Ana menüye ulaşmak için tıklayınız. İçeriğe ulaşmak için tıklayınız.

Ucuz Bingöl Uçak Bileti

1 Yolcu

Bingöl Uçuşu Olan Havayolu Firmaları

Bingöl Hakkında

TELEFON KODU 426

PLAKA 12

YÜZ ÖLÇÜMÜ 8.253 km2

NÜFUS265.514

Bingöl Havalimanları

Bingöl Havalimanı

Bingöl Havalimanı Hakkında Bilgi

AÇILIŞ2013

ŞEHİR MERKEZİNE UZAKLIK20,0 km

ULAŞIMTaksi, Otobüs

Bingöl’e seyahat etmek ya da farklı şehirlerden Bingöl’e doğru seyahat ederken en sık tercih edilen ulaşım araçlarının başında uçak gelir. Uçakla seyahat ederken havalimanı ile şehir merkezi arasında nasıl ulaşım sağlayacağınızı öğrenmeniz gerekir.

“Bingöl Havalimanı’na nasıl ulaşılır?” sorusunun yanıtını birkaç başlıkta açıklayarak verebiliriz.

Bingöl Havalimanı’na otobüsle nasıl ulaşılır?

Bingöl’de havalimanı ile şehir merkezi arasında sefer düzenleyen herhangi bir belediye otobüsü bulunmamaktadır.

Otobüs dışında hangi araçlarla ulaşılır?

Havalimanında otobüs ya da servis aracı bulunmamaktadır.

Ticari taksilerle ulaşım sağlama imkanına sahipsiniz.

Taksi kullanmak istemeyenler için havalimanında ve şehir merkezinde araç kiralayabilecekleri firmalar bulunmaktadır.

Tüm bu seçeneklerin arasında bütçe ve zaman planlarınıza en uygun olan ulaşım yöntemini tercih edebilirsiniz.

Bingöl Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Bingöl uçak biletine oBilet üzerinden erişilebilir. Önceleri adını Çapakçur Kalesi’nden alan kentin adı Bingöl Dağı’na itafen Bingöl olarak değiştirilmiştir. Bingöl Dağı’nın yanı sıra birçok yayla bulunduran kentin başlıca yayları Bingöl Yaylası, Şerafettin Yaylaları, Çötele (Çotla) Yaylası, Hırhal ve Çavreş Yaylası, Kiğı Yaylası ve Dağın Düzü Yaylaları, Kârer Yaylası'dır. Yaylalar sayesinde kentin ekonomisinde tarım ve hayvancılık önemli bir yer tutmaktadır. Bingöl’ün bir çok tarihi yapıları, kamp yerleri, mesire yerleri, kaplıcaları bulunmaktadır. Yolaçtı Kayak Merkezi, Kös Termal Turizm Merkezi, mağaralarından Kiğı Çiçektepe Köyü Mağarası, Zağ Mağarası, Kalkanlı Köyü Mağaraları, Kübik Mağarası, kalelerinden Sentarius Kalesi, Kral Kızı Kalesi, Kiğı Kalesi, doğal güzelliklerinden Çır Şelalesi, Yüzen Ada belli başlı turizm alanlarını oluşturmaktadır.

Bingöl Havalimanı 2013 yılında hizmete girmiştir. Bingöl Havalimanı şehir merkezine 20 km uzaklıkta olup ulaşım özel minibüs ve otobüs şirketleri aracılığıyla sağlanmaktadır. Bingöl Havalimanı’ndan Türk Hava Yolları ve Anadolu Jet ile İstanbul-Bingöl ve Ankara-Bingöl uçak seferleri yapılmaktadır. Ayrıca Pegasus Hava Yolları ile Bingöl-Medine uçak seferleri bulunmaktadır. Yurt içi ve yurt dışı tüm uçak seferleri için daha ayrıntılı bilgilendirmeye oBilet.com üzerinden bir tıkla ulaşabilirsiniz.

Bingöl’e yapacak olduğunuz yolculuğunuzda tercihiniz havayolu ulaşımı ise bütçenize en uygun Bingöl uçak biletine oBilet sayesinde ulaşabilir ve en ucuz Bingöl uçak biletini kolaylıkla satın alabilirsiniz. Bingöl uçak bileti tercihinizi belirlemek için oBilet.com’u ziyaret edebilir ve her türlü sorununuzda oBilet Çağrı Merkezi ile iletişime geçebilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Bingöl Uçak Seferlerinin Bilet Fiyatları

Bingöl Uçak Bileti Almak için Bingöl Uçak Firmalarının Seferleri ve Fiyatları Burada. Tüm Firmaların Bingöl Uçak Bileti Fiyatları obilet.com'da!
Rota Fiyat
Ankara - Bingöl 49,99 TL
İstanbul - Bingöl 143,99 TL
İzmir - Bingöl 159,98 TL
Konya - Bingöl 198,30 TL
Hatay - Bingöl 198,30 TL
Adana - Bingöl 200,95 TL
Samsun - Bingöl 200,95 TL
Ordu - Bingöl 201,30 TL
Seçiniz
Geçmiş Aramalar