Ucuz Iğdır Uçak Bileti

Iğdır Uçuşu Olan Havayolu Firmaları

Iğdır Hakkında Bilgi

TELEFON KODU 0 476
PLAKA KODU 37
YÜZ ÖLÇÜMÜ 3.587 km²
NÜFUS 190.424

Iğdır Havalimanları

Havalimanı Telefon Şehir Merkezine Uzaklık Ulaşım
Iğdır Havalimanı 16 km Taksi, Otobüs

Iğdır Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Iğdır Türkiye’nin Ermenistan ile sınırını oluşturması bakımından hayli önemli bir konumda bulunmaktadır. Aras Nehri hem sınırı oluşturmakta hem de bölgeye hayat vermektedir. Türkiye’nin yüksek dağı olan Ağrı Dağı’nın da önemli bir kısmı Iğdır il sınırları içinde yer almaktadır. Şehir bulunduğu bölge olan Doğu Anadolu Bölgesi’nin aksine sahip olduğu Aras Nehri ve ova şeklindeki yapısıyla bölge için önemli bir tarım merkezidir. Geçim kaynağının büyük bir kısmı tarım sektörüne dayanmaktadır. Birçok sebze-meyve yetiştiriciliği yapılmakla birlikte sadece Iğdır bölgesinde yetişen Iğdır Kayısısı/Iğdır Şalağı dünyaca ünlüdür. Ülkemizin genelinde olduğu gibi Iğdır da birçok medeniyete ev sahipliği yapmış tarihi bir şehirdir. Iğdır’a yolu düşenlerin gitmesi gereken yerler Karakale Harabesi, Selçuklu (Harmandöven) Kervansarayı, Kültepe Mezarlığı, Kümbet, Iğdır Korganı (Kalesi), Koç Başlı Mezarlar ve şehrin simgesi haline gelmiş Leylek Heykeli şeklinde sıralanabilir.

Iğdır Havalimanı oldukça gençtir, hizmete 2012 yılında girmiştir. Iğdır Havalimanı Türkiye’nin doğusundaki havalimanı olma özelliğini taşımaktadır. Iğdır Havalimanı’nın Iğdır şehir merkezine uzaklığı 16 km olup Iğdır şehir merkezine ulaşım otobüs, minibüs ve taksi aracılığıyla sağlanmaktadır. Iğdır Havalimanı’na uçak seyahatı yapan firmalarımız Türk Hava Yolları ve Anadolu Jet’tir. uygun Iğdır uçak bileti için havayolu firmalarının sefer günleri, saatleri ve fiyatları ile ilgili daha detaylı bilgiye obilet.com’dan ulaşabilirsiniz.

Türkiye’nin doğusunda yer alan Iğdır kentine seyahat etmek istiyorsanız ve bütçeniz için ucuz Iğdır uçak biletini satın almak istiyorsanız oBilet’i tercih edebilirsiniz. Tüm seferleri rahatlıkla listeleyebilir uygun Iğdır uçak biletini aldığınızdan emin olabilirsiniz. Ayrıca her türlü probleminiz ve aklınıza takılanlarla ilgili oBilet Çağrı Merkezi ile iletişime geçebilirsiniz.

Iğdır Havalimanı'ndan Merkeze Ulaşım

Iğdır Havalimanı'ndan şehir merkezine varmak için yolcuların kullanabilecekleri çeşitli ulaşım araçları bulunuyor. Her ne kadar toplu taşıma araçları gibi seçenekler olmasa da yolcular havaalanı servisi, taksi ve araç kiralama gibi seçeneklerin arasından kendilerine en çok uyanı tercih edebilirler.

Havaalanı Servisleri ile Ulaşım

Iğdır Havalimanı'ndan şehir merkezine gitmek için yolcular havaalanı servislerini tercih edebilirler. Iğdır Havalimanı'ndan şehir merkezine gitmek isteyen kişilerin otobüs ve minibüs gibi seçenekleri olmadığı için en çok kullanılan araçlardan biri bu servisler oluyor. Iğdır’da havaalanı servisi hizmeti Gürel Turizm Servis Taşımacılığı tarafından veriliyor. Bu hizmetten yararlanmak isteyen kişiler, gelen yolcu salonunun çıkışından rahatlıkla servislere binebiliyorlar. Servislere binmek için önceden rezervasyon yaptırmanıza ya da herhangi bir ön ücret ödeme yapılmasına gerek yok. Servise bindikten sonra ücreti yetkililere ödeyebilirsiniz.

Taksi ile Ulaşım

Iğdır Havalimanı'ndan şehir merkezine gitmek için kullanılabilecek ulaşım araçlarından bir tanesi taksiler. Taksiler her ne kadar diğer ulaşım araçlarına kıyasla daha maliyetli olan taksiler hem 7/24 hizmet vermelerinden dolayı hem de çok fazla ulaşım seçeneği olmamasından dolayı tercih ediliyor.

Iğdır Havalimanı'ndan şehir merkezine taksi ile ulaşım ücreti ne kadar?

Iğdır Havalimanı'ndan şehir merkezine taksi ile gitmenin ortalama maliyeti 370-400 TL arasında değişiklik gösterebilir.

Özel Araç ile Ulaşım

Iğdır Havalimanı'ndan şehir merkezine ulaşmak isteyen kişiler özel araç ile de yolculuk yapabilirler. Havaalanından şehir merkezine gitmek için özel araba kullanmak isteyen kişiler havaalanı içerisinde bulunan araç kiralama ofislerinden yararlanarak araçlarını kiralayabilirler. Ek olarak önceden araba kiralama işlemlerini yapmak isteyen kişiler online olarak işlemlerini yaparak havaalanından araçlarını teslim alabilirler. Araç kiralama, özellikle şehirde birkaç gün kalmayı planlayanlar için oldukça uygun bir seçenek olabilir.

Transfer Hizmeti ile Ulaşım

Iğdır Havalimanı'ndan şehir merkezine gitmek isteyen kişiler transfer hizmetini de kullanabilirler. Otellerinde transfer hizmeti olan kişiler önceden yetkililere uçuş bilgilerini eksiksiz vererek rezervasyon yaptırabilirler. Otelde konaklamayan ya da otelleri havaalanı transfer hizmeti vermeyen kişiler özel şirketlerden biri ile anlaşarak ve uçuş bilgilerini vererek transfer aracı ile Iğdır Havalimanı'ndan şehir merkezine rahat bir şekilde ulaşabilirler.

Merkezden Iğdır Havalimanı'na Ulaşım

Şehir merkezinden Iğdır Havalimanı’na gitmek için yolcuların kullanabilecekleri çeşitli ulaşım araçları bulunuyor. Yolcuların kullanabilecekleri çok fazla toplu taşım aracı olmasa dahi yolcular taksi, havaalanı servisi ve araç kiralama gibi ulaşım seçenekleri arasından kendilerine uygun olanı seçerek şehir merkezine kolaylıkla ulaşabilirler.

Havaalanı Servisleri ile Ulaşım

Şehir merkezinden Iğdır Havalimanı’na gitmek isteyen kişiler havaalanı servisleri kullanabilirler. Hem uygun maliyetli hem de pratik olan havaalanı servis hizmetini Iğdır’da Gürel Turizm Servis Taşımacılığı veriyor. Şehir merkezinden bu servislere binerek Iğdır Havalimanı’na gitmek isteyen yolcular ayrıntılı bilgi için arayarak firmaya ulaşabilirler.

Taksi ile Ulaşım

Şehir merkezinden Iğdır Havalimanı’na gitmek isteyen kişilerin tercih edebilecekleri bir ulaşım seçeneği ise taksiler. Taksiler her ne kadar toplu taşıma seçeneğine göre daha maliyetli olsalar da hem 7/24 kesintisiz hizmet vermelerinden dolayı hem de Iğdır’da havaalanından şehir merkezine gitmek için toplu taşıma seçeneği olmadığından dolayı tercih edilebiliyorlar.

Şehir merkezinden Iğdır Havalimanı’na taksi ile ulaşım ücreti ne kadar?

Şehir merkezinden Iğdır Havalimanı’na taksi ile ulaşmanın ortalama maliyeti 370-400 TL arasında değişiklik gösterebiliyor.

Özel Araç ile Ulaşım

Şehir merkezinden Iğdır Havalimanı’na gitmek için yolcular özel araç seçeneğini değerlendirebilirler. Yolcular havalimanına kendi araçları ile rahatlıkla gidebilirler. Kendi araçları ile Iğdır Havalimanı’na gitmeyi tercih edenler havalimanına vardıktan sonra araçlarını Iğdır Havalimanı’nının otoparkına bırakarak seyahatlerine devam edebilirler. Bunun yanı sıra kiralik araç kullanan kişiler kiraladıkları araçla havalimanına gelebilir ve aracı burada yetkililere teslim edebilirler.

Transfer Hizmeti ile Ulaşım

Şehir merkezinden Iğdır Havalimanı’na gitmek isteyenler transfer hizmetini de kullanabilirler. Havaalanı transfer hizmeti veren bir otelde konaklayanlar önceden yetkililere uçuş bilgilerini vererek bu hizmet için rezervasyon yaptırabilirler. Otelinde transfer hizmeti olmayan ya da otelde konaklamayan kişiler ise bu hizmeti özel şirketler aracılığı ile olabilirler. Özel şirketlerden hizmet alacakların da önceden şirketlere uçuş bilgileri eksiksiz vermeleri önemli.

Iğdır Hakkında Blog Yazıları

 • Iğdır’da Gezilecek Yerler

  Nüfusu 200.000’e yakın olan Iğdır, Türkiye’nin en doğusunda yer alan en güzel ve en sevimli illerinden birisidir. Doğudaki diğer şehirlerimizin aksine mikro klima iklimi ile adeta Akdeniz havası yaşatan bu şehir, tarihi ve kültürel olarak her zaman önemli bir şehrimiz olmuştur. Doğu Anadolu’nun en doğu ucunda Akdeniz iklimiyle karşılaşmak ziyaretçiler için ilginç bir tecrübe olabilir.

  Devamını Gör
 • Iğdır’da Ne Yenir, Nerede Yenir?

  Güneşin doğduğu ilk şehrimiz olan Iğdır’ın tarihi ve kültürel mirasına, Ağrı Dağı’nın heybetine yaraşır oldukça zengin bir mutfağı var. Yemeklerde kullanılan malzeme çeşitliliği ve bolluğu ile gönülleri fetheden geleneksel Iğdır mutfağında bir doğu klasiği olarak kırmızı et başrolde olsa da eriştenin, tahıl ve bakliyatların da yadsınmaz bir yeri var. Iğdır mutfağının öne çıkan lezzetlerinden biri

  Devamını Gör
 • Doğu Anadolu Bölgesi Mutfağının En Sevilen Yemekleri

  Soğuk iklim şartlarının altında şekillen Doğu Anadolu mutfağında et ve hamur işlerinin hakimiyeti var. Baharat ve yerel otların da sıkça kullanıldığı Doğu Anadolu Bölgesi’nde cağ kebabı, büryan, Erzincan döneri gibi aşina olduğunuz tatların haricinde keşfedilmeyi bekleyen onlarca lezzet var. Ayrıca söylemeden de geçmek olmaz. Doğu Anadolu’da insanı şaşırtacak çeşitlilikte ve lezzette peynirler yapılıyor. Diyorum ve

  Devamını Gör

Iğdır Otelleri

flight