Ana menüye ulaşmak için tıklayınız. İçeriğe ulaşmak için tıklayınız.

Ucuz Adıyaman Uçak Bileti

1 Yolcu

Adıyaman Uçuşu Olan Havayolu Firmaları

Adıyaman Hakkında

TELEFON KODU 416

PLAKA 02

YÜZ ÖLÇÜMÜ 7.606 km2

NÜFUS597.184

Adıyaman Havalimanları

Adıyaman Hakkında Bilmeniz Gerekenler

İlk olarak, Adıyaman'ı ziyaret edecekseniz, uçak biletinizi oBilet üzerinden alabilirisiniz. Tarihin en eski yerleşimlerinden bir tanesi olan Adıyaman Türkiye’nin Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer almaktadır. Şehrin en önemli akarsuyu Fırat Nehri olup kuzeyinde ise Malatya Dağları bulunmaktadır. Adıyaman’ın güney kesiminde de ovalar mevcuttur. Adıyaman tarihi yapılarıyla oldukça ünlüdür; bu sebeple şehirde gezip görülecek birçok mekân bulunmaktadır. Nemrut Dağı ve ören yerinde bulunan Kommagene Kralı Antiochos’a ait tümülüs ile çeşitli kutsal yapılar, Milli Park’ın ana kısımlarını oluşturmaktadır. Burada güneşin doğuşu ve batışı izlenebilmektedir. Adıyaman kalesi ise yaklaşık 25 m yükseklikteki yığma höyük üzerine inşa edilmiştir. Cendere Köprüsü halen kullanılan dünyanın en eski köprülerinden biri olma ününe sahiptir. Adını sütun üzerindeki kartal heykelinden alan Karakuş Tümülüsü‘nde ise Kommagene Kraliyet ailesine ait anıt mezarlar yer almaktadır.

Perre Antik Kenti’nde bulunan Roma Çeşmesi ve 200’ün üzerinde kaya mezarı bulunmaktadır. Tabii oluşumlardan biri olan Çelikhan İçmesi suyunun mide, bağırsak, karaciğer, safra kesesi, böbrek taşı gibi hastalıklara iyi geldiği bilinmektedir. Gümüşkaya Mağarası’ndaki oyma tünel biçiminde ve birbirleriyle bağlantılı mağaraların M.Ö. 150lerde yapıldığı tahmin edilmektedir. Şehre geldiğinizde mutlaka uğramanız gereken diğer bir mekan ise Oturakçı pazarıdır. Şehir merkezinde bulunan bu tarihi çarşıda geleneksel halı, kilim, cicim, çanta ve heybe gibi el sanatları ürünleri satılmaktadır.

1998'de hizmete girmiş olan Adıyaman Havalimanı yalnızca iç hat trafiğine açıktır. Adıyaman Havalimanı’nı yurt içi trafiğini Anadolujet, Pegasus, SunExpress ve Türk Hava Yolları tarafından sağlanmaktadır. Adıyaman Havalimanı’na ulaşım Türk Hava Yolları servisi ile yapılmakta olup havalimanında otopark da mevcuttur. Adıyaman yurt içi uçak seferleriyle ilgili tüm bilgilere obilet.com üzerinden ulaşabilirsiniz.

Çiğ köfte, Buhara pilavı, içli köfte gibi geleneksel ve ünlü lezzetleri tatmak ve Adıyaman’ın tarih kokan mekanlarını gezmek istiyorsanız obilet.com’ı ziyaret edebilirsiniz. Obilet.com aracılığıyla size en uygun Adıyaman uçak biletini listeleyip böylece en ucuz ve en uygun bilete kolayca ulaşabilirsiniz. Adıyaman uçak biletinizle ilgili her konuda oBilet’ten destek de alabilirsiniz.

Adıyaman Hakkında Blog Yazıları

 • Adıyaman’da Nerede Ne Yenir?

  Farklı medeniyetlerin ve kültürlerin buluşma noktası olan şehirlerimizden biri de Adıyaman. Bu zenginliğin kendini gösterdiği en güzel alanlardan biri de bence kesinlikle Adıyaman Mutfağı. Adıyaman Mutfağı’nın kebaptan sonraki olmazsa olmazları arasında buğday, baklagiller, domates ve tabi ki bol baharat yer alıyor olsa da bir Adıyaman’da bir sürpriz de bekliyor sizi. O da Kahta ilçesindeki baraj

  Devamını Gör
 • Adıyaman’da Gezilecek Yerler

  Anadolu’nun her bir bölgesi yüzyıllar boyunca farklı medeniyetlere ev sahipliği yapmış. Adıyaman da tarih boyunca farklı isimlerle farklı medeniyetlerin egemenliğinde kaldığı için zengin bir kültürel ve tarihi mirasa sahip. Farklı medeniyetlerin iz bıraktığı şehir ve çevresi, yüzyıllar boyunca Asurlular, Persliler, Makedonlar gibi farklı egemenlikler görmüş. Kommagene Krallığı, Roma İmparatorluğu, Bizans İmparatorluğu, Selçuklular ve Osmanlı İmparatorluğu

  Devamını Gör
 • Sonbaharda Türkiye’de Gezilecek Yerler

  Dört mevsimin yaşandığı cennet vatanımızda öyle güzel yerler var ki… Hatta bazıları sadece yazın gittiğimiz ama sonbaharda da bir o kadar güzel olduğunu bilmediğimiz… Merak etmeyin, bu yazımızda size sonbahar aylarında küçük kaçamaklarla gidebileceğiniz harika yerlerimizden bahsedeceğiz. Sadece bu listedekilerle sınırlı değil tabi ki, ancak biz elimizden geldiğince en kolay ulaşılabilir olanları yazacağız. Hazırsanız başlıyoruz,

  Devamını Gör

En Çok Tercih Edilen Adıyaman Uçak Seferlerinin Bilet Fiyatları

Adıyaman Uçak Bileti Almak için Adıyaman Uçak Firmalarının Seferleri ve Fiyatları Burada. Tüm Firmaların Adıyaman Uçak Bileti Fiyatları obilet.com'da!
Rota Fiyat
Ankara - Adıyaman 149,99 TL
İstanbul - Adıyaman 157,99 TL
Samsun - Adıyaman 204,58 TL
Konya - Adıyaman 237,37 TL
Bursa - Adıyaman 285,30 TL
Ordu - Adıyaman 285,30 TL
Antalya - Adıyaman 300,00 TL
Adana - Adıyaman 301,95 TL
Seçiniz
Geçmiş Aramalar