Ucuz Iğdır Uçak Bileti

7/24 Müşteri Hizmetleri
Güvenli Ödeme
Ayda 16 Milyondan
Fazla Ziyaretçi
2 Dakikada Biletini Al

Iğdır Uçuşu Olan Havayolu Firmaları

Iğdır Hakkında Bilgi

TELEFON KODU 0 476
PLAKA KODU 37
YÜZ ÖLÇÜMÜ 3.587km2
NÜFUS 190.424

Iğdır Havalimanları

Havalimanı Telefon Şehir Merkezine Uzaklık Ulaşım
Iğdır Havalimanı 16 km Taksi, Otobüs

Iğdır Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Iğdır Türkiye’nin Ermenistan ile sınırını oluşturması bakımından hayli önemli bir konumda bulunmaktadır. Aras Nehri hem sınırı oluşturmakta hem de bölgeye hayat vermektedir. Türkiye’nin en yüksek dağı olan Ağrı Dağı’nın da önemli bir kısmı Iğdır il sınırları içinde yer almaktadır. Şehir bulunduğu bölge olan Doğu Anadolu Bölgesi’nin aksine sahip olduğu Aras Nehri ve ova şeklindeki yapısıyla bölge için önemli bir tarım merkezidir. Geçim kaynağının büyük bir kısmı tarım sektörüne dayanmaktadır. Birçok sebze-meyve yetiştiriciliği yapılmakla birlikte sadece Iğdır bölgesinde yetişen Iğdır Kayısısı/Iğdır Şalağı dünyaca ünlüdür. Ülkemizin genelinde olduğu gibi Iğdır da birçok medeniyete ev sahipliği yapmış tarihi bir şehirdir. Iğdır’a yolu düşenlerin gitmesi gereken yerler Karakale Harabesi, Selçuklu (Harmandöven) Kervansarayı, Kültepe Mezarlığı, Kümbet, Iğdır Korganı (Kalesi), Koç Başlı Mezarlar ve şehrin simgesi haline gelmiş Leylek Heykeli şeklinde sıralanabilir.

Iğdır Havalimanı oldukça gençtir, hizmete 2012 yılında girmiştir. Iğdır Havalimanı Türkiye’nin en doğusundaki havalimanı olma özelliğini taşımaktadır. Iğdır Havalimanı’nın Iğdır şehir merkezine uzaklığı 16 km olup Iğdır şehir merkezine ulaşım otobüs, minibüs ve taksi aracılığıyla sağlanmaktadır. Iğdır Havalimanı’na uçak seyahatı yapan firmalarımız Türk Hava Yolları ve Anadolu Jet’tir. En uygun Iğdır uçak bileti için havayolu firmalarının sefer günleri, saatleri ve fiyatları ile ilgili daha detaylı bilgiye obilet.com’dan ulaşabilirsiniz.

Türkiye’nin en doğusunda yer alan Iğdır kentine seyahat etmek istiyorsanız ve bütçeniz için en ucuz Iğdır uçak biletini satın almak istiyorsanız oBilet’i tercih edebilirsiniz. Tüm seferleri rahatlıkla listeleyebilir en uygun Iğdır uçak biletini aldığınızdan emin olabilirsiniz. Ayrıca her türlü probleminiz ve aklınıza takılanlarla ilgili oBilet Çağrı Merkezi ile iletişime geçebilirsiniz.

Iğdır Hakkında Blog Yazıları

  • Iğdır’da Gezilecek Yerler

    Nüfusu 200.000’e yakın olan Iğdır, Türkiye’nin en doğusunda yer alan en güzel ve en sevimli illerinden birisidir. Doğudaki diğer şehirlerimizin aksine mikro klima iklimi ile adeta Akdeniz havası yaşatan bu şehir, tarihi ve kültürel olarak her zaman önemli bir şehrimiz olmuştur. Doğu Anadolu’nun en doğu ucunda Akdeniz iklimiyle karşılaşmak ziyaretçiler için ilginç bir tecrübe olabilir.

    Devamını Gör
  • Türkiye’nin Sonradan İl Olan 18 İlçesi

    Türkiye Cumhuriyeti 29 Ekim 1923’te kurulduğunda toplam 71 ilimiz vardı. Cumhuriyet’in kuruluşundan beri şehir ve ilçe sayılarında bazı dönemlerde artış bazı dönemlerde azalma oldu. Bu durumda; bazı bölgelerin kalkınması ve gelişmesi için bazı ilçelere il statüsü verilmesi büyük rol oynadı. Aynı zamanda bu durumun tersine önceden il olan yerler ise ilçe ilan edilerek başka şehirlere

    Devamını Gör