Ana menüye ulaşmak için tıklayınız. İçeriğe ulaşmak için tıklayınız.

Ucuz Adıyaman Uçak Bileti

1 Yolcu

Adıyaman Uçuşu Olan Havayolu Firmaları

Adıyaman Hakkında

TELEFON KODU 416

PLAKA 02

YÜZ ÖLÇÜMÜ 7.606 km2

NÜFUS597.184

Adıyaman Havalimanları

Adıyaman Havalimanı

Adıyaman Havalimanı Hakkında Bilgi

AÇILIŞ1998

ŞEHİR MERKEZİNE UZAKLIK20,0 km

ULAŞIMTaksi, Otobüs

Adıyaman’a seyahat etmek ya da Adıyaman’dan farklı şehirlere seyahat etmek için en çok tercih edilen ulaşım araçlarından biri uçaktır. Uçakla ulaşım sağlamak için havalimanı ile şehir merkezi arasında nasıl ulaşım sağlayacağınızı bilmeniz gerekmektedir.

“Adıyaman Havalimanı’na nasıl ulaşılır?” sorusunun yanıtını birkaç başlıkta açıklayarak verebiliriz.

Adıyaman Havalimanı’na otobüsle nasıl gidilir?

Adıyaman Havalimanı ile şehir merkezi arasında ulaşım sağlayan herhangi bir otobüs hattı bulunmamaktadır.

Otobüs dışında hangi araçlarla ulaşılır?

Adıyaman’da ulaşım için en çok tercih edilen yöntem sefer düzenleyen hava yolu şirketlerinin servislerini kullanmaktır. Uçakların iniş ve kalkış saatlerine göre servisler hareket etmektedirler.

Bunların dışında, ticari taksileri kullanarak ulaşım sağlama imkanına da sahipsiniz.

Tüm bu seçenekler arasından bütçe ve zamanlama planlarınıza en uygun olanını tercih ederek ulaşımınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Adıyaman Hakkında Bilmeniz Gerekenler

İlk olarak, Adıyaman'ı ziyaret edecekseniz, uçak biletinizi oBilet üzerinden alabilirisiniz. Tarihin en eski yerleşimlerinden bir tanesi olan Adıyaman Türkiye’nin Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer almaktadır. Şehrin en önemli akarsuyu Fırat Nehri olup kuzeyinde ise Malatya Dağları bulunmaktadır. Adıyaman’ın güney kesiminde de ovalar mevcuttur. Adıyaman tarihi yapılarıyla oldukça ünlüdür; bu sebeple şehirde gezip görülecek birçok mekân bulunmaktadır. Nemrut Dağı ve ören yerinde bulunan Kommagene Kralı Antiochos’a ait tümülüs ile çeşitli kutsal yapılar, Milli Park’ın ana kısımlarını oluşturmaktadır. Burada güneşin doğuşu ve batışı izlenebilmektedir. Adıyaman kalesi ise yaklaşık 25 m yükseklikteki yığma höyük üzerine inşa edilmiştir. Cendere Köprüsü halen kullanılan dünyanın en eski köprülerinden biri olma ününe sahiptir. Adını sütun üzerindeki kartal heykelinden alan Karakuş Tümülüsü‘nde ise Kommagene Kraliyet ailesine ait anıt mezarlar yer almaktadır.

Perre Antik Kenti’nde bulunan Roma Çeşmesi ve 200’ün üzerinde kaya mezarı bulunmaktadır. Tabii oluşumlardan biri olan Çelikhan İçmesi suyunun mide, bağırsak, karaciğer, safra kesesi, böbrek taşı gibi hastalıklara iyi geldiği bilinmektedir. Gümüşkaya Mağarası’ndaki oyma tünel biçiminde ve birbirleriyle bağlantılı mağaraların M.Ö. 150lerde yapıldığı tahmin edilmektedir. Şehre geldiğinizde mutlaka uğramanız gereken diğer bir mekan ise Oturakçı pazarıdır. Şehir merkezinde bulunan bu tarihi çarşıda geleneksel halı, kilim, cicim, çanta ve heybe gibi el sanatları ürünleri satılmaktadır.

1998'de hizmete girmiş olan Adıyaman Havalimanı yalnızca iç hat trafiğine açıktır. Adıyaman Havalimanı’nı yurt içi trafiğini Anadolujet, Pegasus, SunExpress ve Türk Hava Yolları tarafından sağlanmaktadır. Adıyaman Havalimanı’na ulaşım Türk Hava Yolları servisi ile yapılmakta olup havalimanında otopark da mevcuttur. Adıyaman yurt içi uçak seferleriyle ilgili tüm bilgilere obilet.com üzerinden ulaşabilirsiniz.

Çiğ köfte, Buhara pilavı, içli köfte gibi geleneksel ve ünlü lezzetleri tatmak ve Adıyaman’ın tarih kokan mekanlarını gezmek istiyorsanız obilet.com’ı ziyaret edebilirsiniz. Obilet.com aracılığıyla size en uygun Adıyaman uçak biletini listeleyip böylece en ucuz ve en uygun bilete kolayca ulaşabilirsiniz. Adıyaman uçak biletinizle ilgili her konuda oBilet’ten destek de alabilirsiniz.

Adıyaman Hakkında Blog Yazıları

  • Sonbaharda Türkiye’de Gezilecek Yerler

    Dört mevsimin yaşandığı cennet vatanımızda öyle güzel yerler var ki… Hatta bazıları sadece yazın gittiğimiz ama sonbaharda da bir o kadar güzel olduğunu bilmediğimiz… Merak etmeyin, bu yazımızda size sonbahar aylarında küçük kaçamaklarla gidebileceğiniz harika yerlerimizden bahsedeceğiz. Sadece bu listedekilerle sınırlı değil tabi ki, ancak biz elimizden geldiğince en kolay ulaşılabilir olanları yazacağız. Hazırsanız başlıyoruz,

    Devamını Gör
  • Türkiye’nin En Popüler 20 Tarihi Yeri 

    Yıllar boyunca doğusundan batısına birçok medeniyeti ağırlamış ve onlardan miras kalan birbirinden değerli güzelliklere sahip cennet ülkemizdeki 20 tarihi yeri sizler için sıraladık. Aralarından önceden duyduklarınız mutlaka çıkacaktır ancak hala bilinmeyen öyle yerler var ki… Tarihe tanıklık etmiş bu yerleri bir an önce ziyaret etmek için sabırsızlanacağınızdan adımız gibi eminiz. Eğer Müzekart sahibiyseniz kartın geçerli

    Devamını Gör

En Çok Tercih Edilen Adıyaman Uçak Seferlerinin Bilet Fiyatları

Adıyaman Uçak Bileti Almak için Adıyaman Uçak Firmalarının Seferleri ve Fiyatları Burada. Tüm Firmaların Adıyaman Uçak Bileti Fiyatları obilet.com'da!
Rota Fiyat
Ankara - Adıyaman 69,99 TL
Samsun - Adıyaman 143,93 TL
İstanbul - Adıyaman 153,98 TL
İzmir - Adıyaman 153,98 TL
Bodrum - Adıyaman 156,00 TL
Trabzon - Adıyaman 200,95 TL
Adana - Adıyaman 200,95 TL
Bursa - Adıyaman 201,30 TL
Seçiniz
Geçmiş Aramalar