleri

Sivas Havalimanı’nda şehir merkezine gitmenize gerek kalmadan tercih edebileceğiniz yemek seçenekleri mevcut. Bu sayede Sivas uçak seferleri saatlerinize göre inişiniz kaç olursa olsun karnınızı leziz yemeklerle doyurma şansına sahipsiniz. Ayrıca şehir merkezine gidişin oldukça kolay olduğu bir bölgede bulunması sayesinde havalimanına iniş gerçekleştirdikten sonra dilediğiniz yemek için kısa bir süre bekleyebilirsiniz. Yöresel lezzetlerin sunulduğu birbirinden çeşitli restoran ve kafelerin her biri, merkezde hemen yolunuzun üzerinde olacak.

Sivas Havalimanı'nda Bulunan Özel Alanlar

Sivas’a gelirken uçakla seyahat etmeyi tercih etmişseniz bu havalimanında bulunan alanlar sayesinde oldukça rahat edeceğinize eminiz. İç ve dış hat yolcu salonları aynı terminalde bulunan bu havaalanında ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz yerler dışında modern şekilde tasarlanmış dinlenme alanları da mevcut. Bu sayede karşılamaya gittiğiniz bir misafiriniz varsa bu dinlenme alanlarını kullanarak konforlu bir bekleyiş sürdürebiliyorsunuz. Ayrıca bu özel alanlarda Sivas uçak seferlerinin yazılı olduğu bilgilendirme ekranı da bulunduğu için misafirinizin seyahat durumunu anlık kontrol de etme şansına da sahipsiniz.

Sivas Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Ulaşım

Sivas Nuri Demirağ Havalimanı’ndan merkeze yaklaşık 23 kilometrelik bir mesafe bulunuyor. Ulaşım alternatiflerinin konforu sayesinde şehir merkezine inişiniz oldukça rahat şekilde olacağı için aradaki bu mesafe sizin için olduğundan çok daha kısa hissettirecek. Sıralanan ulaşım alternatiflerinden size uygun olanı seçerek şehir merkezine ulaşabilir ve Sivas’ı keşfetmeye hemen başlayabilirsiniz.

Otobüs

Gerçekleştirdiğiniz uçak seyahatinin ardından şehir merkezine konforlu ve uygun fiyatlı bir seçenekle yolculuk etmek isterseniz belediye otobüslerini tercih edebilirsiniz. Alternatifler arasında uygun fiyatlısı olan otobüs seçeneği, özellikle ağır yükleriniz ve bagajınız olmadığında ideal tercihler arasında. Otobüs hattı üzerinde belirlenen durakları görmek için belediyenin resmî sitesini ziyaret edebilir, buna uygun bir yol haritası çıkarabilirsiniz.

Metro

Metroyla ulaşım seçeneği Sivas’a geldiğinizde ne yazık ki mümkün değil. Metronun sağladığı avantajları yakalamanızı sağlayacak başka alternatiflerse Sivas ulaşımağının ne denli kaliteli seçeneklere sahip olduğunu gösteriyor. Listelenen diğer ulaşım alternatifleriyle şehir merkezine kolaylıkla gidebilir, seyahatinizin rahat geçmesini sağlayabilirsiniz.

HAVAŞ

Bölgede bulunan HAVAŞ servis hizmetleriyle şehir merkezine kolaylıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. Havalimanından ulaşım sağlayan servislerin güzergâhları ve saatleri, resmî sitelerde güncel şekilde bilginize sunuluyor. Size uygun saati ve rotayı seçerek havalimanında bulunan bu transfer hizmetini gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

Taksi

Sivas uçaklarıyla seyahat etmenizin ardından konforunuzu konaklayacağınız alana kadar devam ettirmek isterseniz şehir merkezi ulaşımı için taksiyi de tercih edebilirsiniz. Diğer alternatifler arasında daha pahalı bir seçenek gibi görünse de özellikle bagajınızın ağır olduğu zamanlarda taksiyle seyahat sizin için hem çok daha kolay hem de oldukça hızlı olacak.

Araç Kiralama

Sivas Havalimanı’nda farklı birçok araç kiralama hizmeti veren şirket mevcut. Bunlar arasında size uygun seçeneği belirlemek için henüz seyahatinizi gerçekleştirmeden önce bilgi alabilirsiniz. Sivas uçak bileti rezervasyonişlemlerinizi tamamladıktan sonra iniş saatinize göre araç kiralama seçeneğini değerlendirmek için oBilet’i de kullanabilirsiniz. Şehir merkezine ulaşım sağlamanın da ötesinde seyahatiniz sırasında rahat etmenizi sağlayacak araç kiralama işlemini indiğiniz gibi havalimanından da tamamlayabilirsiniz.

Sivas Havalimanı Uçuş Bilgileri

Sivas uçak biletinizi almadan önce bölgeye gerçekleştirilen seyahat bilgilerinizi öğrenmek, işinizi oldukça kolaylaştırabilir. Coğrafi konumunun avantajı sayesinde ulaşım ağlarının neredeyse merkezinde olan Sivas’a gerçekleştireceğiniz seyahat için farklı birçok hava yolu şirketinden sizin için uygun olanı tercih edebilirsiniz.

 • Sivas İstanbul Uçuşu: 1 saat 25 dakika
 • Sivas Ankara Uçuşu: 3 saat 20 dakika
 • Sivas İzmir uçuş Uçuşu: 3 saat 35 dakika
 • Sivas Antalya Uçuşu: 3 saat 20 dakika
 • Sivas Kayseri Uçuşu: 3 saat 45 dakika
 • Sivas Kocaeli Uçuşu: 1 saat 25 dakika

Türkiye’nin pek çok şehrine direkt uçuş gerçekleştirilebilen Sivas’tan dünyanın farklı bölgelerine de kolaylıkla seyahat edilebiliyor. Amsterdam, Batum, Viyana, Bakü,Paris ve daha birçok bölgeye seyahat etmek istediğinizde Sivas kalkışlı uçakları tercih edebilirsiniz. Türkiye’nin coğrafi olarak merkezinde yer alması sayesinde ülkenin pek çok noktasına kolaylıkla ve kısa sürede ulaşım sağlayabileceğiniz Sivas, ulaşımın oldukça rahat olduğu bir bölge. Örneğin İstanbul Sivas uçak bileti aldığınızda bölgeye aktarmasız olarak hızlıca ulaşabilirsiniz.

Sivas Uçak Bileti Fiyatları

Sivas uçak bileti fiyatları, seyahatin nereden olduğuna ve tercih edilen hava yolu şirketine bağlı olarak değişebilir. Alacağınız biletin tarihi, yaptırdığınız rezervasyonun seyahatten ne kadar önce olduğu, yola çıktığınız şehrin hangisi olduğu gibi konuların her biri fiyatı direkt olarak etkileyen unsurlar arasında. Bu nedenle uygun fiyatlı biletlere denk gelmek ve kolaylıkla rezervasyon yaptırabilmek için oBilet’i tercih edebilir güncel bilgilere anında ulaşım sağlayabilirsiniz.

Uygun fiyatlı fırsatları kaçırmamak için oBilet’in kolay kullanılabilen arayüzüne kalkış ve varış lokasyonlarını girmeniz ve seyahat tarihini girmeniz yeterli. Örneğin İzmir’den Sivas’a seyahat edeceğinizi varsayalım. Konforlu bir yolculuk yapmak için uçakla seyahati tercih ettiğinizde bilet fiyatlarını karşılaştırmak isteyebilirsiniz. Bunun içinİzmir Sivas uçak biletiseçeneklerini birlikte görebileceğiniz oBilet üzerinden kolaylıkla tercih yapmanız mümkün.

Sivas’ta Gezilecek Yerler

Sivas, sahip olduğu tarihî değerler sayesinde gezilmesi gereken bölgelerden biri olarak karşımıza çıkıyor. Ziyaretçilerine unutulmaz anlar yaşatacak bir şehir olması sayesinde oldukça beğenilen Sivas, yöresel lezzetlerinden gezi rotalarına kadar tam puan almayı başarmış bir yer. Sivas uçak biletinizi alarak bu güzide şehre kolaylıkla ulaşım sağlayabilecek olmanızsa bölgenin sıklıkla seyahat edilen yerlerden biri olmasına yardımcı oluyor.

Türkiye’nin dört bir yanından uçakla ulaşım sağlayabileceğiniz bir adres olan Sivas, doğal ve tarihî birçok gezi noktasına sahip. Dönemin hangi zamana tekabül ettiği fark etmeksizin sefer bulabileceğiniz Sivas, kış zamanı âdeta karlar diyarı hâline geliyor. Akdeniz ikliminde yaşadığınız hâlde kış soğuğunu seven ve kar eğlencesini özleyenlerdenseniz yapacağınız işlem çok basit:Antalya Sivas uçak bileti almak. Bu sayede Sivas’ın sahip olduğu tüm güzellikleri deneyimleyebilir gezi rotalarını da planınıza dâhil edebilirsiniz.

 • Şifaiye Medresesi:Selçuklu zamanından kalma bu yapı, Sivas Darüşşifası olarak da biliniyor. Faaliyette olduğu dönemde hastaların tedavi edildiği ve aynı zamanda da tıp eğitimlerinin sürdürüldüğü medreseler arasında sıralanmakta. Günümüzde ulaşılabilen bölümü hâlinde dahi Anadolu’nun büyük şifahanesi olarak biliniyor. Yüzyıllar önce inşa edilen bu yapı, görkemli bir görünüşe sahip.
 • Divriği Ulu Cami ve Darüşşifası:Hititler zamanında dahi bulunan bu ihtişamlı yapı, yüzyıllar öncesinden beri varlığını koruyor. UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan bu görkemli bina, Türkiye’nin bahsedilen sıralamaya giren ilk yapısı olması sayesinde de oldukça büyük bir önem taşıyor.
 • Kurşunlu Hamam: Osmanlı zamanının klasik hamam özelliklerini taşıyan bu yapıda kadınlar ve erkekler için farklı iki bölüm bulunuyor. Hâlâ hamam olarak hizmet veren bu tarihî binanın adıysa duvarlarında bulunan demir bağlantılara kurşun dökülerek inşa edilmesinden geliyor.
 • Gökpınar Gölü: Burası doğal güzellik bakımından yalnızca Sivas’ın değil Türkiye’nin de nadide yerleri arasında sıralanıyor. İlçe merkezine 10 kilometre kadar uzaklıkta bulunan bu göl, berrak hâli ve temiz görüntüsüyle görenlerin büyülendiği bir yer. Berraklığını daha görmeden zihninizde canlandırabilmeniz adına şu örneği verebiliriz: Göle attığınız taşı dibe batana dek takip edebilir ve suyun içinde süzülüşünü izleyebilirsiniz.
 • Sivas Atatürk Kongre Müzesi: Millî Mücadele Karargâhı olarak kullanılan bu tarihî bina, döneminin sivil mimarisine güzel bir örnek. Mustafa Kemal Atatürk ve Temsil Heyeti tarafından bir süre karargâh olarak tercih edilen bu bina, o tarihlerde lise olarak kullanılıyordu. Daha sonra tarihî bir değer kazanan bu yapı, günümüzde kıymetli yerlerden biri hâlini almış vaziyette.

Selçuklular’dan kalma eserlerden yakın tarihimizde önemli olan yapılara kadar birçok güzide mekânın bulunduğu Sivas, herkesin kendi deneyimini keyifle oluşturabileceği bir yer. Tarih kokan sokaklarında kendinizi iyi hissedeceğiniz günlerin ardından dilerseniz kısa seyahatlerle bölgenin doğal güzelliklerini de keşfetme imkânına sahipsiniz. Sivas’ın doğal güzelliklerini ziyaret etmek için seyahat sürenizin az bir gününü bu aktiviteye ayırmanızı tavsiye ederiz.

Bu planlamalara başlamak için hemen Sivas uçak bileti alarak keyifli geçeceğine emin olduğumuz tatil zamanınızı kesinleştirebilirsiniz. Bölgenin güzelliklerini yakından görmenin Türkiye’nin ne denli kıymetli zenginliklere sahip olduğunu bir kez daha anlamanızı sağlayacağına eminiz.

Sivas Hakkında Blog Yazıları

 • Sivas Nerede, Sivas’a Nasıl Gidilir?

  Anadolu’nun en eski yerleşim merkezlerinden birisi olan Sivas, Cilalı Taş Devri’nden beri farklı medeniyetlere ev sahipliği yapıyor. Eski adı  “Sebastia” veya “Samassia” olarak bilinen şehirde bu uygarlıklardan kalan birçok tarihi yapı yer alıyor. Sivas’ta görülmeye değer yerler arasında Çifte Minareli Medrese, Gök Medrese, Divriği Ulu Camii, Kurşunlu Hamam, Sarissa Antik Kenti, Etnografya Müzesi ve Aşık Veysel Müzesi

  Devamını Gör
 • Sivas’ın Meşhur Yemekleri

  İç Anadolu Bölgesi’nin en zengin mutfaklarından birine sahip olan Sivas mutfağında Arnavut ve Bulgar mutfaklarından izlere rastlamak mümkün. Et ve etli yemeklerin başrolde olduğu Sivas mutfağında keşfedilmeyi bekleyen pek çok lezzet var. İsterseniz gelin kiminin tadına kiminin adına aşina olduğunuzu düşündüğüm Sivas’ın en geleneksel ve en lezzetli yemeklerine bir göz atalım. 1) Peskutan Çorbası Yoğurtlu

  Devamını Gör
 • Görünce Arabayı Sağa Çektiren Türkiye’nin En Güzel Seyir Terasları

  Türkiye dağların ve yükseltilerin bol olduğu, dolayısı ile sırt ve yamaçların sıklıkla görülebileceği coğrafik çeşitliliğe sahip; birçok milli parklar barındıran doğası zengin bir ülke… Bu dağ ve yükseltiler üzerinden uçsuz bucaksız ovalara, etkileyici şehir manzaralarına bakmak ve yemyeşil vadilerin her mevsime göre renklenen canlılığına şahit olmak mümkün… Tüm bu doğa ve medeniyet harikalarını izlemek için,

  Devamını Gör

Sivas Otelleri

flight