Ucuz Giresun Uçak Bileti

Giresun Hakkında Bilgi

TELEFON KODU 0 454
PLAKA KODU 28
NÜFUS 444.467

Giresun Havalimanları

Havalimanı Telefon Şehir Merkezine Uzaklık Ulaşım
Ordu-Giresun Havalimanı 18 km Taksi, Otobüs

Giresun Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Giresun Hakkında

Karadeniz Bölgesi'nde bulunan Giresun'un tarihi, M.Ö. 8. yüzyıla kadar uzanıyor. Hititlerle başlayan yerleşim; sonrasında Pers, Pontus, Roma, Bizans, Selçuklu ve Osmanlı gibi pek çok medeniyetle devam ediyor. Bu durum,kentin kültür merkezihâline gelmesini sağlamış durumda. Tarihî eserler, müzeler ve doğal güzellikleri ile pek çok turisti cezbeden kent; yılın her dönemi ziyaretçilerini ağırlıyor. Özellikle Karadeniz'in yemyeşil ortamında deşarj olmak isteyen turistler, Giresun uçak biletialarak bölgeye seyahat planlıyor.

Giresun ekonomisini tarım, hayvancılık ve turizm oluşturuyor. Bölgenin verimli topraklarında pek çok ürün yetişiyor. Özellikle fındık bu bölgede yetişen ürünler arasında ilk sırada. Gür ormanları tekstil ve mobilya sanayisi içinde önemli bir hammadde kaynağı oluşturuyor. Bölgenin geçmiş yıllarda kağıt sanayisinde de önemli bir konumda bulunduğunu belirtmekte fayda var. Bu istihdam alanlarının yanı sıra turizm de kentin önemli bir gelir kaynağı. Zengin tarihî ve doğal güzellikleri, bölgeye çok sayıda turist gelmesini sağlayan önemli bir etken. Yılın belli dönemlerinde düzenlenen şehirdeki festivaller de gezginlerin yolunu Giresun'a düşürmelerini sağlıyor. Sizler de yeşil ve mavinin buluştuğu bu sıcak kentte keyifli bir tatil planlayabilirsiniz.

Giresun, doğaseverlerin ve fotoğrafçıların son derece keyif alacağı bir tatil vadediyor. Bölgedeki pek çok doğal güzellik, yılın tüm yorgunluğunu atmanızı sağlarken doğanın huzurlu atmosferinde motive olmanızı da mümkün kılıyor. Bu ortamı oluşturabileceğiniz pek çok yayladan bahsedilebilir. Ayrıca kültür tatili yapmaktan hoşlanan gezginler için buna uygun destinasyonlar da önerilebilir. Şehrin popüler turistik lokasyonları arasında Giresun Kalesi’nin yanı sıra ilçelerdeki yapıları da belirtmek mümkün. Şebinkarahisar ve Tirebolu Kaleside turistik açıdan ilgi çeken lokasyonlardan bazıları.

Doğu Karadeniz'de bulunan Giresun’un Ordu ve Trabzon'a sınırı bulunuyor. Civarındaki diğer iller ise Gümüşhane, Erzincan ve Sivas. Sınır komşusu olan bu illerden ulaşım son derece kolay. Ülkenin diğer illerinden de bölgeye pek çok vasıtayla ulaşım sağlayabilirsiniz. Bunlardan konforlu ve hızlı olanı ise hava yolu. Ordu-Giresun Havalimanı’nı tercih eden turistler, bölgeye kısa sürede ulaşarak doğa ile iç içe oldukları güzel bir tatil planlayabiliyor.

Sizler de şehrin sokaklarını adım adım gezmek ve tadı damağınızda kalacak Karadeniz lezzetlerini tatmak için bu fırsatı yakalayabilirsiniz.

Ordu – Giresun Havalimanı Hizmetleri

Ordu-Giresun Havalimanı, iki şehrin arasına kurulduğu için bu isimle anılıyor. 2015 yılından bu yana hizmet veriyor. Uluslararası standartlara sahip olan bu havaalanı, Karadeniz Bölgesi'nin modern havalimanlarından biri olma özelliği taşımakta. Özellikle Karadeniz'deki diğer illere ulaşım sağlamak için de bu havalimanı sıkça kullanılıyor. Bölgeye birçok büyük şehirden direkt uçuşlar yapılırken bazı noktalardan aktarmalı olarak uçmanız mümkün. Sizler de Giresun'a uçakyolculuğu yaparak ulaşmayı tercih ediyorsanız bu havalimanına inebilirsiniz.

Giresun Havalimanı'nda Konaklama Seçenekleri

Giresun, konaklamaalternatifleri açısından pek çok seçeneğe sahip. Bu durum, havaalanına inen yolcuların kısa sürede otele varmalarını sağlıyor. Sizler de Giresun Havalimanı’na yalnızca 2,5 kilometre mesafedeki yakın oteli tercih ederek konforlu bir deneyim yaşayabilirsiniz. 4 yıldızlı olan bu tesisin yanı sıra kent merkezindeki diğer alternatifleri de değerlendirmeniz mümkün. Böylece talebinizi iyi şekilde karşılayan konaklama işletmesini kolaylıkla seçebilirsiniz.

Giresun Havalimanı'nda Yemek Seçenekleri

Giresun Havalimanı'nda yolcuların ihtiyaç duyabileceği her şey düşünülmüş durumda. Buna uygun olarak kafe ve restoranlar gezginlerin hizmetine sunuluyor. Sizler de yeme-içme ihtiyaçlarınızı bu işletmelerde karşılayabilirsiniz. Ayrıca Giresun uçak biletindeki sefer saatine kadar bu iş yerlerinde içeceğinizi yudumlayarak beklemeniz de mümkün. Dilerseniz havalimanında karşılayacağınız misafirinizi de kafe ya da restoranda bekleyebilirsiniz.

Giresun Havalimanı’nda Özel Alanlar

Giresun Havalimanı’nda konukların birçok talebine karşılık vermek üzere çeşitli hizmet noktaları mevcut. Bunlar arasında geniş park alanları, araç kiralama hizmeti sunan acenteler, hediyelik eşya dükkânları ve çeşitli mağazaları saymak mümkün. Bu gibi özel alanların yanı sıra bebek bakım odası da ebeveynler için kurtarıcı nitelikte. Ayrıca engelli yolculara yönelik uygun imkânlar da Giresun Havalimanı’nda bulunuyor.

Her türlü gereksiniminizi karşılayabileceğiniz Giresun Havaalanı herhangi bir konuda mağduriyet yaşamamanızı sağlıyor. Üstelik taleplerinize karşılık verirken özel gereksinimi olan yolcuların da ihtiyaçları düşünülüyor. Bu durum, Türkiye’den ve yurt dışından gelen turistlerin ulaşım esnasında sorun yaşamamasını sağlayan önemli bir etken.

Giresun Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Ulaşım

Giresun Havalimanı Ordu'ya 16, Giresun'a ise 28 kilometre mesafede bulunuyor. Burada inen yolcular Giresun'a ulaşımiçin birçok alternatife sahip. Taksi, belediye otobüsü, havalimanı servisi gibi seçenekler arasından sizler de bütçenize uygun olanı tercih edebilirsiniz. Ayrıca gideceğiniz güzergâha ve zamana bağlı olarak da tercihte bulunabilirsiniz.

Otobüs

Giresun Havalimanı'ndan belediye otobüsleriyle kent merkezine ulaşabilirsiniz. Belli güzergâhları olan bu otobüsler sayesinde düşük meblağlara kolaylıkla ulaşım sağlamanız mümkün. Bunun için otobüslerin sefer saatlerine dikkat etmenizde fayda var.

Metro

Giresun'da metro hattı bulunmuyor. Bu yüzden Giresun Havalimanı'ndan şehir merkezine bu alternatiften yararlanarak ulaşmanız mümkün değil. Bunun yerine diğer opsiyonları tercih ederek kent merkezine varabilirsiniz.

Havaş

Giresun Havalimanı’nın gelen yolcu çıkış kapısı önünde bulabileceğiniz Havaş servisleri, şehir merkezine düzenli olarak seferler düzenliyor. Bu servislerin saati ise Giresun uçuşlarınabağlı olarak belirleniyor. Ortalama yarım saatte şehir merkezine ulaşabileceğiniz bu alternatif, ekonomik bir tercihte bulunmak isteyenler için ideal nitelikte.

Taksi

Giresun Havalimanı'ndan gideceğiniz lokasyona daha kısa sürede ve konforlu şekilde ulaşmak isterseniz taksileri tercih edebilirsiniz. Bu seçeneği tercih ederek ortalama 25 dakikada kent merkezine varabilirsiniz. Gideceğiniz yere bağlı olarak taksi ücretinin de değişeceğini belirtmek gerekiyor. Taksilere yolcu çıkış kapısında haftanın her günü ve 24 saat ulaşmanız mümkün.

Araç Kiralama

Giresun Havalimanı’ndaki ya da şehir merkezindeki araç kiralama acenteleri ile iletişime geçerek ulaşım sorununu çözebilirsiniz. Havalimanına indiğiniz andan itibaren seyahat sonuna kadar kiralayabileceğiniz gibi daha kısa süreli olarak da bu hizmetten yararlanmanız mümkün. Bu opsiyonun diğer alternatiflere nazaran daha yüksek meblağlara mal olabileceğini söylemek gerekiyor.

Giresun Havalimanı Uçuş Bilgileri

Giresun uçak seferleri, yola çıktığınız şehre bağlı olarak direkt ya da aktarmalı gerçekleşiyor. Ayrıca farklı firmaların aynı şehirden kalkan uçak seferlerinin de bu alternatifleri sunduğunu görebilirsiniz. Daha ekonomik olması hâlinde aktarmalı uçmayı tercih edenlerin yanı sıra direkt uçuş seçen yolcular da mevcut.

 • Giresun – İstanbul uçuş süresi: 1 saat 40 dakika
 • Giresun – Ankara uçuş süresi: 1 saat 10 dakika
 • Giresun – İzmir uçuş süresi: 1 saat 55 dakika
 • Giresun – Antalya uçuş süresi: 3 saat 5 dakika
 • Giresun – Şanlıurfa uçuş süresi: 3 saat 15 dakika

İstanbul – Giresun uçak biletialarak hem Tarihî Yarımada’dan hem de civar illerden kısa sürede şehre ulaşabilirsiniz. Kısa sürede ulaşabileceğiniz kentler arasında Ankara da bulunuyor. İzmir – Giresun uçak biletialan yolcular ise direkt veya aktarmalı uçuşları tercih edebilirsiniz.

Direkt uçuşların yanı sıra aktarmalı şekilde Giresun'a varabileceğiniz uçuşlar da mevcut. Seçtiğiniz hava yolu şirketine bağlı olarak bu sürenin artacağını da belirtmek gerekiyor. Yurt dışından ve Türkiye'den bölgeye gelmek isteyen pek çok gezgin için çok sayıda seçenek mevcut. Sizler de bu alternatifler arasından bütçenize ve seyahat planınıza uygun olanı tercih ederek Giresun uçak bileti satın alabilirsiniz.

Giresun Uçak Bileti Fiyatları

Giresun uçak bileti fiyatlarıiçin net bir aralık belirtmek mümkün değil. Bu noktada bazı kriterlerin bilet fiyatlarını etkilediğini söyleyebiliriz. Yola çıkacağınız kent, seyahat sınıfınız ve tarih aralığı, bilet fiyatlarında son derece önemli bir rol oynuyor. Özellikle yoğun seyahat edilen dönemlerde bilet fiyatlarının arttığını görebilirsiniz. Bu durumda pek çok turist ya seyahat tarihinden çok önce ya da seyahate az kaldığında uçak bileti almayı tercih ediyor. Bu alternatifleri değerlendirerek sizler de uygun fiyatlı bilet bulabilirsiniz.

Giresun ucuz uçak biletiniobilet üzerinden satın alabilirsiniz. Ayrıca uygulamayı indirerek kampanyalardan daha hızlı şekilde haberdar olabilirsiniz. Bu imkânları değerlendirerek uygun fiyata bilet bulmanız mümkün. Öncesinde de belirttiğimiz üzere uçakta son kalan biletleri yakalayarak uygun fiyata seyahat edebilirsiniz. Riske atmak istemiyorsanız erkenden uçak biletlerini araştırarak uygun olduğu dönemde de satın almayı tercih edebilirsiniz.

Giresun’da Gezilecek Yerler

Karadeniz'in turistik kentlerinden biri olan Giresun, doğal güzelliklerinin yanı sıra tarihî eserleriyle de turistleri cezbediyor. Ayrıca Karadeniz mutfağını da keşfedebileceğiniz kentte dolu dolu bir seyahat planlayabilirsiniz. Buna yardımcı olması adına Giresun gezilecek yerlerdenbazılarına listemizden erişmeniz mümkün:

 • Giresun Kalesi:Şehir merkezinde bulunan kale, kentin sembolü hâline gelmiş durumda. M.Ö. 2000’li yıllara uzanan tarihi ile turistlerin uğrak noktası olmuş bir lokasyon. Ayrıca birçok kez restore edilen kaleden panoramik manzarayı izlerken tarihî dokuyu net olarak hissedebilirsiniz.
 • Bulancak Kalesi:Roma İmparatorluğu'ndan kalan bu tarihî kalenin etrafında etkileyici manzaralar bulunuyor. Sizler de bu doğal güzellikleri görmek ve yapıyı ziyaret etmek için Bulancak Kalesi’ni rotanıza ekleyebilirsiniz.
 • Çağlayan Vadisi:Doğal güzellikler açısından son derece zengin bir kent olan Giresun'da vadi etrafında yürüyüş yapabilirsiniz. Doğaseverlerin keyifli şekilde vakit geçirebileceği vadinin olduğu bölgede şelaleler de mevcut. Doğa ile baş başa kalabileceğiniz bu ortamda tamamen deşarj olduğunuzu hissedebilirsiniz.
 • Giresun Müzesi: Kentin tarihini ve kültürünü daha iyi öğrenmek isteyen turistlerin rotasına eklenebilecek müzede pek çok eser sergileniyor. Antik Çağ’lardan kalan arkeolojik eserlerin yanı sıra Osmanlı dönemine ait ürünler de mevcut. Tarihî bir geziye çıkıyorsanız bu destinasyonu da rotanıza mutlaka eklemeniz gerekiyor.
 • Giresun Adası:Bölgenin etkileyici manzarasını adadan izleyebileceğiniz gibi keyifli bir yürüyüşe çıkabilirsiniz. Buraya ulaşmak için tekne turlarına katılmanız yeterli. Böylece unutulmaz anılar biriktirebilirsiniz. Ayrıca bu tur sayesinde şehir hayatının stresini geride bırakabileceğiniz keyifli bir deneyim yaşamınız mümkün.
 • Harşena Dağı:Karadeniz'in zengin flora ve faunasını görebileceğiniz bu dağda yürüyüş yapabilirsiniz. Ayrıca doğa fotoğrafçıları için de eşsiz bir lokasyon olan bu bölgede tarihî kalıntılar bulunuyor. Hem spor yapabileceğiniz hem de kültürel birikiminizi arttırabileceğiniz bu lokasyonu seyahat güzergâhınıza eklemenizde fayda var.
 • Kümbet Yaylası:Çeşitli festivallerin ve etkinliklerin düzenlendiği yaylada ciğerlerinize bolca temiz hava çekebilirsiniz. Şehir merkezine nazaran daha serin bir havanın hâkim olduğu yaylada etkileyici manzaralara şahit olmanız mümkün. Yöresel ürünlerin satıldığı pazardan alışveriş yapabileceğiniz gibi bölgedeki otellerde konaklayarak tüm yorgunluğunuzu atabilirsiniz.

Doğal ve tarihî pek çok destinasyonun bulunduğu Giresun'a birkaç gün ayırarak kenti keşfedebilirsiniz. Ayrıca zengin Karadeniz mutfağını da bölgedeki işletmelerde tadabilirsiniz. Özellikle sezonu olan balıkları tercih etmenizi öneririz. Bunun yanı sıra mısır ekmeği, lahana sarması, mıhlama ve karalahana çorbası gibi yöreye özgü pek çok lezzet bulunuyor. Özgün mutfağı ise farklı zevklere hitap edecek nitelikte. Sizler de bu alternatifleri tadarak damak zevkinizi geliştirebilirsiniz. Bunun için Giresun uçak bileti satın alarak seyahate çıkmanız yeterli.

Giresun Hakkında Blog Yazıları

 • Keşfedilmeye Değer: Giresun- Giresun’da Gezilecek Yerler

  Giresun, Türkiye’nin havası en temiz ili olma unvanına sahip yemyeşil bir vaha adeta. Diğer bölge illerine nazaran bozulmamış doğası, eşsiz yaylaları ve doğa manzarası ile ünlü. Kiraz, fındık ve kemençe, Giresun’un vazgeçilmezlerinden. Pek tanınmasa da biraz kafa dinlemek, aile ile birlikte hoşça vakit geçirebilmek için Giresun, keşfedilmeye değer bir tatil yeri. İşte sizler için hazırladığımız

  Devamını Gör
 • Giresun’un Meşhur Yemekleri

  Karadeniz Bölgesi’nin en farklı, en özel mutfağına sahip ilk üç ilinden biri bence Giresun. Giresun’un başta kiraz olmak üzere pek çok meyvenin, deniz ürünlerinin, otun, acının, mısırın bolca kullanıldığı, hamur işinin sofralardan asla eksik olmadığı enfes bir mutfağı var. Giresun’a giderseniz ekşi maya ile yapılan özel abacıbükü ekmeği ve pekmezli ama susamsız Giresun simidi eşliğinde

  Devamını Gör
 • Ordu-Giresun Havalimanı Ulaşım Rehberi

  Orta ve Doğu Karadeniz Bölgesi’nde yer alan Ordu ile Doğu Karadeniz’de bulunan Giresun, bölgenin en güzel şehirleri arasındadır.  Karadeniz doğasının güzelliğini taşıyan her iki şehir de turizm açısından özel yerlerdir. Ordu’da ülkenin en yeni kayak merkezi Çambaşı, Fatsa ve Ünye sahilleri, Bolaman Kalesi, Paşaoğlu Konağı ve Boztepe mutlaka görülmesi gereken yerlerdir. Giresun’da ise; Tirebolu, Görele

  Devamını Gör

Giresun Otelleri

flight