Ana menüye ulaşmak için tıklayınız. İçeriğe ulaşmak için tıklayınız.

Ucuz Bingöl Uçak Bileti

1 Yolcu

Bingöl Uçuşu Olan Havayolu Firmaları

Bingöl Hakkında

TELEFON KODU 426

PLAKA 12

YÜZ ÖLÇÜMÜ 8.253 km2

NÜFUS265.514

Bingöl Havalimanları

Bingöl Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Bingöl uçak biletine oBilet üzerinden erişilebilir. Önceleri adını Çapakçur Kalesi’nden alan kentin adı Bingöl Dağı’na itafen Bingöl olarak değiştirilmiştir. Bingöl Dağı’nın yanı sıra birçok yayla bulunduran kentin başlıca yayları Bingöl Yaylası, Şerafettin Yaylaları, Çötele (Çotla) Yaylası, Hırhal ve Çavreş Yaylası, Kiğı Yaylası ve Dağın Düzü Yaylaları, Kârer Yaylası'dır. Yaylalar sayesinde kentin ekonomisinde tarım ve hayvancılık önemli bir yer tutmaktadır. Bingöl’ün bir çok tarihi yapıları, kamp yerleri, mesire yerleri, kaplıcaları bulunmaktadır. Yolaçtı Kayak Merkezi, Kös Termal Turizm Merkezi, mağaralarından Kiğı Çiçektepe Köyü Mağarası, Zağ Mağarası, Kalkanlı Köyü Mağaraları, Kübik Mağarası, kalelerinden Sentarius Kalesi, Kral Kızı Kalesi, Kiğı Kalesi, doğal güzelliklerinden Çır Şelalesi, Yüzen Ada belli başlı turizm alanlarını oluşturmaktadır.

Bingöl Havalimanı 2013 yılında hizmete girmiştir. Bingöl Havalimanı şehir merkezine 20 km uzaklıkta olup ulaşım özel minibüs ve otobüs şirketleri aracılığıyla sağlanmaktadır. Bingöl Havalimanı’ndan Türk Hava Yolları ve Anadolu Jet ile İstanbul-Bingöl ve Ankara-Bingöl uçak seferleri yapılmaktadır. Ayrıca Pegasus Hava Yolları ile Bingöl-Medine uçak seferleri bulunmaktadır. Yurt içi ve yurt dışı tüm uçak seferleri için daha ayrıntılı bilgilendirmeye oBilet.com üzerinden bir tıkla ulaşabilirsiniz.

Bingöl’e yapacak olduğunuz yolculuğunuzda tercihiniz havayolu ulaşımı ise bütçenize en uygun Bingöl uçak biletine oBilet sayesinde ulaşabilir ve en ucuz Bingöl uçak biletini kolaylıkla satın alabilirsiniz. Bingöl uçak bileti tercihinizi belirlemek için oBilet.com’u ziyaret edebilir ve her türlü sorununuzda oBilet Çağrı Merkezi ile iletişime geçebilirsiniz.

Bingöl Hakkında Blog Yazıları

  • Bingöl’de Gezilecek Yerler

    Bingöl, Türkiye’nin doğusunda, Murat Nehri’nin bir kolu olan Göniksuyu Nehri boyunca uzanan tarihi bir şehirdir. Adını Bingöl Dağları’nı kuzeydoğuya yönlendiren çok sayıda küçük gölden alır. Bir zamanlar Asur imparatorluğunun bir parçası olan bölge, 16. yüzyılın başlarında Osmanlı Devleti’ne katılmıştır. Bingöl, 1966 ve 2003 yıllarında depremlerden ağır zarar görmüştür. Doğuda Elazığ, batıda ise Muş ile ana

    Devamını Gör

En Çok Tercih Edilen Bingöl Uçak Seferlerinin Bilet Fiyatları

Bingöl Uçak Bileti Almak için Bingöl Uçak Firmalarının Seferleri ve Fiyatları Burada. Tüm Firmaların Bingöl Uçak Bileti Fiyatları obilet.com'da!
Rota Fiyat
Ankara - Bingöl 204,99 TL
İstanbul - Bingöl 233,99 TL
Antalya - Bingöl 246,00 TL
İzmir - Bingöl 276,00 TL
Konya - Bingöl 293,37 TL
Adana - Bingöl 301,95 TL
Bodrum - Bingöl 314,00 TL
Dalaman - Bingöl 314,00 TL
Seçiniz
Geçmiş Aramalar