Ucuz Adıyaman Uçak Bileti

7/24 Müşteri Hizmetleri
Güvenli Ödeme
Ayda 25 Milyondan
Fazla Ziyaretçi
2 Dakikada Biletini Al

Adıyaman Uçuşu Olan Havayolu Firmaları

Adıyaman Hakkında Bilgi

TELEFON KODU 0 416
PLAKA KODU 02
YÜZ ÖLÇÜMÜ 7.606 km²
NÜFUS 597.184

Adıyaman Havalimanları

Havalimanı Telefon Şehir Merkezine Uzaklık Ulaşım
Adıyaman Havalimanı 20 km Taksi, Otobüs

Adıyaman Hakkında Bilmeniz Gerekenler

İlk olarak, Adıyaman'ı ziyaret edecekseniz, uçak biletinizi oBilet üzerinden alabilirisiniz. Tarihin eski yerleşimlerinden bir tanesi olan Adıyaman Türkiye’nin Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer almaktadır. Şehrin önemli akarsuyu Fırat Nehri olup kuzeyinde ise Malatya Dağları bulunmaktadır. Adıyaman’ın güney kesiminde de ovalar mevcuttur. Adıyaman tarihi yapılarıyla oldukça ünlüdür; bu sebeple şehirde gezip görülecek birçok mekân bulunmaktadır. Nemrut Dağı ve ören yerinde bulunan Kommagene Kralı Antiochos’a ait tümülüs ile çeşitli kutsal yapılar, Milli Park’ın ana kısımlarını oluşturmaktadır. Burada güneşin doğuşu ve batışı izlenebilmektedir. Adıyaman kalesi ise yaklaşık 25 m yükseklikteki yığma höyük üzerine inşa edilmiştir. Cendere Köprüsü halen kullanılan dünyanın eski köprülerinden biri olma ününe sahiptir. Adını sütun üzerindeki kartal heykelinden alan Karakuş Tümülüsü‘nde ise Kommagene Kraliyet ailesine ait anıt mezarlar yer almaktadır.

Perre Antik Kenti’nde bulunan Roma Çeşmesi ve 200’ün üzerinde kaya mezarı bulunmaktadır. Tabii oluşumlardan biri olan Çelikhan İçmesi suyunun mide, bağırsak, karaciğer, safra kesesi, böbrek taşı gibi hastalıklara iyi geldiği bilinmektedir. Gümüşkaya Mağarası’ndaki oyma tünel biçiminde ve birbirleriyle bağlantılı mağaraların M.Ö. 150lerde yapıldığı tahmin edilmektedir. Şehre geldiğinizde mutlaka uğramanız gereken diğer bir mekan ise Oturakçı pazarıdır. Şehir merkezinde bulunan bu tarihi çarşıda geleneksel halı, kilim, cicim, çanta ve heybe gibi el sanatları ürünleri satılmaktadır.

1998'de hizmete girmiş olan Adıyaman Havalimanı yalnızca iç hat trafiğine açıktır. Adıyaman Havalimanı’nı yurt içi trafiğini Anadolujet, Pegasus, SunExpress ve Türk Hava Yolları tarafından sağlanmaktadır. Adıyaman Havalimanı’na ulaşım Türk Hava Yolları servisi ile yapılmakta olup havalimanında otopark da mevcuttur. Adıyaman yurt içi uçak seferleriyle ilgili tüm bilgilere obilet.com üzerinden ulaşabilirsiniz.

Çiğ köfte, Buhara pilavı, içli köfte gibi geleneksel ve ünlü lezzetleri tatmak ve Adıyaman’ın tarih kokan mekanlarını gezmek istiyorsanız obilet.com’ı ziyaret edebilirsiniz. Obilet.com aracılığıyla size uygun Adıyaman uçak biletini listeleyip böylece ucuz ve uygun bilete kolayca ulaşabilirsiniz. Adıyaman uçak biletinizle ilgili her konuda oBilet’ten destek de alabilirsiniz.

Adıyaman Havalimanı'ndan Merkeze Ulaşım

Adıyaman Havalimanı, sıklıkla kullanılan havalimanlarından bir tanesi. Adıyaman Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmek için birkaç farklı yol kullanabilirsiniz. Havalimanı ile şehir merkezi arasında çok fazla bir mesafe olmadığı için havalimanından çıktıktan sonra çok uzun süre yolda olmanıza gerek kalmıyor. Şehir merkezine ulaşmak için size en çok uygun olan ulaşım yöntemini seçerek kolayca merkeze gidebilirsiniz.

Yolcu Servisi ile Ulaşım

Adıyaman’dan yolcu servisi ile şehir merkezine varabilirsiniz. Fakat bu hizmeti sadece Türk Hava Yolları kendi müşterileri için veriyor. Eğer siz de Adıyaman'a Türk Hava Yolları ile geldiyseniz yolcu servisini kullanabilirsiniz. Uçaktan indikten sonra herhangi bir sorun yaşamamanız için önceden hava yolu şirketini arayarak servis ile ilgili detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Taksi ile Ulaşım

Taksi ile ulaşım diğer ulaşım seçenekleri arasında en pratik ulaşım seçeneklerinden. Trafiğin çok yoğun olmadığı zamanlarda havalimanından şehir merkezine yol yaklaşık 29 dakika sürüyor. Taksiler havalimanından 24 saat boyunca ulaşılabilir olduğu için geç saatlerde havalimanına iniş yapacak kişiler için de uygun.

Adıyaman Havalimanı’ndan şehir merkezine taksi ile ulaşım ücreti ne kadar tutar?

Adıyaman Havalimanı’ndan şehir merkezine taksi ücreti ortalama 460 TL tutmaktadır.

Özel Araç ile Ulaşım

Havalimanından ulaşım için özel araç tercih ediyorsanız Adıyaman Havalimanı’ndan araç kiralayabilirsiniz. Eğer havalimanından araç kiralayacaksanız yanınıza araba kiralamak için gerekli bütün belgelerin olduğundan emin olmamız gerekiyor. Trafiğin yoğunluğuna göre yol yaklaşık 20 dakika ya da yarım saat sürüyor. Adıyaman yolları oldukça geniş bir şehir olduğu için araba park etmek ya da araba ile ulaşım sağlamak çoğunlukla kolay. Adıyaman Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmek için öncelikle Adıyaman Havalimanı Yolu rotasını takip etmeniz ve sola dönüş yaparak D-360 yoluna geçiş yapmanız gerek. 3. Çevre Yolu üzerinden ilerleyerek şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

Transfer Hizmeti ile Ulaşım

Transfer hizmeti de Adıyaman Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım için bir seçenek. Özel firmaların ve otellerin sunduğu bu hizmeti almak istiyorsanız önceden havaalanı transfer firması ile ya da konaklayacağınız otel ile iletişime geçmeniz gerekiyor. Böylece transfer aracı sizi havalimanından alarak şehir merkezine ya da tercihinize göre direkt otelinize götürebilir.

Merkezden Adıyaman Havalimanı'na Ulaşım

Şehir merkezinden Adıyaman Havalimanı’na ulaşım için de birkaç farklı ulaşım seçeneği bulunuyor. Bu seçeneklerden size en uygun olanı seçerek şehir merkezinden Adıyaman Havalimanı’na ulaşım sağlayabilirsiniz.

Yolcu Servisi ile Ulaşım

Türk Hava Yolları’na ait olan yolcu servisleri ile Adıyaman Havalimanı’na kolay ve hesaplı bir şekilde ulaşabilirsiniz. Şehir merkezinden havalimanı servisine nerelerden ve ne zaman binmeniz gerektiği ile ilgili önceden bilgi almak için hava yolu şirketi ile iletişime geçebilirsiniz.

Taksi ile Ulaşım

Şehir merkezinden Adıyaman Havalimanı’na ulaşmanın bir diğer yolu ise taksileri kullanmaktır. Şehir merkezinin her yerinden bulabileceğiniz taksileri aynı zamanda otelinizden rica ederek kaldığınız yere de çağırabilirsiniz. Böylece pratik bir şekilde yolculuk yapabilirsiniz. Taksi çağırmadan önce havalimanına gideceğiniz saati ve o saatte olabilecek trafiği göz önünde bulundurmanız gerekiyor. Aksi takdirde uçağınıza gecikebilirsiniz.

Şehir merkezinden Adıyaman Havalimanı’na taksi ücreti kaç TL tutar?

Şehir merkezi ile Adıyaman Havalimanı arasında yaklaşık 22 km olduğu için ortalama taksi ücreti 460 TL tutar. Fakat taksi ücreti, şehir merkezinin tam olarak hangi bölgesinden bindiğinize göre değişecektir.

Özel Araç ile Ulaşım

Eğer Adıyaman Havalimanı’na özel araç ile varmak istiyorsanız araç kiralayabilirsiniz. Araç kiraladıktan sonra ise havalimanına gideceğiniz saati doğru belirlemeniz önemli. Araba ile yaklaşık 25-30 dakikada gidilen yol, trafik veya başka sebeplerden dolayı uzayabilir. Bu yüzden zamanı doğru ayarlamak önemli. Adıyaman merkezden Adıyaman Havalimanı’na gitmek için Atatürk Bulvarı’ndan D-360 yoluna doğru ilerlemeniz ve daha sonrasında D-360 yolunu takip ederek 3. çıkıştan Sarıharman konumuna gitmeniz gerekiyor. Bu konumdan Adıyaman Havalimanı yolu rotasını izleyerek havalimanına ulaşabilirsiniz.

Transfer Hizmeti ile Ulaşım

Adıyaman Havalimanı’na ulaşım için tercih edebileceğiniz bir diğer yol da transfer hizmetinden yararlanmak. Eğer bir otelde konaklıyorsanız ve otelinizin transfer hizmeti varsa bu hizmetten yararlanabilirsiniz. Otel dışında havalimanı için transfer hizmeti veren firmalar da bulunuyor. Bu firmlar ile iletişime geçerek havalimanına ulaşımı sağlayablirsiniz. Bu ulaşım seçeneği çok eşyanız varsa veya kalabalıksanız sizin için daha pratik ve kolay bir seçenek olabilir.

Adıyaman Hakkında Blog Yazıları

 • Adıyaman Nerede, Adıyaman’a Nasıl Gidilir?  

  Anadolu tarihinin en eski yerleşim yerlerinden biri olan Adıyaman, Türkiye’nin Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde yer alıyor. Anadolu’nun kadim medeniyetlerinden Kommagene Krallığı’nın başkenti olan Adıyaman, Nemrut Dağı’ndaki tanrı heykelleriyle ve çiğ köftesiyle ünlü.  Adıyaman Hakkında Adıyaman, eski çağlarda Hısnımansûr (Mansur’un Kalesi) olarak anılırken Cumhuriyet Dönemi’nde bugünkü adını almış. 1954 yılında Malatya’dan ayrılıp il olan Adıyaman; Malatya, Kahramanmaraş,

  Devamını Gör
 • Samsun’un Meşhur Yemekleri

  Karadeniz Bölgesi’nin yerel yemek kültürünün hemen hemen bütün özelliklerini taşıyan Samsun’un tadı damağınızdan uzun süre silinmeyecek bir mutfağı var. Samsun’un hamsi başta olmak üzere balığın sofralardan eksik olmadığı, mısır, karalahana gibi sebzelerin bolca kullanıldığı, kuru fasulyenin başrolde, hamur işlerinin ise vazgeçilmez olduğu derya deniz bir mutfağı var. Siz de her lokmasının mutlulukla dolu olduğu bir

  Devamını Gör
 • Adıyaman’ın Meşhur Lezzetleri- Adıyaman Yemekleri

  Coğrafi olarak baktığımızda Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu Bölgeleri arasında bir köprü görevinde olsa da Adıyaman’ın mutfağı tipik bir Güneydoğu Anadolu mutfağı. Etin, buğdayın ve baklagillerin başrolde olduğu Adıyaman mutfağı, bol baharatlı ve salçalı yemekleri ile gönülleri fethediyor.  Hadi gelin nefis yemekleri ile göz dolduran Güneydoğu Anadolu’nun mütevazi şehri Adıyaman’ın meşhur lezzetleri nelermiş bir göz

  Devamını Gör

Adıyaman Otelleri

flight