Ana menüye ulaşmak için tıklayınız. İçeriğe ulaşmak için tıklayınız.

Ucuz Iğdır Uçak Bileti

1 Yolcu

Iğdır Uçuşu Olan Havayolu Firmaları

Iğdır Hakkında

TELEFON KODU 476

PLAKA 37

YÜZ ÖLÇÜMÜ 3.587 km2

NÜFUS190.424

Iğdır Havalimanları

Iğdır Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Iğdır Türkiye’nin Ermenistan ile sınırını oluşturması bakımından hayli önemli bir konumda bulunmaktadır. Aras Nehri hem sınırı oluşturmakta hem de bölgeye hayat vermektedir. Türkiye’nin en yüksek dağı olan Ağrı Dağı’nın da önemli bir kısmı Iğdır il sınırları içinde yer almaktadır. Şehir bulunduğu bölge olan Doğu Anadolu Bölgesi’nin aksine sahip olduğu Aras Nehri ve ova şeklindeki yapısıyla bölge için önemli bir tarım merkezidir. Geçim kaynağının büyük bir kısmı tarım sektörüne dayanmaktadır. Birçok sebze-meyve yetiştiriciliği yapılmakla birlikte sadece Iğdır bölgesinde yetişen Iğdır Kayısısı/Iğdır Şalağı dünyaca ünlüdür. Ülkemizin genelinde olduğu gibi Iğdır da birçok medeniyete ev sahipliği yapmış tarihi bir şehirdir. Iğdır’a yolu düşenlerin gitmesi gereken yerler Karakale Harabesi, Selçuklu (Harmandöven) Kervansarayı, Kültepe Mezarlığı, Kümbet, Iğdır Korganı (Kalesi), Koç Başlı Mezarlar ve şehrin simgesi haline gelmiş Leylek Heykeli şeklinde sıralanabilir.

Iğdır Havalimanı oldukça gençtir, hizmete 2012 yılında girmiştir. Iğdır Havalimanı Türkiye’nin en doğusundaki havalimanı olma özelliğini taşımaktadır. Iğdır Havalimanı’nın Iğdır şehir merkezine uzaklığı 16 km olup Iğdır şehir merkezine ulaşım otobüs, minibüs ve taksi aracılığıyla sağlanmaktadır. Iğdır Havalimanı’na uçak seyahatı yapan firmalarımız Türk Hava Yolları ve Anadolu Jet’tir. En uygun Iğdır uçak bileti için havayolu firmalarının sefer günleri, saatleri ve fiyatları ile ilgili daha detaylı bilgiye obilet.com’dan ulaşabilirsiniz.

Türkiye’nin en doğusunda yer alan Iğdır kentine seyahat etmek istiyorsanız ve bütçeniz için en ucuz Iğdır uçak biletini satın almak istiyorsanız oBilet’i tercih edebilirsiniz. Tüm seferleri rahatlıkla listeleyebilir en uygun Iğdır uçak biletini aldığınızdan emin olabilirsiniz. Ayrıca her türlü probleminiz ve aklınıza takılanlarla ilgili oBilet Çağrı Merkezi ile iletişime geçebilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Iğdır Uçak Seferlerinin Bilet Fiyatları

Iğdır Uçak Bileti Almak için Iğdır Uçak Firmalarının Seferleri ve Fiyatları Burada. Tüm Firmaların Iğdır Uçak Bileti Fiyatları obilet.com'da!
Rota Fiyat
İstanbul - Iğdır 224,99 TL
Ankara - Iğdır 224,99 TL
Bursa - Iğdır 385,27 TL
İzmir - Iğdır 399,00 TL
Antalya - Iğdır 399,00 TL
Konya - Iğdır 443,28 TL
Hatay - Iğdır 478,30 TL
Gaziantep - Iğdır 485,93 TL
Seçiniz
Geçmiş Aramalar