Ana menüye ulaşmak için tıklayınız. İçeriğe ulaşmak için tıklayınız.

Ucuz Kahramanmaraş Uçak Bileti

1 Yolcu

Kahramanmaraş Uçuşu Olan Havayolu Firmaları

Kahramanmaraş Hakkında

TELEFON KODU 344

PLAKA 46

YÜZ ÖLÇÜMÜ 14.456 km2

NÜFUS1.075.706

Kahramanmaraş Havalimanları

Kahramanmaraş Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Kahramanmaraş uçak bileti almak için oBilet. Maraş halkı Kurtuluş Savaşı yıllarında Fransa sömürgesine karşı göstermiş olduğu mücadele ve savunma sonrasında 1925 yılında İstiklal Madalyası almıştır ve 1973’te Kahramanmaraş adını almıştır. Kahramanmaraş Kurtuluş mücadelesinin öncesinde de tarihi açıdan önemli bir kent olmuştur. Şehrin kuruluşu Hititler’e dayanmakla birlikte, Kahramanmaraş Pers, Roma, Bizans ve Osmanlı gibi oldukça büyük uygarlıklar tarafından önemli bir merkez olarak kullanılmıştır. Coğrafi olarak 3 bölgede de toprakları olmasına ragmen hakim olan iklim ılıman Akdeniz iklimidir. Kent sanayi anlamında sahip olduğu Organize Sanayi Bölgeleri ile Türkiye’de sanayide öncü konumundadır. Sanayinin çok büyük kısmını iplik ve tekstil sanayi oluşturmaktadır. Uludaz Tepesi uğurböcekleri ile meşhurdur ve her yıl Uludaz Uğur Böcekleri Festivali'ne ev sahipliği yapmaktadır. Festival kapsamında profesyonel fotoğrafçılar ve dağcılar bölgeye ziyarete gelmektedir. Kahramanmaraş denince akla gelen ilk şey ise kuşkusuz Maraş Dondurması’dır. Yerel esnafın çabaları ile lezzetli Maraş Dondurması ülke içi ve uluslararası üne kavuşmuştur.

Kahramanmaraş uçak seferleri 1996 yılında Kahramanmaraş Havalimanı’nın açılması ile başlamıştır. Kahramanmaraş Havalimanı’nın şehir merkezine uzaklığı 5 km’dir. Kahramanmaraş Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım uçak saatlerinde Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye’si tarafından düzenlenen otobüs seferleriyle sağlanmaktadır. Kahramanmaraş Havalimanı’na uçak seferi olan firmalar Türk Hava Yolları, Anadolu Jet ve Pegasus’tur. Uçak seferleri ve saatleri için daha detaylı bilgi almak istiyorsanız obilet.com’u ziyaret edebilir, obilet.com çağrı merkezi ile iletişime geçebilirsiniz.

Kurtuluş mücadelesinin önemli merkezi Kahramanmaraş’a uçak bileti almak ve Maraş Dondurması’nı yerinde tatmak için ucuz uçak bileti arıyorsanız obilet.com’u tıklayabilir ve tüm seferleri ve saatleri listeleyebilirsiniz. Size en uygun Kahramanmaraş uçak biletini oBilet farkıyla alabilir ve her türlü sorunuzla ilgili oBilet Çağrı Merkezi ile iletişime geçebilirsiniz.

Kahramanmaraş Hakkında Blog Yazıları

  • Kahramanmaraş’ta Gezilecek Yerler

    Akdeniz Bölgesi’nde bulunan Kahramanmaraş, zengin tarihi ve meşhur Maraş dondurmasıyla markalaşmış şehirlerimizden. 2012 yılında büyükşehir statüsü kazanan Kahramanmaraş’ın nüfusu 1.14 milyon civarında. Türkiye’nin en çok nüfusa sahip 18. ili ve on bir ilçesi bulunmakta. Bunlar; Afşin ilçesi, Andırın ilçesi, Çağlayancerit ilçesi, Dulkadiroğlu ilçesi, Ekinözü ilçesi, Elbistan ilçesi, Göksun ilçesi, Nurhak ilçesi, Onikişubat ilçesi, Pazarcık ilçesi,

    Devamını Gör
  • Kahramanmaraş’ta Nerede Ne Yenir?

    Kahraman şehir Maraş’ın öne çıkan değerlerinden biri de mutfak ve yemek kültürüdür. Bulgur ve et ağırlıklı olan Maraş Mutfağı’nda başta sumak olmak üzere, nane, kekik, kırmızı pul biber, baharatların da yeri ayrıdır. Maraşlılar kışlık tarhanalarını, nişastalarını dolmalık kurularını ve konservelerini yaz aylarında kendi elleriyle hazırlar kış boyunca damak çatlatan yemekler yaparlar. Maraş Mutfağı’nda tarhana çorbası,

    Devamını Gör

En Çok Tercih Edilen Kahramanmaraş Uçak Seferlerinin Bilet Fiyatları

Kahramanmaraş Uçak Bileti Almak için Kahramanmaraş Uçak Firmalarının Seferleri ve Fiyatları Burada. Tüm Firmaların Kahramanmaraş Uçak Bileti Fiyatları obilet.com'da!
Rota Fiyat
Ankara - Kahramanmaraş 129,99 TL
İstanbul - Kahramanmaraş 193,99 TL
Bursa - Kahramanmaraş 245,30 TL
İzmir - Kahramanmaraş 252,98 TL
Dalaman - Kahramanmaraş 274,00 TL
Samsun - Kahramanmaraş 287,95 TL
Konya - Kahramanmaraş 317,30 TL
Antalya - Kahramanmaraş 340,00 TL
Seçiniz
Geçmiş Aramalar