Ana menüye ulaşmak için tıklayınız. İçeriğe ulaşmak için tıklayınız.

Ağrı Uçak Bileti

1 Yolcu

Ağrı Uçuşu Olan Havayolu Firmaları

Ağrı Hakkında

TELEFON KODU 472

PLAKA 04

YÜZ ÖLÇÜMÜ 11.498 km2

NÜFUS551.177

Ağrı Havalimanları

Ağrı Havalimanı

Ağrı Havalimanı Hakkında Bilgi

KAPASİTE247.000

AÇILIŞ1997

ŞEHİR MERKEZİNE UZAKLIK9,0 km

ULAŞIMTaksi, Otobüs

Ağrı’ya gitmek ya da Ağrı’dan başka şehirlere geçmek için en çok tercih edilen ulaşım yollarından biri uçaktır. Havalimanı ile şehir merkezi arasında ulaşım sağlayabilmek de bu açıdan önemli bir detaydır.

“Ağrı Havalimanı’na nasıl ulaşılır?” sorusunun cevabını farklı başlıklarla açıklayarak verebiliriz.

Ağrı Havalimanı’na otobüsle nasıl ulaşılır?

Ağrı Havalimanı ile şehrin çeşitli ilçelerine ulaşım sağlayabileceğiniz bir adet belediye otobüsü bulunmaktadır. Gün içerisinde iki adet seferi bulunmaktadır. Kullanacağınız otobüs hattı aşağıdaki gibidir:

Beyaz Hat: Cumhuriyet Meydanı – Yeni Van Caddesi - Havalimanı

Cumhuriyet Meydanı şehir merkezinde yer almaktadır. Buraya ulaştıktan sonra şehrin diğer bölgelerine farklı otobüslerle aktarma yaparak ulaşabilirsiniz. Havalimanına gelmek için de aynı güzergahı rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Otobüs dışında hangi araçlarla ulaşılır?

Havalimanına ait olan servislerle şehrin merkezine ya da çeşitli ilçelerine rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Özellikle belediye otobüsünün saatine denk gelmezseniz, servislerden faydalanabilirsiniz.

Servisin yanı sıra, taksi kullanarak da Ağrı içerisinde dilediğiniz noktaya gidebilirsiniz.

Bütçenize ve zamanınıza en uygun olan seçeneği tercih ederek havalimanı ile şehir merkezi ve ilçeleri arasında rahatlıkla ulaşım sağlayabilirsiniz.

Ağrı Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Ağrı uçak biletleri oBilet'te. Kente Karakilise, Ararat ve Karaköse isimlerinden sonra Ağrı ismi verilmiştir. Şüphesiz ki Ağrı Dağı bu ismin verilmesindeki en büyük etken olmuştur. Şehre adını veren ve Türkiye’nin en yüksek dağı olan Ağrı Dağı 5.137 metre rakıma sahiptir. Ağrı’nın ormanlık alanları yok denecek kadar azdır ve iklimi hayli soğuktur. Bölgenin temel geçim kaynakları hayvancılık ve iklimi elverdiğince tarımdır. Ağrı birçok gezilecek yere sahiptir. Bunların başlıcaları; Ağrı Dağı, Balık Gölü, Ahmed-i Hani Türbesi, Buz Mağaraları,Diyadin Kaplıcaları, Hamur Kümbeti, İshak Paşa Sarayı, Kudret Köprüsü, Meteor Çukuru,Nuh’un Gemisi, Urartu Kalesi ve Eski Bayazıt Cami’dir. İshak Paşa Sarayı’nın yanında bulunan Ahmed-i Hani türbesi 17. yüzyılda yaşamış Kürt şair ve filozofu Ahmed-i Hani’ye aittir. Türbe her yıl yüzlerce ziyaretçiye ev sahipliği yapmaktadır. Ahmedi Hani’nin adı 2015 yılında kentin havalimanına verilmiştir.

Ağrı Ahmed-i Hani Havalimanı şehir merkesine 9 km olup ulaşım Ağrı Belediyesi tarafından hizemete sunulan servisler ile sağlanmaktadır. Ayrıca Ağrı’nın ilçelerine de ulaşım sağlayan araçlar bulunmaktadır. Ağrı Ahmed-i Hani Havalimanı’ndan İstanbul Atatürk Havalimanı ve Ankara Esenboğa Havalimanı’na karşılıklı olarak her gün sefer yapılmaktadır.Ağrı-Ankara ve Ağrı-İstanbul arasındaki bu uçuşlar Türk Hava Yolları ve Anadolujet şirketleri ile yapılmaktadır. Ağrı uçak biletleri ile ilgili daha detaylı bilgiye obilet.com üzerinden ulaşabilirsiniz.

Ağrı’ya yolunuz düşmüşse ve uçak ile seyahat etmeyi tercih ediyorsanız en uygun ve en ucuz Ağrı uçak biletine oBilet aracılığıyla sahip olabilirsiniz. Obilet.com’dan tüm seferleri listeleyebilir ve size en uygun Ağrı uçak biletini satın alabilirsiniz. Ayrıca tüm sorun ve problemleriniz için oBilet Çağrı Merkezi ile iletişime geçebilirsiniz.

Ağrı Hakkında Blog Yazıları

En Çok Tercih Edilen Ağrı Uçak Seferlerinin Bilet Fiyatları

Ağrı Uçak Bileti Almak için Ağrı Uçak Firmalarının Seferleri ve Fiyatları Burada. Tüm Firmaların Ağrı Uçak Bileti Fiyatları obilet.com'da!
Rota Fiyat
İzmir - Ağrı 117,99 TL
Antalya - Ağrı 162,98 TL
İstanbul - Ağrı 180,99 TL
Ankara - Ağrı 180,99 TL
Samsun - Ağrı 234,58 TL
Konya - Ağrı 267,37 TL
Adana - Ağrı 269,57 TL
Gaziantep - Ağrı 301,98 TL
Bursa - Ağrı 321,37 TL
Seçiniz
Geçmiş Aramalar