Ucuz Kahramanmaraş Uçak Bileti

7/24 Müşteri Hizmetleri
Güvenli Ödeme
Ayda 25 Milyondan
Fazla Ziyaretçi
2 Dakikada Biletini Al

Kahramanmaraş Uçuşu Olan Havayolu Firmaları

Kahramanmaraş Hakkında Bilgi

TELEFON KODU 0 344
PLAKA KODU 46
YÜZ ÖLÇÜMÜ 14.456 km²
NÜFUS 1.075.706

Kahramanmaraş Havalimanları

Havalimanı Telefon Şehir Merkezine Uzaklık Ulaşım
Kahramanmaraş Havalimanı 5 km Taksi, Otobüs

Kahramanmaraş Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Kahramanmaraş uçak bileti almak için oBilet. Maraş halkı Kurtuluş Savaşı yıllarında Fransa sömürgesine karşı göstermiş olduğu mücadele ve savunma sonrasında 1925 yılında İstiklal Madalyası almıştır ve 1973’te Kahramanmaraş adını almıştır. Kahramanmaraş Kurtuluş mücadelesinin öncesinde de tarihi açıdan önemli bir kent olmuştur. Şehrin kuruluşu Hititler’e dayanmakla birlikte, Kahramanmaraş Pers, Roma, Bizans ve Osmanlı gibi oldukça büyük uygarlıklar tarafından önemli bir merkez olarak kullanılmıştır. Coğrafi olarak 3 bölgede de toprakları olmasına ragmen hakim olan iklim ılıman Akdeniz iklimidir. Kent sanayi anlamında sahip olduğu Organize Sanayi Bölgeleri ile Türkiye’de sanayide öncü konumundadır. Sanayinin çok büyük kısmını iplik ve tekstil sanayi oluşturmaktadır. Uludaz Tepesi uğurböcekleri ile meşhurdur ve her yıl Uludaz Uğur Böcekleri Festivali'ne ev sahipliği yapmaktadır. Festival kapsamında profesyonel fotoğrafçılar ve dağcılar bölgeye ziyarete gelmektedir. Kahramanmaraş denince akla gelen ilk şey ise kuşkusuz Maraş Dondurması’dır. Yerel esnafın çabaları ile lezzetli Maraş Dondurması ülke içi ve uluslararası üne kavuşmuştur.

Kahramanmaraş uçak seferleri 1996 yılında Kahramanmaraş Havalimanı’nın açılması ile başlamıştır. Kahramanmaraş Havalimanı’nın şehir merkezine uzaklığı 5 km’dir. Kahramanmaraş Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım uçak saatlerinde Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye’si tarafından düzenlenen otobüs seferleriyle sağlanmaktadır. Kahramanmaraş Havalimanı’na uçak seferi olan firmalar Türk Hava Yolları, Anadolu Jet ve Pegasus’tur. Uçak seferleri ve saatleri için daha detaylı bilgi almak istiyorsanız obilet.com’u ziyaret edebilir, obilet.com çağrı merkezi ile iletişime geçebilirsiniz.

Kurtuluş mücadelesinin önemli merkezi Kahramanmaraş’a uçak bileti almak ve Maraş Dondurması’nı yerinde tatmak için ucuz uçak bileti arıyorsanız obilet.com’u tıklayabilir ve tüm seferleri ve saatleri listeleyebilirsiniz. Size en uygun Kahramanmaraş uçak biletini oBilet farkıyla alabilir ve her türlü sorunuzla ilgili oBilet Çağrı Merkezi ile iletişime geçebilirsiniz.

Kahramanmaraş Hakkında Blog Yazıları

 • Kahramanmaraş Nerede, Kahramanmaraş’a Nasıl Gidilir?

  Ülkemizin Akdeniz Bölgesi’nde yer alan şehirlerinden birisi olan Kahramanmaraş, tarihte Luviler ve Asurlular tarafından ele geçirilmiş. Şehre Luviler tarafından “Kurkuma”, Asurlular tarafından ise “Markas” adı verilmiş. Kurtuluş Savaşı’nda yabancıların işgaline direndiği için Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) şehre 5 Nisan 1925 tarihinde İstiklal Madalyası vermiş. Şehrin Maraş olan ismi, “Kahraman” unvanı eklenerek 1973 yılında Kahramanmaraş

  Devamını Gör
 • Kahramanmaraş’ın Meşhur Yemekleri

  Maraş denilince akıllara ilk olarak uzayıp giden dondurması gelse de Kahramanmaraş’ın çok özel bir mutfağı var. Coğrafi konumunun da etkisiyle farklı kültürlerden izler taşıyan Maraş mutfağında nefis hamur işlerinden içinizi ısıtacak çorbalara, etli tencere yemeklerinden parmak ısırtan tatlılara pek çok lezzet keşfedilmeyi bekliyor.  Hadi gelin okurken bile insanın iştahını kabartan Kahramanmaraş mutfağına bir göz atalım.

  Devamını Gör
 • Türkiye’den ve Dünyadan Farklı Dondurma Çeşitleri

  Dünyanın neresine giderseniz gidin güzel bir dondurmacı bulabilirsiniz. Kremadan daha çok süt içeren yoğun aromalı İtalyan işi dondurma ‘gelato’, ülkemizin Maraş dondurması gibi aşina olduğumuz dondurma çeşitlerini bir kenara bırakacak olursak dünyada Filipinlerin ‘peynirli dondurması’, Hindistan’ın dondurmamsı soğuk tatlısı ‘kulfi’, Japonların geleneksel tatlısı ‘mochi dondurması’ gibi pek çok dondurma çeşidi var. Ama gelin biz bu

  Devamını Gör

Kahramanmaraş Otelleri