Ucuz Ağrı Uçak Bileti

7/24 Müşteri Hizmetleri
Güvenli Ödeme
Ayda 25 Milyondan
Fazla Ziyaretçi
2 Dakikada Biletini Al

Ağrı Uçuşu Olan Havayolu Firmaları

Ağrı Hakkında Bilgi

TELEFON KODU 0 472
PLAKA KODU 04
YÜZ ÖLÇÜMÜ 11.498 km²
NÜFUS 551.177

Ağrı Havalimanları

Havalimanı Telefon Şehir Merkezine Uzaklık Ulaşım
Ağrı Havalimanı 9 km Taksi, Otobüs

Ağrı Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Ağrı uçak biletleri oBilet'te. Kente Karakilise, Ararat ve Karaköse isimlerinden sonra Ağrı ismi verilmiştir. Şüphesiz ki Ağrı Dağı bu ismin verilmesindeki büyük etken olmuştur. Şehre adını veren ve Türkiye’nin yüksek dağı olan Ağrı Dağı 5.137 metre rakıma sahiptir. Ağrı’nın ormanlık alanları yok denecek kadar azdır ve iklimi hayli soğuktur. Bölgenin temel geçim kaynakları hayvancılık ve iklimi elverdiğince tarımdır. Ağrı birçok gezilecek yere sahiptir. Bunların başlıcaları; Ağrı Dağı, Balık Gölü, Ahmed-i Hani Türbesi, Buz Mağaraları,Diyadin Kaplıcaları, Hamur Kümbeti, İshak Paşa Sarayı, Kudret Köprüsü, Meteor Çukuru,Nuh’un Gemisi, Urartu Kalesi ve Eski Bayazıt Cami’dir. İshak Paşa Sarayı’nın yanında bulunan Ahmed-i Hani türbesi 17. yüzyılda yaşamış Kürt şair ve filozofu Ahmed-i Hani’ye aittir. Türbe her yıl yüzlerce ziyaretçiye ev sahipliği yapmaktadır. Ahmedi Hani’nin adı 2015 yılında kentin havalimanına verilmiştir.

Ağrı Ahmed-i Hani Havalimanı şehir merkesine 9 km olup ulaşım Ağrı Belediyesi tarafından hizemete sunulan servisler ile sağlanmaktadır. Ayrıca Ağrı’nın ilçelerine de ulaşım sağlayan araçlar bulunmaktadır. Ağrı Ahmed-i Hani Havalimanı’ndan İstanbul Atatürk Havalimanı ve Ankara Esenboğa Havalimanı’na karşılıklı olarak her gün sefer yapılmaktadır.Ağrı-Ankara ve Ağrı-İstanbul arasındaki bu uçuşlar Türk Hava Yolları ve Anadolujet şirketleri ile yapılmaktadır. Ağrı uçak biletleri ile ilgili daha detaylı bilgiye obilet.com üzerinden ulaşabilirsiniz.

Ağrı’ya yolunuz düşmüşse ve uçak ile seyahat etmeyi tercih ediyorsanız uygun ve ucuz Ağrı uçak biletine oBilet aracılığıyla sahip olabilirsiniz. Obilet.com’dan tüm seferleri listeleyebilir ve size uygun Ağrı uçak biletini satın alabilirsiniz. Ayrıca tüm sorun ve problemleriniz için oBilet Çağrı Merkezi ile iletişime geçebilirsiniz.

Ağrı Havalimanı'ndan Merkeze Ulaşım

1997 yılında kullanıma açılan Ahmed-i Hani Havalimanı, küçük bir havalimanı. Şehir merkezine uzak olmaya havalimanından şehir merkezine ulaşım zor değil. Ağrı Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmek için otobüs, taksi ya da özel araç seçeneklerinden birini değerlendirebilirsiniz. Size en uygun olan seçenek ile kolayca şehir merkezine varabilirsiniz.

Otobüs ile Ulaşım

Ağrı Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmek için kullanabileceğiniz en uygun ulaşım seçeneklerinin başında otobüs geliyor. Havalimanından kalkan otobüsler ile şehir merkezine ulaşmanız mümkün. Ağrı Havalimanı’ndan kalkan otobüslerin saatleri uçak iniş ve biniş saatlerine göre düzenlendiği için otobüs ile şehir merkezine rahatlıkla varabilirsiniz. Yaklaşık 20-25 dakika sürecek yolculuk, maliyet açısından da oldukça uygun.

Taksi ile Ulaşım

Ağrı Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşmanın bir başka kolay yolu ise taksi kullanmak. 24 saat boyunca hizmet veren taksiler ile kolayca ulaşım sağlamanız mümkün. Havalimanından kolayca binebileceğiniz taksilerle yaşayabileceğiniz sorun ise trafik. Trafiğin az olduğu veya olmadığı zamanlarda ise şehir merkezine yaklaşık 10 dakikada ulaşabilirsiniz. Hem gideceğiniz yere daha rahat varabilir hem de eşyalarınızla daha rahat şehir içi seyahat edebilirsiniz.

Ağrı Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım ücreti kaç TL tutar?

Ağrı Havalimanı’ndan şehir merkezine taksi ücreti yaklaşık olarak 215 TL tutmaktadır. Fakat bu ücret şehir merkezinde indiğiniz yer ve diğer faktörlere göre değişiklik gösterebilir.

Özel Araç ile Ulaşım

Ağrı Havalimanı’ndan şehir merkezine daha konforlu bir şekilde gitmek hem de burada olduğunuz süre boyunca araba ile gezmek istiyorsanız oldukça uygun bir seçenek. Havalimanlarının içinde bulunan araba kiralama hizmeti veren ofislerden araba kiralayarak havalimanından şehir merkezine ulaşım sağlayabilirsiniz. Havalimanından şehir merkezine ulaşmak için ilk olarak Ağrı Havalimanı yolu yönüne doğru gitmeniz gerekiyor. Bu yoldan ise hafif sağa dönerek Ağrı-Bitlis yolundan devam ederek yaklaşık 10 dakikada şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

Transfer Hizmeti ile Ulaşım

Ağrı Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmenin diğer bir yolu ise transfer hizmetinden yararlanmak. Transfer hizmeti kişilerin havalimanından alınarak istedikleri konuma ulaşmalarını sağlayan özel bir hizmet. Bu hizmeti veren firmalar ile iletişime geçerek ve rezervasyon yaptırarak rahat bir şekilde şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Bunun yanı sıra eğer otelde kalacaksanız ve otelinizin transfer hizmeti varsa bundan yararlanmak için oteliniz ile iletişime geçebilirsiniz. Transfer hizmeti, özellikle kalabalık seyahat eden kişiler için oldukça uygun bir seçenek.

Merkezden Ağrı Havalimanı'na Ulaşım

Şehir merkezine yakın olan Ağrı Havalimanı’na, merkezden ulaşım da oldukça kolay. Birkaç farklı yol ile ulaşabileceğiniz havalimanına nasıl gideceğiniz tamamen size kalmış. İster havalimanına giden otobüslerden yararlanır isterseniz taksi tutabilir isterseniz ise araba kiralayabilirsiniz.

Otobüs ile Ulaşım

Ağrı Havalimanı’na şehir merkezinden gitmek için otobüs seçeneğini kullanabilirsiniz. Ağrı Havalimanı’na giden otobüslere binerek havalimanına kolayca ulaşabilirsiniz. Yaklaşık yarım saat sürecek yolculuk için ne zaman yola çıkmanız gerektiğine, havalimanında olmanız gereken saati ve bu saat aralığındaki trafiği hesap ederek karar verebilirsiniz.

Taksi ile Ulaşım

Şehir merkezinden kolayca bulabileceğiniz taksiler ile Ağrı Havalimanı’na ulaşım sağlayabilirsiniz. Gece ya da gündüz istediğiniz saat diliminde zahmetsizce bulunabilecek bir taşıma aracı olmasının yanı sıra bavul gibi eşyalar ile de rahatça seyahat etmeyi mümkün kılıyor. Özellikle trafiksiz veya az trafikli saat aralıklarında merkez ile havalimanı arasında otobüse göre çok daha hızlı ulaşım sağladığı için de taksi ile ulaşımı tercih edebilirsiniz.

Şehir merkezinden Ağrı Havalimanı’na taksi ile ulaşım kaç TL tutar?

Şehir merkezinin hangi konumundan taksiye bindiğinize göre taksiye ödeyeceğiniz fiyat değişiklik gösterse de şehir merkezinden Ağrı Havalimanı’na gitmek için taksiye ortalama olarak 200 TL ödemeniz gerekebilir.

Özel Araç ile Ulaşım

Ağrı Havalimanı’na gitmek için araç kiralayabilirsiniz. Daha rahat bir şekilde ve zaman yönetimini tamamen kendiniz yaparak yolculuk yapmak istiyorsanız bu seçenek size daha uygun olabilir. Kiralayacağınız araba ile eşyalarınızla yolculuk yapmanız da kolaylaşır. Ağrı Havalimanı’na gitmek için Yeni Van Yolu’nu takip ederek Ağrı Havaalanı Yolu’na geçmeniz gerekiyor. Bu yolu takip ederek yaklaşık 10 dakikada şehir merkezinden havalimanına gidebilirsiniz.

Transfer Hizmeti ile Ulaşım

Şehir merkezinden Ağrı Havalimanı’na ulaşımın bir diğer yolu da transfer hizmetinden yararlanmak. Ağrı’da bir otelde konaklıyorsanız, oteliniz de havalimanı transfer hizmeti sunuyorsa bu hizmetten kolayca yararlanabilirsiniz. Otel dışında havalimanı transfer hizmeti veren özel şirketler mevcut. Bu şirketlerden biri ile iletişime geçerek transfer hizmetinden yararlanabilirsiniz. Transfer hizmeti almayı düşünüyorsanız dikkat etmeniz gereken şey hizmet alacağınız yer ile önceden iletişime geçmek. Otelden de olsa özel bir şirketten de olsa önceden havalimanında olmanız gereken tarihi ve saati bildirmeniz gerekiyor.

Ağrı Hakkında Blog Yazıları

 • Ağrı İshak Paşa Sarayı

  Ağrı denildiğinde ilk akla gelen tarihi ve turistik yapı, hiç şüphesiz İshak Paşa Sarayı. Ağrı Dağı’nın heybetiyle yarışan; ıssız ve sessiz bir boşluğun orta yerinde ziyaretçilerine sıcak bir durak sunan, yüzlerce yıllık maziye sahip bu saray konumuyla adeta bir kartal yuvasını andırıyor. Osmanlı mimarisinin en seçkin örnekleri arasında da yer alan ve Doğubayazıt ilçesinin en

  Devamını Gör
 • Ağrı’nın Meşhur Lezzetleri- Ağrı Yemekleri

  Orta Asya’dan gelen tarihi İpek Yolu üzerinde bulunan Ağrı’nın kendine has yemeklerle dolu nefis bir mutfağı var. Doğu Anadolu’nun en özgün mutfaklarından birine sahip olan Ağrı mutfağında pek çok doğu ilinde olduğu gibi etli yemekler çoğunlukta. İlginç isimleri ile merak uyandıran Ağrı’nın geleneksel mutfağını yakından tanımaya ne dersiniz? 1) Çiriş Ketesi Ağrı kahvaltılarının olmazsa olmazlarından

  Devamını Gör
 • Ağrı Ahmed-i Hani Havalimanı Ulaşım Rehberi

  Türkiye’nin Doğu Anadolu Bölgesi sınırları içerisinde yer alan Ağrı, İran ile sınır komşusu olmakla birlikte şehir içi ulaşımda da yerli ve yabancı ziyaretçilerine büyük kolaylık ve rahatlık sağlıyor. Şehir içi ulaşımda fiyatların gayet makul olduğu Ağrı’da dolmuş, minibüs ve otobüsler şehir içi ulaşımın temelini oluşturuyor. Bunun yanı sıra taksilerin de büyük rol oynadığı Ağrı şehir

  Devamını Gör

Ağrı Otelleri

flight